Nevěsta monstra

• Česko Atomová nevěsta (festivalový název) (více)

V blízkosti jazera Marsh zmizlo za tri mesiace už 12 ľudí. Polícia je bezradná, lebo nenašla žiadne stopy. Reportérka Janet Lawton (Loretta King) si myslí, že je za tým nejaké monštrum a preto sa rozhodne prehľadať jazero sama. Cestou však má nehodu a upadne do bezvedomia, z ktorého sa prebudí v laboratóriu Dr. Erica Vornoffa (Bela Lugosi). Janet čoskoro zistí, že za únosmi je práve Dr. Vornoff, ktorý sa snaží pomocou atómovej energie vytvoriť armádu superľudí, vďaka ktorým by získal nadvládu nad celým svetom. (pivo)

sta odpad!

tohle na rozdíl od Glen or Glenda není "kouzelně pitomé", Bride of the Monster je pouze strašně pitomý film.. ()

PKD

Kdo tohle neviděl...je mimozemšťan. ;-))) Chobotnice je pro mě, ta pravá superstar tohoto filmu a policejní velitel s papouškem (kterého ovšem odhalí, jen velmi dobrý zrak, páč ten papouch v čb filmu nejni skoro viděti a vyloženě si ho nevšimnete, pokud se nepohne) na rameni je bizár alá David Lynch. :) ()

numi odpad!

Na rozdíl od Woodovi prvotiny, Glen or Glenda, je Bride of the Monster filmem. Ano, je to děsivě špatný film, ale už se dá mluvit o natočeném "příběhu". A ne ledajakém - je to pastva pro duši fanouška béčkových hororů. Kdyby se ve filmu vymazaly všechny andulky, chobotnice by se udělaly digitálně a hýbaly by se, vyměnili by se herci, osvětlovači, režisér a scénarista, tak bych možná o jedné hvězdičce začal uvažovat... Takhle zbývá jen konstatovat, že plakát nelhal. Bride of the Monster je opravdu shocker. Glen or Glenda byl brutální paskvil, který jste mohli sledovat a žasnout nad tím, jak tohle někdo mohl pustit do kina, ale tady se budete nudit a modlit, aby to už skončilo. Ale Edward D. Wood junior si pro nás přichystal grandiózní finále. Když si policisté stíní oči a pozorují atomový výbuch, který se odehrává deset metrů před nimi po úderu blesku do gumové chobotnice bez motoru a Draculy, který se tady zatoulal z jiného filmu, tak budete smířeni se smrtí. Nic děsivějšího už vás v životě asi nepotká... ;o) [duben 2006] ()

kaylin

Ono je to vážně tak pitomé, až je to prostě pěkné. Hlavně když vidíte snímek "Ed Wood", je pak skvělé sledovat, jak vlastně dopadl výsledek, jak Ed Wood točil a jak strašné jsou některé scény. Jenže i přesto je docela sranda se na to dívat a případně se tomu i tak trochu smát. Ty scény s chobotnicí k tomu doslova vybízejí. ()

topi

U tohoto flicku Eda Wooda vidím problém v tom, že je hodně ukecaný a nudný. Brakovost a šílené absurdní scény sice nechybí, ale nemá to ten správnej humpoláckej drive, jako třeba u Plánu 9. Dialogy herci pouze odříkávají a nejvíc hrají křičící oběti, které končí v chapadlech monstra, nebo řvoucí pohunek Lobo, sloužící vyšinutému doktoru Wornoffovi (Bela Lugosi). Ve filmografii Eda Wooda každopádně stěžejní dílo. ()

Quint odpad!

Bride of the Monster jasně dokazuje, že Ed Wood si svou pověst "nejhoršího režiséra všech dob" rozhodně zaslouží. Film je opředený mnoha šílenými historkami, z nichž ne všechny jsou pravdivé. Jde o Woodův zřejmě nejsoudržnější a nejdražší film, jehož rozpočet se téměř rovnal rozpočtu běžného tehdejšího béčka. Kulisy jsou tedy o něco méně umělé než je u Wooda obvyklé, ale to ještě neznamená, že se neotřásají, když se v jejich blízkosti někdo pere. Loutka chobotnice je vcelku povedená, ale nehýbe se, takže se herci musejí jejími choboty napadat sami. To vše je prokládáno podivnými dialogy a archivními záběry, které do filmu zoufale nezapadají. Takže o zábavu je postaráno. Ale pokud chcete od Wooda vidět něco obskurnějšího, tak doporučím spíš Plan 9 from Outer Space nebo Glen or Glenda. ()

L_O_U_S

Ne tak hrozné jako PLÁN 9, ale i tady je podstatným nedostatkem režie. Nezaznamenal jsem nic jako rozjezd filmu nebo napětí. Bela Lugosi podává sympatický výkon a Tora Johnsona jako obřího sluhy vám bude chvílemi i líto, ovšem závěr s balvanem a pasivní chobotnicí sráží kvality tohoto podivného snímku, který by mohl stát s hlavou vztyčenou, nebýt Woodovy režie. (404.) ()

Brennos

Ach... peníze dělají divy, opravdu o několik tříd lepší film (lépe řečeno "výpravnější") než kousky Plan 9 From Outer Space nebo Glen or Glenda, proto už nemohu hodnostit jako "tak špatný až hezký" nebo "geniálně špatný" film :o) Nicméně Bela Lugosi je dokonalý, stejně jako jeho repliky a mít trochu filmařské nápaditosti, dala by se uhrát i ta nepohyblivá chobotnice (nejtvrdší sousto filmu), jenže to by tenhle snímek nemohl režíroval Edward D. Wood Jr. Nic proti, být naživu, držel bych mu palce, sám se mu svou amatérskou tvorbou sotva vyrovnám :o) ()

Martin741 odpad!

Pch, to su kecy, ze "spatne becko, ktore zachranuje genialny koniec", tvoj desivy Plan 9 som si vychutnal s laskou " - kecy v kleci, teda pardon, na databaze. Nedam ani jedneho spunta , hoci ten dom bol uprostred slatin a bazin, a ani ta gumova priserka mi nic nehovorila. Na stare opustene domy, stare zatuchnute pivnice najlepsie na Juhu USA uprostred mociarov a bazin - na to bol o trochu vacsi odbornik napriklad taliansky uchyl Fulci. No a sialeny vedec Bela Lugosi ? Velka bieda, tento pseudosialeny vedec bol snad cisty amater a neskutocne biedne natoceny : 0 % ()

ZIASystems

Jelikož filmy Eda Wooda Plan 9 from Outer Space a Glen or Glenda , ačkolvěk si jistě zasloužily hodnocení z nejnižších, obdržely ode mne celých pět bodů (měřeno podle toho jak jsem se zasmál), musím tento film hodnotit s podobnou filosofií. Jenže, jak už zde pravil kolega Douglas, tenhle film byl sice hodně špatný, ale ne až zas tak hrozný, což vysvětluje proč jsem mu nedal plný počet... Tenhle film může člověka potěšit jedině za předpokladu, že už o Edu Woodovi něco ví - nejlépe z Burtonova filmu o tomto nešťastném (i když kdo ví, možná byl šťastný) režisérovi. A divák se pak raduje z káždé očekáváné scény, napoř. kdy se Béla Lugosi bije chapadlem gumového hlavonožce do prsou, předstíraje tak konec šíleného profesora Vornoffa, jenž si chtěl hrát na Boha a stvořít plémě atomových supermánů s jejichž pomocí by ovládl svět. Inu. Budiž mu chobotnice lehká. ()

Lindiště

Jeden ze slavné trilogie filmu nejhoršího režiséra všech dob. Film proslulý svou legendární (bez)motorovou chobotnicí. Ostatní zde vyskytující se monstra jsou vystřižena z různých dokumentárních filmů typu National Geographic a "šikovnými" střihy jsou vtažena do děje. Neskutečně špatný film, ale narozdíl od nejslavnějšího Plan 9 from outer space, je to docela zábava. Proto 1 hvězdička. ()

c.tucker

Není zas tak špatný až je to geniální, po většinu doby je velmi nudný. Jsou zde sice nějaké opravdové libůstky, ale je jich oproti Glen or Glenda a Plan 9 opravdu pomálu (tím myslím např. pták na kapitánově rameni, Bela čarující ruka nebo chobotnice bez motoru) ()

miciveres

Zaujali ma hlavne zabery na anakondu, aligatora, vtacika a samozrejme polomrtvu chobotnicu, ktora v tomto filme podala lepsi vykon, ako vacsina hercov... ()

stOKYi

Na Woodove filmy mám samostatnú stupnicu a to je akože táto pôvodná, ale maximum hodnotenie dosahuje pri 2* a odpadom film u mňa nadobúda priemer. Ale to všetko hovorím v "Woodovskej špeciálnej " stupinici. Bride of monster sa mi zdá byť asi najlepší film. Ak sa tu dá hovoriť o kvalite, ale povedzme že najlepší zase v tej jeho vlastnej kategórii :) . Nebyť tých scén s chobotnicou tak by to mohlo dosiahnúť aj 2* v normálnom filmovom svete :) . (13.9.2010) ()

Mol

Strašně špatný film. Jak jinak, když ho točil Edward D. Wood Junior. Výborná byla akorát chobotnice. Navíc všechny podprsenky v padesátých letech, dělaly ženám špičaté poprsí. Hell yeah! ()

hans500

Docela slušná komedie i dnes :). Místy docela obstojný scénář i režie, a -v rámci možností- dobré finále vynášejí tomuto filmu 3*, ale Lugosiho dobrý výkon a Woodův entuziasmus vynášejí 1* navíc. Celkově tedy horší 4*. ()

kurcatovium

V Bride of the Monster je vidět snaha o jakýsi "rozumný" přístup a jakš takš pospolitý příběh, narozdíl od dalších Woodových perel Glen or Glenda nebo Plan 9. Bohužel zůstalo převážně u snahy. Výkony herců jsou zcela toporné, kulisy úsměvné, chobotnice řádně gumová a mrtvá a opět zde nechybí ani Woodovo oblíbené vpašovávání záběrů ze zcela jiných filmů (chobotnice, aligátoři). Celkově je film i přes svoji snahu o relativně normální strašidelnou historku dost brak, protože díky této snaze už ho nezachrání ani soucit s naprostým režisérským trotlem. Ostatní filmy byly tak dementní, až se jim člověk smál, tenhle zůstal jen dementní... Co mají ale všechna tahle mistrovská díla společného je vpravdě příjemná stopáž, tu hodinku snese snad každý. ()