Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dobře se žilo na starobylém hradě Bedrníku paní Voršile (I. Janžurová) a její hezké neteři Amálce (D. Patrasová). I strašidlo tu bylo, a docela přívětivé! To strašidlo jménem Peprník (J. Dvořák) vlastnilo mlýnek, který dokázal měnit lidi v lepší a krásnější. A nebýt toho mlýnku, možná by Amálka nedostala za ženicha svého vyvoleného Miloně (P. Trávníček). Jak k tomu došlo a co způsobila jedna úplně obyčejná pusa? Můžeme jen prozradit, že nakonec se zcela určitě na hradě konaly svatby dvě. (Česká televize)

(více)

Recenze (36)

HonzaBez 

všechny recenze uživatele

"Každý, kdo se na hrad vetře, pozná hořkost mého pepře. V nose štípe, o očích pálí, pepřím, abyste se báli..." Josef Dvořák v roli strašidla Peprníka je naprosto k popukání. Celkově hodně veselá pohádka byť možná s trošku prostším dějem. U pohádky, v níž má důležitou roli pouťová písnička (Jiřího Krampola), mi to ale zas tak moc nevadilo. ()

tsatsiki 

všechny recenze uživatele

Vymyšlené to nebylo špatě. I herecké obsazení a výkony byly dobré, ale ta televiznost z toho čiší ze všech stran. Triky žádné, trychtýř, který budete mít, když vlezete do mlýna špatnými dveřmi, koupíte za pár korun v pspírnictví, kostýmy taky levné a kostým pana Dvořáka jako strašidla trapas.Je až moc vidět, že to točili v jednom studiu. Tak se film nedělá, víc poslední tv pohádky za posledních 15let, např.od Jirky Stracha.Krásný triky, výprava, kostýmy, prostě vše.To tu zcela chybí.Takže 30%. ()

Reklama

Gemini 

všechny recenze uživatele

"Úchvatně" studiová krátká televizní pohádka rámovaná kramářskou písní o... no přece o Peprníkovi! Osobně neznám nikoho, kdo by si pamatoval skutečný název téhle pohádky, protože excelentní výkon Josefa Dvořáka (a jeho "děsivé" masky) gumuje všechny a všechno kolem. Zábavná jednohubka i po těch letech, ale opravdu stojí jen a pouze na "titulní" postavě. 70% ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Hodně lidí drtí v televizi oblíbenou Popelku, já si raději pustil jinou starou pohádku, ve které účinkuje Trávníček. Tady coby Miloň pokukuje po Patrasové, která v té době ještě stála za hřích a u toho jim bravurně straší Pepa Dvořák se svým pepřem a notuje Krampol. Není to sice tak dobré, ale člověk se u toho pořád zasměje. Jde o vtipnou leč průměrnou záležitost, která ale jistě neurazí a stojí za pozornost. ()

Schlierkamp 

všechny recenze uživatele

Československá televizní nesložitá pohádka, jež diváka přivádí na hrad Bedrník, kde žije paní Voršila (I. Janžurová), její půvabná neteř panna Amálka a strašidlo Peprník. V roli hradního strašidla Peprníka se ve své nejoblíbenější póze představil J. Dvořák, jenž údajně před tři sta lety svému pánovi příliš opepřil jídlo. Na hrad se sjíždějí nápadníci (např. mimořádně roztržitý P. Zedníček) krásné Amálky (D. Patrasová) a Peprník je vždy spolehlivě vyžene, dokud se neobjeví neznámý pocestný jménem Miloň, mezi nímž a Amálkou vznikne citové pouto. Oblíbený pohádkový princ P. Trávníček v roli Miloně nedostal mnoho prostoru, většinu času v této nedlouhé pohádce tráví hubičkováním černovlasé krasavice. Jakoby mimo scénu v pohádce též figuruje jarmareční zpěvák a vypravěč v jedné osobě, a tímto netypickým, ale zábavným projevem se prezentoval J. Krampol. V nepříliš zdařilém závěru se ke slovu dostává podivný kouzelný mlýn (odtud zřejmě název díla paní Koutné), jenž dokáže zdokonalovat lidský charakter a vizáž, ovšem pouze u něžného pohlaví, s muži si dle Peprníka neumí poradit. Závěr velmi odpočinkové pohádky se dle mého názoru nepovedl, jak by se očekávalo, působí zmateně a nepromyšleně, pohádka je také rychle ukončena, aniž by došlo k nějaké výraznější zápletce či snad boji o ruku vyvolené. V onom roce dokázala známá pohádková režisérka L. Koutná natočit o poznání zajímavější díla, a proto i přes výborné herecké obsazení převládá z Babího hněvu (rozuměj Voršilina hněvu) rozpačitý pocit, především kvůli odbytému závěru. ()

Galerie (4)

Zajímavosti (1)

  • Když jde Iva Janžurová zaplatit Jiřímu Krampolovi za jeho písničku, prochází tam i zpět mezi naslouchajícími dívkami. Ty hrají její skutečné dcery Sabina Remundová a Teodora Remundová. (wictoria)

Reklama

Reklama