Yamakasi 2 - Velká výzva

Francie / Velká Británie / Španělsko, 2004, 91 min

Julien Seri

Yves Marmion
  • Elegnor

Tak teda po prvnim filmu, kterej na mě docela zapůsobil, mi tohle dost vadilo.. Joojoo, gangy začnou nemilosrdně bez zřejmýho důvodu ničit turisty kvůli tělocvičně, která jim z bůhvíjakýho důvodu vadí, přičemž jeden s turistů je něco jako potomek budhistickýho mnicha a chvilkou pobytu v klášteře získá schopnosti k oživování lidí.. Nekoukal jsem sice dvakrát pozorně, přiznávám se, ale musel jsem se neustále ptát: Proč?? Odpad nedávám jen proto, že jsou i horší způsoby na zabití hodiny a půl času..(2.7.2010)

70%. Jako oddychovka je to fajn, samozrejme se to nesmi brat prilis vazne, jinak si film neuzijete:-). Pokud ovsem preskocite trapny scenar a jeste trapnejsi dialogy (Yamakasi opravu neni herecka skupina:-), ceka Vas svizna akce plna kaskaderskych kousku, parkouru (opakuju, ze Parkour je sport) a bojovych scen, vrcholem budiz scena na bambusovem leseni. Francouzi proste umi.(26.8.2005)

Je to úplne priemerný akčný film z francúzskej produkcie. Má iba priemerný príbeh o skupinke priateľov, výborných atlétov špecializujúcich sa na umenie Le parkour, ktorí sa rozhodnú ísť do Thajska pomôcť svojmu priateľovi s telocvičňou, ktorú si tam otvoril, ale dostanú sa do problémov s miestnymi gangstermi, ale aj Yakuzou. A navyše jeden z nich sa zamiluje do členky nepriateľského gangu, ktorá jeho city opätuje. Spracovanie ale moc chváliť nemôžem, oceňujem, že aj kvôli krátkej dĺžke má film pomerne slušné tempo a tak sa tu ani moc nudiť nedá, ale celé to pôsobí až neuveriteľne naivne a detsky, je tu plno tých typických prvkov, ktoré sa snažia pôsobiť poučne, ale je to skôr trápne a snáď nič tu nefunguje tak, ako má, takže dej ma tu vôbec nezaujal, pretože tu nie je vôbec o čo stáť. Akcie je tu dosť a nie je zlá, ale ani nie práve naideálnejšia. Akcie sú obsahovo pomerne podobné, ale v niektorých ide viac o prezentáciu umenia pohybu, na čo sa pozerá dobre, vidno, že všetci zúčastnení to ovládajú na vysokej úrovni, takže na ich schopnosti je radosť pozerať a potom scény, v ktorých už ide hlavne o zneškodnenie protivníka v rôznych súbojoch, ktoré síce tiež nie sú zlé, ale moc ma nezaujali hlavne kvôli až mimoriadne slabým protivníkom. Stačí jeden slabší kop alebo úder, ktorý viditeľne nemá potrebnú tvrdosť a napriek tomu protivníka automaticky zneškodní. A sklamaním je aj vizuálny štýl akcie, keby sa jednalo o bežný akčný film, v ktorých ide o bežné súboje, prestrelky a podobne, tak by bol ideálny, lenže toto je práve štýl bojových filmov, kde ide o vychutnávanie si schopností zúčastnených a na to je tu až príliš moc strihov, takže to tým rôznym akrobatickým prvkom znižuje kvalitu. Najviac sa mi páči úvodná naháňačka s loptičkou, v ktorej ten Le parkour vynikne najviac. Herecké obsadenie je bez problémov, nikto tu hereckým umením práve nevyniká, ale je tvorené skutočnými odborníkmi na toto umenie, takže si nemôžem sťažovať. Réžia a technická stránka nie sú zlé, aspoň potrebné štandardy sú splnené, ale spomínané nedostatky dojem predsa len znižujú. Síce táto údajná dvojka a to len podľa distribúcie má s jednotkou spojené len obsadenie a Le parkour, ale tá sa mi páčila určite viac. Bola taká prirodzenejšia, normálnejšia a na nič sa nehrala, jednoducho ideálna oddychovka, toto pokračovanie sa raz dá pozrieť, ale dej je až moc slabý a akcia nie je až tak kvalitná, aby to stále za väčšiu pozornosť. 55%(9.5.2012)

Pokud jsem dal Yamakasi #1 4 hvězdičky, musím dát tady o jednu méně. No jo... ale bacha! Tohle není Yamakasi #2! To jen mazaný distributor zase na něčem parazituje... no takže nic. Srovnání padá (nemá to smysl). Přesto to na víc než 3 hvězdičky není protože je to: víc akce, víc soubojů, méně parkur, méně scénář a ta vychcanost distributora mě taky nakrknula (jinak bych po tom filmu asi nesáhl). Víc než průměr nedám. Slabý průměr...(25.7.2012)

• Repulsion

Ježiš, to je blbé. S jedničkou to mnoho společného nemá. Jednička byla příliš jednoduchá a přímočará, ale jako oddechovka v zásadě „do pohody“. Tady se tomu zjevně tvůrci snažili vtisknout nějakou „hloubku“, ale moc se asi koukali na http://www.csfd.cz/film/203794-avatar-legenda-o-aangovi/ nebo něco podobného a nedošlo jim, že pro zvolený formát to není úplně ta nejlepší inspirace. Výsledkem je opravdu neuvěřitelná volovina nemající hlavu ani patu. Je to škoda. Ta parta parkouristů je jinak docela sympatická. Dalo se vymyslet něco lepšího.(30.3.2014)