Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ofka skončila střední školu, teď pracuje v nonstopu, pachtí se se životem a neví co dál. Přes den dospává, žije až po setmění. Je to... dítě noci. V hlavních rolích filmu Michaely Pavlátové dominují Martha Issová a Jiří Mádl ocenění na loňském MFF Karlovy Vary.
Ofka (Martha Issová) propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy (David Novotný) a nechává kolem sebe poletovat střípky zmarněných osudů stálých i náhodných zákazníků i těch dávných kamarádů, kteří stejně jako ona skutečně žijí pouze v noci. Občas zaskočí za partičkou popíjející ve vltavském přístavu, potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem (Jiří Mádl), který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje, vyhýbá se Mírovi (Jan Dolanský), jenž ji naopak milovat přestal. Je jí však pořád jasnější, že jednoho dne se musí rozloučit s dětstvím, překročit hranice rodné čtvrti a začít něco dělat se svým životem… Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu – intimním příběhu dívky uvázlé mezi dětstvím a dospělostí – vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína. Ve filmu dále hrají Kristýna Nováková, Lenka Termerová, Václav Helšus, Igor Chmela, Simona Babčáková... Martha Issová a Jiří Mádl byli za herecké výkony ve filmu Děti noci oceněni na loňském MFF Karlovy Vary. Film o křehkém přátelství, lásce a naději byl natočen podle scénáře Ireny Hejdové, jenž v roce 2006 získal Cenu Sazky v rámci Českého lva. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (4)

Trailer 2

Recenze (398)

honajz 

všechny recenze uživatele

Vyloženě nesnáším filmy o lůzrech, kteří ani nevědí, co chtějí, nikam nesměřují, a přitom je nic nebaví. Je to jejich problém a točit o tom film je podobné, jako točit film o kapání vody z kohoutku. Buď mi to nevadí, nebo ten kohoutek opravím a dám nové těsnění. (Možná by byl v tomto kontextu i hezký film o "moudrých" bezdomovcích. Neutěšené dlouhé pohledy na jejich jízdu tramvají, jak se počůrají na sedadlo, jak se opijí a vedou "filosofické" řeči, jak rozeberou nějakou lavičku, aby měli ohýnek, to by intelektuálové z takového filmu jen slintali.) ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Skočili jsme do života unuděné mladé holky, která nevěděla, co chce. Protože to nevěděla a byla líná něco se svým životem udělat a bylo jí tak protivné o tom vůbec přemýšlet, všechno se posralo. Že chce jen podrbat za uchem, taky nikdo nepochopil, hned by ji chtěli drbat jinde. Hlavní postavy byly ploché a nudné, ostatně jako celý film, takže se to dobře ztrácelo. Je jasné, co tím chtěl básník říct, ale proč jen ten český básník to neumí říct ještě jinak? Proč nepoužije ještě jinou metaforu? ()

Reklama

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Jeden můj kamarád je vyučený kuchař, ač se tím neživí. Jistou dobu jsem s ním bydlel v jednom bytě a často jsem byl svědkem jeho vaření. Vždy mě fascinoval tím, že o čemkoliv, co uvařil (a často to bylo hodně dobré), prohlásil zásadní větu: „Něco tomu chybí.“ Nikdy však nespecifikoval co, a nikdy se mu nepovedlo tu chybu doladit. Děti noci na tom jsou stejně. Ač Issová s Mádlem předvádí skvělé herecké výkony, a po dlouhé době film, který mě zaujal svým prostým dějem o NORMÁLNÍCH lidech (žádná „třeskutá“ „polodementní“ komedie nebo rádobyexistenciální problémy vyšší střední třídy /dodnes jsem se nevzpamatoval z otřesného zážitku z Bestiáře/) - přesto tomu filmu něco chybí. Proto dávám 3,5*. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Michaela Pavlátová zřejmě navždy zůstane režisérkou Nevěrných her. Kde nic není, ani smrt nebere. Mádl opakuje jen svou pravidelnou křeč, Martha opakuje své bezcílné rádoby rebelství z Dobré čtvrti. Jako doplněk antické tragédie velkoměsta se tu potulují i Novotný, Dolanský, Marthy maminka, Babčáková a další kvalitní umělci současnosti. ()

Rosomak 

všechny recenze uživatele

Děti noci vám utkví především v detailech. Občas jsou dobré nějaké scény, ale jako celek neobstojí. Na to je ve filmu moc prázdných postav a scén, které nikam nevedou... Šablonovitost charakterů narušuje jen zajímavý výkon Jirky Mádla (který má ale také ze všech nejlépe napsanou postavu). Zato výkony některých vedlejších rolí úplně bolí. Místo toho abyste v kině zažili velkou řeckou tragédii, po které budete odcházet očištěni jako jiný člověk, uvědomíte si na konci, že to na vás vlastně nijak nezapůsobilo a celé to divadlo bylo tak nějak k ničemu... ()

Galerie (7)

Zajímavosti (6)

  • Scenáristka Irena Hejdová se ve filmu mihne jako "dívka v zeleném tričku" beroucí si panáka u baru ve scéně následující po setkání Ofky (Martha Issová) a Martiny (Kristýna Nováková-Fuitová) na toaletě diskotéky. (Monte_404)
  • Natáčení trvalo od 30. října do 12. prosince, to zejména v pražských čtvrtích Karlín, Holešovice a Florenc. (Elisebah)
  • Oba hlavní představitelé filmu v podání herců Marthy Issové a Jiřího Mádla získali roce 2008 v Karlových Varech ceny za své hlavní herecké výkony. (Lynette)

Související novinky

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech

13.07.2008

Přestože si nejnovější režijní počin Michaely Pavlátové Děti noci samotný cenu neodnesl, hlavní herečtí představitelé filmu Martha Issová a Jiří Mádl doslova ovládli podium velkého sálu hotelu… (více)

Reklama

Reklama