Do hlubiny

Scénografie:

Maia Javan

Kostýmy:

Leesa Evans

Dobrodružný krimi thriller,kde je hodně modré barvy a kde se hodně potápí.A to vše při honbě za pokladem.Celkem slušné ingredience pro namíchání dobrého filmového koktejlu.Žel bohu scénář je velmi jednoduchý a neoplývá žádnými nápady.Vše stojí na velmi primitivní zápletce hodný/padouch a oba chtějí poklad.Do toho se přímíchá obchod s drogami a tak nějak se tomu režisér snaží dát ucelený dojem a spád.V první polovině se mu to nedaří téměř vůbec,pak se to trochu zlepší a posledních cca 30 minut je velmi slušných a ukazují,že když John Stockwell chce,dokáže na plátno dostat velmi dobrou akční podívanou,plnou napětí a dynamických scén.Škoda,že to tak nebylo větší část filmu,ale asi se tvůrci spokojili s tím,že prostě natočí letní oddychovku.A u toho zůstalo.Naštěstí film obsahuje spoustu nádherných podmořskýcj záběrů(a žraloků)a hlavně stále sexy a okouzlující Jessicu Albu(v plavkách i mokrém tričku je fakt k sežrání!)..A Paul Walker se ženské části publika určitě zamlouvá též.Na to zřejmě producenti sázeli a fakt je,že tato dvojice hodně zachraňuje,ale spíš fyzikky,protože jim scénář vkládá do úst místy velmi naivní a jednoduché dialogy,s kterými toho ze sebe ,co se týče herectví,moc nevyždímou.Ovšem je fakt,že film zdobí a příjemně se na ně kouká.Normálně bych tomuhle filmu dal slabých 40%,ale za mokrou Jessicu přidávám jasných 20%,takže dávám hlubinných 60%,ale potápět se asi nebudu.P.S.Kdo má rád moře a potápění,jistě si ještě něco přidá.(24.6.2011)

• blackrain

Hmmm, velmi lákavý název pro film, který měl zřejmě diváka jasně zaháčkovat a nepustit, k to mu tvůrci prvoplanovitě přihodili pár hezkých,mladých a vysportovaných lidí a to celé podbarvili oku lahodícími podmořskými záběry, které byly chvílemi až dech beroucí. Přímo lákaly člověka, aby prchal do cestovky a nechal tam své těžce vydělané prašule za nějaký ten zájezdíček. S dějem příběhu to šlo od začátku z kopce. Příběh je nezajímavý a nezáživný. Kde nic není, ani smrt nebere.(24.6.2011)

music: Paul Haslinger Soundtrack: 1.Ziggy Marley - Good Old Days, 2.Holly Palmer - I Will, 3.O S Xperience - I'll Be, 4.Paul van Dyk feat. Vega 4 - Time of Our Lives, 5.Paul Haslinger & Dan di Prima - Think It Matters, 6.Rhombus - Clav Dub, 7.Shawn Barry - No Trouble, 8.Louque - Whoa Now, 9.D Bo - VIP, 10. Trick Daddy feat. Khia & Tampa Tony - J.O.D.D., 11.The Jackson 2 - Papi, 12.Guerilla Black - It's Alright, 13.Billy Steel - Of Course Nigga You Can, 14.Louque - Perique, 15.Jimmy Cliff - Wonderful World, Beautiful People, 16.Abdel Wright - Remember(26.12.2010)

Tady mě zas zlobí to hodnocení. Je to sice neuvěřitelné vyžírání některých filmů a klišé, ale zpracování mi přijde velice povedené. Zápletka sice zhovadělá, stejně jako scénář, ale odehrávalo se to v podmořském světě, a z tohoto prostředí mám filmy velice rád. Moře bylo krásně znázorněné a i kvůli tomu odpouštím dost hrubek, především v tom scénáři. Duo Walker - Alba moc nemusím, ale tady se k sobě pěkně hodili. 75%(7.8.2011)

Prvoplánový film, který se imho zaměřuje spíše na mladé. Jelikož je to naprosto na(pře)syceno podmořskými záběry (neříkám, že to nelahodí oku, ale to je právě ten a jediný záměr) a mladými hezkými lidmi. Napětí je tam, co by se za nehet vešlo, ale kolem a kolem to má drive a utíkáto ke konci bez sebenčího zádrhelu (prostě to je na bezmyšlenkovité koukání ideální).(4.9.2009)

• - Podľa režiséra Johna Stockwella bolo množstvo násilných scén vystrihnutých alebo digitálne upravených, aby sa dosiahlo požadovaného ratingu PG-13. (Methodix)

• - Paul Walker a Scott Caan se po filmu Varsity blues (1999) sešli již u druhého projektu. (R´Hell)

• - Jedná se o první film, který byl produkován a vydán studiem Metro-Goldwyn-Mayer pod záštitou Sony. (Mr.Hudson)