Reklama

Reklama

Epizody(26)

Obsahy(1)

Píše se dvaadvacáté století, Hidekimu Motosuwa bude zakrátko devatenáct a jeho životním snem je studium na univerzitě v Tokyu. Když se dozví, že nebyl přijat, odjíždí do Tokya na přípravnou školu. Snad všichni ve městě mají své persocony, počítače s lidským tělem, ovšem Hideki na žádný nemá peníze, i když by si jej strašně přál. popravdě řečeno, Hideki bude rád, jestli se svými příjmy přežije další týden. Když se večer vrací domů, najde mezi odpadky pohozený persocon v podobě krásné dívky. Když ji přinese domů a zapne, zjistí, že dívka nemá nainstalovaný operační systém a dostane ze sebe jenom "Chii".

Příběh se nedá jednoduše charakterizovat, ze začátku je to lehoučká komedie, která vyvolá alespoň lehký úsměv na tváři snad každého diváka, postupem času se ale objevují záhady typu knihy "Města bez lidí" a někde ve dvou třetinách se nálada celého seriálu poněkud převrátí. Stále sice není nouze o humorné momenty, avšak celkový dojem má blízko k sociální kritice a k otázkám ohledně dnešního přetechnizovaného světa, které jsou velice aktuální. Na své si přijdou romantici i filozofové, ale ani diváka, který chce jen relaxovat a pobavit se, příběh nezklame. V dnešní době se většinou řadí mezi klasiku žánru. (ČSFD)

(více)

Recenze (38)

Naslund 

všechny recenze uživatele

Nahlas se nesměji téměř nikdy. To se Chobits povedlo prolomit velice brzy a to hned několikrát. Navíc mi po několika dílech na tváři vyrostl úsměv, kterého se do teď nemohu zbavit. V tomto případě mi ani opakování vtipů vůbec nevadilo a kdyby počáteční naladění vydrželo až do konce, tak budu nadšený. Asi jsem hold na lehce zvrhlý roztomilý humor. Závěrečné zvážnění mi již tolik nesedlo, ale v rámci možností bylo asi nejlepší možné... takové, aby do seriálu zapadlo. Jediné, čemu moc nerozumím, je, jak mohl Asaka natočit v jednom roce Chobits a Gunslinger girl. Tedy tak rozdílně laděné seriály. ()

Hees 

všechny recenze uživatele

Chobits sú vtipné a mysteriózne zároveň. Po prvých dieloch som si myslel, že ak to pôjde takto ďalej to bude maximálna nuda. Ku koncu som ale zmenil názor a vôbec som nečakal, že sa to bude uberať takouto cestou(tou správnou cestou). Koniec je pekný a vyžaruje s neho zaujímavé čaro. Síce dielov by mohlo byť menej, ale aj tak väčšina dielov splnila tie najlepšie kritéria. ()

Reklama

Starletka 

všechny recenze uživatele

Píše se rok 2006 a já se dívám na své "oficiálně" první anime, tedy anime, u kterého jsem věděla, že je to anime, a dívala jsem se na něj v japonštině. Tehdy jsem z něj byla úplně unešená (byl to pro mě úplně nový svět), a protože jsem byla puberťák, tak mi ani ecchi nevadilo. Ale hlavně a především jsem ještě neuměla moc dobře anglicky, takže jsem tomu vůbec nerozuměla. :D Od té doby už jsem Chobits viděla několikrát a je docela zajímavé, jak moc se můj přístup k němu v průběhu let měnil. Měla jsem totiž například období, kde mě cokoliv jen trochu ecchi naprosto štvalo a i tady mi přišlo kolikrát až za hranou. Ale když se k tomu zase o pár let později vrátím po různých shlédnutých perlách jako je třeba tato, přijde mi tady oproti tomu fanservice naprosto neškodné a hlavně vtipné. A postavy, jejich vývoj i příběh jsou pořád skvělé, stejně tak soundtrack i animace, a ve výsledku mi tedy nezbývá než vrátit původní hodnocení zpět na krásných 9/10 a uvidíme, co přijde zase za pár let. ()

Darik 

všechny recenze uživatele

Ze začátku mi to přišlo hroooozně úchylný, ale postupem času se člověk do příběhu dostává stále hlouběji, aby nakonec pochopil, o čem že to vlastně je. Hloubka tohoto seriálu je hlavně v té nádherné filosofii, že láska překoná všechny překážky a že se od sebe lidi (a v tomto případě persocony) zas tolik neliší, jak si o sobě často myslí a hlavně bych řekl, že o předsudcích. Zkrátka spousta věcí na zamyšlení (a docela dost se jich dá aplikovat na dnešní společnost). A navíc je to celkem sranda :) Za mě příjemných 80% a vřele doporučuji. ()

Martinibaby 

všechny recenze uživatele

Asi zas nemám v oblasti anime tak extenzivní znalosti, i když už jsem zhlédla ledacos, ale k Chobits si prostě nemůžu najít cestu. Zvládla jsem poměrně málo dílů a naprostá většina z nich mě i přes prvky humoru dokázala absolutně psychicky rozložit a zdeptat natolik, že jsem si další díl prostě pustit nechtěla. ()

Galerie (822)

Zajímavosti (2)

  • Mená Elda a Freya pochádzajú zo severoeurópskej (najmä germánskej) mytológie. Freya je bohyňa lásky, krásy a čarodejníctva. Elda (alebo Erda) bola matka valkýriek, čo boli služobníčky boha Odina. (PurpleZ)
  • Inteligentního experta na Persocony Minoru Kokubunji v japonském originále dabuje žena, přesněji Hoko Kuwashima. (Roby)

Reklama

Reklama