Chobits (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2002, 26x30 min

Po nějaké době sledování klasických ecchi a komediálních anime jsem se dopracoval i k Chobits. Musím uznat, že po dlouhé době jsem viděl anime, které si mým pohledem zaslouží jednoznačně 5/5*. Chobits je perfektní smíšenina příběhů robotek - persoconů, komediálního a ecchi stylu, který nemá chybu. Rozhodně doporučuji dál, seriál nabízí divákovi 24 epizod, u kterých jsem se (narozdíl od jiných anime) v žádnou chvíli nenudil.(18.8.2009)

Milé a pekné anime so sympatickou animáciou a sympatickými charaktermi. Poteší aj jednoduchá hudba, trošku sci-fi a romantiky, či v úvodných dieloch trochu ecchi. Celé anime sa mi páčilo, bez ohľadu na to, že to skončilo tak ako skončilo a smele ho odporúčam :) Priemer zhliadnutých epizód: 85% (23.5.2018)

Chobits jsou jedna velká vata! Nebýt poslední třetiny, ve které má člověk konečně pocit, že o něco jde, tak budu hodně litovat času ztraceného nad tímto seriálem. Většina počátečních dílů je bohužel jen opakující se sada výjevů z ranku "Chi je neschopná a něco se učí a Motosuwa je nadržený ze všech koček kolem." Naštěstí jsou ty postavy natolik sympatické, že jim to člověk odpustí. A vydrží to s nimi. Bohužel ale zábavnost těchto dílů se stále se opakujícím schématem klesá geometrickou řadou. Naštěstí se postupně ke konci začínají objevovat náznaky (i když zpočátku jen velmi nenápadné), že tohle nebude jen lehkonohá ecchi komedie. V druhé polovině se totiž naštěstí začne rozplétat minulost ostatních postav a jejich zkušenosti se vztahy nejen mezi lidmi, ale právě mezi lidmi a persocony. Škoda, že se to děje většinou naprosto nezajímavým způsobem, ve kterém jedna z postav Motosuwovi prostě vykecá celý svůj životní příběh - ovšem ty příběhy jsou samy o sobě velmi zajímavé a tvoří myšlenkové jádro celého seriálu. Finále je solidní, ale ne ohromující. A ještě k postavám - Chi je opravdu roztomilá, Motosuwa je dobrosrdečný trouba, ale kdo si mě opravdu získal byl Shinbo (a jeho přehnaně energetický persocon Sumomo) - jeho odhodlání jít za svým, zdravý rozum a smysl pro humor jsou klady, které bych ráda viděla i u skutečných lidí, nejen těch animovaných:-)(15.12.2009)

Veľmi milá záležitosť. Zo začiatku jednoduché epizódne príbehy, spojené jednou hlavnou linkou, ktoré majú veľmi silné a prekvapivé finále. Každá postava má čo povedať a má svoje vlastné tajomstvo, okrem Chi a Hidekiho (typického ronina, ktorý je zo všetkého mimo a najviac samozrejme z každej holky naokolo) je tu ešte jeho spolužiak Shinbo, ktorého nič nevyvedie z miery a mne veľmi sympatický Minoru. Zaujímavé je, ako sa sprvu náhodne spomenuté slovo Chobits v závere prevráti a ukradne si pre seba celú pozornosť. Inak, príjemná úvodná skladba, pekná animácia, humor priemerný. A hlboká myšlienka. Nevyhovoval by vám viac Persocom, ktorý by vám bol oddaný, aj keby to bol len robot, pretože ľudia o vás jednoducho nemusia mať záujem?(3.12.2010)

Ze začátku je ten seriál neuvěřitelně naivní, i přes různé povedené vtípky někdy docela otravný svým nepodstatným dějem. Jenže, jak se nám začnou rozvíjet příběhy vedlejších charakterů, celá série se ubírá vážnějším směrem a nastoluje otázky o vztahu člověka a techniky, jak funguje lidské cítění vlastně atd. Chii je roztomilá, a je radost na ni pohledět. Z vedlejších charakterů vede Shimbo a Takako, ale ani Yumi-chan nebo šéf cukrárny nejsou zbytečné postavy a mají co říct. dobře jsem se bavil i zamyslel. Na práci studia Clamp je vždy radost pohledět.(30.1.2009)

• - Inteligentního experta na Persocony Minoru Kokubunji v japonském originále dabuje žena, přesněji Hoko Kuwashima. (Roby)

• - Mená Elda a Freya pochádzajú zo severoeurópskej (najmä germánskej) mytológie. Freya je bohyňa lásky, krásy a čarodejníctva. Elda (alebo Erda) bola matka valkýriek, čo boli služobníčky boha Odina. (PurpleZ)