Sladké zítřky

• Kanada

The Sweet Hereafter

Kanada, 1997, 112 min

Příběh odehrávající se v podivném bezčasí, které jakoby i samo o sobě charakterizovalo celý film. Užil jsem si krásnou depresivní severskou atmosféru, která mě však neustále ponoukala, jakoby se mi snažila říct, že to ještě není všechno, že pointa je ještě za dveřmi. Bohužel asi ale žádná není, nebo jsem nebyl hoden ji rozšifrovat. Sladké zítřky jsou tak pravděpodobně "jen" drama o jedné tragédii a lidech, které tato tragédie nuceně spojila dohromady. A drama to jistě není špatné, jen jsem asi naletěl té kupě náznaků a očekával stále něco navíc. Zvláště konec k tomu totiž přímo svádí. 7/10(27.10.2015)

Film se zajímavou hudbou, výbornými hereckými výkony, suprovým námětem a pak zjistíte, že nenese žádné poselství, nemá šťávu a vlastně nic neříká, jen popis události autobusové nehody, tragické následky, svědkyni která lže u soudu a osobu starého právníka o kterém jsem do konce nevěděl , zda je to pro něj škvára, nebo dílo cti, nebo takové naštvání na společnost a msta. Zklamání.(31.3.2009)

Tohle drama takřka s lehkým nádechem mysteriózna zaujme především filmové fajnšmekry, i když příběh je natočen srozumitelně pro všechny typy diváků. Minimum známých tváří filmu jen prospívá a mistrovsky zvládnutý scénář i režie z něj dělají dílo, které se vám po shlédnutí rozhodně nevykouří z hlavy.(20.2.2003)

Zaujímavý a veľmi citlivo nakrútený film s niekoľkými dejovými líniami, zaujímavým vývojom, postupným odkrývaním príbehu, rôznymi životnými osudmi a rôznymi odozvami na dopravnú nehodu u obyvateľov mestečka, zvláštnou uzavretou severskou atmosférou, krásnou hudbou a prekvapujúcim rozuzlením. Z hercov som poznal iba Sarah Polley a Iana Holma, pri ktorom sa mi do deja plietol jeho robot z Votrelca. Ale to bol iba môj problém a nie filmu, ani Holma.(6.8.2014)

Egypťan Egoyan mal u mňa po výbornej Exotice status jedného z najzaujímavejších režisérov súčasnosti. Sladké zajtrajšky sú zaujímavo napísaným filmom a ich realizácia musela byť ťažkým orieškom. Egoyan však časté striedania časových rovín zvládol s enormným prehľadom. Výbornú robotu odviedla aj celá herecká posádka. Zaujímavý film.(21.3.2008)

• - Film byl zvolen časopisem Premiere do žebříčku "25 nejnebezpečnějších filmů". (Botis)