Reklama

Reklama

Epizody(26)

Obsahy(1)

Píše se dvaadvacáté století, Hidekimu Motosuwa bude zakrátko devatenáct a jeho životním snem je studium na univerzitě v Tokyu. Když se dozví, že nebyl přijat, odjíždí do Tokya na přípravnou školu. Snad všichni ve městě mají své persocony, počítače s lidským tělem, ovšem Hideki na žádný nemá peníze, i když by si jej strašně přál. popravdě řečeno, Hideki bude rád, jestli se svými příjmy přežije další týden. Když se večer vrací domů, najde mezi odpadky pohozený persocon v podobě krásné dívky. Když ji přinese domů a zapne, zjistí, že dívka nemá nainstalovaný operační systém a dostane ze sebe jenom "Chii".

Příběh se nedá jednoduše charakterizovat, ze začátku je to lehoučká komedie, která vyvolá alespoň lehký úsměv na tváři snad každého diváka, postupem času se ale objevují záhady typu knihy "Města bez lidí" a někde ve dvou třetinách se nálada celého seriálu poněkud převrátí. Stále sice není nouze o humorné momenty, avšak celkový dojem má blízko k sociální kritice a k otázkám ohledně dnešního přetechnizovaného světa, které jsou velice aktuální. Na své si přijdou romantici i filozofové, ale ani diváka, který chce jen relaxovat a pobavit se, příběh nezklame. V dnešní době se většinou řadí mezi klasiku žánru. (ČSFD)

(více)

Recenze (38)

Idaho 

všechny recenze uživatele

Zpočátku jsem tuto velice humornou sérii považoval, za pouhou fascinaci Japonců vším co je roztomilé a neživé. Jak se však seriál rozvijí, klade před diváky zakladní otázky vztahu člověka a techniky až vyústí ve velkolepé finále. Co mě však překvapilo nejvíce je srozumitelnost celého příběhu, což se u anime nestává často. Tedy už jen proto hodnotím za plný počet. ()

Hees 

všechny recenze uživatele

Chobits sú vtipné a mysteriózne zároveň. Po prvých dieloch som si myslel, že ak to pôjde takto ďalej to bude maximálna nuda. Ku koncu som ale zmenil názor a vôbec som nečakal, že sa to bude uberať takouto cestou(tou správnou cestou). Koniec je pekný a vyžaruje s neho zaujímavé čaro. Síce dielov by mohlo byť menej, ale aj tak väčšina dielov splnila tie najlepšie kritéria. ()

Reklama

Naslund 

všechny recenze uživatele

Nahlas se nesměji téměř nikdy. To se Chobits povedlo prolomit velice brzy a to hned několikrát. Navíc mi po několika dílech na tváři vyrostl úsměv, kterého se do teď nemohu zbavit. V tomto případě mi ani opakování vtipů vůbec nevadilo a kdyby počáteční naladění vydrželo až do konce, tak budu nadšený. Asi jsem hold na lehce zvrhlý roztomilý humor. Závěrečné zvážnění mi již tolik nesedlo, ale v rámci možností bylo asi nejlepší možné... takové, aby do seriálu zapadlo. Jediné, čemu moc nerozumím, je, jak mohl Asaka natočit v jednom roce Chobits a Gunslinger girl. Tedy tak rozdílně laděné seriály. ()

WildevilCZ 

všechny recenze uživatele

Kdybych měl žebříček nejvíc CUTE anime postav, tak by Chi v něm určitě v něm byla Tady máte obrázek Není jen Cute, ale taky velice milá a andělsky nevinná, jen už kvůli ní tomuhle anime dám 5 hvězd :)........Příběh je vcelku zajmavý a zábavný, k tumu ještě pěkná animace. Myslím, že tomuto anime nemohu nic vytknout :) ()

LordSnape 

všechny recenze uživatele

Chobits je skutečně zajímavý seriál. Nejdřív se tváří jako nevinná nic neřešící komedie s roztomilým perseconem a vypečenenými ecchi okamžiky. Jenže jak se tak prodírám dál a dál zjišťuji jak mě naprosto rozčiluje Somomo svými řečmi a ostatní charaktery buď někam zmizí nebo jejich zásah do děje je naprosto zbytečný... Tak k čemu to bylo? Nebýt posledních čtyř silně emotivních episod, tak bych asi dal o hvězdu méně. Na druhou stranu se mi moc líbila myšlenka, jestli by lidé byli schopní se zamilovat do "robota" a vést s ním normální život. To jak se k nim lidstvo zachová nám teprve ukáže budoucnost. Jsem opravdu zvědav. 7/10 ()

Galerie (52)

Zajímavosti (2)

  • Mená Elda a Freya pochádzajú zo severoeurópskej (najmä germánskej) mytológie. Freya je bohyňa lásky, krásy a čarodejníctva. Elda (alebo Erda) bola matka valkýriek, čo boli služobníčky boha Odina. (PurpleZ)
  • Inteligentního experta na Persocony Minoru Kokubunji v japonském originále dabuje žena, přesněji Hoko Kuwashima. (Roby)

Reklama

Reklama