Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Každý rok se střetávají sousední kung-fu školy v turnaji o velkou prestiž. Škola mistra Thana vyhrává každý rok jen díky tomu, že jejich soutěžící oddíl vede Tigr, nejlepší žák školy. Ten se ale nechá podplatit, pod záminkou se vyhne soutěžení a potají vede konkurující oddíl. Ten vyhraje. Rozlobený Than schazuje vinu za náhradníka Tigra - Draka (Chan), kterému za to dělá ve škole peklo.Pak se ale dozví pravdu a Tigra vyhodí. Po velké hádce odejde i Drak s cílem najít Tigra a přinutit ho, aby se vrátil a mistra odprosil. Zaplete se však omylem s policií, která si ho splete s hledaným zločincem, a navíc rozhněvá žáky konkurenční školy. Do toho všeho uteče z vězení obávaný bojovník, pan Khan, ke kterému se připojí Tigr... Drak, který má v zádech policii i lumpy, to však nevzdává a díky své znalosti bojového umění se brání. (matestlust)

(více)

Recenze (78)

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Mimořádně nápadité a mnohdy i vtipné akrobaticko-klaunské souboje, které, jak je u kung-fu filmů zvykem, spojuje do celku jednoduchoučký děj. Čert to vem. Draky jsem byl nadšen, dýmkou, sukní, lavičkou a kladinou pobaven, finálním soubojem spíše unaven. Když odečtu ještě náhlé a rychlé ježdění obrazu vpřed a vzad, herectví pitvorných grimas a Holstovu skladbu Mars, která smutně minula atmosféru scén, v nichž byla použita, ať už s vážným či ironickým úmyslem, vyjde mi pro dvojici kung-fu film + Subjektiv nečekaně vysoké hodnocení - prosté ***. ()

rogger 

všechny recenze uživatele

Moj pôvodný názor boli 4* ale keď som si to tak zanalyzoval a porovnal s ostatnými Chanovkami , ktoré už moje oko videlo tak musim dat 5.. Zatial jednoznačne najlepšie čo sa týka choreografie, kaskadérskych kúskov a aj dávky humoru..to keď chce Jackie zdrhnúť policajtom a nohami je zapretý o jednu stenu a rukami o druhú a pomaličky liezol hore bolo famózne!Čo sa týka kung fu 10/10..aj napriek tomu mám však dve výtky,všimol som si párkrát nepodarený strih pri bojových scénach a na mňa ako fanúšika dostal Jackie vo finále až moc dlhú a dobrú nakladačku.. ()

Reklama

kitano 

všechny recenze uživatele

O kvalitach tohto filmu vas presvedci uz uvodna scena, kde Jackie (v takej kondicke som ho v inom filme este nevidel) a spol predvedu tradicny cinsky "levi tanec" vo forme fantastickej akrobatickej exibicie. Dalej je to klasicka, dobre fungujuca kombinacia bojovych scen a slapstick humoru ako ju pozname z takych filmov ako Drunken Master. O zabavu sa stara plejada slavnych tvari - Yuen Biao, Kien Shih (hlavny zaporak z Bruceovho Enter the dragon)... a zrejme najvacsim lakadlom je hapkido majster, korejec Whang In Shik (doteraz aktivne vyucuje hapkido), ktory tu predvedie zrejme najkrajsie pohyby. Trosku sa mi nepacil styl ktory si Jackie zvolil/vymyslel pre zaverecny suboj, ktory (co sa tyka Jackieho postavy) neponukol vela priestoru pre baletnu choeografiu. I z ohladom na tuto vytku vsak enormne zabavny, skvely debut Jackieho Chana ako rezisera. (8/10) ()

TERRORDROME 

všechny recenze uživatele

V hongkongských akčných komédiách to býva tak, že všetci sa najprv debilne ksichtia a potom plačú. Tu je to naopak, najprv plačú a až potom príde ksichtenie a vylomeniny. Je to dobre alebo nie? Každopádne kedysi som na tomto kúsku frčal. Dnes už som bohvieako nadšený nebol, rozbieha sa to veľmi vlažne, postupne prituhuje, Jackie šaškuje s policajtom a jeho famíliou, zahráva sa s jeho vzácnou fajočkou, hádžu sa vzájomne do blata... No v extázi som nebol, lenže potom prišiel záverečný megasúboj a to bola teda paráda ktorá mi rozpumpovala krv. Besný, zábavný, vtipný - na toto sa čakalo a jedine to dvíha hodnotenie tak vysoko. ()

mortak 

všechny recenze uživatele

Taková bojová pohádka o mladším bráchovi tahajícím z brandy toho staršího. Jen tu není zloun drak žeroucí princezny, ale neporazitelný superpadouch. Když se dnes Češi snaží točit pohádky, zapomínají právě na to, čeho má Chan přehršel - jednoduchého humoru a akce. A ani k tomu nepotřebuje triky, padouch se prostě zrychlí, a je na Chanovi, jakým způsobem ho porazí. Závěrečná patnáctiminutovka se může zdát absurdní, ale v kontextu této bojové pohádky vyznívá vlastně reálně. Chan se musí stát přes bolest necitlivou robotickou mlátičkou. A když srovnám úvodní turnaj draků s Jet Liovým Železným drápem, musím dát čtyři. ()

Galerie (69)

Zajímavosti (11)

  • Bojovou scénu s vějíři se kvůli složité choreografii podařilo natočit až na 329. pokus. (Raztubyl)
  • Vo filme zaznela pieseň "Kung Fu Fighting Man", prvá, ktorú naspieval a nahral Jackie Chan. (Peter-1307)

Reklama

Reklama