Nevěsta monstra

• Česko Atomová nevěsta (festivalový název) (více)

V blízkosti jazera Marsh zmizlo za tri mesiace už 12 ľudí. Polícia je bezradná, lebo nenašla žiadne stopy. Reportérka Janet Lawton (Loretta King) si myslí, že je za tým nejaké monštrum a preto sa rozhodne prehľadať jazero sama. Cestou však má nehodu a upadne do bezvedomia, z ktorého sa prebudí v laboratóriu Dr. Erica Vornoffa (Bela Lugosi). Janet čoskoro zistí, že za únosmi je práve Dr. Vornoff, ktorý sa snaží pomocou atómovej energie vytvoriť armádu superľudí, vďaka ktorým by získal nadvládu nad celým svetom. (pivo)

MickeyStuma

„Člověk je vždy považován za blázna, když objeví něco, co ostatní nedokážou pochopit.“  Ed Wood a jeho další nízkorozpočtový filmový kousek vhodný leda tak do televize, v podstatě jako televizní hra. Laciná režie, tak levné kulisy, že už snad ani levnější být nemohly, a ty dialogy… Konverzačních scén ve své bizarnosti je dostatek, takže fanoušci černobílého Ed Wood braku si opět užijí své. Stačí hned první scéna, aby šli divákům oči v sloup. Nejlepší jsou však za ohromného smrtelného křiku boje s chobotnicí. Gumovou, která se ani nehne. Je to jako se doma prát s větším plyšovým psem coby agresorem. No jasně, proč si jen tak pro zábavu druhých nezblbnout. A o čem že to vlastně je? Námět na padesátá léta ničím překvapující. Šílený vědec s vůlí vytvořit atomové lidi. No jasně, vlastně by tím překonal jak Frankensteina, tak i rabína Löwa. Humor v mluveném slově je, ale podivně se vytrácí. No, na tom herectví se moc představitelé nenadřeli. Jako divadelní hra amatérského divadla by to obstát mohlo, ale jako film prostě ne. Hodinová stopáž jen tak pro bezduchou zábavu bohatě postačí. Ale jako každý jiný snímek Ed Wooda je i tento jen tak pro inspiraci amatérských filmařů dostačující. ()

asfalt

Zatiaľ najlepší Wood akého som videl, no obávam sa že aj posledný, viac šancí tomuto "umelcovi" dať nemienim. ()

foundation

Už dlhšie som mal v pláne pozrieť Eda Wooda podľa Burtona ale najskôr som potreboval vidieť na vlastné oči čo tento chlapík ,,dokázal,,. A ako lepšie sa na to dá prísť, než zobrať jeho 3 najlepšie ,,skvosty,, a pekne po poriadku sa im povenovať. No čo povedať. Bride of the Monster je film ktorý je dnes určený jednoznačne ale jednoznačne iba pre tých, ktorí naozaj chcú na vlastné oči vidieť čože to Edward D. Wood Jr. počas svojho života vo filmovej brandži stváral a pre tých ktorí si to navzdory všetkému čo sa o jeho filmoch píše a hovorí vedia svojim spôsobom ,,vychutnať,, nech už je dojem akýkoľvek. Neviem ako ostatní ale ja som bol celkom prekvapený. Prekvapený rozhodne kôli tomu že som čakal vyslovene odporný odpad najhrubšieho zrna, a namiesto toho som dostal príšernú ale v rámci možností POZERATEĽNÚ ,,zábavu,,. Bela Lugosi naozaj HRÁ :D a ten zvyšok som skrátka dokázal ,,hltať,, vážne s istým záujmom, nech už význam toho slova znamená v tomto prípade čokoľvek. Neviem či sa tu celkom presne hodí tá veta, že ,,je to tak hrozné až je to skvelé,, to by bolo trochu zjednodušené, ale viem že hodnotiť ten film v rámci nejakých všeobecných kritérii nie je možné. Preto po vyčerpávajúcom utriedení myšlienok to bude za 60 percent a 3 hviezdy. Ale bol by som nerád keby sa toto hodnotenie bralo ako nejaká ,,neutralita,, ktorú som tu chcel zaujať. Nie. Dávam 60 pretože to je za 60. ()

rainman93

Všechno na tomto filmu je výborné. Jak je to možné? Porovnávat tento snímek s jinými žánrovými projekty je nemístné. Vždy záleží jak dílo samotné uchopíte v plné šíři jeho komplexnosti. Ed Wood je nadšenec, který si s minimálním rozpočtem a maximálním nadšením plnil své sny. A v tomto filmu se mu to povedlo na výbornou. Zápal čiší ze všech zúčastněných, rafinovanost, se kterou se vyrovnal s chybějícími penězi je obdivuhodná. A že film chvílemi vypadá jako komedie? A co? Život je v podstatě tragikomický :-) ()

soldiersn

Řekl jsem si, nesmím na Bride of the Monster koukat jako na horor a budu se bavit. Jenže toho se mi nedostalo a já jsem se pouze nudil. I přes krátkou stopáž to bylo příliš dlouhé. ;-) ()

Vikinec

Je to Wood, je to bizarní, je to strašlivé. Jeho extrémně poetické neumětelství graduje až v posledních metrech filmu, zato však v dnes již legendárních scénách. Neustále strašidelně se ksichtící Lugosi (v případě potřeby na hodně vysokých podrážkách), hrůzostrašný Johnson a především tajemný vražedný netvor - gumová nepohyblivá chobotnice s dalšími obvyklými ingrediencemi Woodových filmů dávají vítr do plachet této vlajkové lodi světového braku. Scénář je odzbrojující, vědec šílený a hrůza explicitní. Dnes už asi nikdo nezjistí, jestli by Woodovy snímky byly (třeba pro mě) tak zajímavé bez Burtona, ale asi tušil, že objevil velmi impozantní individuum. Tento film je toho dalším jasným důkazem. ()

PeterJon

Nezáživné, nudné. Aspoň Bela a Tor stáli za to. Má to len 70min, ale prišlo mi to ako nekonečné. Čo je na tomto horrorové? ()

adamix

Tou lacnotou to priam bije do očí (viď scény s chobotnicou :), ale niekto si to tu zrejme užíval, keď to tak spestril a snažil sa divákovi naznačiť, že má pred očami trhák, o ktorý si žiadal (aj keď s rezervami). Pán Lugosi jednoznačne najviac, ten tu bije do očí viacej, pretože nepatrí, keďže vďaka jednej role Draculy sa vryl do sveta Hollywoodu (a pokračoval v jej duchu aj v iných filmoch). Rozhodne lepšie, ako Woodova prvotina o transexualite, ale o to viacej gýčovito lacné, až sa pri tom nevyhnete smiechu. ()

Ygan

Křečovitá nuda bez atmosféry, ale úplný odpad! to není - herci působí roztomile a jde z toho cítit veliká snaha. Pobavil jsem se maximálně dvakrát a to hlavně souboji s Johnsonem a s chobotnicí. ()

Skretule

Další dítko šíleného režiséra....odhlédněme od strašné filmařské práce a nechme se unést dávku šíleně zvrhlé zábavy zábavy. ()

Mullholand

velmi podobné jako u Plan 9, nutné vidět Eda Wooda od Tima Burtona, člověk si to užije mnohem víc, ale je to tedy ještě mnohem blbější, než Plan 9, ale zase to má jenom 68 minut...závěr : pokud se chcete zasmát u béčka, pusťte si raději Plan 9, ten je vtipně pitomej, tohle je spíš nudně pitomý ()

klapqua

Dlho som premýšľala aké hodnotenie vlastne tomuto dať. Plným počtom hviezd by som ublížila druhým, ozaj dobrým filmom, na druhú stranu som ho dala slávnemu The Room, ale keď som to zosumarizovala, nebavila som až tak moc ako pri The Room:)... ale bavila som sa aj tak stále "kráľovsky". Sledovať hercov ako nasilu bojujú s nehybnom chobotnicou, úžasné draculovské prehrávania môjho obľúbenca Lugosiho a počúvať tie "dokonalé" dialógy.... to je skrátka slasť. Ed bol nadšeným filmárom, ktorý bol ochotný dať si spraviť aj kolenoskopiu, ak by za to zinkasoval prachy na natočenie nejakého filmíku, čím si plnil ten svoj americký sen, ktorý mu ale bohužiaľ až tak nevyšiel... Navyše, ako tu už ktosi podotkol, keby som mala päť rokov, presne by to vystihlo moju predstavu o horore, strašidelný dom, doktor, príšera...no proste žúžo labúžo:D Jediná výtka, ktorú mám, v tv tento skvost odvysielali v dabingu, čo je neskutočná chyba, jedine v originálnom znení to má tie správne grády. Lugosi je Lugosi:) ()