Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Po staletí je velmi cenná relikvie skrytá lidským očím. Mnozí v dějinách se pokoušeli rozluštit její tajemství... Ve 20. století je mocná tajná společnost schopná udělat cokoliv, aby ji vypátrala a získala. Cestu k ní však zná jen bilionář Magnus Martel, jeho syn Jake a studentka alchymie Mira. Tito tři musí nebezpečný posvátný artefakt najít a zničit dřív než ostatní ... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (22)

lennyd 

všechny recenze uživatele

Multimilionář Magnus Martel (Terence Stamp) se rozhodne věnovat pár ze svých miliónů na výzkum tajemného artefaktu - Loculu. Sezve vědce z mnoha vědních oborů, stejně tak jako alchymistku Miru, a stejně tak svého syna, odborníka na šifrování na svůj hrad a zadá jim tento úkol. Nikdo z nich ale netuší, že se pouští na velmi tenký led, protože po tajemství Lokulu pátrá taktéž velmistr templářského řádu (Udo Kier)... Tento film jsem si před lety koupil v Levných knihách v domnění, že dostanu béčkovou kopii Lary Croft (nebo něco na ten způsob), a byl jsem vcelku mile překvapen. Templářská tématika je mi velmi blízká (jak někdo níže píše Gabriel Knight 3 - jedna z mých nejoblíbenějších PC her na podobné téma), takže mne film hodně moc bavil. Samozřejmě z něj čiší chvilková béčkovost (například na začátku se rozhodne Martel krabici schovat, aby ji pak mohl znovu hledat), nebo nesmrtelný Udo Kier, ale to jsou takové drobnosti které dokáži překousnout. Celkově se mi ale nápad docela líbil, a klidně bych si dokázal představit volní pokračování (co tak mohlo následovat, až by církev zjistila kdo je ten "pravý"). Prozatím si ale musíme vystačit "jen" s Šifrou mistra Leonarda... ()

JB2203 

všechny recenze uživatele

Nekompromisní tortura spáchaná na byť jen průměrném diváckém intelektu. Scénáristovi se zřejmě dostala do rukou nějaká obsažná kompilace okultních věd od Aleistera Crowleyho, Eliphase Léviho nebo Stanislava De Guaity. Po večerech si pak namátkou přečetl z kontextu vytržené kousky jednotlivých kapitol, načež vše chaoticky poskládal do rádoby mystické slepenice tvořící myšlenkovou kostru příběhu. Při každé třetí větě by se chtělo vykřiknout: "Proboha, co to ty nešťastníci plácají za nesmysly!" Rané křesťanství, alchymie, hermetismus, okultismus, apokryfy, antická mythologie, alchymie, astrologie, esoterismus, apokalypsa, genové inženýrství, theosofie, templářství, svobodné zednářství a Isaac Newton! To všechno smícháno v krvavou kaši mysteriózní vyprávěnky o novém příchodu klonovaného Mesiáše! Máme zde hlavního (mírně akčního) hrdinu: symbol Ježíše Krista. Dále hrdinku (tajemnou krasavici): symbolizující Máří Magdalénu. A v neposlední řadě také odporného nositele Zla (se zelenýma očima): Ďábel. Ten pronásleduje ony dva, kteří se páří v zlatém odlesku mystického relikviáře na symbolu rozžatého pentagramu - při velké konjunkci Venuše. On umírá, ona povije skutečného Vykupitele zatímco Vatikán přijímá jako nového Krista klonované dítě vytvořené z Ježíšovy krve zelenookým Ďáblem. No co vám budu povídat - do současnosti projektovaná apokryfní verze Nového Zákona pojatá jako akční thriller s hororovými prvky. A přesto dávám dvě hvězdičky. Protože musím přiznat, že mě to nakonec docela bavilo. A taky musím uznat, že to mohl být i velice dobrý film. Díky silnému a nosnému námětu. To by se ho ovšem musel chopit nějaký humanitně vzdělaný scénárista. A režisér. A trochu lepší a charismatičtější herci. (Pozorný divák si jistě všimne i zakomponování dnes tak populární teorie o francouzských potomcích - Merovejští panovníci - Ježíše Krista a Máří Magdaleny - Da Vinciho kód.) ()

Reklama

dedavena 

všechny recenze uživatele

Je třa dať zpatki ostatki, ale potajmu a rychlo. Bo nima moc času, musi to zrobiť expert. Palingenesis je pry jakesi obnoveni. Templaře něvi fšecko, ale Magnus to vi a posyla synka Jake-bonda, aby zrobil, co ma. Sledujtě pozorně, bo duležity je traktor na stěně. Lukulus nam cosi ukryva. Gdo přidě na to, co to je? Kompozytni pistola, dvacet telefonuf, uv sfitilna, moc prachuf, Mira-Venuša a idě se na to. Předavani energyje pichanim na pentagramě je „užasne“. Taka cypata kravina se hned tak něvidi. Jeden bodik za vyslovenu pravdu: „buch nima, tak ho něvolej“. A teraz doporučeni. Řadně se přivažtě ku gauču bo se vam budě moc chtět tu obrazovku rozvaliť. ()

yelcin 

všechny recenze uživatele

Téma filmu – narodenie nového mesiáša a všetky možné konšpiračné teórie bola dobrá, ale filmárske a herecké prevedenie nestálo za nič. Až v polovičke filmu som si uvedomil , že už som ten film videl no nepamätám si koniec. Dúfam , že nabudúce si už podľa názvu tento film zapamätám a nepustím si túto hlúposť znovu. ()

saladín. 

všechny recenze uživatele

Jednalo by sa o chutny priklad totalneho braku, keby nebolo 1. temy, z ktorej keby sa jej chytili schopny reziser a scenarista by sa dalo nieco vytrieskat, 2. zaujimaveho zjavu Natashi Wightman, ktora tomu dava trochu ludsky dotyk, 3. v ceskom dabingu totalne surealistickych a vpravde sklepovskych hlasok typu "mate ve sve pracovne supertajny vladni telefon" ci "na knihovnika jste neuveritelny idiot". Takto to vdaka uvedenemu dostava iste zvratene kvality, vdaka ktorym sa z toho casom moze stat snad i - kult(ik)?_______ PS Kier s rysavou bradou alias model Barbarossa (v jednej reiteracii) je proste ne-u-ve-ri-telny. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama