poster

Chobits (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Romantický / Sci-Fi

Japonsko, 2002, 26x30 min

 • gibbon
  ****

  Ani moc nevím, proč se zrovna Chobits dostaly do povědomí poměrně širší veřejnosti. Uznávám, že androidka se silnými nedostatky v komunikaci jdoucí na nákup spodního prádla má své neodolatelné kouzlo a animace je prakticky dokonalá, ale když později serál zvážní, nedokáže mě vtáhnout do děje a raději bych se vrátil někam na začátek k seznamování Hidekiho s funkcemi "ženského" těla Chii. ;)(6.7.2005)

 • Scalpelexis
  **

  Nemůžu si pomoci, ale víc tomu nedám. Po velmi solidním začátku plný dosti vtipných scének se pak uprostřed dostaneme do dlouhé hluché výplně a ke konci už trochu zvážníme, nicméně ne natolik, aby to se mnou nějak otřáslo. Problematiky lásky robota vs člověk je na barvitou diskuzi, ale jějí vykreslení mě nepřesvědčilo. Kvůli "kawaii" šatičkám a chování (které spíš mi tady připomíná tupost) si nikoho brát nebudu. Postava malé persoconky mě mýchla hned několikrát a nějak jsem nepobral, odkud se najednou na konci objevovaly ty rádoby cool mysteriózní postavy a co byly zhruba zač. Tohle je vskutku seriál pro geeky a jejich nesplněné úchylnější sny, mám dojem.(13.5.2015)

 • Martinibaby
  ***

  Asi zas nemám v oblasti anime tak extenzivní znalosti, i když už jsem zhlédla ledacos, ale k Chobits si prostě nemůžu najít cestu. Zvládla jsem poměrně málo dílů a naprostá většina z nich mě i přes prvky humoru dokázala absolutně psychicky rozložit a zdeptat natolik, že jsem si další díl prostě pustit nechtěla.(19.4.2013)

 • Hees
  ****

  Chobits sú vtipné a mysteriózne zároveň. Po prvých dieloch som si myslel, že ak to pôjde takto ďalej to bude maximálna nuda. Ku koncu som ale zmenil názor a vôbec som nečakal, že sa to bude uberať takouto cestou(tou správnou cestou). Koniec je pekný a vyžaruje s neho zaujímavé čaro. Síce dielov by mohlo byť menej, ale aj tak väčšina dielov splnila tie najlepšie kritéria.(1.4.2011)

 • Deschain
  ****

  Veľmi milá záležitosť. Zo začiatku jednoduché epizódne príbehy, spojené jednou hlavnou linkou, ktoré majú veľmi silné a prekvapivé finále. Každá postava má čo povedať a má svoje vlastné tajomstvo, okrem Chi a Hidekiho (typického ronina, ktorý je zo všetkého mimo a najviac samozrejme z každej holky naokolo) je tu ešte jeho spolužiak Shinbo, ktorého nič nevyvedie z miery a mne veľmi sympatický Minoru. Zaujímavé je, ako sa sprvu náhodne spomenuté slovo Chobits v závere prevráti a ukradne si pre seba celú pozornosť. Inak, príjemná úvodná skladba, pekná animácia, humor priemerný. A hlboká myšlienka. Nevyhovoval by vám viac Persocom, ktorý by vám bol oddaný, aj keby to bol len robot, pretože ľudia o vás jednoducho nemusia mať záujem?(3.12.2010)

 • - Mená Elda a Freya pochádzajú zo severoeurópskej (najmä germánskej) mytológie. Freya je bohyňa lásky, krásy a čarodejníctva. Elda (alebo Erda) bola matka valkýriek, čo boli služobníčky boha Odina. (PurpleZ)

 • - Inteligentního experta na Persocony Minoru Kokubunji v japonském originále dabuje žena, přesněji Hoko Kuwashima. (Roby)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace