Reklama

Reklama

Vykradači hrobek

  • Velká Británie Revelation (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Po staletí je velmi cenná relikvie skrytá lidským očím. Mnozí v dějinách se pokoušeli rozluštit její tajemství... Ve 20. století je mocná tajná společnost schopná udělat cokoliv, aby ji vypátrala a získala. Cestu k ní však zná jen bilionář Magnus Martel, jeho syn Jake a studentka alchymie Mira. Tito tři musí nebezpečný posvátný artefakt najít a zničit dřív než ostatní ... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (21)

JB2203 

všechny recenze uživatele

Nekompromisní tortura spáchaná na byť jen průměrném diváckém intelektu. Scénáristovi se zřejmě dostala do rukou nějaká obsažná kompilace okultních věd od Aleistera Crowleyho, Eliphase Léviho nebo Stanislava De Guaity. Po večerech si pak namátkou přečetl z kontextu vytržené kousky jednotlivých kapitol, načež vše chaoticky poskládal do rádoby mystické slepenice tvořící myšlenkovou kostru příběhu. Při každé třetí větě by se chtělo vykřiknout: "Proboha, co to ty nešťastníci plácají za nesmysly!" Rané křesťanství, alchymie, hermetismus, okultismus, apokryfy, antická mythologie, alchymie, astrologie, esoterismus, apokalypsa, genové inženýrství, theosofie, templářství, svobodné zednářství a Isaac Newton! To všechno smícháno v krvavou kaši mysteriózní vyprávěnky o novém příchodu klonovaného Mesiáše! Máme zde hlavního (mírně akčního) hrdinu: symbol Ježíše Krista. Dále hrdinku (tajemnou krasavici): symbolizující Máří Magdalénu. A v neposlední řadě také odporného nositele Zla (se zelenýma očima): Ďábel. Ten pronásleduje ony dva, kteří se páří v zlatém odlesku mystického relikviáře na symbolu rozžatého pentagramu - při velké konjunkci Venuše. On umírá, ona povije skutečného Vykupitele zatímco Vatikán přijímá jako nového Krista klonované dítě vytvořené z Ježíšovy krve zelenookým Ďáblem. No co vám budu povídat - do současnosti projektovaná apokryfní verze Nového Zákona pojatá jako akční thriller s hororovými prvky. A přesto dávám dvě hvězdičky. Protože musím přiznat, že mě to nakonec docela bavilo. A taky musím uznat, že to mohl být i velice dobrý film. Díky silnému a nosnému námětu. To by se ho ovšem musel chopit nějaký humanitně vzdělaný scénárista. A režisér. A trochu lepší a charismatičtější herci. (Pozorný divák si jistě všimne i zakomponování dnes tak populární teorie o francouzských potomcích - Merovejští panovníci - Ježíše Krista a Máří Magdaleny - Da Vinciho kód.) ()

Ridick 

všechny recenze uživatele

to o com bolo? este dotreraz som z toho tak trochu paf. scenar a takmer cely dej je rozmetany a ja som nevedel, kde mi hlava stoji - absolutny chaos. takisto ako aj national treasure je to postupne hladanie nejakej relikvie, tu vsak aj s koncom na zamyslenie (ci je to hodne zamyslenia uvazte sami). blbost hodna-nehodna jedneho pozretia, zalezi od vas aky mate vztah k filmom. ()

Reklama

hwnd 

všechny recenze uživatele

Filmy s touto tématikou mám rád, ale tohle bylo prostě nějaký špatný, nevýrazný a hlavně dějově hodně moc ulítlý, asi by se tam dalo najít hromada hrůzností a absolutních nesmyslů, ale to by bylo na delší povídání, většinu už tu vytáhli jiní. Osobně jsem dost nepochopil, jak složitě hledali tu finální kapli a pak do ní přijdou a slavnej artefakt se tam válí jen tak v písku. Divný. A tím templářským genovým nesmyslem mě teda pan scénarista poslal do kolen. Kdosi tu zmínil Leonardův kód, ten je proti této slátanině kvalitní a ve většině bodů uveřitelnou záležitostí (s patřičným nadhledem). Takže dávám * za nápad a druhou za Miru. ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Multimilionář Magnus Martel (Terence Stamp) se rozhodne věnovat pár ze svých miliónů na výzkum tajemného artefaktu - Loculu. Sezve vědce z mnoha vědních oborů, stejně tak jako alchymistku Miru, a stejně tak svého syna, odborníka na šifrování na svůj hrad a zadá jim tento úkol. Nikdo z nich ale netuší, že se pouští na velmi tenký led, protože po tajemství Lokulu pátrá taktéž velmistr templářského řádu (Udo Kier)... Tento film jsem si před lety koupil v Levných knihách v domnění, že dostanu béčkovou kopii Lary Croft (nebo něco na ten způsob), a byl jsem vcelku mile překvapen. Templářská tématika je mi velmi blízká (jak někdo níže píše Gabriel Knight 3 - jedna z mých nejoblíbenějších PC her na podobné téma), takže mne film hodně moc bavil. Samozřejmě z něj čiší chvilková béčkovost (například na začátku se rozhodne Martel krabici schovat, aby ji pak mohl znovu hledat), nebo nesmrtelný Udo Kier, ale to jsou takové drobnosti které dokáži překousnout. Celkově se mi ale nápad docela líbil, a klidně bych si dokázal představit volní pokračování (co tak mohlo následovat, až by církev zjistila kdo je ten "pravý"). Prozatím si ale musíme vystačit "jen" s Šifrou mistra Leonarda... ()

Rodriguez 

všechny recenze uživatele

Po první hodině sledování tohoto díla jsem musel bohužel polevit na hodnocení. Čekal jsem trochu něco jiného a né že templáři budou běhat jako duchové a v životě nedohoní hlavního hrdinu, natož aby ho zabili. Zbylá hodina byla odfláknutá a už mě držela v křesle spíše z donucení dokoukat toto směšné dílo. ()

Galerie (21)

Reklama

Reklama