Mladý mistr

See dai chut ma

• angličtina

The Young Master

Akční / Komedie

Hongkong, 1980, 86 min (SE: 101 min)

Od podobných filmů zpravidla nelze očekávat perfektně promyšlenou zápletku, ale tady byl scénář slabomyslný snad až příliš, přičemž to nejlepší bylo naservírováno hned v úvodu - čínský "lví tanec" neměl chybu. Souboje byly vesměs choreograficky náročné, nápadité i vtipné, ale místy bylo patrné, že nejsou opravdové, jenom dobře nacvičené. Jackie Chan mě zkrátka tentokrát nedostal zdaleka tak, jak jsem předpokládala, nicméně 3* si určitě zaslouží.(28.2.2010)

V hongkongských akčných komédiách to býva tak, že všetci sa najprv debilne ksichtia a potom plačú. Tu je to naopak, najprv plačú a až potom príde ksichtenie a vylomeniny. Je to dobre alebo nie? Každopádne kedysi som na tomto kúsku frčal. Dnes už som bohvieako nadšený nebol, rozbieha sa to veľmi vlažne, postupne prituhuje, Jackie šaškuje s policajtom a jeho famíliou, zahráva sa s jeho vzácnou fajočkou, hádžu sa vzájomne do blata... No v extázi som nebol, lenže potom prišiel záverečný megasúboj a to bola teda paráda ktorá mi rozpumpovala krv. Besný, zábavný, vtipný - na toto sa čakalo a jedine to dvíha hodnotenie tak vysoko.(1.8.2010)

• Aky

Přátelé nezlobte se na mne, možná v tomhle filmu někdo oceňuje mistrné kung-fu a imponují mu akrobatická čísla, neberu mu to, jen si myslím, že je to na film uboze málo. Já jsem viděl infantilní příběh na úrovni loutkového kašpárka a dloué minuty hekání přitom, jak sebou chlapi stereotypně mlátí o zem. Nic proti tomu, ale film vypadá jinak.(4.12.2011)

Dal bych tak něco mezi třemi a čtyřmi stars, ale to tu nejde, tak zaokrouhluju nahoru. Je to jeden z mnoha zábavných kung fu filmů a upřímně bych těžko všechny tyhle mistry apod. nějak odlišil jeden od druhého, ale zábava to prostě je a pokud jde o choreografii fightů, tak tam byl Jackie už zamlada světová extratřída.(9.8.2014)

Zapomeňte na to, že Chanovo svalstvo a celý pohybový systém je tvořen aminokyselinami jako leucin, cystein, arginin nebo tryptofan. Vyloučeno. Bílkoviny v jeho těle se skládají pouze ze tří druhů látek: 1/ antigravitin 2/ megagumin 3/ bezbolestin. To, co tu ten šílenec vystřihl, to je absolutní a s ničím nesrovnatelná jedinečnost. Neuvěřitelně nápaditá choreografie využívající všechno, co jen lze v souboji použít, a k tomu ty Chanovy gumové vylomeniny. Vtipné, hravé, boží! Vějíře, meče, dýmka, lana, kladina, stoličky, židle - se vším a na všem jde zápasit. Snadno přehlédnu pitomoučký děj, protože Chanův entuziasmus a jeho kung-fu na sebe strhává veškerou pozornost. Závěrečné inferno není dobré především pro Vaše krční obratle, jelikož jediné, na co se zmůžete, je nevěřícné a urputné kroucení hlavou. To snad opravdu nemůže být člověk z masa a kostí... anebo je těch jeho 642 flexibilních svalů a 215 betonových kostí tvořeno opravdu výše zmíněnými atributy... Špička!(14.8.2010)

• Lily Li

• - Pôvodná verzia filmu mala 3 hodiny. (Peter-1307)

• - Záverečná bojová scéna mezi Dragonem (Jackie Chan) a Kamem (Ing-Sik Whang) měla v původní kinoverzi přes 15 minut, čímž se stala do té doby vůbec nejdelší natočenou bojovou scénou. V novějších verzích filmu je však již většinou zkrácená. (Raztubyl)

• - Akční režii měli na starost Jackie Chan a Fung Hak On. (Epistemolog)