• becki_tu

Podobně třeba jako Formule se Stallonem je i tohle motoristická zábava, u které se nedoporučuje, opakuji nedoporučuje přemýšlet nad obsahem, ale spíš se jen kochat atraktivním vizuálním zpracováním, popřípadě sympatickým hereckým osazenstvem. Určitě musím zmínit "nápaditou" pointu (podrazy a sabotáže) a hodně zajímavý způsob vítěztví v závěrečném závodu 24h Le Mans, který mi přivodil nechtěný smích. Bohužel se nedalo čekat nic jiného, než stokrát obehraný scénář a hromada profláklých klišé, ale koukat se na to ještě vcelku dalo. 50%(16.10.2007)

TV/// Obsazení 5/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +kamera, efekty, zpracování, zvuky, hudba -pomalý rozjezd, od francouzkých tvůrců/// Tenhle film se řadí mezi ty efektní. Já osobně je mám rád, ale ostatním doporučuji vypnou mozek a jen se kochat. Pokuď by vám tohle dělalo problém, není to film tak úplně pro vás. Film vznikl jen o něco dřív než Torque: Ohnivá kola, který osobně v tomto žánru řadím mezi ty nejlepší. Tak právě tomuto filmu se to nevyrovná. Přesto to není špatná podívaná. K závěru to bylo navíc hodně zajímavé a napínavé. Jen mě dělá trošku problém francouzská mentalita. Tedy herci a jejich postavy i samotná tvorba filmů a jejich výsledek je rozdíný oproti té americké. A s tímto problémem jsem se asi u tohoto snímku potýkal nejvíc. To ale každý asi vnímá jinak./// Celkem 64%///(16.11.2008)

Asi jeden z těch podprůměrných filmů. Co si budem namlouvat. Přesto to u mě má jakési kouzlo. Kouzlo malého kluka který by chtěl být závodníkem a vyhrávat. Právě to mě napoprvé nadchlo, když jsem film poprvé viděl (bylo to někdy v noci na tv nova - dost pozdě což značilo hodně podprůměr), že jsem si film sehnal (byla to práce teda) a dodíval celý. Moje nadšení ovšem po chvíli opadlo. Nebýt skvělého začátku asi bych hodnotil * nebo odpad. Právě potencial tohoto filmu byl promrhán a celý závod (včetně závodníků) se cvrkl na spor dvu rodin/závodní stájí, které si vyřizovali své účty. Pravda je sice že se to odvíjelo podle francouzské komixové předlohy, ale autor mohl trochu přidat na fantazii. Tatímco začátek, který člověka navnadí tak zbytek filmu se velice unudí (samořejmě až na závod...no tom to je ne :-)), až do té doby než to podle očekávání dobře dopadne. Ovšem pokud nehledáte nějak extra nabitý film plný hvězd holywoodu, popřípadě něco na zabití času...tak to doporučuji. Oscara to rozhodně nevyhraje, ale vzhledem k omezneným množstvím filmů z tohoto prostředí je to pro fanouška motorového sportu asi povinnost. Poznámka: Znovu zaperlil český překlad :-)(13.12.2009)

• willis

Jsem příznivcem obojího, jak komiksů, tak automobilových závodů,takže dalo by se říct, že tenhle film by pro mě měl být to pravé ořechové. To je ovšem omyl, protože minimálně příznivci automobilových závodů by se na něj neměli dívat. Je zajímavé, že jsem měl taky pocit že sleduju pokračování Formule!. Všechno je přehnaný, to by se dalo u komiksu pochopit, problém ale je, že z filmu se ten komiks nějak vytratil, takže nesmyslnost a nevěrohodnost se jenom zvýraznila. PS:a to si myslím, že projet trať ze zavázanýma očima je možné. (23.1.2006)(23.1.2006)

• velkyvezir

Film, u kterého s každou další dvacetiminutovkou jsem snižoval o hvězdičku hodnocení a hlavně mínění o Bessonovi coby producentovi. To už Formule byla dívatelnější. První čtvrthodinka byla celkem slibná, ale ve chvíli, kdy se do filmového guláše začaly přidávat tak laciné ingredience typu vdova se zamiluje do hrdiny, zakomplexovaná šéfka týmu vydírá hrdinu únosem otce, záměny jezdců ve vozech atd. atd. jsem se nudil víc a víc. Hvězdička za krásné ženy. Zlatý Steve McQueen a jeho verze Le Mans!(16.11.2008)

• - Natáčanie prebiehalo počas reálnych pretekov Le Mans v júni 2002. (MikaelSVK)

• - Alternatívnymi názvami filmu boli aj 24 Hours, No Limit - The Story of Michel Vaillant či Need for Speed, čo je názov jednej z najznámejších závodných hier. (MikaelSVK)