Mladý mistr

See dai chut ma

• čínština

Shi di chu ma

Akční / Komedie

Hong Kong, 1980, 86 min (SE: 101 min)

Staré dobré Hong Kongské akční filmy moc nemusím, ale tenhle film řadím mezi ty nejlepší co se týká akční stránky a kung-fu zábavy. Když divák přetrpí pár nezáživných kecacích scén, dostane se mu pěkné kung-fu nakládačky umocněné závěrečným 20ti minutovým soubojem, ve kterém Jackie Chan předvedl neskutečnou pružnost svého těla. Stojí za vidění. Hudba: Frankie Chan(7.8.2013)

Jackie vo vynikajucej forme a pre mna jeden z jeho najlepsich filmov. Pribeh nie je nejako velmi podstatny aj ked urcita dejova linka nechyba. Cely film sa ale hlavne spolieha na neustale kopanice a bitky medzi ktore su zasadene niekedy viac niekedy menej humorne scenky. Zo zaciatku sa vobec cela choreografia jednotlivych subojov predvadza skor v komedialnom style ale postupne sa pomalicky vsetko priostruje v zaverecnej pol hodine uz ide humor takmer uplne stranou a nechava priestor trdym bojovym scenam aby to na zaver vsetko vygradovalo do absolutneho maxima. Zaverecny boj medzi Jackiem a majstrom Kamom nema jedinu chybu. Nedavno som si stiahol verziu kde je dokonca tento suboj oproti tomu na ktory sme boli zvyknuty zo starych VHS este o niekolko scen predlzeny. Jednoducho klasicka Jackieho zalezitost ktora ale pre tentokrat nestoji iba na nom. Aby som bol presny tak spolu s Armour of God 1 a 2 moj najoblubenejsi film s fenomenom zvanym Jackie Chan.(2.8.2008)

Můj první kung-fu film, který jsem viděl už jako malý hoch milující veškeré "mlátičky". Počínaje tímto filmem, od kterého se má obliba k Jackiemu neustále navyšovala. Jackie ve vynikající formě předvádí své neuvěřitelné kung-fu kousky. Ve filmu jsem se v žádných pasážích vůbec nenudil, v každé chvíli nějaká ta mlátička, vtipné akrobace Jackieho a mnoho jiných vydařených kousků. Nejvíce se mi líbila záverečná bitva mezi Jackiem a záporákem, která trvala mimořádně dlouhou dobu. Kung-fu s Jackiem mám rád, a proto je pro mě sledování jeho podobných filmů nejlepší relaxace. Filmu se nedá z mého pohledu nic vytknout. Doporučuji shlédnutí všem, kteří jej doposud neviděli. Bez dalších slov jednoznačně za 5 hvězd!(28.2.2009)

Mladý mistr je zajímavý především tím, že Jackieho postava tentokrát není nepřemožitelná a většinu protivníků zdolá díky svému důvtipu (nalezne jejich slabiny a zbraň, proti které jsou bezmocní) či svou vytrvalostí. Jinak se jedná o další pecku, kde se téměř neustále bojuje a v mezičasech se můžete kochat pověstným hong-kongským humorem. Závěrečná dvacetiminutová bitka pak nelze popsat slovy. To se musí vidět.(1.11.2007)

Dal bych tak něco mezi třemi a čtyřmi stars, ale to tu nejde, tak zaokrouhluju nahoru. Je to jeden z mnoha zábavných kung fu filmů a upřímně bych těžko všechny tyhle mistry apod. nějak odlišil jeden od druhého, ale zábava to prostě je a pokud jde o choreografii fightů, tak tam byl Jackie už zamlada světová extratřída.(9.8.2014)

• Jackie Chan

• - Pôvodná verzia filmu mala 3 hodiny. (Peter-1307)

• - Záverečná bojová scéna mezi Dragonem (Jackie Chan) a Kamem (Ing-Sik Whang) měla v původní kinoverzi přes 15 minut, čímž se stala do té doby vůbec nejdelší natočenou bojovou scénou. V novějších verzích filmu je však již většinou zkrácená. (Raztubyl)

• - Bojovou scénu s vějíři se kvůli složité choreografii podařilo natočit až na 329. pokus. (Raztubyl)