Geometria

Krátkometrážní / Horor / Thriller

Mexiko, 1987, 8 min

Guillermo del Toro

Guillermo del Toro

A pak že geometrie je k ničemu... Opravdu luxusní a neskutečně vtipná pointa.(24.7.2010)

Guillermo del Toro hravě už na sklonku osmdesátých let. Úsměvná pointa odzbrojí. Škoda špatné kvality videa.(27.6.2013)

Teda, tá vtipná pointa nemá chybu.(13.2.2010)

Vtipný a originální mistrův kraťas, který nekazí ani to, že pointa není bůhvíjak neočekávaná.(8.7.2013)

Zaujímavé a svojim prevedením pôsobivé - https://www.youtube.com/watch?v=K-kXjzssBaI 60% - 3*(9.3.2018)

Perfektní béčko jehož pointa mě dostala smíchy do kolen. Guillermo měl vždy velký smysl pro humor a v jednom ze svých prvních a zároveň posledních krátkých filmů ho naprosto prokázal. Jdu se učit geometrii, nerad bych podobně vyhořel... 80 %(11.2.2010)

Zážitku trošku ubrala dost hrozná kvalita záznamu, ale i tak příjemný zážitek. A navíc ta pointa!(28.9.2010)

Sice je to komedie (s hororem to ma vazne malo spolecneho) a kvalita je dost bidna, ale kazdy nekde zacinal a Guillermo del Toro ve svem rannem kratasu predvedl, ze ma spravne temny smysl pro humor - pokud vam nejde geometrie, pozvete si na pomoc dabla, bude prdel! 5/10(13.11.2010)

Celý zážitek z tohoto snímku hatí hodně špatná kvalita obrazu. V určitých chvílích (a to právě v těch nejdůležitějších) je vidět úplné h…o. Divák si sice domyslí co se tam děje, ale to už není ono. Jinak režisér Guillermo del Toro určitě dokázal zaujmout svou myšlenkou spoustu lidí.(5.3.2012)

• zipper111

Hm....? Čekal jsem víc, pointa je sice moc hezká, ale to zpracování je docela divný, asi to bylo kvalitou záznamu, ale já si to teda neužil.(11.3.2011)

...aneb, když zkoušíte vyjebat s peklem, pořádně se připravte, sic peklo vyjebe s vámi. A šeredně. A ne, skutečně není fér. Vtipné, svižné, povedené. Až na tu kvalitu (jinde než na tytrubko jsem ten filmik neviděl).(17.6.2013)

Očakávania veľké, ale tu nejde ani tak o formálny prednes, ako o to, že raz hlúpy, vždy hlúpy. Takže z hororového hľadiska priemer, obsahovo štýlové.(26.1.2018)

Celý kraťas je fajn, ale ta pointa s ponaučením z geometrie mě opravdu dostala :-) 90%(17.6.2010)

Hororová kusovka ještě mladého Guillerma del Tora, ve které nechybí ironie, atmosféra a hlavně vtipná pointa. I když jsem ke konci tušil, kam to spěje, stejně jsem se slušně zasmál :-)(25.5.2011)

• lennyd

Chlapec slíbil své matce i sobě, že už nikdy nebude znovu opakovat žádnou zkoušku, ani tu z geometrie. A že pro to udělá všechno. Jednoho večera zkusí vyvolat ďábla, aby mu s přáními pomohl. Jako ochranu proti ďáblovi mu poslouží prastarý symbol, pentagram... Musím přiznat, že jsem od Guillerma del Tora čekal o chlup víc. Nápad to sice má, a ač je myšlenka vskutku originální a zajímavá, pointu lze tušit už od prvních minut (vlastně už z názvu). Herecké obsazení či vizuální zpracování těžko hodnotit, nebo youtube varianta je naprosto otřesná (ale díky aspoň za ni). Každopádně dobrý start do filmového světa pro tvůrce takových bomb jako je Faunův labyring nebo Hellboy...(2.7.2012)

• Sfinkter

První hororové krůčky del Tora, ve kterých toho mnoho chybělo, ale atmosféru už navodit dokázal.(31.3.2012)

• Toto

Pointa. Že vtipná, neočakávaná a čo ja viem ešte aká. Pritom to bolo jasné hneď od samotného začiatku. Slabota.(24.3.2015)

Ajajaj, prvopočátky Guillerma. Chlapec neumí geometrii a chce tatínka zpátky, a nakonec dostane vše co chtěl ;)(3.3.2015)

Jenom nechápu proč to má nálepku horroru, já se celou dobu smál. Jedna z nejvtipnějších věcí co jsem za poslední dobu viděl.(12.2.2010)

<< předchozí 1 2