Jeden můj kamarád je vyučený kuchař, ač se tím neživí. Jistou dobu jsem s ním bydlel v jednom bytě a často jsem byl svědkem jeho vaření. Vždy mě fascinoval tím, že o čemkoliv, co uvařil (a často to bylo hodně dobré), prohlásil zásadní větu: „Něco tomu chybí.“ Nikdy však nespecifikoval co, a nikdy se mu nepovedlo tu chybu doladit. Děti noci na tom jsou stejně. Ač Issová s Mádlem předvádí skvělé herecké výkony, a po dlouhé době film, který mě zaujal svým prostým dějem o NORMÁLNÍCH lidech (žádná „třeskutá“ „polodementní“ komedie nebo rádobyexistenciální problémy vyšší střední třídy /dodnes jsem se nevzpamatoval z otřesného zážitku z Bestiáře/) - přesto tomu filmu něco chybí. Proto dávám 3,5*.(7.6.2009)

11. 11. 2008 - kino Vesmír - Náchod - 70% Toto není komentář - moje pomůcka pro komentáře... 1.96/573 43rd KVIFF 2008 - NEW HOLLYWOOD II. - Nový Hollywood II., AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - ???/??? 43rd KVIFF 2008 - NEW HOLLYWOOD II. - Nový Hollywood II., - 75%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - ???/??? 43rd KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2008 - NEW HOLLYWOOD II. - Nový Hollywood II., - 75%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - ???/??? 43rd KVIFF 2008 - NEW HOLLYWOOD II. - Nový Hollywood II., - 95%, AUDIENCE AWARD - Divácká cena deníku Právo (Divácká cena: 1234) - 1. místo - 1.08/200 28. 10. 2009 - Viděno 3/4 filmu - 35% Viděno 1x + 17. 9. 2009 - PŘEHODNOCENO - z * na odpad - 5% ZKOUŠKA ZVÝRAZNĚNÍ ZKOUŠKA KURZÍVY ZKOUŠKA PODTRŽENÍ ZKOUŠKA ODKAZU NÁZEV 12. 10. 2008 - kino Vesmír - Náchod - 60% 45th KVIFF 2010 - DOCUMENTARY FILMS - OUT OF COMPETITION - Dokumentární filmy - mimo soutěž (P / A / Č) - () 45th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2010 - DOCUMENTARY FILMS - OUT OF COMPETITION - Dokumentární filmy - mimo soutěž (P / A / Č) - 5. 7. 2010 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 20% kino Espace Dorleans - Karlovy Vary kino Lázně III - Karlovy Vary kino Městské divadlo - Karlovy Vary kino Drahomíra - Karlovy Vary kino Pupp - Karlovy Vary - SPOILER - 47th KVIFF 2012 - 2012: A MUSICAL ODYSSEY - 2012: Hudební odysea (P / A / Č) 47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 -2012: A MUSICAL ODYSSEY - 2012: Hudební odysea (P / A / Č) - 7. 7. 2012 - kino Thermal - Velký sál - Karlovy Vary - 20% 48th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2013 ( / / ) - (21.11.2008)

Chápu, co tím vším chtěla autorka říci, ale šlo to přeci mnohem lépe a zajímavěji, ne? Kdyby tu nebyl skvělý Jirka Mádl, který svému filmovému dvojčeti pomalu může odříkávat sbohem a šáteček, a skvělá i protivná Martha Issová, asi bych to brzy vypnul a dál se nedíval. Vše je ponuré jako temné ulice ve městech, kde většina dětí dnes vyrůstá (já vím, že to není náhoda), ale to neznamená, že film je ihned realistický jako některé dokument točený skrytou kamerou:). Je to stále jen fikce, která chvílemi není moc dobře směrovaná a její výsledné poučení je možná až moc vynucené.(31.3.2010)

• NinadeL

Michaela Pavlátová zřejmě navždy zůstane režisérkou Nevěrných her. Kde nic není, ani smrt nebere. Mádl opakuje jen svou pravidelnou křeč, Martha opakuje své bezcílné rádoby rebelství z Dobré čtvrti. Jako doplněk antické tragédie velkoměsta se tu potulují i Novotný, Dolanský, Marthy maminka, Babčáková a další kvalitní umělci současnosti.(13.3.2011)

• Trellíno

A je to tady. Někdo konečně natočil celovečerní reklamu. Rekord posledních Básníků v product placementu překonán. A film? Vám ani nevim. O čem že to vlastně bylo? Jooo o těch mladejch, ale já si myslel, že takhle je vidí třeba moje babička a ne tvůrci, co jsou skoro stejně staří jako já. A dál? No furt se tam pila nějaká sodovka z Varů, chválil jeden pivovar a názvy všech produktů se v každé scéně moc pěkně otáčely na kameru. Až si říkám, jestli nedošlo nejdřív k dohodě o propagaci všech těch výrobků a teprve potom se kolem nich vytvořila nějaká scénka (kafe od mekáče, prázdný stůl s lahvemi, doplňování zboží do regálů). Já měl takový dojem snad po celou dobu. Prostě a jednoduše další tuzemská zbytečnost, která se mi vykouří z hlavy už během následujícího dne a která mi vlastně pouze pořádně hnula žlučí, protože jenom nechápavě kroutim hlavou a nestíhám všechny ty oslavný komentáře všude tady okolo. Obrovské překvapení? Autentické? Dialogy jako ze života? Pche, klišé na klišé o ničem za slabých 40%. P.S. Jo a Mádl s Issovou jsou výtečný. To jenom abych nebyl za totálního prudiče.(11.9.2008)

• - Kvůli slovenskému akcentu Jany Hubinské (doktorka) ji při postsynchronech nadabovala Zuzana Stivínová. (funhouse)

• - Ve filmovém bytě Ofčiny rodiny žila donedávna rodina režisérky Pavlátové. (Elisebah)

• - Natáčení trvalo od 30. října do 12. prosince, to zejména v pražských čtvrtích Karlín, Holešovice a Florenc. (Elisebah)