Vykradači hrobek

Zjavenie

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Thriller

Velká Británie, 2001, 111 min

• saladín.

Jednalo by sa o chutny priklad totalneho braku, keby nebolo 1. temy, z ktorej keby sa jej chytili schopny reziser a scenarista by sa dalo nieco vytrieskat, 2. zaujimaveho zjavu Natashi Wightman, ktora tomu dava trochu ludsky dotyk, 3. v ceskom dabingu totalne surealistickych a vpravde sklepovskych hlasok typu "mate ve sve pracovne supertajny vladni telefon" ci "na knihovnika jste neuveritelny idiot". Takto to vdaka uvedenemu dostava iste zvratene kvality, vdaka ktorym sa z toho casom moze stat snad i - kult(ik)?_______ PS Kier s rysavou bradou alias model Barbarossa (v jednej reiteracii) je proste ne-u-ve-ri-telny.(2.3.2008)

• yelcin

Téma filmu – narodenie nového mesiáša a všetky možné konšpiračné teórie bola dobrá, ale filmárske a herecké prevedenie nestálo za nič. Až v polovičke filmu som si uvedomil , že už som ten film videl no nepamätám si koniec. Dúfam , že nabudúce si už podľa názvu tento film zapamätám a nepustím si túto hlúposť znovu.(1.3.2013)

• Rodriguez

Po první hodině sledování tohoto díla jsem musel bohužel polevit na hodnocení. Čekal jsem trochu něco jiného a né že templáři budou běhat jako duchové a v životě nedohoní hlavního hrdinu, natož aby ho zabili. Zbylá hodina byla odfláknutá a už mě držela v křesle spíše z donucení dokoukat toto směšné dílo.(14.1.2008)

• Ridick

to o com bolo? este dotreraz som z toho tak trochu paf. scenar a takmer cely dej je rozmetany a ja som nevedel, kde mi hlava stoji - absolutny chaos. takisto ako aj national treasure je to postupne hladanie nejakej relikvie, tu vsak aj s koncom na zamyslenie (ci je to hodne zamyslenia uvazte sami). blbost hodna-nehodna jedneho pozretia, zalezi od vas aky mate vztah k filmom.(5.2.2007)

• hwnd

Filmy s touto tématikou mám rád, ale tohle bylo prostě nějaký špatný, nevýrazný a hlavně dějově hodně moc ulítlý, asi by se tam dalo najít hromada hrůzností a absolutních nesmyslů, ale to by bylo na delší povídání, většinu už tu vytáhli jiní. Osobně jsem dost nepochopil, jak složitě hledali tu finální kapli a pak do ní přijdou a slavnej artefakt se tam válí jen tak v písku. Divný. A tím templářským genovým nesmyslem mě teda pan scénarista poslal do kolen. Kdosi tu zmínil Leonardův kód, ten je proti této slátanině kvalitní a ve většině bodů uveřitelnou záležitostí (s patřičným nadhledem). Takže dávám * za nápad a druhou za Miru.(6.3.2009)