poster

Vykradači hrobek

 • Velká Británie

  Revelation

 • Slovensko

  Vykrádači hrobiek

 • Slovensko

  Zjavenie

Dobrodružný / Drama / Fantasy / Thriller

Velká Británie, 2001, 111 min

 • Ridick
  **

  to o com bolo? este dotreraz som z toho tak trochu paf. scenar a takmer cely dej je rozmetany a ja som nevedel, kde mi hlava stoji - absolutny chaos. takisto ako aj national treasure je to postupne hladanie nejakej relikvie, tu vsak aj s koncom na zamyslenie (ci je to hodne zamyslenia uvazte sami). blbost hodna-nehodna jedneho pozretia, zalezi od vas aky mate vztah k filmom.(5.2.2007)

 • JB2203
  **

  Nekompromisní tortura spáchaná na byť jen průměrném diváckém intelektu. Scénáristovi se zřejmě dostala do rukou nějaká obsažná kompilace okultních věd od Aleistera Crowleyho, Eliphase Léviho nebo Stanislava De Guaity. Po večerech si pak namátkou přečetl z kontextu vytržené kousky jednotlivých kapitol, načež vše chaoticky poskládal do rádoby mystické slepenice tvořící myšlenkovou kostru příběhu. Při každé třetí větě by se chtělo vykřiknout: "Proboha, co to ty nešťastníci plácají za nesmysly!" Rané křesťanství, alchymie, hermetismus, okultismus, apokryfy, antická mythologie, alchymie, astrologie, esoterismus, apokalypsa, genové inženýrství, theosofie, templářství, svobodné zednářství a Isaac Newton! To všechno smícháno v krvavou kaši mysteriózní vyprávěnky o novém příchodu klonovaného Mesiáše! Máme zde hlavního (mírně akčního) hrdinu: symbol Ježíše Krista. Dále hrdinku (tajemnou krasavici): symbolizující Máří Magdalénu. A v neposlední řadě také odporného nositele Zla (se zelenýma očima): Ďábel. Ten pronásleduje ony dva, kteří se páří v zlatém odlesku mystického relikviáře na symbolu rozžatého pentagramu - při velké konjunkci Venuše. On umírá, ona povije skutečného Vykupitele zatímco Vatikán přijímá jako nového Krista klonované dítě vytvořené z Ježíšovy krve zelenookým Ďáblem. No co vám budu povídat - do současnosti projektovaná apokryfní verze Nového Zákona pojatá jako akční thriller s hororovými prvky. A přesto dávám dvě hvězdičky. Protože musím přiznat, že mě to nakonec docela bavilo. A taky musím uznat, že to mohl být i velice dobrý film. Díky silnému a nosnému námětu. To by se ho ovšem musel chopit nějaký humanitně vzdělaný scénárista. A režisér. A trochu lepší a charismatičtější herci. (Pozorný divák si jistě všimne i zakomponování dnes tak populární teorie o francouzských potomcích - Merovejští panovníci - Ježíše Krista a Máří Magdaleny - Da Vinciho kód.)(30.3.2006)

 • Rodriguez
  **

  Po první hodině sledování tohoto díla jsem musel bohužel polevit na hodnocení. Čekal jsem trochu něco jiného a né že templáři budou běhat jako duchové a v životě nedohoní hlavního hrdinu, natož aby ho zabili. Zbylá hodina byla odfláknutá a už mě držela v křesle spíše z donucení dokoukat toto směšné dílo.(14.1.2008)

 • dedavena
  *

  Je třa dať zpatki ostatki, ale potajmu a rychlo. Bo nima moc času, musi to zrobiť expert. Palingenesis je pry jakesi obnoveni. Templaře něvi fšecko, ale Magnus to vi a posyla synka Jake-bonda, aby zrobil, co ma. Sledujtě pozorně, bo duležity je traktor na stěně. Lukulus nam cosi ukryva. Gdo přidě na to, co to je? Kompozytni pistola, dvacet telefonuf, uv sfitilna, moc prachuf, Mira-Venuša a idě se na to. Předavani energyje pichanim na pentagramě je „užasne“. Taka cypata kravina se hned tak něvidi. Jeden bodik za vyslovenu pravdu: „buch nima, tak ho něvolej“. A teraz doporučeni. Řadně se přivažtě ku gauču bo se vam budě moc chtět tu obrazovku rozvaliť.(23.5.2015)

 • yelcin
  **

  Téma filmu – narodenie nového mesiáša a všetky možné konšpiračné teórie bola dobrá, ale filmárske a herecké prevedenie nestálo za nič. Až v polovičke filmu som si uvedomil , že už som ten film videl no nepamätám si koniec. Dúfam , že nabudúce si už podľa názvu tento film zapamätám a nepustím si túto hlúposť znovu.(1.3.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace