poster

Obloukovi (TV seriál)

 • Kanada

  Oblongs..., The

Animovaný / Komedie

Kanada / USA, 2001, 13x30 min

Scénář:

Scott Buck
 • MK_ultra
  *****

  Vtipné, chytré, skvělé! Zajímavá animace, vybroušené dialogy, nápadité zpracování. Moje symparie si získali takřka okamžitě, každá postavička je originální, má svůj nezaměnitelný charakter a hloubku. Humor je někdy ostrý jak břitva, povětšinou urputně černý a někdy zase naivně roztomilý. Rozhodně ale nečekejte vykořeněnou odnož Simpsonových. Ačkoliv si mouhou být v mnohém podobní,The Oblongs jsou každým coulem originál. A když se ke všem kladům této kanadské rodinky připočítá dobrá hudba a dabing tak mi z toho jasně vychází *****(2.6.2011)

 • MaedhRos
  *****

  Šílený crossover mezi animáky, Addamsovými a možná ještě něčím zdraví škodlivým. Ač Obloukovi jsou v jádru taková americká sitcomová rodinka a jsou vlastně docela k pomilování, postmoderní krize hodnot poznamenává jejich příběhy dosti výrazně a míra subverze i zavilé zlomyslnosti je vysoká. The Oblongs je počin naprosto ujetý, velice chytrý a po čertech zábavný.(14.2.2004)

 • anderson
  *****

  MaedhRos to vystihla a popísala všetky detaily katapultujúce túto animovanú sériu (z dielne Warner bros. !!!) medzi kultovky. Na margo porovnania so South Parkom: táto séria napriek zvrátenej absurdnosti námetu vôbec nie je vulgárna a samoúčelne nechutná. Skrátka aj humor bez "sprostých" slov je v treťom tisícročí možný. Technická poznámka: Na Nove to bežalo pod názvom OBLOUKOVI. (11.6.2004)(11.6.2004)

 • mchnk
  *****

  Výborný námět, skvělé zpracování. Příběhy nejen dětí, které žijí v toxicky zamořeném městě. Právě proto, je každý nějakým způsobem zdeformován. Kvalitní humor, je zde konfrontován se silným varováním o nárůstu vlivu nadnárodních korporací na život obyčejných lidí. Tohle není úplně tak nemožné, aby to tady takhle jednou nedopadlo.(31.5.2012)

 • Rocky88
  ****

  Kam na ty nápady choděj? Animované příběhy rodinky, kterou snad vypěstoval starej Mefisto ze South Parku: táta, co vypadá jako kuželka, máma, která vypadá jak figurína z obchoďáku, "pavoučí bratři", sestřička s ču..kem na hlavě a poslední chlapeček z rodiny je tak trochu velkohlav. Úchylárna s velkym Ú mě naprosto chytla, a i když ji na Nově dávali okolo půlnoci, hltal jsem každej díl. Nicméně "South Park" to nepřekoná. Nemaj tam Kennyho, parchanti!(17.11.2006)

 • - Beth Oblong oslavuje narodeniny 7. júna. (Momo_desu)

 • - The Oblongs... si vyslúžil nepekné zaškatuľkovanie, pretože vraj ide o kópiu seriálu Simpsonovci (od r. 1989). (Momo_desu)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace