Reklama

Reklama

Žena ve zdi

(seriál)
Trailer

Epizody(6)

Když se Lorna Bradyová probudí a objeví ve svém domě mrtvolu, aniž by tušila, jak se tam dostala, je spolu s dublinským detektivem Colmanem Akandem vtažena do spletitého pátrání po odpovědích v malém městě plném dávno pohřbených tajemství. (SkyShowtime)

Recenze (11)

hanagi 

všechny recenze uživatele

Seriál vychází z ověřeného faktu, jak katolická církev v minulosti ve svých domovech pro padlé dívky zneužívala ženy k otrocké práci a kšeftovala s jejich dětmi. Syrový a záměrně zmateně koncipovaný příběh není k divákovi příliš vstřícný, ale i tak působí velmi silně. Ruth Wilson jako vždy skvělá. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

silný, místy až depresivní příběh líznutý detektivkou, který se opírá o existenci Magdaleniných prádelen. Těmi si v průběhu let prošly desítky tisíc dívek (nemusely být nutně pouze těhotné, stačilo jakkoliv nezapadat), které si v nich prožily peklo na Zemi. Prádelny přitom fungovaly ještě na začátku devadesátých let a nebýt náhody, kdy církev byla nucena prodat jeden z klášterů a u něj se následně našly masové hroby, zřejmě by fungovaly vesele do dneška. V případě Ženy ve zdi pak sledujeme příběh několika žen, kterým byly v prádelnách odebrány děti a většina z nich žije v domnění, že jejich děti již nežijí. Jediná, která věří, že její dítě někde žije je Lorna (skvělá Ruth Wilson) a když dojde k vraždě místního kněze, rozjede se soukolí vyšetřování, které postupně odhaluje co se v jinak ospalém Irském městečku (a nejen v něm) dělo. Překvapivě povedená, i když celkem nenápadná minisérie...80% ()

nineweh 

všechny recenze uživatele

Já mám prostě irské seriály ráda. Nevím, jak to Irové dělají, že jsou skoro ve veškeré kultuře na světě nejlepší, ale tenhle seriál opět potvrzuje, že irská filmová, televizní a vlastně i hudební tvorba nemá na světě moc konkurenci. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zaujimavy serial s vybornou Ruth Wilson, zlocinmi minulosti v odlahlejsom mestecku mimo centra, ked mala "cirkev na rovasi". Ma sice aj svoju krimi-liniu, ale gro je psychologicka, miestami depresivna drama. Urcite nesadne kazdemu, dva diely ma iritovali viac, jeden bol vyborny a zaver uchadzajuci. Urcite nie pre vacsinoveho divaka. ()

Daiker 

všechny recenze uživatele

Největší zvrácenost lidstva.... Náboženství. Vše ve jménu Boha. Magdaleniny prádelny.... církevní peklo pro ženy. Bohužel tato mini série je založena na skutečných událostech.... Děj se zaměřuje na Lornu, která se vyrovnává s traumatem z minulosti.... Je to spíš kriminální drama, než thriller.... Ruth Wilson nemám rád (vypadá čím dál tím víc jak přejetá ropucha), ale tady ta psycho role ji sedla. Dílů je jen 6 a pořád se tam něco děje, takže to rychle uteče. Prvotřídní mrdky byly jeptišky, které tyto ženy mučili ve jménu boha. No jak už to tak bývá u správných křesťanů, za vším hledej peníze... ()

Mamlas odpad!

všechny recenze uživatele

Nezvládl jsem ani první díl. Onewomen show s nějakou polojeblou paní, všude samý ježíškář, nuda jako prase, samá vata, ... To ne, díky. ⬇️ 2% ()

taibrek 

všechny recenze uživatele

Seriál neprekvapí, ale ani nesklame. Akosi som čakal od toho viac. Hlavne ten záver. Načo to takto komplikovať, keď nemám peniaze na poriadny koniec.  Herecky niekedy slabé, až na pár výnimiek. ()

frenkie 

všechny recenze uživatele

Seriál zpracovává téma Magdaleniných prádelen, kde otročily tzv. padlé ženy, tedy mladé až velmi mladé irské dívky , které přišly do jiného stavu a rodiče se jich ve jménu zachování rodinné cti de facto zřekli a poslali je do těchto zařízení. Tyto skutečnosti jsou dodnes hnisavým vředem v (nedávné)historii Irska. Na ploše šesti dílů je rozehráno krimi drama několika žen, které si prádelnami prošly a které tam porodily své děti, které jim byli hned po porodu odebrány. Dále už nemíním spoilerovat, jenom zmíním znamenitý výkon Ruth Wilson v roli jedné z padlých žen, kterou mám pořád zafixovanou jako tu sexy servírku z Aféry nebo protivnici DS Luthera a která tady vypadá fyzicky značně nepřitažlivě. Nicméně hraje opravdu parádně, při určitých sekvencích mě až skoro běhal mráz po zádech. Na plnou palbu to není, první polovina se dost vleče, ale druhá nám vše vynahradí. Takže 4*. ()

Pierre95 

všechny recenze uživatele

Famózní Ruth Wilson. Jestli za to nedostane minimálně nominace na ceny včetně Emmy a Zlatého Glóbu, tak nevím, na co ty ceny vlastně jsou. ()

JohnDark 

všechny recenze uživatele

The Woman in the Wall, Krimi dráma, VB 2023, 6 častí, Ukončené 23. septembra 2023, H: Ruth Wilson, Daryl McCormack, Simon Delaney, Philippa Dunne, Mark Huberman, Hilda Fay, Frances Tomelty, Dermot Crowley, Ciara Stell, Lynn Rafferty, Abby Fitz, 60% ()

Reklama

Reklama