I v 70. letech vznikaly u nás filmy, které zdůrazňovaly nejen nutnost všemi prostředky hájit neprostupnost západních hranic, ale hlavně rehabilitovaly stalinistickou éru. Se směšnou patetičností vyprávěný příběh se odehrává v roce 1951 a odehrává se v armádních kruzích, zachycuje spory o co nejúčinnější vzdušnou ochranu hranic... Zvolil k tomu pracovní spory mezi zkušeným, ale myšlenkově již ustrnulým generálem a mladým politrukem, jenž prosazuje moderní koncepční řešení společného úkolu. (oficiální text distributora)

argus123

Film je to pekný, ten čo sa zaujíma o letectvo toho bude baviť. Mňa ale fascinovala jedna scénka. Keď Jelínek mal rozhovor o jeho zálube s Pilářem a navrhovala mu radšej staviať bytovky ako opravovať kaplnky. Vtedy som pochopil tu obludnosť lavičiarov. Absolutne žiadny rešpekt voči niečomu čo maju iný radi. A takí čo by revolučne menili stare za nové existuju dodnes. ()

rentier

Byla to divná doba, pár let po světové válce, ten vývoj událostí nikdy nepochopím.. O krajně nesympatickém politrukovi, všudypřítomných škrobených uniformách aj salutování se mi bude asi dnes zdát. Ale jinak jsem se bavil, byť si samozřejmě uvědomuji to vše špatné, např. jen z odpovědi na následující větu mrazí: ..někdo z Aeroklubu se pokouší o úlet. "Postupuj podle předpisu - dostihnout a raketu." Ale některé hlášky by mohly zlidovět..a padesát gramů vodky jako záloha na nepředvídané přípitky. Na druhou stranu třeba scéna při odchodu z vily jasně ukázala, že to byli taky lidi. Tak ještě mnoho dalších let zdraví, štěstí a míru! ()

Utnapishtim odpad!

Film by se mohl jmenovat Z deníčku politruka. Herecký výkon v hlavní roli příšerný, stejně jako scénář a především ideologické vyznění. V paměti nejvíce uvízne asi Krampol, unesený do západního německa kopilotem a jeho následné předání na hranicích. Jeden z nejhorších československých filmů. ()

zabacek8 odpad!

Film jsem viděl prvně (a naposledy) dnes na CS Filmu a musím říct, že dlouho jsem se tak u filmu nesmál ... troufám si říct, že tento film byl tak blbý i socialistickým ideologům a proto mohl běžet tak max. 1x ... když se srazilo (a spadlo) dopravní čs letadlo s nepřátelským nafukovacím balónem co sypal letáky, tak jsem se válel smíchy .... nebo jak zajali U.S. letadlo Delfín :D ()

muflonus

Pěkný starý film o letcích kteří chránili nás a naše hranice. Na filmu se mi líbilo to že jsou tam dost i záběry prvních našich nadzvukových stíhaček a celkově je takový pohodový na odpočinkové pokoukání, žádné násilí a další vymoženiny dnešních filmů. ()