Obloukovi (TV seriál)

Animovaný / Komedie

Kanada / USA, 2001, 13x30 min

Gary McCarver

Scott Buck

Na tenhle docela neznamej animac jsem narazil jen diky dabersky ucasti Ferrella a jeste ze tak. Fakt hodne prijemnej animovanej serial, jedina skoda, ze ma jen 13 dilu. Postavy resi vicemene normalni veci, ale tady jde hlavne o to, ze tu mame bohaty, krasny a uspesny lidi zijici na kopci a pak hlavni hrdiny, to jest sebranku postizenejch zdeformovanejch humusaku bydlici v toxickejch chcankach pod kopcem, takze tu je fotrik bez koncetin, holcicka s nadorem atd. proste hodne libova sestava. Nicmene humor netezi nastesti jen z toho. Takze i kdyz ne vzdy vyzni vsechno vtipne, u kazdyho dilu se da pobavit, humor to je trochu cernejsi a uchylnejsi, dabing a animace prijemny, takze ja jsem spokojenej a lepsi 4*.(7.4.2010)

Šílený crossover mezi animáky, Addamsovými a možná ještě něčím zdraví škodlivým. Ač Obloukovi jsou v jádru taková americká sitcomová rodinka a jsou vlastně docela k pomilování, postmoderní krize hodnot poznamenává jejich příběhy dosti výrazně a míra subverze i zavilé zlomyslnosti je vysoká. The Oblongs je počin naprosto ujetý, velice chytrý a po čertech zábavný.(14.2.2004)

Otřesná kresba mě ze začátku dost vadila, ale jelikož mam rad Willa Ferrela tak sem tomu dal šanci. On už je v prvním díle šok v představení hlavních postav kde prakticky uplně všechny jsou nějakým způsobem handicapovaný. Asi takhle je to spíš podobný Simpsnům než Family guyovi protože sice zde je všechno tak divně uchylný ale totalní absurditu FG sem z toho nějak necejtil. Samozřejmě je zde spousta situací na hraně, ale nejsou tak vtipné. 3.5*(29.7.2009)

Kam na ty nápady choděj? Animované příběhy rodinky, kterou snad vypěstoval starej Mefisto ze South Parku: táta, co vypadá jako kuželka, máma, která vypadá jak figurína z obchoďáku, "pavoučí bratři", sestřička s ču..kem na hlavě a poslední chlapeček z rodiny je tak trochu velkohlav. Úchylárna s velkym Ú mě naprosto chytla, a i když ji na Nově dávali okolo půlnoci, hltal jsem každej díl. Nicméně "South Park" to nepřekoná. Nemaj tam Kennyho, parchanti!(17.11.2006)

Výborný námět, skvělé zpracování. Příběhy nejen dětí, které žijí v toxicky zamořeném městě. Právě proto, je každý nějakým způsobem zdeformován. Kvalitní humor, je zde konfrontován se silným varováním o nárůstu vlivu nadnárodních korporací na život obyčejných lidí. Tohle není úplně tak nemožné, aby to tady takhle jednou nedopadlo.(31.5.2012)

• - The Oblongs... si vyslúžil nepekné zaškatuľkovanie, pretože vraj ide o kópiu seriálu Simpsonovci (od r. 1989). (Carol Pifková)

• - Beth Oblong oslavuje narodeniny 7. júna. (Carol Pifková)