Reklama

Reklama

Do hlubiny

  • USA Into the Blue (více)
Trailer
Akční / Dobrodružný / Krimi / Thriller
USA, 2005, 110 min

Když čtyři mladí potápěči narazí na legendární vrak, který dle pověstí ukrývá zlato v hodnotě mnoha miliónů dolarů, zdá se, že se jim konečně splnil velký sen. Nedaleko však odhalí další, tentokrát mnohem hrozivější "poklad". Všichni čtyři si slíbí, že budou o nálezu mlčet, aby mohli vrak lodi vyzvednout dříve, než se o něm dozví konkurenční lovec pokladů, který by je o něj mohl připravit. V sázce je však až příliš mnoho a velmi brzy se ukáže, jak byl jejich slib pevný. Kromě možné zrady na ně navíc v hlubině čeká celá řada dalších nebezpečí. Z lovců se náhle stává kořist... Příběh filmu Do hlubiny může být fikcí, ale mánie, související s hledáním pokladů, ukrytých ve vracích na dně moří, je zcela reálná. Bahamy, u jejichž břehů se od 15. do 18. století potopilo více než 500 španělských galeon, proto byly při hledání vhodného místa pro natáčení velmi logickou volbou.. Jen kousíček od břehu zeje obrovská, několik set metrů hluboká propast, která přitahuje spousty lososovitých ryb. A tam, kde jsou ryby, jsou i žraloci - převážně jde o mírumilovné karibské útesové žraloky, ale místy také o nevypočitatelné tygří žraloky. Oba tyto druhy tvoří ve scénáři Matta Johnsona důležitou součást příběhu. Zčásti jsme sem přišli právě kvůli těm žralokům," říká producent David A. Zelon. "Ne všichni diváci ale asi uvěří, že se herci opravdu pohybovali ve vodě se žraloky. Budou si myslet, že jde o digitální triky. Ve spoustě scén jsou žraloci s herci v bezprostřední blízkosti. Po celou dobu jsme u nich měli lidi, kteří zajišťovali maximální bezpečnost herců, protože žraloci stále kroužili okolo." Ve světových oceánech se v hloubce do dvaceti metrů skrývají poklady v hodnotě přes 6 miliard dolarů. a stále čekají na svého šťastného nálezce. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (264)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Někdo hodnotí film podle kvalit příběhové, zpracování a tak dále. Ta druhá skupina čumí na tu holku, která si s divákem u televize jednoduše pohrává. Jenže to je v tom ten problém, že autoři počítali s tím, že ona bude stačit a na další věci se nezaobírali. Jessica Alba není dobrá herečka. Ne že bych ji neměl rád, ale spíš využívá svůj zevnějšek k tomu, aby mohla točit ve vydařených filmech. Tenhle příběhově připomíná pád do propasti, možná ještě větší než je na Českém území Macocha. Film, který mě tak naštval jeho blbostí, až jsem z toho poté zblbnul taky. Já každopádně vím, že se na to znovu nekouknu a ty, ač krásné vnady, mi za to nestojí. --- Odešel jsi z práce? - Vyhodili mě... Ale s tím jsem počítal. ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Ale no tak, přeci jedno krásné tělo s úsměvem jako (Černý) anděl nemůže donutit dostatek lidí, aby šli na tento podprůměrný film. Vlastně nemůže, ale když se k Jessice Albe přidá Paul Walker určitě slečen a pánů do kin zavítá dostatek. Dostanou za své peníze trochu popcornu, coca coly, krátkou ukázku potápění a malinko slušného filmu.Příběh jako by už někdo vymyslel před 30 lety a jen se stále obměňuje. Něco spadne do vody nebo se potopí, pár amatérů tento poklad nalezne, ale pak jsou nuceni ho vidat pravým majitelům a happyendu nakonec se nikdy nevyhneme. Lehké schéma jako pírko a stále se najdou tací, kteří ho neprokouknou. Kdo čekal víc, je nám líto reklamace nevedeme. ()

Reklama

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $50miliónovTržby USA $18,801,234Tržby Celosvetovo $44,434,439║ Dobrodružné filmy v posledných rokoch dopadajú dosť nevýrazné, nemajú už čo ponúknuť, za každým sa odohrá podobný prevarený príbeh, kde nie je ani najmenší závan originality. Herci si tu svoje úlohy len nezáživné s drsnáckymi výzormi odbijú a tým všetko hasne, akcia, napätia, všetko je na jedno kopyto povrchné ako samostatný záver filmu, ktorý sa snaží byť nadupane zbesilo akčný ale keď to nejde tak to nejde. Zamrazí aj nevyužitie Jessici Alby premávajúcej sa v plavkách. /40%/ ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Při sledování tohoto filmu jsem zažil jedno nepříjemné procitnutí. Pokud se opravdu jedná o akční thriller pro teenagery, již teenagerem nejsem. Toto zjištění mě mrzí o to víc, jak mladě se stále cítím. Již dlouho jsem neviděl tak nudný film, který má být primárně zábavný. Problém tkví především ve scénáři. Více než hodinu chybí pořádná motivace, nějaký hnací motor, který by diváka udržoval v neustálém napětí. Film se nemůže rozhodnout, jestli bude spíše dalšími Lovci pokladů nebo dalším Jednoduchým plánem. Chvílemi to vypadá, že ani jedním, že se úmyslně vydává zcela odlišnou cestou než všechny předchozí thrillery, aby scénárista nakonec sáhl po tom nejpravděpodobnějším a již tolik ohraném schématu. Dívání se na opálené mladé bělochy, kterým budete závidět leda tak těla, nikoliv inteligenci, potápějící se někde na Bahamách, se poměrně brzy omrzí. Podvodní scény přitom dávají tušit, že John Stockwell není netalentované pako, což se naplno projeví během posledních cca dvaceti minut, během jediné části filmu, kterou jsem si opravdu užíval. Jediné části filmu, která naplnila má očekávání. Kéž by se o celém filmu dalo napsat, že plní svůj účel stejně zodpovědně jako Jessica Alba v hlavní roli. Mé slabší dvě jsou hlavně za její lepší dvě. 35% Zajímavé komentáře: jojinecko, genetique, castor ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Ono to je asi trapné , že u některých filmů se dá honodit jen to že se tam objevuje sexy herečka, či její zadek , postava nebo prsa, ale je to trapné hlavně od tvůrců filmů, když je to ,,nej,, co ve filmu je. Tady je to ještě o jednu * výše ze příjemné podmořské záběry. Paul Walker to fakt je spíše směšné ,že hraje podobné role, ale co jiného by vlastně měl hrát?? Nehrát??Ale ne, nějak se živit musí. Když jsem dokoukal film Do hlubiny, řekl jsem si, že jsme se díval do blbiny. ()

Galerie (76)

Zajímavosti (12)

  • Film do istej miery vychádza z thrilleru Hlbočina (2002), ktorý má veľmi podobnú zápletku. (rasistik)
  • Podle filmové GPS se vrak nachází na souřadnicích 24° 58' 250' severní šířky a 77° 18' 596' zeměpisné délky, což odpovídá poloze menšího ostrůvku poblíž Baham. (Mr.Hudson)

Související novinky

Béčkové horory útočí

Béčkové horory útočí

20.07.2008

Pokud jste příznivci sofistikovanějšího strašení ve stylu třeba Osvícení či Šestého smyslu, neobtěžujte se číst dál. Dnes si totiž dáme porci hororů, které o kategorii A nezavadí ani náhodou. A právě…

Reklama

Reklama