Snímek reaguje na nedostatek bytů, s nímž se musela potýkat zejména mladá manželství. Tento problém řeší i manželé Slávka a Olda. Dívka získá podnájem na Hradčanském náměstí, ve velkém bytě ovdovělého penzisty Bendy. Benda zde prožil téměř celý svůj život, je k bytu vázán tisícerými vzpomínkami a city. Podivínský a nemocný starý muž tak musí přemoci mrzoutství a nedůvěru k lidem, než svou podnájemnici i s jejím manželem plně přijme "za své"... (oficiální text distributora)

Pitryx

Nevím, proč byla paní Milka Balek-Brodská dabovaná paní Rosůlkovou. Film je jen banálním příběhem plným klišé. Je to celé nezajímavé a ani pan Štěpánek přes veškerou snahu tomu nepomohl. Ten jediný také dostává dvacet. ()

baxz

Zajímavá počáteční atmosféra je časem rušena nelogičnostmi v ději, předabovanou N.Balek-Brodskou a slabými hereckými výkony včele s M.Hlavicou. 3* za M.Růžka, S.Neumanna a atmosféru Hradčan koncem 50tych let. Film mě svým námětem připomíná jiný snímek z roku 1959 a to Dům na Ořechovce režie V.Delong. ()

Hombre8

Vdovec Benda pod útokem bytuchtivců. Slabý scénář, s předvídatelným dějem, natočeno také nic moc. Lehce depresivní záležitost o střídání generací však hezky ukazuje atmosféru už zmizelé Prahy. Až na to tedy, že z Černínské jízdárny udělali pavlačový barák. ()