Epizody(6)

Leně se podaří utéct muži, který ji násilím držel v izolaci. Po příjezdu jejích rodičů pak vyjdou na světlo hrůzy, které si přitom prožila. (Netflix)

flyer.nick

Nesouhlasím s tím, jak tady ostatní píší, že to má hluché místa. Já to sjel celé za jeden den. Atmosféricky hutný a napínavý seriál. Spousta nečekaných zvratů a co ze začátku vypadá jako jasné jak facka a předvídatelné tak vůbec není. Samozřejmě občas to škobrtne a bez chyby to rozhodně není. Konec je takový uspěchaný a hlavně policie celou dobu působí jako retardovaný příbuzný, který neví nic a s nikým se nebaví. Naopak malá Hannah je kapitola sama pro sebe. Hvězda celého seriálu a figura, u které člověk první díly netuší, proč dostává tolik prostoru, až to pak začne dávat smysl. Proti ní je ten táta úplný lidumil a jako mozek celé operace působí tahle malá holka. Od ní by se všechny ty horory s "děsivýma" malýma holčičkama měly učit. ()

Lovin

Průměrný seriál. Není tam nic překvapivého, žádné veliké zvraty a docela dost dobře předvídatelné... Docela nuda.... ()

Metuje

Seriál začne naprosto skvěle, první díl jsem chvílemi nemohl dýchat. Pak jde napětí i logika stranou, seriál se dost vleče a já si říkal, že už to za těch pár epizod tímhle tempem nemůžou tvůrci stihnout. Poslední dva díly se ale vzchopily a tak to nakonec dopadlo dobře. SPOILER: Nejzajímavější pro mě byl vliv otce na Hannah, který švihnutím biče po jeho smrti zmizel. KONEC SPOILERU Škoda, že se seriálu nedostalo větší popularity, je to takový hidden gem Netflixovského katalogu. ()

JB001

Mám za sebou první polovinu seriálu a je to lepší než jsem čekal. To se Němcům fakt povedlo. Dnes večer to dojedeme.  Zatím víc otázek než odpovědí, těším se na rozuzlení celého příběhu... Po shlédnutí celé minisérie zvyšuji na plný počet ()

MarekTulen

Ano, Němci tu zas ukazují že tyhle seriály jsou jejich. Naprosto parádní, ať už skvěle napínavý příběh, výborně napsané a zahrané postavy nebo perfektní soundtrack. Je to zajímavé, temné, dramatické a mohl bych jmenovat do nekonečna, tenhle seriál mě chytil a nepustil. Vážně povedené dílo. Škoda že ke konci to ztratilo tempo, ale i přesto to mohu jen a jen doporučit. ()

lineker

Wau. "Němčouři" se toho vůbec nebáli a ukázali, že méně, může opravdu znamenat více. Výrazově úsporná psychárna, která však ve spojení se skvělým soundtrackem dokáže vypálit slušné díry do mozku. Obchází to defacto všechna zavedená pravidla, která máte pro tento typ seriálu v hlavě zakódována a vídáte je především v zámořských produkcích. Je to prostě jiné a zároveň skvělé. Malá Naila Schuberth herecky válcuje i své dospělé kolegy. ()

mdf

Možná asi nechápu z čeho jsou tady ty lidi tak nadšený,že tomu dávají tolik, myslím,že kdyby se to sestříhalo do dvou hodin filmu tak je to super thriller, ale tohle mě místy uspávalo, nudně utahané čekal jsem že se to rozjede nějakým způsobem, ale nic se nerozjelo možná dobrý počin, ale nijak převratně natočený. ()

3anitram

Fuj, to bylo hnusný - ale souhlasím, že konec se nevyvedl nejlépe, vlastně to celé celkem zabil. Jinak výborná atmosféra, obsazení, malá Hannah mi připomínala chvílemi naši Míšu Kudláčkovou, pamětníci ví.. neskutečný talent! ()

Zeuska

Zajímavý námět, napínavý. Holčička co hrála Hannu byla skvělá. Koukat se na to dalo. Ale tak hrozné dialogy, různé nesmysly ( jakože po špitálu na ARO se promenáduje kde kdo, to neexistuje ani v Čechách) Podivné nepravděpodobné jednání policajtů... Pomale plynoucí děj mi nevadil, to ostatní ano. ()

Hugho

Kvalitne urobený mini seriál krimi-mysteriózneho typu. Prvé 4 diely vynikajúco vystavané s dobrou atmosférou a primeranou mierou neistoty, zvyšné už boli slabšie, pretože tvorcov (autora knihy) dobehla logika, takže ju museli nasilu ohýbať do želaného stavu. A tú snahu o nadbiehanie divákovi bohužiaľ bolo vidno - avšak nie až tak tragicky ako v mnohých iných seriáloch. Len príklad -ako mohol pracovník SBS služby položiť mínové pole? No a úplný záver je hepáč ako pekáč. Fuj!   Celkovo však odporúčam a udeľujem slabšie 4* za snahu. ()

Sylviiik

Po přečtení zdejších hodnocení mi nějak hlava nebere, co je se mnou špatně, že mě tenhle seriál tak moc neohromil, ba naopak. Čekala jsem ohromné WOW a zatím.... 🤷‍♀️ Seriál nedokázal naplno udržet mou pozornost, musela jsem u toho dělat další věci, abych neusnula. Ono totiž ani nebylo potřeba zírat v jednom kuse na obrazovku, jelikož mi opravdu nemělo co utéct. Děj je hrozně plytký, postavy nesympatické, monology kolikrát úplně zbytečné, a co je nejpodstatnější: rozuzlení nula. Dikybohu aspoň za relativně šťastný konec. Kdybych totiž věděla, že se na konci nenachází absolutně žádná pointa, vysvětlení, rozuzlení celého toho mdlého děje, tak to po prvním díle již vyřadím ze seznamu oblíbených... ()

Francek86

Utahané, nudné absolutně bez šťávy. Před spaním na usnutí je to celkem dobré.... Bohužel no, jak zde již někdo psal, podle hodnocení jsem se těšil, ale za mě jednu hvězdu a to pouze kvůli závěru... zbytečné, nic neříkající dialogy, herecký výkon neoslnil, ALE opravdu celá série nuda v Brně ... Po shlédnutí seriálu v Pasti, jsem zcela zklamaný. ()

KarlN

Spoiler...Tak jako ze začátku jsem si říkal tuctovka, jakých je dost, ale s přibývajícím časem bylo nutno přehodnotit. Je mi celkem jasné, že děti jsou schopny ledasčeho, zvlášť když dostávají dril a denní psychomasáž, ale tohle je vážně něco...originalita se upřít rozhodně nedá a vzhledem k tomu, že mě ta malá s*ala od první chvíle a nevěřil bych jí ani pozdrav, mohu se teď v klidu poplácat po rameni, jaký to mám odhad. Ha, ha. Ale přesto přese všechno (hlavně přes zbytečně dlouhou stopáž), stejně na konci čumím s otevřenou hubou. Podle mě, tenhle počin nemá slabý článek. Jasných pět. ()

Johnysko

Němci opět dokazují, že jejich krimi thrillery jsou prostě TOP. Už Dark, ač tedy trochu jiný žánr, měl skvělou temnou atmosféru. Tenhle seriál to opět potvrzuje a musím říct, že tohle Němcům prostě sedí. Temné, ponuré, místy mrazivé. Pecka. Trvalo mi asi 15 minut prvního dílu, než mě to totálně pohltilo a sjel jsem to celé na jeden zátah. Hudební doprovod sedl jako prdel na hrnec a postupné rozkrývání v jednotlivých dílech mě fakt bavilo. Tipoval jsem v průběhu antagonistu a musím říct, že bylo fajn, že to nebyl zase nějaký zahradník nebo někdo kdo se tam mihne na začátku a pak zmizí jako u většiny lacinějších thrilleru. Původně jsem chtěl po nadšení dat plnou palbu ale po posledním dílu jsem se rozhodl udělit 4*. !!!!!!MOŽNÉ SPOILERY POSLEDNÍHO DÍLU!!!!!!!! Hlavní záporák je tam za mě málo rozvedený, vlastně nevíme co ho motivovalo to udělat a jeho background v tom světě. Kdyby tam byl nějaký větší motiv nebo důvod jeho činů tak bych dal za plnej. I tak skvělá podívaná na kterou jsem se vlastně ani nechtěl podívat a kouknul jsem jen díky Netflix featuře, Nejoblíbenější mezi diváky podle palečků. No výborná volba pro fandy temných krimi thrillerů. ()

Forrestovi

Jsem ve věku Leny, mám dceru a syna ve věku Hanny a Jonatana, jsem vysoká a mám dlouhé vlasy (sice hnědé, ale to není vada na kráse, že), takže mně mráz běhal po zádech od začátku do konce. Za mě strhující seriál, který skvěle vyždímal svůj námět. Závěrečné řešení Jasmin mně přišlo trochu neuvěřitelné, takže překvapilo, ale o to vlastně v TV tvorbě jde. Jen z Hanny jsem měla kolikrát větší hrůzu než z tatínka. ()