Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když Ray Liotta ovdověl, jeho malá dcera oněměla a stáhla se do sebe. Pak ale její otec najal chůvu a hospodyni Whoopi Goldberg a ta si svou dobrosrdečnou povahou získala srdce obou... Hudební skladatel Manny Singer, který se živí skládáním hudby k televizním a rozhlasovým reklamám, nedávno ovdověl a se ztrátou milované manželky se nedokáže smířit. Ještě hůře nese ztrátu jeho sedmiletá dcera Molly. Zatímco Manny se pokouší utopit smutek v práci, Molly se uzavřela do sebe a od chvíle, kdy zůstali s otcem ve velkém domě sami, nepromluvila. Když Mannymu dojde, že je to nad jeho síly, rozhodne se najmout hospodyni. Postupně vyzkouší dlouhou řadu uchazeček, nakonec se však objeví Corrina Washington, seriózní černoška s vysokoškolským vzděláním. Přijme ji, protože si žena okamžitě padne do oka s jeho dcerou. Její veselá a svérázná povaha vnese do domu nový život. Postupně a nenápadně v Molly probouzí zájem o život kolem a dokonce se jí daří prolomit její mlčení. Corrina miluje hudbu, a když Mannymu pomůže složit muziku pro jednu obzvláště obtížnou reklamu, začnou se sbližovat. Jejich přátelství postupně přerůstá ve vztah téměř partnerský, což se ovšem pranic nelíbí jejich okolí. Píše se totiž rok 1959 a vztah bělocha a černošky se ve Spojených státech příliš nenosí. Brzy se objeví problém v odlišném názoru na výchovu Molly. Corrina proti Mannyho vůli odvede dívku ze školy a snaží se mu vysvětlit, že ještě není připravena k návratu. On to cítí jako zradu a propustí ji. Musí přijít další těžká rána, aby si Manny začal uvědomovat, že udělal chybu. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (30)

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Rozhodol som sa film hodnotiť, akoby som ho videl v 90.rokoch. Dnes už svojou jednoduchosťou mnohých nezaujme, ale človek si musí uvedomiť že sa díva a 20 ročný film. Ja len zhrniem dôležité fakty - veľmi dobrý výber dobových skladieb, automobilov, na ktoré je radosť sa dívať a jeden z mála filmov, ktoré ťahala hlavne Whoopi. Ešte by som poznamenal, že ak máte chuť na komédiu tak toto nieje dobrá voľba, je to skôr smutnejšia romantická dráma so štipkou humoru. ()

peetriss 

všechny recenze uživatele

Průměrný film s nadprůměrnou empatií k malému děvčeti, postrádajímu nedávno zesnulou matku a nalézajímu citovou alternaci k černošské hospodyni. Film samotný je krásný a kouzelný, byť rasově diskriminačního klimatu v Americe 60. let se dotýká zbytečně prvoplánovitě a občas je nevyhne typicky americké limonádové jednoduchosti. Obrovským pozitivem je kvalitní herecké obsazení, kde dominuje skvělá Tina Majorino a její dva dospělí "spoluhráči" se snaží výborně strhnout nálepky - Whoopi Goldberg ukřičené komediální herečky a Ray Liotta představitele převážně chladnokrevných záporných rolí. ()

Reklama

Greg25 

všechny recenze uživatele

Chtělo to víc přitlačit na pilu, nebát se toho a víc se dotknout rasových problémů dané doby, takhle je tam vždycky jen zmínka, náznak. Nevyužitý potenciál námětu, tenhle film mohl vybočit z podobně laděných filmů a přinést i jiný pohled, obzvlášť když na to měl materiálu habaděj. Takhle průměr nevybočující z obdobných filmů, což zamrzí, protože Whoopi, Ray i Tina jsou naprosto skvělí. 60% ()

RajCZitko 

všechny recenze uživatele

Moc hezká, romantická komedie, ve které se "otec" svými hereckými výkony nijak nepředvede, ostatní to ale dohánějí. Nicméně příběh musí každého zasáhnout hlavně tou dobou, kde se odehrává - 50. léta jak se 2 kultury (nebo zde jejich představitelé) i navzdory vševidícím očím sousedkyod vedle, se vedle sebe teprve učí žít. ()

Agatha 

všechny recenze uživatele

Sice mnohokrát zfilmované téma, ale nikde ne tak jako v tomto snímku. Sympatické postavy a výborné herecké výkony jak Whoopi Goldberg a Tiny Majorino, tak Raye Liotty. A grimasy Joan Cusack opravdu potrápí bránici. Film je zároveň smutný a vtipný, doplněný skvělou hudbou. Jako celek film působí kladně a neobyčejně mile, proto se na něj dá koukat nejen jednou. Navíc, nemálo hlášek u nás už zlidovělo. Dodatek (2.12.2022): S čím dál větším odstupem a při každé další projekci zjišťuji, co všechno tenhle nenápadný filmeček obsáhne a jak moc toho říká a může říct. Je v něm to podstatné. Láska, přátelství, rodina, děti, upřímnost, hřejivost, porozumnění, tolerance a další vlastnosti a skutečnosti, které tak často hledáme nebo postrádáme. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (3)

  • Dvě scény, které se objevily v traileru, se nakonec do filmu vůbec nedostaly. (Agatha)
  • Poslední film Dona Amechea (dědeček Harry) - dotočil svoje scény těsně před smrtí. (HappySmile)

Reklama

Reklama