Nastala chyba při přehrávání videa.
 • duklak2
  ***

  Film patří mezi ty lepší české snímky, ale i přesto se nemohu ubránit dojmu, že Martha zde hrát neměla. Role jí nesedla. Kdo překvapivě pobavil, tak to byl Jirka Mádl. Zahrál to věrohodně a dokážu si klidně představit, že v reálném životě prohledává popelnice a pátrá po zajímavých věcech. Plusem filmu určitě je to, že ho tvůrci zbytečně nenatahovali.(26.1.2010)

 • lena60
  ***

  Žádný velký filmový zážitek se nekonal, což jsem ani neočekávala vzhledem ke zdejším prvním ohlasům. Vyšla jsem ze sálu kina a na mysl se vloudily dotěrné otázky o čem? a proč? a spolu s nimi zároveň bleskové a jednoduché odpovědi o ničem a nevím. Přesto se mi nechce film šmahem odsoudit. Pár světlých záblesků měl. Postava Ofky(Martha Issová) byla dobře napsaná i zahraná, zaujalo též další herecké obsazení(herci Dejvického divadla) a některé dialogy(Ofka versus paní dotorka - debata o důležitosti studia pro život...).(29.9.2008)

 • Davies182
  ***

  Do sebe zacyklené a až odpudivě líné existenciální drama o hrdinech, kteři o sobě vědí, že jsou tragickými postavami, ale radši na svůj sociální vývoj rezignují než aby jej jakýmkoliv způsobem řešili. Fakt jsem celou dobu čekal pointu v tom smyslu, že jsou Ofka i Ubr oba dva z jiné planety (bez metafory) a snaží se neúspěšně začlenit do života na Zemi, toho času v Praze na Florenci.(21.5.2016)

 • DJ Obelix
  ****

  Po dlouhé době český film s dialogy, se kterými jsem se mohl sžít. Martha Issová mi zde vadila snad nejméně ze všech dosavadních filmů a seriálů, kde jsem jí viděl (budete se divit, ale to je pochvala :-) a Mádla mám film od filmu radši. Na plný počet to sice není ani náhodou, ale na slušných 70% určitě.(29.3.2010)

 • ChewieDC
  ****

  Asi jsem žena, protože ten film se mi po "pocitové" stránce dost líbil. Chápu, že někomu může přijít chování hrdinky naprosto nesmyslné a nelogické, že ten film vlastně nemá ani moc vývoj, ale podle mě je právě o těch pocitech. Pro pubescentní dámy prožívající něco podobného imho výborné, ačkoliv jim to nedá žádné odpovědi. Jen si to s hrdinkou zase prožijí a zjistí, že v tom nejsou samy. Nebo tak něco. Pořádně nedokážu říct, PROČ se mi to líbilo.(11.9.2008)

 • - Ve filmovém bytě Ofčiny rodiny žila donedávna rodina režisérky Pavlátové. (Elisebah)

 • - Kvůli slovenskému akcentu Jany Hubinské (doktorka) ji při postsynchronech nadabovala Zuzana Stivínová. (funhouse)

 • - Oba hlavní představitelé filmu v podání herců Marthy Issové a Jiřího Mádla získali roce 2008 v Karlových Varech ceny za své hlavní herecké výkony. (Lynette)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace