Obloukovi (TV seriál)

• Kanada

The Oblongs...

Animovaný / Komedie

Kanada / USA, 2001, 4 h 39 min (Minutáž: 21–22 min)

Otřesná kresba mě ze začátku dost vadila, ale jelikož mam rad Willa Ferrela tak sem tomu dal šanci. On už je v prvním díle šok v představení hlavních postav kde prakticky uplně všechny jsou nějakým způsobem handicapovaný. Asi takhle je to spíš podobný Simpsnům než Family guyovi protože sice zde je všechno tak divně uchylný ale totalní absurditu FG sem z toho nějak necejtil. Samozřejmě je zde spousta situací na hraně, ale nejsou tak vtipné. 3.5*(29.7.2009)

Výborný námět, skvělé zpracování. Příběhy nejen dětí, které žijí v toxicky zamořeném městě. Právě proto, je každý nějakým způsobem zdeformován. Kvalitní humor, je zde konfrontován se silným varováním o nárůstu vlivu nadnárodních korporací na život obyčejných lidí. Tohle není úplně tak nemožné, aby to tady takhle jednou nedopadlo.(31.5.2012)

Kam na ty nápady choděj? Animované příběhy rodinky, kterou snad vypěstoval starej Mefisto ze South Parku: táta, co vypadá jako kuželka, máma, která vypadá jak figurína z obchoďáku, "pavoučí bratři", sestřička s ču..kem na hlavě a poslední chlapeček z rodiny je tak trochu velkohlav. Úchylárna s velkym Ú mě naprosto chytla, a i když ji na Nově dávali okolo půlnoci, hltal jsem každej díl. Nicméně "South Park" to nepřekoná. Nemaj tam Kennyho, parchanti!(17.11.2006)

Vtipné, chytré, skvělé! Zajímavá animace, vybroušené dialogy, nápadité zpracování. Moje symparie si získali takřka okamžitě, každá postavička je originální, má svůj nezaměnitelný charakter a hloubku. Humor je někdy ostrý jak břitva, povětšinou urputně černý a někdy zase naivně roztomilý. Rozhodně ale nečekejte vykořeněnou odnož Simpsonových. Ačkoliv si mouhou být v mnohém podobní,The Oblongs jsou každým coulem originál. A když se ke všem kladům této kanadské rodinky připočítá dobrá hudba a dabing tak mi z toho jasně vychází *****(2.6.2011)

MaedhRos to vystihla a popísala všetky detaily katapultujúce túto animovanú sériu (z dielne Warner bros. !!!) medzi kultovky. Na margo porovnania so South Parkom: táto séria napriek zvrátenej absurdnosti námetu vôbec nie je vulgárna a samoúčelne nechutná. Skrátka aj humor bez "sprostých" slov je v treťom tisícročí možný. Technická poznámka: Na Nove to bežalo pod názvom OBLOUKOVI. (11.6.2004)(11.6.2004)

• - Beth Oblong oslavuje narodeniny 7. júna. (Carol Pifková)

• - The Oblongs... si vyslúžil nepekné zaškatuľkovanie, pretože vraj ide o kópiu seriálu Simpsonovci (od r. 1989). (Carol Pifková)