Do hlubiny

Maia Javan

Kostýmy:

Leesa Evans
  • Psema

Film s typickým scénářem o objeveném pokladu, který se dá zpeněžit, nějaká ta zrada, problém a výsledkem je happyend. Podobných filmů jsou tuny, problém u tohohle je, že scénář a veškeré scény v něm jsou na sebe naházeny bez rozmyslu, herecké výkony neoslní, jediným kladem, co se týče herců jsou jejich tělesné proporce. Na Walkera jsem zvědavý rozhodně nebyl a jeho jednorozměrnost mě až urážela. Se stejným neduhem se potýkala i Jessica Alba, a i když mě z počátku bavilo koukat na její horní, dolní a ostatní partie těla, tak po první hodině už ani to nestačilo. Prostě podprůměr s pěknými, ale plochými postavami. I na jedno shlédnutí dost drastická zkušenost.(9.9.2006)

• Djkoma

Ale no tak, přeci jedno krásné tělo s úsměvem jako (Černý) anděl nemůže donutit dostatek lidí, aby šli na tento podprůměrný film. Vlastně nemůže, ale když se k Jessice Albe přidá Paul Walker určitě slečen a pánů do kin zavítá dostatek. Dostanou za své peníze trochu popcornu, coca coly, krátkou ukázku potápění a malinko slušného filmu.Příběh jako by už někdo vymyslel před 30 lety a jen se stále obměňuje. Něco spadne do vody nebo se potopí, pár amatérů tento poklad nalezne, ale pak jsou nuceni ho vidat pravým majitelům a happyendu nakonec se nikdy nevyhneme. Lehké schéma jako pírko a stále se najdou tací, kteří ho neprokouknou. Kdo čekal víc, je nám líto reklamace nevedeme.(30.5.2006)

Dobrodružný krimi thriller,kde je hodně modré barvy a kde se hodně potápí.A to vše při honbě za pokladem.Celkem slušné ingredience pro namíchání dobrého filmového koktejlu.Žel bohu scénář je velmi jednoduchý a neoplývá žádnými nápady.Vše stojí na velmi primitivní zápletce hodný/padouch a oba chtějí poklad.Do toho se přímíchá obchod s drogami a tak nějak se tomu režisér snaží dát ucelený dojem a spád.V první polovině se mu to nedaří téměř vůbec,pak se to trochu zlepší a posledních cca 30 minut je velmi slušných a ukazují,že když John Stockwell chce,dokáže na plátno dostat velmi dobrou akční podívanou,plnou napětí a dynamických scén.Škoda,že to tak nebylo větší část filmu,ale asi se tvůrci spokojili s tím,že prostě natočí letní oddychovku.A u toho zůstalo.Naštěstí film obsahuje spoustu nádherných podmořskýcj záběrů(a žraloků)a hlavně stále sexy a okouzlující Jessicu Albu(v plavkách i mokrém tričku je fakt k sežrání!)..A Paul Walker se ženské části publika určitě zamlouvá též.Na to zřejmě producenti sázeli a fakt je,že tato dvojice hodně zachraňuje,ale spíš fyzikky,protože jim scénář vkládá do úst místy velmi naivní a jednoduché dialogy,s kterými toho ze sebe ,co se týče herectví,moc nevyždímou.Ovšem je fakt,že film zdobí a příjemně se na ně kouká.Normálně bych tomuhle filmu dal slabých 40%,ale za mokrou Jessicu přidávám jasných 20%,takže dávám hlubinných 60%,ale potápět se asi nebudu.P.S.Kdo má rád moře a potápění,jistě si ještě něco přidá.(24.6.2011)

• Tommy987

Into the Blue ponúka divákom presne tri veci: pre mužov Jessicu Alba takmer permanentne v plavkách, ktorú kamera nasníma snáď z každého možného uhlu ; pre ženy našlapané telo Paula Walkera a party "hustejch negrů" ; a v zásade pre všetkých krásne morské a podmorské zábery. O niečom ako (aspoň trochu) zmysluplný príbeh, herecké výkony, zručná réžia či nebodaj náznaky logiky si môžeme akurát tak nechať zdať. 2/10(2.7.2006)

• zdenny

Celkem hovadina, o níž obsah je daleko lepší filmu. Sexy holky jsou sexy holky, ale pokud je scénář na nic, tak to nevytáhne fakt nikdo. Závěr filmu byl tak přetáhnutý, že mě fakt nezajímalo, jak to skončí. Spíš by se dalo říct, že film je reklamou na krásy Karibiku. V HD je to moře opravdu nádherné.(23.6.2011)

• - Natáčelo se na Floridě, na Bahamách a Kajmanských ostrovech. (Cheeker)

• - Podľa režiséra Johna Stockwella bolo množstvo násilných scén vystrihnutých alebo digitálne upravených, aby sa dosiahlo požadovaného ratingu PG-13. (Methodix)

• - Sam, Amanda, Jared a Bryce se potápí na nádech nad vrakem lodi. Kluci se pod vodou ze srandy perou a Jaredovi spadnou hodinky na dno. V několika dalších záběrech se pak pravidelně hodinky objevují a mizí Jaredovi z ruky.