Rychlá závodní auta, rivalita, přátelství, láska.  Světové okruhy s tribunami křičících fanoušků, adrenalinové jízdy po dálnicích, závody na sněhu a ledu mezi vrcholky zasněžených Alp, překrásné ženy - nejen v publiku, ale i za volantem... to je život automobilových šampiónů. Závodník Michel Vaillant je obdivovaným hrdinou, téměř vždy vyhrává. Proti rodině Vaillantových se ale spiknou rivalové z konkurenční "stáje" a rozhodnou se vyřadit je z prestižního závodu Le Mans. Mezi těmi nejlepšími rozhoduje o vítězství nebo prohře často jen souhra náhod. A náhodě se přece dá trochu pomoc i... Během rozhodujícího závodu musí Michell Vaillant zachránit svou rodinu, lásku i život. (oficiální text distributora)

Macik

Jak se většinou u některých filmů stává, tak první půlka je naprosto parádní.. Z tý kamery jsem byl naprosto uvytržení... Každej záběr ve mě vyvolával obrazou euforii a už už jsem si v hlavě sumíroval hodnocení jak tenhle snímek vychválím.. Jenomže to by nesměl být Luc Besson.. :-/ Lucovi prostě v poslední době nejde psaní scénářů.. Ať už Purpurové řeky 2 tak Na plný plyn... Docela u mě tímhe ztrácí.. No ale proč.. Ta druhá půlka je tak debilní až je to hanba.. Zase ti špatní jsou mega špatní a ti hodní jsou mega hodní.. ti špatní se neštítí ničeho v zájmu své věci a ti hodní naopak jedou podle zákona.. :) Když Michelovi unesli otce nic to se mnou neudělalo ani náznak obavy či strachu o jeho život.. (ale to není lucova chyba;) Zkrátka a dobře jediné co je na tomhle filmu dobrý jsou ty závody aut ikdyž přiznejme si ke konci už poněkud nudí.. Zápletka jak ze scénky z GoGo šou a Diana Kruger naprosto bez prostoru.. :( A proto davám 2* + 1* za vážně skvělou obrazovou stránku.. ()

mysiak

Francúzi vedia natočiť cool veci, ale scenáristicky sú na tom veľmi zle...tak by som asi zhodnotil tento film...kamerovo a akčne veľmi zručne a hlavne dobre natočené..Le Mans vážne vynikajúce, ale tej omáčky okolo toho je až moc...a hlavne kľudne by sa bez nej tento film obišiel...a na záver...dobrý film s blbým scenárom a dobrým prevedením... ()

mira007

Hledal jsem film s tématem formulí a dostalo se mi i dokonce něco málo reallye, působivé záběry, velký rozpočet, veleslavný scénárista, hezcí herci ... jenže to prostě vůbec nefungovalo jako zajímavý film. Herci krásní ale bez charismatu a já se do poloviny filmu nechytal o čem to jako má být. Těžké zklamání. Jestli něco z formulema tak zatím vede Sly v Driven ( ono snad nic lepšího s námětem závodů formule nebylo natočeno než ten sportovní film předělaný na akční ). ()

Deimos

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +kamera, efekty, zpracování, zvuky, hudba -pomalý rozjezd, od francouzkých tvůrců/// Tenhle film se řadí mezi ty efektní. Já osobně je mám rád, ale ostatním doporučuji vypnou mozek a jen se kochat. Pokuď by vám tohle dělalo problém, není to film tak úplně pro vás. Film vznikl jen o něco dřív než Torque: Ohnivá kola, který osobně v tomto žánru řadím mezi ty nejlepší. Tak právě tomuto filmu se to nevyrovná. Přesto to není špatná podívaná. K závěru to bylo navíc hodně zajímavé a napínavé. Jen mě dělá trošku problém francouzská mentalita. Tedy herci a jejich postavy i samotná tvorba filmů a jejich výsledek je rozdíný oproti té americké. A s tímto problémem jsem se asi u tohoto snímku potýkal nejvíc. To ale každý asi vnímá jinak./// Celkem 64%/// ()

Dale

Luc Besson stiera rozdiely medzi európskym a americkým filmom! Toto žiaľ nie je pochvala. Časy, keď Bessonovo meno zaručovalo kvalitný filmový zážitok, sú už dávnou históriou, v posledných rokoch práveže jeho meno začína pôsobiť ako strašiak asi rovnako ako Uwe Boll a podobní experti na bezduché jednohubky. Jediné, kvôli čomu sa na túto úbohosť oplatí pozerať, sú sympatické herečky a rýchle autá. Na film to je ale trošku málo. ()

• Natáčanie prebiehalo počas reálnych pretekov Le Mans v júni 2002. (MikaelSVK)
  • Alternatívnymi názvami filmu boli aj 24 Hours, No Limit - The Story of Michel Vaillant či Need for Speed, čo je názov jednej z najznámejších závodných hier. (MikaelSVK)