poster

Vykradači hrobek

 • Velká Británie

  Revelation

 • Slovensko

  Vykrádači hrobiek

 • Slovensko

  Zjavenie

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Thriller

Velká Británie, 2001, 111 min

 • Rodriguez
  **

  Po první hodině sledování tohoto díla jsem musel bohužel polevit na hodnocení. Čekal jsem trochu něco jiného a né že templáři budou běhat jako duchové a v životě nedohoní hlavního hrdinu, natož aby ho zabili. Zbylá hodina byla odfláknutá a už mě držela v křesle spíše z donucení dokoukat toto směšné dílo.(14.1.2008)

 • JB2203
  **

  Nekompromisní tortura spáchaná na byť jen průměrném diváckém intelektu. Scénáristovi se zřejmě dostala do rukou nějaká obsažná kompilace okultních věd od Aleistera Crowleyho, Eliphase Léviho nebo Stanislava De Guaity. Po večerech si pak namátkou přečetl z kontextu vytržené kousky jednotlivých kapitol, načež vše chaoticky poskládal do rádoby mystické slepenice tvořící myšlenkovou kostru příběhu. Při každé třetí větě by se chtělo vykřiknout: "Proboha, co to ty nešťastníci plácají za nesmysly!" Rané křesťanství, alchymie, hermetismus, okultismus, apokryfy, antická mythologie, alchymie, astrologie, esoterismus, apokalypsa, genové inženýrství, theosofie, templářství, svobodné zednářství a Isaac Newton! To všechno smícháno v krvavou kaši mysteriózní vyprávěnky o novém příchodu klonovaného Mesiáše! Máme zde hlavního (mírně akčního) hrdinu: symbol Ježíše Krista. Dále hrdinku (tajemnou krasavici): symbolizující Máří Magdalénu. A v neposlední řadě také odporného nositele Zla (se zelenýma očima): Ďábel. Ten pronásleduje ony dva, kteří se páří v zlatém odlesku mystického relikviáře na symbolu rozžatého pentagramu - při velké konjunkci Venuše. On umírá, ona povije skutečného Vykupitele zatímco Vatikán přijímá jako nového Krista klonované dítě vytvořené z Ježíšovy krve zelenookým Ďáblem. No co vám budu povídat - do současnosti projektovaná apokryfní verze Nového Zákona pojatá jako akční thriller s hororovými prvky. A přesto dávám dvě hvězdičky. Protože musím přiznat, že mě to nakonec docela bavilo. A taky musím uznat, že to mohl být i velice dobrý film. Díky silnému a nosnému námětu. To by se ho ovšem musel chopit nějaký humanitně vzdělaný scénárista. A režisér. A trochu lepší a charismatičtější herci. (Pozorný divák si jistě všimne i zakomponování dnes tak populární teorie o francouzských potomcích - Merovejští panovníci - Ježíše Krista a Máří Magdaleny - Da Vinciho kód.)(30.3.2006)

 • saladín.
  **

  Jednalo by sa o chutny priklad totalneho braku, keby nebolo 1. temy, z ktorej keby sa jej chytili schopny reziser a scenarista by sa dalo nieco vytrieskat, 2. zaujimaveho zjavu Natashi Wightman, ktora tomu dava trochu ludsky dotyk, 3. v ceskom dabingu totalne surealistickych a vpravde sklepovskych hlasok typu "mate ve sve pracovne supertajny vladni telefon" ci "na knihovnika jste neuveritelny idiot". Takto to vdaka uvedenemu dostava iste zvratene kvality, vdaka ktorym sa z toho casom moze stat snad i - kult(ik)?_______ PS Kier s rysavou bradou alias model Barbarossa (v jednej reiteracii) je proste ne-u-ve-ri-telny.(2.3.2008)

 • Ridick
  **

  to o com bolo? este dotreraz som z toho tak trochu paf. scenar a takmer cely dej je rozmetany a ja som nevedel, kde mi hlava stoji - absolutny chaos. takisto ako aj national treasure je to postupne hladanie nejakej relikvie, tu vsak aj s koncom na zamyslenie (ci je to hodne zamyslenia uvazte sami). blbost hodna-nehodna jedneho pozretia, zalezi od vas aky mate vztah k filmom.(5.2.2007)

 • lennyd
  ****

  Multimilionář Magnus Martel (Terence Stamp) se rozhodne věnovat pár ze svých miliónů na výzkum tajemného artefaktu - Loculu. Sezve vědce z mnoha vědních oborů, stejně tak jako alchymistku Miru, a stejně tak svého syna, odborníka na šifrování na svůj hrad a zadá jim tento úkol. Nikdo z nich ale netuší, že se pouští na velmi tenký led, protože po tajemství Lokulu pátrá taktéž velmistr templářského řádu (Udo Kier)... Tento film jsem si před lety koupil v Levných knihách v domnění, že dostanu béčkovou kopii Lary Croft (nebo něco na ten způsob), a byl jsem vcelku mile překvapen. Templářská tématika je mi velmi blízká (jak někdo níže píše Gabriel Knight 3 - jedna z mých nejoblíbenějších PC her na podobné téma), takže mne film hodně moc bavil. Samozřejmě z něj čiší chvilková béčkovost (například na začátku se rozhodne Martel krabici schovat, aby ji pak mohl znovu hledat), nebo nesmrtelný Udo Kier, ale to jsou takové drobnosti které dokáži překousnout. Celkově se mi ale nápad docela líbil, a klidně bych si dokázal představit volní pokračování (co tak mohlo následovat, až by církev zjistila kdo je ten "pravý"). Prozatím si ale musíme vystačit "jen" s Šifrou mistra Leonarda...(7.8.2012)

 • Udo Kier