Let Fénixe

Let Fénixa

Flight of the Phoenix

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 2004, 113 min

Pěknej filmek. Nedávno jsem si ho zopáknul, když ho dávali v TV a tak mě udržel i přes blbý reklamy, že jsem šel chrápat hodně pozdě. Celý film jede v pomalejším tempu, ale za to má parádní postavy. Někteří mě štvali, jiným jsem fandil. Filmek má parádní efekty, co se bouře a pádu letadla týče. Příběh je pěkný a film mě bavil od začátku až do konce. Za mě 75% :)(17.8.2013)

• sud

Zlé to sice není, ale nejedná se o nic jiného, než o další film z rubriky Nepovedené remaky. Aldrichův film jsem viděl už dávno, ale nelogické jednání, heroické žvásty a pro příběh zbytečné ženské postavy tam určitě nebyly. Nejedná se o nic tragického, stejně je to ale podprůměr s jedinou skvěle zahranou postavou - Eliottem. 35%.(9.11.2008)

Soundtrack Marco Beltrami: 1. Elliot ,2. Approaching Storm ,3. Desert Funeral ,4. Frank’s Plea ,5. Electrical Storm ,6. They Can Deal ,7. Night One ,8. Heat Dream ,9. Elliot Counts On A Runway ,10. Nomad’s Alive ,11. Model Citizen ,12. Man Missing ,13. Heat Stroke ,14. Men Hugging ,15. Dangers Of The Desert ,16. Day Labor ,17. Wing Crash ,18. Nomad Surprise ,19. Homeward ,(19.5.2011)

Povedené dobrodružné drama s hodně dobrými hereckými výkony. Dennis Quaid pořád ještě dokáže uhrát drsného týpka, Giovanni Ribisi šíleného blázna a Hugh Laurie jako kdyby si střihl přípravku na Doktora House. Nejpůsobivější scénou rozhodně byla noční přestřelka s čínskými pašeráky podbarvená Massive Attackem.(20.9.2008)

Bolo to fajn, čakal som možno viac akcie a napätia, ale ušlo to. Škoda nevyužitého potenciálu, možnosti púšte a beduínov boli predsa neobmedzené. Určite som sa ale nenudil. Film sa rozbehol fakt dobre, no postupne strácal na otáčkach. Herecky prevyšoval určite Ribisi, no u ostatných mi niečo chýbalo. Inak ale scenár čo do reálnosti? Ee, to nie, však návrhári lietadiel sa určite zasmiali. Ale škodných záporákov typu úlohy, ktorú zahral Ribisi mám najradšej. 70%.(8.3.2006)

• - Natráčení doprovázalo mnoho nehod. Od potopení trajektu, přes převrácený vůz Jareda Padaleckiho, natržení boku letadla C-119G couvajícím kamionem a v neposlední řadě i zranení kameramana a jeho zástupce při nepovedené scéně s laminátovým modelem, který narazil do přístřešku kameramanů. (Terva)

• - Do Namibie byly dopraveny celkem tři trupy letadla C-119. S jedním z nich se potopil trajekt, který součásti převážel a všechny části musely být pracně vyzdviženy na pevninu. (Cheeker)

• - Původní film se odehrával na Sahaře, tento snímek se však odehrává v poušti Gobi v Asii. (Cetnik_42)