poster

Afoňovo zmoudření

 • Sovětský svaz

  Afoňa

 • Sovětský svaz

  Афоня

  (Sovětský svaz)
 • Sovětský svaz

  Afonya

  (Sovětský svaz)

Komedie

Sovětský svaz, 1975, 92 min

 • vitekpe
  *****

  Slavna sovetska komedie plna hvezd, a jako bonus je tam nadherna Нина Маслова a sympaticka Евгения Симонова. :) 5-(6.2.2015)

 • Bernhardiner
  *****

  Miluju SSSR! Tenhle komentář píšu pár hodin poté, co Vladimir Vladimirovič Putin nadšenému davu oznámil návrat Krymu domů. Chápu, že po přečtění mého prvního výkřiku nabyde tvář mnohých osob barvy sovětské vlajky. Rusové ale dobré snímky dělat umějí, ne že ne. Tahle komedie o člověku, který si svou přílišnou bezstarostností nechává život protéci mezi prsty a přitom tak ubližuje i lidem okolo, pohladí na duši a zahřeje u srdce. Trojice Kuravljov, Leonov a Simonova nevíc odevzdala skvělé herecké výkony. Pokud by Vladimir Vladimirovič zakázal import amerického pozlátka, možná by se tamní diváci odnaučili plakat u polibku v závěru nějakého romantického kýče a někteří tvůrci by se rozpomněli na poctivou filmařinu. Když je v Rusku podíl kinotržeb z domácích snímků pouze 14 %, tak asi někde není něco v pořádku. 100%(19.3.2014)

 • tuntavala
  ****

  Хочешь понять советскую, открытую душу?(6.4.2011)

 • Kkahunaa
  ****

  Instalatér Afonya (Leonid Kuravlyov) je bezstarostný chlapík, který nic velkého neřeší. Ani nechce. Postupem času si však začne uvědomovat jakousi prázdnotu, životní nenaplnění. Jeho solitérství mu pomáhá zmírnit Kolya (výborný Evgeniy Leonov), avšak i ten pociťuje svou vlastní prázdnotu a nepochopení. Film je působivý odraz socialistického zřízení v 70. letech se vším všudy (paneláky, partajní schůze).(14.10.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace