poster

Let Fénixe

 • USA

  Flight of the Phoenix

 • Slovensko

  Let Fénixa

 • Velká Británie

  Flight of the Phoenix

Akční / Dobrodružný / Drama / Thriller

USA, 2004, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • dr.fish
  ***

  Tak to byla "Amerika"! Jak si postavit malé letadlo z velkého s omezenými zásobami a klesající morálkou mužstva. Pár pěkných momentů, ale taky spousta klišé. Podivně natočený příběh, který díky dobrým hercům a skvělým záběrům pouště nakonec zůstal mírně nad průměrem. Ovšem dovedl bych si představit i o něco preciznější zpracování. 60%(21.1.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  Ztroskotá-li MacGyver na poušti Gobi, tak si z písku, Nomáda a slunečního svitu postaví za 20 minut vrtulník a je po zábavě. Ztroskotá-li na stejném místě pilot, modelář a parta těžařů, tak to nepůjde tak snadno, ale při zachování macgyverovské věrohodnosti a využití všech dostupných klišé, se to za přiměřené množství zábavného dobrodružství dá považovat.(25.6.2013)

 • Fiftis
  ****

  Pekný dobrodružný film, na ktorý sa dobre pozerá, priemerný netradičný príbeh, krásne scenérie, skvelí herci a to hlavne Giovanni Ribisi a Sticky Fingaz. Už od začiatku filmu je tak trochu jasné o čo pôjde. Stroskotané lietadlo uprostred púšte, navyše vychýlené z pôvodného kurzu vďaka piesočnej búrke. Sledujeme celkom zaujímavý dej a šanca na návrat do civilizácie je každou minútou menšia. I keď tomuto filmu niečo chýba, vždy si ho rád pozriem v televízií.(6.1.2015)

 • sud
  **

  Zlé to sice není, ale nejedná se o nic jiného, než o další film z rubriky Nepovedené remaky. Aldrichův film jsem viděl už dávno, ale nelogické jednání, heroické žvásty a pro příběh zbytečné ženské postavy tam určitě nebyly. Nejedná se o nic tragického, stejně je to ale podprůměr s jedinou skvěle zahranou postavou - Eliottem. 35%.(9.11.2008)

 • Djkoma
  ***

  Ta podobnost s původním filmem je tu bohužel spíše jen tak mimochodem a naprosto nevyužitá. Škoda, že remake musí automaticky přijít se zničením původního konceptu, který měl smysl a přinést jen pár herců v podivných rolích, kteří ten film nějak zmáknout. Slušné obsazení je tu pak v podstatě k ničemu, protože od první do poslední minuty není divák výrazně překvapen (ano, občas někdo z ničeho nic odejde se projít do nekonečné pouště). Naštěstí Giovanni Ribisi ví, jak zahrát namyšleného inženýra, kterému dělá dobře vláda nad "mentálně slabšími" a tak vedle Dennise Quaida určitě potěší. Výsledek je přesně ten průměr, který divák očekává, než samotný film začne. Odhadnutelné a obyčejné, ale ujde to. Druhé shlédnutí si neumím příliš představit...(3.9.2009)

 • - John Moore vybíral místo natáčení ze tří lokací. Před Austrálií a Marokem nakonec zvítězila Namíbia. Kvůli místnímu pouštnímu prostředí však bylo častěji třeba čistit přístoje nebo dokonce náročně tvořit duny. (Terva)

 • - Natráčení doprovázalo mnoho nehod. Od potopení trajektu, přes převrácený vůz Jareda Padaleckiho, natržení boku letadla C-119G couvajícím kamionem a v neposlední řadě i zranení kameramana a jeho zástupce při nepovedené scéně s laminátovým modelem, který narazil do přístřešku kameramanů. (Terva)

 • - Do Namibie byly dopraveny celkem tři trupy letadla C-119. S jedním z nich se potopil trajekt, který součásti převážel a všechny části musely být pracně vyzdviženy na pevninu. (Cheeker)