Sladké zítřky

• Kanada

The Sweet Hereafter

Kanada, 1997, 112 min

Snímek "Sladké zítřky" vypráví velmi silný příběh, ale přesto jej dovedl ještě více umocnit tím, jak je natočený. Prolíná se zde několik lidských rovin, které jsou celkově podány v naprosto dokonalé režii a ve skvělém střihu, kdy nemáte problém s tím pochopit, kde se právě nacházíte a jak se v čase skáče. Velmi dobře natočené.(30.3.2016)

Smutný námet a zaujímavo štrukturovaná dejová linka. Inteligentným spôsobom sa tu režisér vyhýba nátlakovosti a zbytočnej žmýkačke citov, pričom sa tu celkom pekne pred očami diváka kryštalizujú aj charaktery jednotlivých postáv. A to až do takej miery, že si je divák na konci schopný urobiť o celej tragédií a udalostiach, ktoré nasledovali po nej, ucelený obraz. Slušný nadpriemer. 80/100(23.1.2019)

Příběh odehrávající se v podivném bezčasí, které jakoby i samo o sobě charakterizovalo celý film. Užil jsem si krásnou depresivní severskou atmosféru, která mě však neustále ponoukala, jakoby se mi snažila říct, že to ještě není všechno, že pointa je ještě za dveřmi. Bohužel asi ale žádná není, nebo jsem nebyl hoden ji rozšifrovat. Sladké zítřky jsou tak pravděpodobně "jen" drama o jedné tragédii a lidech, které tato tragédie nuceně spojila dohromady. A drama to jistě není špatné, jen jsem asi naletěl té kupě náznaků a očekával stále něco navíc. Zvláště konec k tomu totiž přímo svádí. 7/10(27.10.2015)

Pro širší diváctvo u nás stále prakticky neznámý režisér arménského původu Atom Egoyan zase rýpe do mezilidských vztahů a nabízí nám psychologické drama o vyšetřování jedné bolestivé tragédie. Na zapadlý horský venkov tak přijíždí právník Iam Holm, sám svázaný vlastními problémy s HIV pozitivní dcerou. Ovšem ani on, svérázní obyvatelé, ani narativní pojetí se mi nedostali dostatečně pod kůži!!(12.6.2008)

Egypťan Egoyan mal u mňa po výbornej Exotice status jedného z najzaujímavejších režisérov súčasnosti. Sladké zajtrajšky sú zaujímavo napísaným filmom a ich realizácia musela byť ťažkým orieškom. Egoyan však časté striedania časových rovín zvládol s enormným prehľadom. Výbornú robotu odviedla aj celá herecká posádka. Zaujímavý film.(21.3.2008)

• - Film byl zvolen časopisem Premiere do žebříčku "25 nejnebezpečnějších filmů". (Botis)