Drak (Jackie Chan) by měl doma studovat literaturu a bojová umění, ale místo toho se poflakuje, vymýšlí vylomeniny se svým kamarádem a sem tam se zaplete do nějaké rvačky. Vede vcelku spokojený život, okořeněný řadou sportovních úspěchů, ale jen do té doby, kdy se náhodou zaplete mezi obchodníky s vzácnými čínskými předměty. Pak musí použít svoje bojové dovednosti, aby dokázal sebe i své okolí ubránit před všehoschopnými zločinci. (oficiální text distributora)

pakobylka

Rané skopičiny Jackieho a jeho přátel i nepřátel ... přičemž tah na branku poněkud zaostává za vynaloženou energií. ()

mortak

Jak se s chlapečka hrajícího si na hřišti stane chlap zralý na ženění? No přece bojem na život a na smrt, bojem za čest svých otců! Jenže chlapi nikdy nevyrostou, jen si najdou větší hračku, a ti otcové za moc nestojí...Co se týče akce, je Jackie králem jak na hřišti, tak v boji na život a na smrt, jen ten humor mezi tím je dost jednoduchý a připomíná českou dvojici Kaiser-Lábus. ()

Mol

Jackie nezklamal. Jako vždy perfektní humor a spousta hezkejch triků. Tyhle ty starý filmy Golden Harvest jsou prostě klenoty. ()

daEmoNickY

nemuzu jinak nez 5*........................bracha:asi od 45 minuty " tyjo to je dobrej film......jesli jackieho team prohraje tak to bude fatk poserale on to vyhraje, ale nevim nevim, zatim vyhrava ale........ty censored husty..........videls to.....videls to.......tyjo drsny souboje..........jo drsny oni je brutalnim zpusobem kopou..........ty vole hej to jsou drsny tricky.............treba film ztraceno v prekladu se me moc nelibi protoze tam...je scena kdy nejakej asiat neco rika a rika 3 minuty neco.....a prekladatelka mu to tomu chlapkovi rekne ve 3 slovech........a von rika....nojo no..........von prohral!...........................jeste neprohrali.........jo censored dobre............videls to tedka...jak to ordrazil..... spoiler - popis vynecham........jo censored to je huste vypl micek a jedne holce do hlavy........hhhhh.......ta marka je uplne nasrana....trefil jsem ji do hlavy.....hhh........jo letecka posta....a zabira to......jo censored letecka posta........spocital jsem to.........spocital jsem rychlost vetru........hhhhhhhhhhh........ty censore to bude nejaka haluz..............ted to ustrihni......hhhhh.............no udelam si dalsi.......hhhhhhhhhhhh.............udelam si dalsi, ty censored....................mezi-dodatek a)......kdo nepoznal tak......................dobrou noc Earl.......dobrou noc Randy..;)....... b) proc sakra nepouziva html lispovsy s-vyrazy c) prisel na to a sel se pochlubit ;).................................................................................asi od 54 minuty.... hmm to bych si nedal, dobre.........splh jenom rukama.......wow........tak u neho se da predpokladat..........boreC.......hhh.............hhhhhh.............(je to lepsi nez ten)....nez co? (nez ten censored film...............opily mistr)(nevim ........me se liby vsechny (pozn.: jackieho?) filmy...............von reziroval opilyho mistra.......(nevim,... ale asi ne....nevim) ..............to jsou drsny sceny teda.............ty vole................uz zase padaaa................tyjo on se drzi na jendom prste, to je borec..........aha.......ja sem myslel ze se drzel jenom jednim prsem...........uz ho chytli..............hhhhh........hlavne nepadne...................hhhh..............muj syn je jiste lepsi.....hhhh.................hhhhhhhhhhhh........hhhhhh...............................................hhhhhh...hej to je drsna nahoda...ten jeho syn mu privede toho spoiler cut...............hhh........hhhhhh.........(to zabradli jsem nekde videl)ty vole.......ty o.......videls jak ho zhodil.........hhhhhh.h..............hhhhhhhhh............. ()

haj

Vcelku povedený film s několika dobrými bojovými scénami ve stylu Mladého mistra, tím mám na mysli, že Jackieho postava neumí příliš bojovat, takže jde spíš o rvačky se skvělou akrobacií než o bojové umění. Zajímavé jsou i sporty, kterých se Jackie účastní, jako je lezení na pyramidu nebo hra podobná fotbalu. Samozřejmě jde o komedii, takže ve filmu se najde i pár dobrých vtipů, hlavně když se Jackie spojí se svým kamarádem Marsem. ()

Ironfood

Kromě dvou povedených sportovních utkání vcelku o ničem, ani tradiční chanovský závěrečný sestřih moc nepobavil... ()

miklaras

jejky, já to nehodnotila? Vážně? to jsem ale.....Tak tohle je první kung fu film, co jsem kdy viděla. Bylo mi tak 10. A viděla jsem o dřív, než 36.komnatu. Vůbec jsem si ho nepamatovala, ale teď jsem si ho po letech pustila. Jackie bezva i když Snake Under Eagle's Shadow nebo Drunken Master jsou z jeho rané tvorby lepší. Mám po pravdě radši i Fearless Hyena. Ale choreografie opět neměly chybu, sneslo by se jich víc. Potěšila mě přítomnost tří skvělých hvězd, Fung Funga, jeho syna Fung Hak Ona a Tonga Yim Chaana. No a samozřejmě Tien Feng, jako přísný tatíček byl skvělý. Jo, muziku dělal osvědčený Frankie Chan....Takže nostalgických 4.5/10 od HK maniaka. ()

colapso

Sportovní výkony jsou nepopsatelné (fotbal+kung-fu) a celé je to svižné,vtipné,no prostě všechno to co od Jackieho očekáváme. ()

TERRORDROME

Úvodná športová scéna je skvelá, vizuálne a choreograficky namakaná a aj vtipná. Potom až do konca filmu už len sledujeme trapasenie Jackieho a jeho nablblého kamaráta s ktorým chytá bažanty, balí dievčatá a strieľa z dela v dome svojho otca. Je tu ešte jedna športová sekvencia, ale tá ma už nebavila, to bolo len také nohejbalové pinkanie o ničom. Nakoniec dôjde samozrejme aj na nevyhnutný súboj so zlým majstrom a ten je slušný, len keby sa niečo dialo aj celý čas pred tým. Taká splácanina ktorú čas ohlodal až na kosť a ani vtedy to nebolo bohviečo. ()

evil_ryu

Vtipy sú úplne jednoduché, akčných scén nie až tak moc + 2 extrémne šialené športy = príjemný celok v ktorom si každý nájde niečo. Pre mňa je to totálna klasika. 5* ()

Zombi

Na tomto filmu jsou nejlepší sportovní scény a výborná závěrečná bitka, která je dost dlouhá a překvapivě se tu jede dost tvrdě, zbytek filmu je celkem o ničem. Ale ještě kvůli jedné věci stojí zato tento film vidět, podle xichtu Jackieho parťáka zřejmě vznikly šíleně přehnané a vytřeštěné obličeje v japonské manze, zřejmě tam byl na návštěvě a japonskou kulturu to dost poznamenalo, protože něco takového se nikde jinde než v japonských komixech a v tomto filmu nevidí :o) A nemlaťte mě, že manga vznikla dřív než se ten maník narodil ;o) ()

maty39

Jak jsem sledoval Jackieho předchozí klasiky v řadě za sebou během dvou dní, tak je krásně vidět, jak se posouvá Jackieho styl a jak postupně přidává jeho pozdější trademarky. Ať je to větší provázání komedie s akcí ve Fearless hyena, přidání revizit, které se používají při bitkách, jako dýmka v Young Masterovi, role pro své kamarády - Yuen Biao, komediání sekvence jakoby převzaté z vrcholných dob Hollywoodského studiového období (záměna identit) a gagy využívající propriet a ne jen grimasy a idiomů v čínském jazyce, které jsou pro nás nepřeložitelné. Prostě a jednoduše, Jackie se přiblížil západnímu divákovi, ale v akci mu předváděl něco nevídaného. Dragon Lord je zářným příkladem Jackieho posunu v jeho filmografii. Příběh je vlastně nepodstatný. Točí se kolem pašeráků se starožitnostmi, ale hlavní pozornost je upřena na Jackieho, který se snaží vyhnout studiím, běhá za dívkami a dělá různé alotrie se svým kamarádem (Mars). Situační komedie využívá postupy hollywoodských vzorů včetně grotesek (recitace pozie před otcem, blbnutí s puškou, celá sekvence s dopisem a drakem) a akce se neodehrává na náhodném plácku, ale v interiérech. Plus Jackie a jeho tým přidali komplikovanější kaskadérské a akrobatické kousky. Nejzajímavější je, že ve filmu jsou vlastně jen dvě větší bitky (pokud nepočítám sekvenci na střeše při získávání draka) a najdeme je až v závěru. Choreografie je rychlejší a plynulejší s excelentní integrací kaskadérských kousků a zapojení okolního prostředí. Radost pohledět. Unikátní na tomto filmu je, že aby se divák nezačal nudit pouze Jackieho komediálními výstupy, tak na začátku a v prostředku jsou dvě sportovní utkání, které by tam vlastně být nemusely, ale díky bohu za ně. Hlavně druhé utkání ve sportu, co je kombinace fotbalu, nohejbalu a kdo ví čeho je zábavné a skvěle natočené (a údajně to trvalo zatraceně dlouho, než byly natočeny všechny potřebné záběry). Jedna z mých oblíbených Chanovek. ()

Puol

Buď JC zbožňujete (ako ja) a film sa Vám páči alebo ho nemusíte a v tom prípade na Pána Drakov budete kydať. K samotnému filmu, v podstate je o ničom, Jackie s kamárátom tropí rôzne hovadiny, balí dievčatá, exceluje v rôzných divných športoch a na konci v dychberúcom súboji 10 m minút dostáva "na butku" údery, ktoré by zložili aj slona, aby nakoniec triumfálne zvíťazil. To proste dokáže len on. V tomto prípade (začiatok jeho hviezdnej kariéry) aj režíroval takže je na čo pozerať. ()

Sign

Další vcelku parádní kousek z Chanovi dílny, pro mne velmi vydařený, obyčejná vtipnost s ksichtěním Číňanů se mi zde líbí víc než kde jinde, úvod skvělý taková lehká přehlídka akrobacie a dokonalé souhranosti kaskadérů, ten super čínský fotbálek nemusím ani komentovat a když se na scéně objeví akční bojové scény, jsou jako vždy bombastické. ()

Tamten

Celý film je poměrně dementní s příšerným čínským humorem, navíc téměř bez bojů. Na konci je ovšem jeden parádní souboj, bez triků, s rychlými funkčními technikami a srandovní choreografií. ()

Meev

Asi můj nejoblíbenější film Jackieho Chana a také veliká srdcovka. Film jsem viděl snad tisíckrát a dokázal bych se na něj koukat i nadále. Super bojové scény tomu dodávají říz a krásné prostředí dodává atmosféru. Já bych asi ani nic nevytýkal, mně se film líbí a s dějovou linkou jsem spokojen. ()