poster

Corrina, Corrina

 • USA

  Corrina, Corrina

 • Slovensko

  Corrina, Corrina

Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 115 min

 • Greg25
  ***

  Chtělo to víc přitlačit na pilu, nebát se toho a víc se dotknout rasových problémů dané doby, takhle je tam vždycky jen zmínka, náznak. Nevyužitý potenciál námětu, tenhle film mohl vybočit z podobně laděných filmů a přinést i jiný pohled, obzvlášť když na to měl materiálu habaděj. Takhle průměr nevybočující z obdobných filmů, což zamrzí, protože Whoopi, Ray i Tina jsou naprosto skvělí. 60%(23.7.2014)

 • peetriss
  ***

  Průměrný film s nadprůměrnou empatií k malému děvčeti, postrádajímu nedávno zesnulou matku a nalézajímu citovou alternaci k černošské hospodyni. Film samotný je krásný a kouzelný, byť rasově diskriminačního klimatu v Americe 60. let se dotýká zbytečně prvoplánovitě a občas je nevyhne typicky americké limonádové jednoduchosti. Obrovským pozitivem je kvalitní herecké obsazení, kde dominuje skvělá Tina Majorino a její dva dospělí "spoluhráči" se snaží výborně strhnout nálepky - Whoopi Goldberg ukřičené komediální herečky a Ray Liotta představitele převážně chladnokrevných záporných rolí.(18.2.2016)

 • RajCZitko
  ****

  Moc hezká, romantická komedie, ve které se "otec" svými hereckými výkony nijak nepředvede, ostatní to ale dohánějí. Nicméně příběh musí každého zasáhnout hlavně tou dobou, kde se odehrává - 50. léta jak se 2 kultury (nebo zde jejich představitelé) i navzdory vševidícím očím sousedkyod vedle, se vedle sebe teprve učí žít.(14.10.2011)

 • zdenny
  ****

  Lidský film o otci, jehož dcera po smrti matky přestala mluvit. V této bolestné situaci hledá otec způsob, jak vše vrátit do původních kolejí, k čemuž mu pomůže chůva v podání Whoopi Goldberg. Film byl pro mě příjemným překvapením. Jen prostě nedokážu skousnout milenecké duo Liotta – Goldberg. Tito dva by se k sobě nehodili ani v horroru. Jenže když nad tím tak uvažuji, byl zde zřejmě zdůrazněn fakt, že chci-li dítěti najít někoho, kdo je schopen alespoň částečně mu nahradit matku, a s kým si dítě rozumí, láska a vzájemné pochopení pak přijdou tak nějak automaticky a přirozeně.(13.1.2014)

 • Agatha
  *****

  Sice mnohokrát zfilmované téma, ale nikde ne tak jako v tomto snímku. Výboné herecké výkony jak Whoopi Goldberg a Tiny Majorino, tak Raye Liotty. A grimasy Joan Cusack opravdu potrápí bránici. Film je zároveň smutný a vtipný, doplněný vhodnou hudbou. Jako celek film působí kladně, proto se na něj dá koukat nejen na poprvé...(2.9.2007)

 • - Poslední film Dona Amechea (dědeček Harry) - dotočil svoje scény těsně před smrtí. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace