Chobits (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2002, 26x30 min

Ani moc nevím, proč se zrovna Chobits dostaly do povědomí poměrně širší veřejnosti. Uznávám, že androidka se silnými nedostatky v komunikaci jdoucí na nákup spodního prádla má své neodolatelné kouzlo a animace je prakticky dokonalá, ale když později serál zvážní, nedokáže mě vtáhnout do děje a raději bych se vrátil někam na začátek k seznamování Hidekiho s funkcemi "ženského" těla Chii. ;)(6.7.2005)

• Scalpelexis

Nemůžu si pomoci, ale víc tomu nedám. Po velmi solidním začátku plný dosti vtipných scének se pak uprostřed dostaneme do dlouhé hluché výplně a ke konci už trochu zvážníme, nicméně ne natolik, aby to se mnou nějak otřáslo. Problematiky lásky robota vs člověk je na barvitou diskuzi, ale jějí vykreslení mě nepřesvědčilo. Kvůli "kawaii" šatičkám a chování (které spíš mi tady připomíná tupost) si nikoho brát nebudu. Postava malé persoconky mě mýchla hned několikrát a nějak jsem nepobral, odkud se najednou na konci objevovaly ty rádoby cool mysteriózní postavy a co byly zhruba zač. Tohle je vskutku seriál pro geeky a jejich nesplněné úchylnější sny, mám dojem.(13.5.2015)

Asi zas nemám v oblasti anime tak extenzivní znalosti, i když už jsem zhlédla ledacos, ale k Chobits si prostě nemůžu najít cestu. Zvládla jsem poměrně málo dílů a naprostá většina z nich mě i přes prvky humoru dokázala absolutně psychicky rozložit a zdeptat natolik, že jsem si další díl prostě pustit nechtěla.(19.4.2013)

Chobits sú vtipné a mysteriózne zároveň. Po prvých dieloch som si myslel, že ak to pôjde takto ďalej to bude maximálna nuda. Ku koncu som ale zmenil názor a vôbec som nečakal, že sa to bude uberať takouto cestou(tou správnou cestou). Koniec je pekný a vyžaruje s neho zaujímavé čaro. Síce dielov by mohlo byť menej, ale aj tak väčšina dielov splnila tie najlepšie kritéria.(1.4.2011)

Veľmi milá záležitosť. Zo začiatku jednoduché epizódne príbehy, spojené jednou hlavnou linkou, ktoré majú veľmi silné a prekvapivé finále. Každá postava má čo povedať a má svoje vlastné tajomstvo, okrem Chi a Hidekiho (typického ronina, ktorý je zo všetkého mimo a najviac samozrejme z každej holky naokolo) je tu ešte jeho spolužiak Shinbo, ktorého nič nevyvedie z miery a mne veľmi sympatický Minoru. Zaujímavé je, ako sa sprvu náhodne spomenuté slovo Chobits v závere prevráti a ukradne si pre seba celú pozornosť. Inak, príjemná úvodná skladba, pekná animácia, humor priemerný. A hlboká myšlienka. Nevyhovoval by vám viac Persocom, ktorý by vám bol oddaný, aj keby to bol len robot, pretože ľudia o vás jednoducho nemusia mať záujem?(3.12.2010)

• - Mená Elda a Freya pochádzajú zo severoeurópskej (najmä germánskej) mytológie. Freya je bohyňa lásky, krásy a čarodejníctva. Elda (alebo Erda) bola matka valkýriek, čo boli služobníčky boha Odina. (PurpleZ)

• - Inteligentního experta na Persocony Minoru Kokubunji v japonském originále dabuje žena, přesněji Hoko Kuwashima. (Roby)