Let Fénixe

Flight of the Phoenix

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 2004, 113 min

• starbrejkr

Prakticky celý byl celý film spíš zklamaný z totálně překlišovaného děje obsahující všechno co každý film o ztroskotání letadla, navíc s povětšinou nesympatickými herci. Na konci se to ale přeci jen vylepšilo hlavně díky zajímavé postavě konstruktéra letadélek. Celkově ale spíš převládá zklamání, jedná se o dost obyčejný film.(28.9.2008)

Mile mně to překvapilo, oddechový dobrodružný film na sobotní večer. Sice místama klišoidní, čekala jsem tam i nejakej ten kanibalismus, kterýho jsem se nedočkala, ale ve výsledku fajn. Opravdu super byla přestřelka v noční poušti. Navíc pro mně hvězdička plus, za Hugha Laurieho a trochu i za toho freaka s modylkama letadýlek :-).(30.8.2009)

• Le_Chuck

Velice hlúpe. Celá podstata snímku spočiva v tom, že banda looserov stroskotá a musí spojiť svoje srdcia a spoločnými silami postaviť uprostred Gobi lietadlo(!). Samozrejme, že sa sere čo sa dá a musia nastúpiť speudofilozofické pohladenia typu: "sme ľudské bytosti, naše sny" a to už je fakt zle. Žiaden charakter, plytké až beda. Jediné čo sa oplatí vydzvihnúť je slušný vizuál filmu, za čo patrí Moorovi jeden tlesk.(17.10.2005)

Ta podobnost s původním filmem je tu bohužel spíše jen tak mimochodem a naprosto nevyužitá. Škoda, že remake musí automaticky přijít se zničením původního konceptu, který měl smysl a přinést jen pár herců v podivných rolích, kteří ten film nějak zmáknout. Slušné obsazení je tu pak v podstatě k ničemu, protože od první do poslední minuty není divák výrazně překvapen (ano, občas někdo z ničeho nic odejde se projít do nekonečné pouště). Naštěstí Giovanni Ribisi ví, jak zahrát namyšleného inženýra, kterému dělá dobře vláda nad "mentálně slabšími" a tak vedle Dennise Quaida určitě potěší. Výsledek je přesně ten průměr, který divák očekává, než samotný film začne. Odhadnutelné a obyčejné, ale ujde to. Druhé shlédnutí si neumím příliš představit...(3.9.2009)

• sud

Zlé to sice není, ale nejedná se o nic jiného, než o další film z rubriky Nepovedené remaky. Aldrichův film jsem viděl už dávno, ale nelogické jednání, heroické žvásty a pro příběh zbytečné ženské postavy tam určitě nebyly. Nejedná se o nic tragického, stejně je to ale podprůměr s jedinou skvěle zahranou postavou - Eliottem. 35%.(9.11.2008)

• - V původní verzi filmu se neobjevila postava Mirandy Otto. (Cheeker)

• - Hugh Laurie se při nátáčení filmu ucházel o hlavní roli v seriálu Dr. House (od r. 2004). Jelikož ale nemohl být na castingu, nahrál v hotelovém pokoji v Namíbii na video několik replik a poslal je do studia. (SLOTH)

• - John Moore vybíral místo natáčení ze tří lokací. Před Austrálií a Marokem nakonec zvítězila Namíbia. Kvůli místnímu pouštnímu prostředí však bylo častěji třeba čistit přístoje nebo dokonce náročně tvořit duny. (Terva)