Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Sestry, dvojičky, ktoré boli v útlom detstve pri rozvode rodičov rozdelené a vôbec o sebe nevedeli, sa náhodne stretnú v prázdninovom tábore. Vymyslia rafinovaný plán, ako rodičov dať opäť dohromady. (HareS)

Recenze (10)

nervoznideda 

všechny recenze uživatele

děkuji technice a svému věku , že mohu srovnat Luise a Lotka 1950 a film 1998. Oba dva jsou perfektní. 1950 a 1998 tj skoro 50 let 1. 5 let po válce jednoduché prosté i milejší, vypravěč byl tehdy sám spisovatel Erik Kestner 2. 1998 bohatí úspěšní a přesto velice přesvědčivé. Přestal jsem nahrávat a začal jsem si přehrávat filmy , které mám ve filmotéce a jsem velice rád že mám co přehrávat k mé úplné spokojenosti přeji vám abyste to mohli říci také jako já, hezké léto přeje deda :-) i dnes je to pohoda :-) 11.4.21 ()

evapetra 

všechny recenze uživatele

Jsem ráda, že jsem objevila toto kouzelné zpracování své oblíbené dětské knížky. Filmové vyprávění se od literární předlohy ničím neodchyluje, je vidět, že autor povídky Erich Kästner mohl do realizace mluvit, dokonce sám vypráví doprovodný komentář. Obě děvčátka působí mile a přirozeně. Jeden z filmů pro celou rodinu, který člověku dodá optimizmus a dobrou náladu a přitom není nijak naivní ani hloupý. Viděno v rámci Challenge Tour 2015:30 dní se světovou kinematografií. ()

Reklama

Bernhardiner 

všechny recenze uživatele

Na rozdíl od ostatních kolegů komentátorů jsem si tuto knížku nepřečetl v dětství. Dostal jsem se k ní až ve svých 22 letech v době, kdy se mi zrovna moc nedařilo a potřeboval jsem si zklidnit hlavu. Jsem rád, že to, co bylo v knize, se přeneslo i na plátno. Scénář napsal sám Erich Kästner, který se tak postaral o to, aby si někdo jiný nevymýšlel nějaké skopičiny, a navíc doprovodil film svým slovem. Film potěší i hereckými výkony; sestry Güntherovy zahrály role dvojčat Pálffyových naprosto s přehledem, stejně tak i herci v rolích jejich rodičů. Škoda, že film běžně v televizi nedávají a na DVD u nás ještě nevyšel. Alespoň jsem si, nerušen češtinou, mohl zopakovat jazyk našich západních sousedů. 90% ()

Estrellita 

všechny recenze uživatele

Možná nejdoslovnější adaptace knižní předlohy, co jsem kdy viděla - přesto si udržela glanc dobrého filmu i pro ty, kteří původní knihu nečetli. Nádherný příběh... "Past na rodiče" s Lindsay Lohan se mi líbila o něco víc, ale tahle stará verze příběhu má něco do sebe, určité kouzlo, které se s časem neztrácí. 90% ()

zelvopyr 

všechny recenze uživatele

Pozitivní, ani ne moc idealizující film... Skvělé děti, přirozené a sympatické (je to přístupem, že je necpali do nereálných dialogů a chování)... Erich Kästner jako vypravěč s křaplavým hlasem působí také příjemně civilně. Velmi dobrý dojem z vyprávěcího postupu, kdy se moc netlačilo na pilu, dialogy nespěchaly, aby byly odvyprávěné, ale třeba se i dlouze mlčelo... // Skoro po roce jsem se podíval znovu, fakt krásný příběh... vychutnal jsem si vtípky, které mi napoprvé v němčině utekly. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (2)

  • Erich Kästner, autor knižnej predlohy, napísal i scenár. (HareS)
  • Film výrazne vyniká nad väčšinou nemeckej produkcie 50. rokov, ktorej gýčovité filmy boli síce pri svojom uvedení u publika úspešné avšak potom väčšinou rýchlo upadli do zabudnutia. (HareS)

Reklama

Reklama