Miles (Paul Giamatti) a Jack (Thomas Haden Church) jsou dávní a poněkud nesourodí přátelé, kteří se vydávají na týdenní rozlučku se svobodou po vinařské oblasti Santa Ynez Valley. Jejich představy o průběhu výletu jsou ovšem trochu odlišné. Zatímco samotářský Miles by rád společný čas strávil koštováním prémiových kalifornských vín, nastávající ženich Jack by si rád naposledy užil život svobodného mládence se vším všudy. K dobrému pití totiž patří i společnost krásných žen. Do milostných dobrodružství se nakonec zaplétají oba, když se v restauraci seznámí se dvěma okouzlujícími servírkami. Nechávají se strhnout romantickou atmosférou společných večeří, nekonečných rozhovorů a opojným vínem, které však brzy všem ztrpkne na jazyku... Pohodová komedie o životě, přátelství a krizi středního věku se dočkala vřelého diváckého a kritického přijetí. Snímek získal mnoho filmových ocenění a posbíral pět oscarových nominací včetně těch nejprestižnějších za nejlepší film a režii. Jediného ocenění se nakonec skutečně dočkal režisér snímku Alexander Payne, ovšem v kategorii za nejlepší adaptovaný scénář společně se spoluscenáristou Jimem Taylorem. Za nejlepší scénář byli ocenění také Zlatým Glóbem, kde snímek rovněž bodoval v kategorii za nejlepší komedii nebo muzikál. (Česká televize)

Lancer odpad!

Asi nejnudnější film, co jsem v životě viděl...a že jsem jich viděl. Samý víno, víno, víno, víno, trocha golfu a pak zase víno, víno...a všichni to berou děsně vážně. Když se při romantické chvilce uprostřed noci zeptá dívka: ,,Můžu mít na tebe velmi osobní otázku?" A po dramatické chvilce a přikývnutí zcela vážně pokračuje: "Jaké máš nejradši víno?" Nebo to byla jiná podobná blbost? Hrůza, hrůza, hrůza! A co kurva ten Oscar? ()

mandella

Asi je to tím, že mi není čtyřicet, nebo tím, že nemám ráda víno, nebo taky tím, že nesnáším chlapy s chlupatýma zádama (že, Paule Giamatti?). Ne, teď vážně. Tenhle film prostě prosvištěl mimo mě. Paul G. hrál skvěle, ten jeho nevinně depresivní pohled opuštěné pejska bere za srdce, ale celkově to na mě prostě nezapůsobilo. Thomas H. Church mě ani neuchvátil, ani nezklamal. Předností jsou rozhodně obsazené ženy. Ale celý námět nebyl můj šálek kávy a nic mě nezaujalo natolik, že bych měla potřebu snímek adorovat. Své publikum si určitě najde, já to ale nejsem. ()

bou:ou:ou

Nenápadný snímek, který vás přinutí přemýšlet o Kalifornii a o víně. Také o vztazích, o životě a o tom jak se věci ubírají ne vždy tím směrem, kterým si přejeme. Konec je šťastný jen cesta k němu trnitá. ()

Tredi

"romanťárna z vinohradu", ale bylo tam i něco víc. líbilo se mi jak mluvili o vínu, skoro jako o poezii, jak vyzdvihly všechny chutě a pocity spojené s vychutnáváním si lahodného moku. člověk u toho opravdu dostane chuť na sklenku dobrého vína:) některé scény mi přišly zbytečně komediální, ale aspoň to film odlehčilo, než aby vše brali extra vážně. dávám lepší 3* ()

saillor

Příjemně plynoucí film o přátelství jedné nesourodé dvojice, trochu o lásce a hlavně o víně, jehož jiskra a vůně celý film neodlučitelně doprovází. Nevěřím, že se najde člověk, ve kterém by tento film nevyvolal touhu aspoň jednu lahvinku si otevřít. Bokovka samotná si ale zaslouží určitě víc pozornosti než jen jako kulisa k večernímu popíjení vínka, její chuť je plná a zanechává svou chuť na patře ještě dlouhou dobu..a to je neklamnou známkou kvality. ()

RomanT

V podstatě scénář jakoby z oka vypadl typické puberťácké komedii. Jen s tím rozdílem, že hlavním hrdinům je o čtvrt století víc. Tento fakt + vznešené řeči o víně pravděpodobně zajistily pro mě nepochopitelné nominace na Zlatý Glóbus. ()

Hans07

Otevřete lahvinku dobrého (bílého) vína, uvelebte se a nechejte se unášet příjemným výletem okořeněným vůní vinic a kapkou romantiky. ()

kverula

Přiťáplý spisovatel, který čeká až mu vyjde první kniha (což, zdá se jen tak nebude) a perverzní herec typu Schwarzeneggera, který si chce před svatbou ještě "vrznout". Z filmu jsem si asi nejvíc užila příjemné slunné a vinné atmosféry. Postavy mi k sobě vůbec nešli, myslím obsazením, nikoliv charakterově. Docela mě bavil T.H. Church, má komediální ráz (až na ty perverzní řeči). ()

Flamik

Mizérie. Koukal sem to na třikrát, pokaždý mě něco vyrušilo, tak možná proto sem jeden z mála, kterým se to nelíbí. Ale humor nic moc, celý nereálný, divně natočený, strašný střihy, kdy se neví co se celý den dělo.. ()

mokrasek

Film zcela spočívá na nádherném herectví Paula Giamattiho, což ve spojení s výborným scénářem a ochutnávkou vín ve mně zanechal pocit spontánního prožitku. "Poctivost je nejlepší politika" říkával Ben Franklin. Jsou takové nenápadné, malé, ale poctivé filmy, které mají schopnost zapsat se do srdce silněji, než ty ostatní, u nichž se to předem předpokládá. Bokovka mezi takové filmy (u mě) patří. ()

Arehanah

Nemůžu si pomoct, ale příběh mi vůbec nepřišel originální, ani zajímavý. Z mého pohledu průměrná komedie s trochou romantiky a dramatu. Možná jsem jen neměla náladu, možná je ve mně trocha cynismu, nevím. Musím ale vyzdvihnout krásnou atmosféru kolem vína a herecký výkon Paula Giamattiho. Opakovat ovšem nebudu. ()

zigy

Kdybych měl tak rád víno jako Miles, tak bych dal určitě víc hvězd, ale bez vína a těch příjemných exteriérů - co zbyde? Poměrně nudný příběh o dvou nesympatických týpcích, z nichž jeden má deprese a druhý je děvkař. Zasmál jsem se pořádně akorát u scény s naháčem vybíhajícím z baráku za prchajícím Milesem. Na drama málo dramatické a na komedii málo vtipné. Ale chuť na víno dostanete, to jo:) ()

unclejack

Ako vidno aj podľa hodnotenia, Bokovka nesadne každému. Chce to čas a trpezlivosť, aby človek rozkryl odmerané tempo príbehu a aby tak zistil, čo sa za tou preslnenou fasádou skrýva - humorné podobenstvo o životných prehrách. Miles Raymond v podaní vynikajúceho Paula Giamatti je čosi ako znalcom prehier a tvorí tak nádherne kontrastnú dvojicu s uvoľneným Jackom T. Haden Churcha. Obe postavy sú vynikajúco napísané a ich charakteristika je najvýraznejšia v slovných výmenách, ktoré ich predstaviteľom jednoducho idú. Ani ženská časť castu nezaostáva, Virginia Madsen bola skvelá a Sandra Oh podala nadpriemerný výkon. Samotní herci sú však len špičkou ľadovca tohto prapodivného kolosu - skúsená réžia Alexandra Payna nenecháva príbeh prešľapovať na mieste a posúva ho vpred slušnými sekvenciami, kamera Phedona Papamicheala sa stará o to, aby bol každý jeden záber naplnený poetickým kúzlom a výsledný mix doplňa skvelo dávkovaná hudba Rolfa Kenta. Tento pôsobivý film nie je len záležitosťou pre vinárov alebo milovníkov indie, ide o zvláštne povedomé podobenstvo o životných skúsenostiach. Všetko ostatné je už len bonus navyše. A hoci sa párkrát stane, že Paynovi film utečie, poprípade, že niektoré motívy sa neustále vracajú, tieto drobné kozmetické vady sú ľahko prekryteľné výsledným výrazne kladným pocitom zo sledovania filmu. A nezabudnite, že veľa takto trefných a zároveň nekompromisne ľudských komédií nie je. ()

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (více)

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Giamatti prezidentem

Giamatti prezidentem

22.08.2006

Ano, je to opravdu tak. V poslední době stále populárnější Paul Giamatti z oscarové Bokovky bude prezidentem Spojených států amerických. Taková nabídka se nedala jen tak odmítnout, zvlášť když… (více)

Homosexuální hasič Sandler

Homosexuální hasič Sandler

10.02.2006

Komici Adam Sandler a Kevin James jsou v jednání o hlavní herecké role v dlouho očekávané komedii I NOW PRONOUNCE YOU CHUCK AND LARRY režiséra Davida Dobkina (Lhář, lhář) by tak měl vzniknout snímek… (více)