Podle mizerného hodnocení jsem čekala další mizerný český film a ještě, když jsem zahlédla, že tam bude hrát Mádl, tak jsem očekávala pohromu (něco ve stylu http://www.csfd.cz/film/223887-o-zivot/). Normálně bych dala ****, ale film se mi líbil, nenudil a nemám k němu žádné připomínky, prostě příběh z normálního života průměrné české holky (Issová ji zahrála přesvědčivě), Mádl roli, která jako by mu byla ušitá na tělo zahrál taky výborně.(26.4.2009)

Ačkoli reklama na tento film film byla obrovská, a vesměs na většinu českých filmů chodím do kina, zanechal jsem si z tohoto zážitek až na DVD placku a musím říct, že jsem udělal velmi dobře. Dlouho mě žádný film tak nenudil. Velmi jsem se těšil na duo Mádl - Issová, ale co nezmůžou tvůrci, nezmůžou ani herci. Škoda, opět se potvrdilo, že filmové trailery a foršpany jsou někdy lepší, než celý film.(23.4.2009)

Do sebe zacyklené a až odpudivě líné existenciální drama o hrdinech, kteři o sobě vědí, že jsou tragickými postavami, ale radši na svůj sociální vývoj rezignují než aby jej jakýmkoliv způsobem řešili. Fakt jsem celou dobu čekal pointu v tom smyslu, že jsou Ofka i Ubr oba dva z jiné planety (bez metafory) a snaží se neúspěšně začlenit do života na Zemi, toho času v Praze na Florenci.(21.5.2016)

• Psema

Nejdražší reklama v dějinách české porevoluční kinematografie, ve které se dějová nicota čechrá výbornými výkony herců a režií západního střihu? Jednou se to dá, ale i tak jsem se děsně nudil a neustále pokukoval po všech čertech, protože mě dění na plátně vůbec neoslovilo. Znát Ofku osobně, řeknu jí na rovinu, že je zamindrákovaná "kráva", Ubra bych se zeptal, jestli toho mentála jenom hraje a zbytek... ten bych snad radši poznat nechtěl. Mimochem, asi ve třech scénách mi to připomínalo profiltrovanější VKVéčka. Jo jo, ve Varech by se mělo hulení trávy omezit.(27.9.2008)

• Bluntman

80 minut product placementu ve vyprávění o krávě, která právě dostala krámy, ve filmu, jenž se chce odlišovat od vlny českých teenagerovských filmů už svým úhlem pohledu, ale je stejně dramaticky nezvládnutý (ano, Suda...) a vypovídající o tom, že někteří si potřebují nutně zašukat. Esence chčípáčkovského českého filmu a lostomilého plyšáčkovství, tedy dvou věcí, které upřímně nenávidím na české polistopadové kinematografii, v rádobyuměleckém pseudoimpresionistickém filmu vystavěném na náhodách a klišé aneb další snímek potvrzující mi, že nejlepší současný český herec Jiří Mádl by měl brutálním způsobem zabít svého agenta, pokud nějakého má.(25.9.2008)

• - Natáčení trvalo od 30. října do 12. prosince, to zejména v pražských čtvrtích Karlín, Holešovice a Florenc. (Elisebah)

• - Zvláštní jména postav - Ofka a Ubr - nejsou žádné zkrácené tvary ani přezdívky, ale úplně smyšlená křestní jména. (Kailo)

• - Ve filmovém bytě Ofčiny rodiny žila donedávna rodina režisérky Pavlátové. (Elisebah)