Nevěsta monstra

• Česko Atomová nevěsta (festivalový název) (více)

V blízkosti jazera Marsh zmizlo za tri mesiace už 12 ľudí. Polícia je bezradná, lebo nenašla žiadne stopy. Reportérka Janet Lawton (Loretta King) si myslí, že je za tým nejaké monštrum a preto sa rozhodne prehľadať jazero sama. Cestou však má nehodu a upadne do bezvedomia, z ktorého sa prebudí v laboratóriu Dr. Erica Vornoffa (Bela Lugosi). Janet čoskoro zistí, že za únosmi je práve Dr. Vornoff, ktorý sa snaží pomocou atómovej energie vytvoriť armádu superľudí, vďaka ktorým by získal nadvládu nad celým svetom. (pivo)

Stegr

20% - Ed se zase jednou vytáhl. Tento klenot filmografie je prostě nezapomenutelný nejen díky jeho skvělé režii, vynikajícímu hereckému výkonu a parádním grimasám Bely Lugosiho, ale také kvůli neskutečně zábavné chobotnici bez motoru... ()

pornogrind

Proč bychom se nebavili když nám Edward D. Wood Jr. natočil takový šílenosti. Po Plan 9 from Outer Space jsem si dopřál jeho další kousek z jeho filmovýho repertoáru a vybral jsem si právě tento film. A vypadá to úplně stejně jako když pejsek s kočičkou dělali dort. I Ed Wood do filmu naházel samý dobrý věci jako bažinu, krokodýly, monstrum, šílenýho vědce a jeho obřího sluhu, krásnou zajatkyni. Jen ten výsledek je trochu rozpačitej a k dobrýmu filmu je to na hony vzdálený. Ale není to fu(c)k když se u toho bijáku člověk dobře baví? Ed Wood byl prostě králem filmovýho „nekusu". Stejně ty 3 hvězdy a nejen kvůli B. Lugosimu a těm jeho hereckým pózám dám. ()

Anderton

Dalo by sa napísať, že je to tak zlé, až je to dobré, ale ono je to tak zlé, až je to iba zlé. Tých pár úžasných amatérskych scén nezachráni nudný príbeh a neskutočne lopotne podanú myšlienku. Snáď ešte viac, ako v Pláne 9. Samozrejme, že po filme Ed Wood tento tragický fail berieme ako niečo, čo už poznáme a čo by sme mali mať z nostalgie radi, lenže z objektívneho hľadiska je to len film, ktorý občas zabaví neskutočnou tuposťou, ale aj tá guilty zábava je značne limitovaná. ()

Socrates

Po druhý zkušenosti s Ed Woodem musím potvrdit, že ten člověk byl neuvěřitelnej patlal. Byl špatnej, ale díky tomu je to vlastně fenomén. Co však musím u týhle frašky (která je ovšem rozhodně lepší než Plán 9) vyzdvihnout, je odkaz na Draculu při Vornoffově hypnotizování. Lugosi měl moc šikovný ruce. ()

Campbell

Ďábelský Lugosi si hraje opět na doktora a tentokrát je to fakt hajzl. Na tenhle film jsem čekal opravdu dlouho a chtěl jsem pořádnou příležitost to zkouknout, ta nastala nedávno a faktem je že jsem se bavil. Bylo mi jasné co mám očekávat, a taky jsem dostal to co jsem chtěl. Začátek je neuvěřitelně atmosférickej a první setkání s Lugosim je démonické jako on sám. Tor Johnson skvěle sekunduje, ne nečekejte oskarové výkony ale dobře se na herce kouká. Nejlepší jsou bitky s chobotnicí které jsou fakt k popukání. Tohle je správný béčko. Nicméně je strašná škoda že čím blíže se blížíme ke konci tak tím víc keců. ()

packa

"Když vidím takový film, napadá mě jediné slovo: Ed Wood". Tak ten citát z Amadea není přesný, tam se mluví o tónech a Salierim, ale je naprosto výstižný. Bavil jsem se o chlup méně, než u Plan 9, proto jen čtyři hvězdičky. Každopádně Edův rukopis je nezaměnitelný. A ten fantastický závěr (Bela Lugosi "bojuje" s chobotnicí, nesmyslný závěrečný výbuch)!! ()

jojinecko

0,5*/5...Bride of the Monster je ďalšie "sympatické" dielko filmového nadšenca bez štipky talentu. Sranda to je to sa musí nechať (hoci nie taká ako Plan 9) ale otrava tak isto (hoci nie taká ako Glen a Glenda). Najlepší bol Tor Johnson, taký antiherecký zjav sa len tak nevidí, samozrejme Bela Lugosi mu skvele sekunduje. Scény s chobotnicou a krokodílom sú absolútnym kultom. Objektívne to je odpad,ale Ed je sympaťák a ja mu preto obetujem ten pol bodík:) ()

Oktavianus

Mé první setkání s podivnostmi Eda Wooda dopadlo velmi rozporuplně. Na jedné straně to opravdu bylo neskutečně absurdní (šéf policie s papouškem na rameni jako pirát - proč jako??; evidentní záběry z jiných filmů, fantastické bitky některých postav s ani se nehnoucí chobotnicí, otřesy papundeklových kulis jakože velkých kovových přístrojů nebo dokonce zdí (!), závěrečný atomový výbuch, ale vlastně celý děj), na straně druhé mi bylo neskutečně líto Bely Lugosiho, že na starý kolena hrál v tolika pitomostech, a ač má být démonický vědec a hypnotizér, co pomocí atomu hodlá vytvořit novou lidskou rasu, která ovládne svět, vypadá jako dědoušek, co by neublížil mouše. A na straně třetí to byla jen kardinální blbost s příšernými neherci, neuvěřitelnými "náhodami" a úmornými dialogy. Nelze ale popřít, že v kategorii echt debilních filmů vznikly mnohem horší, tohle jako film i vypadalo: to takový RO-MAN z Robot-monstra mě bude strašit ve snech daleko déle.Suma sumárum: za nechtěnou parodii včetně nesmyslných odkazů na Frankensteina a závěrečný souboj Lugosiho s jedním chapadlem chobotnice, kterým vypadá, že se sám dokáže uškrtit, po hvězdě, ale už o tom nechci slyšet. ()

Xeelee

[Festival otrlého diváka 2008] Nevěřil bych, že Ed Wood při svém zápalu pro věc dokázal natočit místy dost nudný film. Hlavní poselství je jasné. Původní název zněl Bride of the Atom a Ed nás varuje před důsledky používání energie z jadřince. To ještě zdůraznil výbuchem na konci filmu, aby varování dodal na vážnosti a naléhavosti. Úroveň filmu obrovsky zvedají záběry z nějakého dokumentárního filmu o chobotnicích, člověk, zmítající se v poházených „chapadlech“ v nějaké strouze, bitka chapadly a především excelentní výkon Tora Johnsona v roli dobráckého sluhy šíleného vědce. Navíc musím ocenit nádherný výplod chorého mozku pana vědce se spoustou čudlíků a páček, zabírající celé dvě stěny. ()

Karamanlis

Bela Lugosi to tu šialene, ale naozaj šialene prehráva, radosť ho pozorovať :) Vražedné "útoky" obojživelnej gumenej chobotnice fakt stoja za to... keď sa však človek na tento skvost díva so správnym nadhľadom, tak sa na ňom dá celkom pobaviť. ()

Johny_fork

Ed Wood nezklamal:) Povinnost pro všechny brakomilce. Kvalita scénáře i režie je úděsná a nejhorší sou střihy na chobotnici, jejíž záběry byli pravděpodobně vypůjčeny z nějakého přírodopisného dokumentu a absulutně nekorespondují se záběry z filmu, souboje s její nehybnou maketou rovněž stojí zato:)... Obdivuhodné jsou herecké výkony a neuvěřitelně stupidní dialogy (malý příklad, ale prakticky všechny dialogy sou perlou:D Před tímto rozhovorem herci vystoupí z auta a vydají se po cestě, zastaví se, 3 minuty melou a pak se absulutně proti logice vrátí a jedou tam autem -No, a máme tady rozcestí. - A jak se říká v starých dobrých westernech, kudy se dát ? -No, tohle je cesta k tomu místu U staré vrby. - Dejme jí tedy šanci.-Oukej. Čím víc sem chodím,tím víc tuhle bažinu nesnáším.-Ty jsi prostě nebyl narozenej pro bažiny, Marty.-Asi máš pravdu.-Chci se nechat přeložit na okrsek tak daleko jak to jen půjde.-vítr, déšť...dělají z tohohle místa něco nepřirozeného.-Ta země, a ty živé... plazící se věci...-Plíživá smrt !-Máš pravdu, Marty.-Tahle bažina je fakt monumentální.-Hadi... aligátoři... tekuté písky,všechno jen pro jednu věc.-Zkázu.-Je to divné ... všechen ten déšť.-A blesky se taky zbláznily.-Možná je to jak píšou v novinách,- všechny ty exploze atomových bomb ničí atmosféru. ) Jsou tak abnormálně stupidní, že vás donutí jen zírat a kochat se tím, že tohle někdo myslel vážně:) Dokonalý je policejní kapitán s papouškem na rameni a absulutní masakr sou Scény s Belou Lugosim a Torem Johnsonem, nejvíc si mě získal moment, když Belo střílí do Tora pistolí z půlmetrové vzdálenosti a sním to ani nehne, pak praští s Belem o zem až se pohnou kulisy:D Belo vyrázně přehrává, jeho přehnaná gestikulace, artikulace a celá ta snaha působit děsivě jsou neskutečně komické, zejména díky jeho výkunu stoupá moje hodnocení téměř na maximum (škoda kancelářských nudných pasáží, jinak by to bylo 5*:). Díky Woodovým filmům jsem si Belu neskutečně oblíbil a nadšeně pozoroval, každé jeho gesto, které se ve filmu objevilo. Pochopitelně zde nehodnotím kvalitu filmu, ale míru zábavnosti, obvzláště se pobavíte, pokud jste viděli Burtonův film. Dva postřehy na závěr, Tor Johnson odehraje celý film s otevřenou pusou a ani jeden výstřel, který ve filmu padne nemá na trefeného žádný vliv:D ()

PanCitron

Oproti jiným Edovým "trhákům" nudnější a méně vtipné, ale pár perel se přesto objevilo. Čekal jsem to však trochu lepší (tak moc jak mohou filmy Eda Wooda být) ()

liquido26

Z trojlístku Woodových filmů, které jsem viděl byl tohle ten nejnudnější. Kdyby to Eddie atočil o 25 let dříve s Belou Lugosim v hlavní roli, tak by to mohl bejt možná slušný horůrek, ale v padesátých letech už asi těžko. ()

corpsy

´´Zábava´´ od začiatku do konca. Ja by som len fakt chcel vedieť pod akými návykovými látkami boli všetci tí, ktorý sa na filme podieľali. A to ani nehovorím o producentoch z filmovej spoločnosti, ktorá film distribuovala, keď videli hotový produkt. Neskutočná hovadina. Ale je to za 5 *. ()

seeker23

jedna hvězda za bélův démonický pařát, druhá za lobův smělý plán na likvidaci padoucha tím, že mu nadělí supersílu(!)... ()

LINKIN odpad!

Tak jako prokousat se timhle "filmem" je celkem složitá věc, věřte mi. Mě osobně se to nepodařilo a usnul jsem zhruba po polovině (ve 2 odpoledne). Ale scény, kdy oběti oné hrozné chobotnice přes sebe přehazují vlastní silou její chapadla mě opravdu pobavili. ()

Cimr

Woodovy filmy jsou proslulé tím, že jsou příšerné, ale tenhle je ještě o kousek horší, protože nechtěně zábavný je minimálně a po většinu stopáže je prostě nudný, vlekoucí se a bez nápadu. Veškerá hrůza je postavená na tom, že se někdo k někomu plíží zezadu a pak ho chytí za krk. Inu, kdo neumí, ten neumí! ()