Komedie / Drama / Romantický

USA, 1994, 115 min

V 60. letech se láska mezi bělochy a černochy moc nenosila. Rasová otázka byla poměrně vážná. Takže to oba dva museli mít hrozně těžké, ale o tom ten film není. Vztahy v rodině a láska jsou snad ty dvě nejkomplikovanější věci na světě, na které neexistuje jednoznačný recept. Nevím proč, ale Ray Liottu jsem měla zaškatulkovaného úplně někde jinde, takže mě tady překvapil, jak dokáže být příjemný a milý.(10.10.2011)

Chtělo to víc přitlačit na pilu, nebát se toho a víc se dotknout rasových problémů dané doby, takhle je tam vždycky jen zmínka, náznak. Nevyužitý potenciál námětu, tenhle film mohl vybočit z podobně laděných filmů a přinést i jiný pohled, obzvlášť když na to měl materiálu habaděj. Takhle průměr nevybočující z obdobných filmů, což zamrzí, protože Whoopi, Ray i Tina jsou naprosto skvělí. 60%(23.7.2014)

Sice mnohokrát zfilmované téma, ale nikde ne tak jako v tomto snímku. Výboné herecké výkony jak Whoopi Goldberg a Tiny Majorino, tak Raye Liotty. A grimasy Joan Cusack opravdu potrápí bránici. Film je zároveň smutný a vtipný, doplněný vhodnou hudbou. Jako celek film působí kladně, proto se na něj dá koukat nejen na poprvé...(2.9.2007)

Průměrný film s nadprůměrnou empatií k malému děvčeti, postrádajímu nedávno zesnulou matku a nalézajímu citovou alternaci k černošské hospodyni. Film samotný je krásný a kouzelný, byť rasově diskriminačního klimatu v Americe 60. let se dotýká zbytečně prvoplánovitě a občas je nevyhne typicky americké limonádové jednoduchosti. Obrovským pozitivem je kvalitní herecké obsazení, kde dominuje skvělá Tina Majorino a její dva dospělí "spoluhráči" se snaží výborně strhnout nálepky - Whoopi Goldberg ukřičené komediální herečky a Ray Liotta představitele převážně chladnokrevných záporných rolí.(18.2.2016)

Moc hezká, romantická komedie, ve které se "otec" svými hereckými výkony nijak nepředvede, ostatní to ale dohánějí. Nicméně příběh musí každého zasáhnout hlavně tou dobou, kde se odehrává - 50. léta jak se 2 kultury (nebo zde jejich představitelé) i navzdory vševidícím očím sousedkyod vedle, se vedle sebe teprve učí žít.(14.10.2011)

• - Poslední film Dona Amechea (dědeček Harry) - dotočil svoje scény těsně před smrtí. (HappySmile)