Reklama

Reklama

Epizody(26)

Obsahy(1)

Píše se dvaadvacáté století, Hidekimu Motosuwa bude zakrátko devatenáct a jeho životním snem je studium na univerzitě v Tokyu. Když se dozví, že nebyl přijat, odjíždí do Tokya na přípravnou školu. Snad všichni ve městě mají své persocony, počítače s lidským tělem, ovšem Hideki na žádný nemá peníze, i když by si jej strašně přál. popravdě řečeno, Hideki bude rád, jestli se svými příjmy přežije další týden. Když se večer vrací domů, najde mezi odpadky pohozený persocon v podobě krásné dívky. Když ji přinese domů a zapne, zjistí, že dívka nemá nainstalovaný operační systém a dostane ze sebe jenom "Chii".

Příběh se nedá jednoduše charakterizovat, ze začátku je to lehoučká komedie, která vyvolá alespoň lehký úsměv na tváři snad každého diváka, postupem času se ale objevují záhady typu knihy "Města bez lidí" a někde ve dvou třetinách se nálada celého seriálu poněkud převrátí. Stále sice není nouze o humorné momenty, avšak celkový dojem má blízko k sociální kritice a k otázkám ohledně dnešního přetechnizovaného světa, které jsou velice aktuální. Na své si přijdou romantici i filozofové, ale ani diváka, který chce jen relaxovat a pobavit se, příběh nezklame. V dnešní době se většinou řadí mezi klasiku žánru. (ČSFD)

(více)

Recenze (37)

Vavča 

všechny recenze uživatele

Ze začátku je ten seriál neuvěřitelně naivní, i přes různé povedené vtípky někdy docela otravný svým nepodstatným dějem. Jenže, jak se nám začnou rozvíjet příběhy vedlejších charakterů, celá série se ubírá vážnějším směrem a nastoluje otázky o vztahu člověka a techniky, jak funguje lidské cítění vlastně atd. Chii je roztomilá, a je radost na ni pohledět. Z vedlejších charakterů vede Shimbo a Takako, ale ani Yumi-chan nebo šéf cukrárny nejsou zbytečné postavy a mají co říct. dobře jsem se bavil i zamyslel. Na práci studia Clamp je vždy radost pohledět. ()

Deschain 

všechny recenze uživatele

Veľmi milá záležitosť. Zo začiatku jednoduché epizódne príbehy, spojené jednou hlavnou linkou, ktoré majú veľmi silné a prekvapivé finále. Každá postava má čo povedať a má svoje vlastné tajomstvo, okrem Chi a Hidekiho (typického ronina, ktorý je zo všetkého mimo a najviac samozrejme z každej holky naokolo) je tu ešte jeho spolužiak Shinbo, ktorého nič nevyvedie z miery a mne veľmi sympatický Minoru. Zaujímavé je, ako sa sprvu náhodne spomenuté slovo Chobits v závere prevráti a ukradne si pre seba celú pozornosť. Inak, príjemná úvodná skladba, pekná animácia, humor priemerný. A hlboká myšlienka. Nevyhovoval by vám viac Persocom, ktorý by vám bol oddaný, aj keby to bol len robot, pretože ľudia o vás jednoducho nemusia mať záujem? ()

Reklama

Natascha 

všechny recenze uživatele

Chobits jsou jedna velká vata! Nebýt poslední třetiny, ve které má člověk konečně pocit, že o něco jde, tak budu hodně litovat času ztraceného nad tímto seriálem. Většina počátečních dílů je bohužel jen opakující se sada výjevů z ranku "Chi je neschopná a něco se učí a Motosuwa je nadržený ze všech koček kolem." Naštěstí jsou ty postavy natolik sympatické, že jim to člověk odpustí. A vydrží to s nimi. Bohužel ale zábavnost těchto dílů se stále se opakujícím schématem klesá geometrickou řadou. Naštěstí se postupně ke konci začínají objevovat náznaky (i když zpočátku jen velmi nenápadné), že tohle nebude jen lehkonohá ecchi komedie. V druhé polovině se totiž naštěstí začne rozplétat minulost ostatních postav a jejich zkušenosti se vztahy nejen mezi lidmi, ale právě mezi lidmi a persocony. Škoda, že se to děje většinou naprosto nezajímavým způsobem, ve kterém jedna z postav Motosuwovi prostě vykecá celý svůj životní příběh - ovšem ty příběhy jsou samy o sobě velmi zajímavé a tvoří myšlenkové jádro celého seriálu. Finále je solidní, ale ne ohromující. A ještě k postavám - Chi je opravdu roztomilá, Motosuwa je dobrosrdečný trouba, ale kdo si mě opravdu získal byl Shinbo (a jeho přehnaně energetický persocon Sumomo) - jeho odhodlání jít za svým, zdravý rozum a smysl pro humor jsou klady, které bych ráda viděla i u skutečných lidí, nejen těch animovaných:-) ()

Scalpelexis 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoci, ale víc tomu nedám. Po velmi solidním začátku plný dosti vtipných scének se pak uprostřed dostaneme do dlouhé hluché výplně a ke konci už trochu zvážníme, nicméně ne natolik, aby to se mnou nějak otřáslo. Problematiky lásky robota vs člověk je na barvitou diskuzi, ale jějí vykreslení mě nepřesvědčilo. Kvůli "kawaii" šatičkám a chování (které spíš mi tady připomíná tupost) si nikoho brát nebudu. Postava malé persoconky mě mýchla hned několikrát a nějak jsem nepobral, odkud se najednou na konci objevovaly ty rádoby cool mysteriózní postavy a co byly zhruba zač. Tohle je vskutku seriál pro geeky a jejich nesplněné úchylnější sny, mám dojem. ()

Idaho 

všechny recenze uživatele

Zpočátku jsem tuto velice humornou sérii považoval, za pouhou fascinaci Japonců vším co je roztomilé a neživé. Jak se však seriál rozvijí, klade před diváky zakladní otázky vztahu člověka a techniky až vyústí ve velkolepé finále. Co mě však překvapilo nejvíce je srozumitelnost celého příběhu, což se u anime nestává často. Tedy už jen proto hodnotím za plný počet. ()

Galerie (52)

Zajímavosti (2)

  • Inteligentního experta na Persocony Minoru Kokubunji v japonském originále dabuje žena, přesněji Hoko Kuwashima. (Roby)
  • Mená Elda a Freya pochádzajú zo severoeurópskej (najmä germánskej) mytológie. Freya je bohyňa lásky, krásy a čarodejníctva. Elda (alebo Erda) bola matka valkýriek, čo boli služobníčky boha Odina. (PurpleZ)

Reklama

Reklama