Sylvie

Píše se rok 1956. Sylvia Plathová studuje na prestižní anglické univerzitě v Cambridgi a píše své první literární pokusy. Potkává zde básníka Teda Hughese a zrodí se osudová láska, která Sylvii provází celý život. I Ted zprvu silně podléhá romantickému vztahu s ženou, která rozumí jeho práci a obdivuje ji, ale po sňatku se leccos změní. Sylvia chce odejít za matkou do Spojených států, Ted dává přednost životu v Anglii, a navíc se vrací ke svým staromládeneckým návykům. Psychicky nevyrovnaná Sylvia nedokáže nevěry milovaného muže přijmout, ale zároveň ho do nich vhání. Útěchu hledá v poezii a ve vlastní tvorbě, píše sbírku Ariel, která dnes patří ve Velké Británii k nejčtenějším, ale sen o štěstí se rozplývá... Filmový příběh na pomezí romance a tragédie poodhaluje mýtus o legendární americké spisovatelce a připomíná jednu z nejničivějších osudových lásek naší doby. Režisérka Christine Jeffsová vsadila na herecké výkony Gwyneth Paltrowové a Daniela Craiga. (oficiální text distributora)

JARDAHONDA

Sylvia Plathová a Ted Hughes sdílí nezlomné pouto lásky v tomto výjimečným způsobem natočeném a úspěšném snímku, který by měl filmový fanda zkrátka vidět.. Melodramatický příběh na pomezí romance a tragédie poodhaluje mýtus o legendární americké spisovatelce a připomíná jednu z nejničivějších osudových lásek naší doby. Skvělé výkony držitely Oscara Gwyneth Paltrow a Daniela Craiga vykreslují dojemný a pravdivý příběh vášnivého a bouřlivého vztahu dvou největších básníků dvacátého století.. ()

Blind307

...za filmové spracovacie a lá BBC je to jasná 1*, ale no dobre za DC a hlavne za GP pridávam druhú *...slabú, ale predsa...dosť nuda nutkajúca pozerať casovac, že ešte dokedy to bude na obrazovke...uff...110min je veľa... ()

Marky__

Ústřední dvojice odvedla určitě skvělou práci. Příběh této dámy je hodně bolavý a tragický. Tohle zaručeně zdeptá kohokoliv, kdo někdy alespoň zčásti poznal, jak se může člověk cítit, když ho někdo koho šíleně miluje podvádí a klame, ano nešťastná a zrazená láska dovádí lidi k šílenství - o tom není pochyb. Lituji jí, že se nedokázala (už kvůli malým dětem) od toho klamače odpoutat a jít dál - člověk by měl jít vždycky dál. V jejím případě je o to horší a určitě těžší, že sama trpěla depresemi, které Vám berou sílu a to nejen kvůli Tedovi, ale z dalších nepřízní osudu, které si o ní lze dočíst. Je to opravdu hodně depresivní + ještě k tomu skoro celý film zní z venku meluzína, z které Vás mrazí o to víc. ()