poster

Let Fénixe

 • USA

  Flight of the Phoenix

 • Slovensko

  Let Fénixa

 • Velká Británie

  Flight of the Phoenix

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 2004, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  ***

  Ta podobnost s původním filmem je tu bohužel spíše jen tak mimochodem a naprosto nevyužitá. Škoda, že remake musí automaticky přijít se zničením původního konceptu, který měl smysl a přinést jen pár herců v podivných rolích, kteří ten film nějak zmáknout. Slušné obsazení je tu pak v podstatě k ničemu, protože od první do poslední minuty není divák výrazně překvapen (ano, občas někdo z ničeho nic odejde se projít do nekonečné pouště). Naštěstí Giovanni Ribisi ví, jak zahrát namyšleného inženýra, kterému dělá dobře vláda nad "mentálně slabšími" a tak vedle Dennise Quaida určitě potěší. Výsledek je přesně ten průměr, který divák očekává, než samotný film začne. Odhadnutelné a obyčejné, ale ujde to. Druhé shlédnutí si neumím příliš představit...(3.9.2009)

 • Hal_Moore
  ****

  Let Fénixe je předělávkou filmu stejného názvu z roku 1965. Kapitán Frank Towns (Dennis Quaid) a pasažéři C-119tky vracející se domů poté, co Towns zavřel naftové pole v mongolské Gobi. Letadle je přetížené na to, aby mohlo letět příliš vysoko a pan Murphy je jako vždy nablízku a tentokrát sebou vzal pořádnou písečnou bouři. Letadlo se rázem ocitá okolo 400km mimo kurs a k tomu ještě uprostřed pouště. Frank musí udržovat pořádek a přidělovat nemnoho zásob jídla a vody mezi přeživší a vyčkávat záchranu. Jak tak čas plyne, všichni si uvědomí, že možnost jejich nalezení je nulová. Zvláštní muž jménem Elliott (Giovanni Ribisi), který cestuje s pasažéry stopem navrhne, že postaví nové letadlo z nepoškozených částí C-119ky. Všichni si myslí, že je blázen, ale co jiného můžou dělat. Za zkoušku nic nedají. Na Elliottův příkaz se začíná budovat letadlo, které ponese jméno Fénix. Jde o dobrý dobrodružný film, který ukazuje, co jsou lidé schopni udělat pro záchranu. Při sledování budete šťastní, že žijete na místě s množstvím vody a jídla. Konec, který odhalí Elliottovu skutečnou totožnost je velice legrační.(17.9.2005)

 • honajz
  **

  Jako, a to bylo vše? Pořád jsem čekal, co se vyvrbí z těch čínských beduínů, co skrývá ten malej nácek, jestli tamten chlap skutečně neřekl před smrtí něco zajímavého... A celé je to vlastně jen o stavění letadýlka. Nikde žádné napětí, prostě ztroskotají, jsou v poušti. Vlastně ani netušíme, proč ztroskotali, co bylo chybou, proč se uvolnila v letadle lanka a proč najednou začal haprovat motor. Nebo proč se raději nevrátili na základnu, i když by neměli dost paliva, ale měli by tam zásoby a minimálně vysílačku? A jak mohli v poušti používat nástroje, které je jinak potřeba strčit do zásuvky? Kde furt brali baterie, třeba do rádia? Nebo když v noci zakopnete (o co se dá asi v písku zakopnout?) a skutálíte se, je fakt tak těžké zjistit, odkud jste se kutáleli a jít cestou zpět? Když má konečně pršet, proč nevytáhnou nádoby, aby vodu chytali? A když už dostavěli letadlo, na co kurnik čekali, proč neletěli hned? Aby je mohli obklíčit čínští pašeráci (co vypadají kdovíproč jak beduíni)? A proč běhají pašeráci stovky kilometrů od nějakého města? A když už vyhrajete nad pašeráky, proč si nevezmete jejich velbloudy a věci? Pár dobrých scén, zvláště katastrofy, dobré lokace, ale jinak to stálo za starou belu včetně hereckých výkonů, protože herci neměli moc co hrát.(11.8.2014)

 • Stanley
  *

  Pokud je něco, co vévodí tomuto "klenotu", pak je to bezesporu neuvěřitelně stupidní chování většiny zdejších postav. Chvílemi to vypadalo jako Pán much odehrávající se na poušti, jenže těmto klukům není dvanáct, a to je ten průser. Zdejší hrdinové by udělali lépe, kdyby se radši na poušti uhádali k smrti - lidstvo by bylo ušetřeno jedné grupy nevychovaných, namyšlených a pro společnost nebezpečných spratků.(24.12.2013)

 • StarsFan
  ***

  Začátek filmu s havárií letadla je bezva a moc dobře se na to dívá. I následující minuty ubíhají celkem svižně, jenže ve chvíli, kdy film překročí první hodinu, vám pomalu začne napadat, že by to chtělo něco nového. Samozřejmě, že se pořád objevují další a další zápletky, sotva se jeden problém vyřeší, je tu další. A i když to funguje tu první polovinu, kdy vás ohromují krásný kamerový záběry na poušť, v druhý už si pomalu začínáte přát, aby taky sakra scénárista přišel s něčím novým. Což o to, Quaid je sympaťák a svojí roli nového Indiany Jonese zvládá skvěle, lehce záporácký Giovanni Ribisi tomu dodává šmrnc, jenže chtít po týhle dvojici, aby svým charismatem utáhla celý film, je přece jenom trochu málo. Závěr už je pak tak překombinovaný (a mimochodem, vypadá jako kopie úvodní scény ze Zlatého oka na poušti), že s radostí vítáte závěrečné titulky. 3*(29.10.2006)

 • - Phoenix ve filmu nelétal. Jednalo se o rádiem řízený model. (Terva)

 • - Do Namibie byly dopraveny celkem tři trupy letadla C-119. S jedním z nich se potopil trajekt, který součásti převážel a všechny části musely být pracně vyzdviženy na pevninu. (Cheeker)

 • - John Moore vybíral místo natáčení ze tří lokací. Před Austrálií a Marokem nakonec zvítězila Namíbia. Kvůli místnímu pouštnímu prostředí však bylo častěji třeba čistit přístoje nebo dokonce náročně tvořit duny. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace