Reklama

Reklama

Let Fénixe

  • USA Flight of the Phoenix (více)
Trailer

Obsahy(1)

Skupina zaměstnanců petrolejářské firmy pracuje na pokusném ropném vrtu uprostřed mongolské pouště. Pak ale náhle přichází příkaz práce zastavit a vrt opustit. Kelly Johnsonové se to vůbec nelíbí a stejně tak se jí nelíbí Frank Towns, kapitán letadla, které pro ně přiletělo. Přesto si ale všichni rychle sbalí a nastupují na palubu. Na poslední chvíli nastoupí i Elliott, mladík, který se tu ocitl s tím, že hledá po světě práci. Brzy po startu přijde prudká bouře, do které se letadlo dostane. Frank se tváří zasvěceně a prohlašuje, že ji obletí. Situace se ale stále zhoršuje a na palubě brzy zavládne panika. Už je jasné, že bude nutno někde nouzově přistát. Vzhledem k podmínkám a poškozenému letadlu se to podaří jen s velkou námahou. Ještě před tím ale z paluby otvorem vzniklým po kolizi vypadne jeden z cestujících. Další dva během ztroskotání zahynou. Zbylí pasažéři jsou celkem v pořádku, zjišťují ale, že se ocitli kdesi hluboko v poušti Gobi, možná už na čínském území, a že je dost pravděpodobné, že se firma, která je zaměstnává, ani příliš nebude snažit je najít...  Když jednou v noci z improvizovaného tábora odejde James Liddle, jeho přítel Rodney se ho vydá hledat, přestože mu to kapitán Frank vymlouvá. Nakonec se oba sejdou a najdou i tělo Kelyho, který vypadl z letadla. Zjistí přitom podivnou věc: chybí mu hodinky, které měl během letu na ruce, a všude na zemi jsou prázdné nábojnice. Zdá se, že daleko v poušti přece jen nejsou úplně sami… Kapitán Frank chce čekat, až je někdo začne hledat, ale mladý Elliott přijde s překvapivým návrhem: z dvoutrupového poničeného letadla by se dalo postavit jiné, které by mohlo létat. Všem se to zdá jako čirá utopie, Elliott ale tvrdí, že je povoláním letecký konstruktér. Možnost stavby letadla skupinu na jistou dobu rozdělí, zejména Frank není tomuto řešení vůbec nakloněn. Nakonec ale souhlasí i on, že je lepší se o něco pokusit než jen sedět a čekat na zázrak. Tím spíš, že zásoby vody se rychle tenčí a také jídla je pomálu. Ve dne je navíc nesnesitelné vedro… (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (246)

vesper001 

všechny recenze uživatele

Kde je letadlo, tam je havárie, kde je porucha, tam je opravář, kde jsou trosečníci, tam je blondýnka a kde jsou Amíci v nesnázích, tam je patos, teambuilding a Dennis Quaid. To vše platí i o Letu Fénixe, až na drobný detail, že to není jenom havárie, ale pořádný průšvih, není to opravář, ale designér (!!!), není to blondýnka, je to zrzka, není to patos, ale děsný patos a bohužel je u toho opravdu Dennis Quaid. Tentokrát nikoli v roli hrdiny proti své vůli, který bokem zachrání nějaký ten kontinent, ale namachrovaného trouby, jehož nafoukanost natlakuje letadlo tak, že mu uletí motor, a který se stane hrdinou až poté, co ho k tomu ostatní přeživší dokopou. Hugh Laurie už tady vypadá přesně jako House a fakt, že hraje kravaťáckého suchara nic nemění na tom, že on a Miranda Otto jsou jediné dva** důvody, proč vydržet čím dál trapnější chlapáctví, hecování a proslovy. Otravná je i obsedantní korektnost, vlezlejší než písek, díky níž jsou černoši nezranitelní, náboženská vyznání vyrovnaná a dokonale tolerantní, velbloudí kovbojové s ručníky na kebulích nemají absolutně nic společného s žádnou národností, troubu nikdo nenazve troubou a psychopata psychopatem (ovšem Laurieho etuda s pistolí je jediným napínavým momentem a díky za ní), a zatímco mužské osazenstvo se při každé příležitosti objímá a křepčí, plácnout Mirandu po zadku nikoho z těch světců ani nenapadne. Vidět tohle skutečný fénix, exploduje a už nevstane. ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Začátek filmu s havárií letadla je bezva a moc dobře se na to dívá. I následující minuty ubíhají celkem svižně, jenže ve chvíli, kdy film překročí první hodinu, vám pomalu začne napadat, že by to chtělo něco nového. Samozřejmě, že se pořád objevují další a další zápletky, sotva se jeden problém vyřeší, je tu další. A i když to funguje tu první polovinu, kdy vás ohromují krásný kamerový záběry na poušť, v druhý už si pomalu začínáte přát, aby taky sakra scénárista přišel s něčím novým. Což o to, Quaid je sympaťák a svojí roli nového Indiany Jonese zvládá skvěle, lehce záporácký Giovanni Ribisi tomu dodává šmrnc, jenže chtít po týhle dvojici, aby svým charismatem utáhla celý film, je přece jenom trochu málo. Závěr už je pak tak překombinovaný (a mimochodem, vypadá jako kopie úvodní scény ze Zlatého oka na poušti), že s radostí vítáte závěrečné titulky. 3* ()

Reklama

lennyd 

všechny recenze uživatele

Frank Towns (Dennis Quaid) a A.J. (Tyrese Gibson) se živí "zavíráním" ropných vrtů. Se svým letadlem přiletí někam (kde ho hrozně rádi vidí), nabere materiál a lidi, a práce je hotova. Ale při jedné akci v Gobi se s letadlem dostane do písečné bouře, a havarují. Je na všech (přeživších), aby se dali dohromady, a dle pokynů tajemného cestujícího Elliota (Giovanni Ribisi) zkusili ze zbytků letadla a materiálu z vrtu postavit nové letadlo - ohrožování nedostatkem vody, horkem a místními nomády ... Uff, filmu vévodí skvostně zpracovaná úvodní havárie v písečné bouři, fakt dost dobrý. Po zbytek filmu se pak osazenstvo jen hádá, případně rovnou rve, aby vše, jak je v Hollywoodu zvykem, dobře dopadlo. Unikla mi role MIrandy Otto, jakožto jediné ženské zástupkyně, ale patrně autoři chtěli být gender-safe... ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Je to láskavosť.“ Let Fénixa Moore nakrútil po šialenej akcii Za nepriateľskou líniou. Ktovie, možno si potreboval oddýchnuť od akčného inferna, ale faktom je, že toto je miestami neskutočná nuda a celkovo tak fádny a matný film, až ma bolí vidieť naňho čo i len upútavky v televízii a úprimne sa desím predstavy, že by som si ho znova dal celý. V nudnej púšti sa prakticky nič nedeje, len sa (inak schopní... ale nie tu) herci Dennis Quaid, Dr. House, Giovanni Ribisi a Miranda Otto hádajú. ()

LadyVader 

všechny recenze uživatele

Mile mně to překvapilo, oddechový dobrodružný film na sobotní večer. Sice místama klišoidní, čekala jsem tam i nejakej ten kanibalismus, kterýho jsem se nedočkala, ale ve výsledku fajn. Opravdu super byla přestřelka v noční poušti. Navíc pro mně hvězdička plus, za Hugha Laurieho a trochu i za toho freaka s modylkama letadýlek :-). ()

Galerie (40)

Zajímavosti (9)

  • Do Namibie byly dopraveny celkem tři trupy letadla C-119. S jedním z nich se potopil trajekt, který součásti převážel a všechny části musely být pracně vyzdviženy na pevninu. (Cheeker)
  • Natráčení doprovázalo mnoho nehod. Od potopení trajektu, přes převrácený vůz Jareda Padaleckiho, natržení boku letadla C-119G couvajícím kamionem a v neposlední řadě i zranení kameramana a jeho zástupce při nepovedené scéně s laminátovým modelem, který narazil do přístřešku kameramanů. (Terva)
  • John Moore vybíral místo natáčení ze tří lokací. Před Austrálií a Marokem nakonec zvítězila Namíbia. Kvůli místnímu pouštnímu prostředí však bylo častěji třeba čistit přístoje nebo dokonce náročně tvořit duny. (Terva)

Související novinky

Wahlbergovy zpomalené kulky

Wahlbergovy zpomalené kulky

12.11.2007

Mark Wahlberg si v Odstřelovači a Skryté identitě vydatně natrénoval polohu nekompromisního drsňáka, který před striktním dodržováním zákona upřednostňuje přímočarou kulku mezi padouchovy oči. Tenhle… (více)

Mezi námi kluky

Mezi námi kluky

17.07.2007

U sledování traileru na fantasy Kronika rodu Spiderwicků, v níž Freddie Highmore opět objeví na zahradě úžasný svět kouzel (nedávno něco podobného zažíval v Athurovi a Minimojích) se člověk ptá, kde… (více)

Reklama

Reklama