ヴァーサス

Partička gangsterů se u lesa střetává s dvěma uprchlými vězni a po drobných neshodách mezi nimi začíná honička. Netuší však, že les, ve kterém se právě pohybují, má moc oživovat mrtvé. Zábava se stupňuje v okamžiku, kdy se začínají probouzet mrtvoly z dávných věků. K tomu všemu se do masakru přidá neznámý bojovník toužící po ovládnutí moci, kterou je les obdařen… (TomikZlesa)

raimi

Viděl jsem Ultimate verzi, a to zkracování by bylo opravdu zapotřebí. Jinak je ovšem vidět Kitamurovo obrovské nadšení pro věc a maximální snaha natočit za málo peněz opravdu ultimátní akční gorefest. A to čarování s kamerou, to už je teď Kitamurův trademark. ()

Dexter1

Ďalšia japonská zbesilá jazda plná zonbikov, tentoraz vo veľmi zručnej réžii. Pomerne slušná dávka humoru, akcie a absurdnosti vo vynikajúcom tempe dodáva tejto nízkorozpočtovke slušný punc. Treba však podotknúť, že ide o úzkoprofilovú zábavu a na svoje si prídu asi len tí, ktorí sa bez ostychu dokážu baviť na Japoncoch, ktorí sa naháňajú katanami (a samozrejme aj inými zbraňami) po lese za prítomnosti nejakého toho litríku krvi. ()

Deverant

Nečekal jsem, že mě bude až tak moc bavit koukat dvě hodiny na to jak se parta yakuzáků nahání se zombivcema po lese, ale stalo se. Kitamurovi totiž nedochází v druhé hodině dech a s opakováním (protože k ničemu jinému než k rvačkám/přestřelkám nedojde) přichází i diference a jsou nadmíru zábavné. Versus je stylový, hravý a pulpový naráz. I ten obskurní fantasy příběh, o který až tak moc nejde, vlastně sedí, protože jakoby vypadl z nějaké conanovské povídky (spíš z každé druhé: zlý čaroděj chce obětovat pannu aby se dostal k moci z pekelných sfér, to je sakra ohraná písnička). ()

kosta73

Sledovat tento film je jako vstoupit do továrny na válcování plechu. Nejprve vás rachot továrny ohromí, ale časem si na něj zvyknete, vnímáte ho pouze jako kulisu a už vám tak omračující zdaleka nepřijde. ()

Cedr

Hodnotit Versus není zrovna snadné. Film by šel zabít jednou nebo dvěmi hvězdičkami se slovy o často skřípajících hereckých výkonech, lacinosti a otravné délce. Jenže pod poměrně odpudivou maskou opravdu nízkého rozpočtu se skrývá kvantum vynikajících nápadů a neskutečně originálních záběrů. Je to neuvěřitelné, ale i když jde prakticky "jen" o dvouhodinový souboj různých postav, tak jsou divákům předhazovány stále česrtvé nápady, které upoutají pozornost i přes tu úmornou délku. Normálně si na stopáž nestěžuji, ale tady by skutečně půl hodinka dolů neškodila. Kromě tohoto neduhu jde o skvělý film, natočený i sehraný s nadšením pro věc. Film je natočený s nadhledem, takže je dobré ho tak i vnímat. ()

Deryll

Tak tohle je fakt mazec :D sice laciné ale přesto hodně originální a hlavně zábavné...Bavil sem se od začatku do konce!! Tolik nápadů v jedno filmu už sem dlouho neviděl (vlastně jo viděl te´d nedávno:D páč tohle sem videl už před delší dobou ) ale jak řikám....fakt pecička! ()

Looser

Jak už zde bylo snad stokrát řečeno pobíhání po lese nezachranil ani finalní šermířský souboj. Tohle je trochu moc, režisér by měl začít něco brát. ()

Eraserhead

Nádhera!!! Z takovýhle filmů by si v Hollywoodu měli brát příklad. Bohužel tam neni tolik úchyláků (když nepočítám Verhoevena) jako v Japonsku. Po filmech Battle Royale, Tetsuo 1-2 a Uzumaki je to pro mě další super nářez made in Japan. Souhlasím s tím, že na film který se celý odehrává v lese, jsou dvě hodiny skutečně trochu moc. ()

Corpsegrinder

Ukázkovej příklad toho jak z nízkorozpočtovýho filmu vytěžit maximum zábavy, klasicky po japonsku. Obsahově jednoduchá řežba mezi pár lidma, yakuzou a zombíkama v lese kterej oživuje mrtvý, ale s tučnou vrstvou stylu, ty kamerový nájezdy alá Michael Bay byly naprosto super. Obsazení je perfektní a všemu kraluje hlavně yakuza v kvádru kterej je jak ztělesnění ujetýho ducha tohohle filmu. Akce samozřejmě nedává moc smysl ale postřílí zde asi 100 zombíků za použití tak miliardy nábojů a hlavně tomu nechybí nadhled a humor, takže většina zabití je celkem kreativních, a ještě ke všemu mrtvý zombie občas bezdůvodně hoří což ve filmu není nikdy vysvětleno :)) A k tomu všemu hraje skoro až videoherní soundtrack. K dokonalosti tomu chybí hodně ale je vždy fajn koukat na něco co byla očividně prdel natáčet, člověk si to hned taky užije víc. ()

TERRORDROME

Zo začiatku výborné, nikto netuší čo sa deje, gangsteri sa vraždia, potom zasa ožívajú a z toho vizuálu som sa skoro posral. Lenže!!! Ďalšie naháňačky lesom už sú nudné a keď sa Kitamura začne pokúšať natlačiť do toho akúsi úbohú zápletku s prevtelovaním a nekončiacim súbojom dobra a zla je to fakt bieda. V tomto bode som už film ledva dopozeral do konca. Napokon sa to ešte trošičku rozfofruje ale to už len tak decentne. Dovetok z budúcnosti je potom už naprostý výkrik demencie. Urobiť to kratšie, vynechať akékoľvek vysvelľovačky a nechať sa len tak zabíjať jakuzákov so zombíkmi tým zbesilo vizuálnym štýlom ako na začiatku, bolo by to asi fakt žrádlo. Takto ma to len naštartovalo a potom nasralo! ()

system

Jedni slovem JATKA, potom jeste vetsi jatka a v neposledni rade hodne velka jatka. A kdyz tak sledujete jak herci ze sebe dalaji reseto, padaji streva, sekaji se nohy, ruce, hlavy, kralovsky se u toho bavite. Pridejte si k tomu jeste zombiky, yakuzu, kung-fu akci a hektolitry cervene omacky a mate z toho ultra drsnou gore vyvrazdovacku, ze Vietnam hadra. ()

fr3ak

Za ten scénář někoho řádně profackovat. Být to minimálně o půl hodiny kratší, hodnocení by šlo nahoru. ()

Candyman

Naprosto tupá vyvražďovačka. Ale tupá, nemusí vždy znamenat nudná. Je přímo skvělá. Tolik litrů krve a tolik mrtvých jsem snad ještě v žádném filmu neviděl. Je skvělé se dívat na to, jak se všichni navzájem vraždí těmi nejhoršími způsoby a k tomu mají ještě drsně humorné komentáře. K odreagování od všemožně složitých příběhů je Versus skvělá volba. ()

Threepwood

Asijský pejskokočičí dort v kterém je snad úplně všechno.Herci občas přehrávaj,ale film se celkově nebere moc vážně takže se to dá odpustit. ()

Vlak plný masa

Vlak plný masa

04.04.2007

Bývalý fotbalista, mlátička z gangsterek Guye Ritchieho, popřípadě Juggernaut z třetích X-Menů Vinnie Jones nikdy neměl nouzi o role, které sice neoplývaly dialogy, ale přesto byly nadmíru šťavnaté.… (více)