Reklama

Reklama

Epizody(4)

Obsahy(1)

Jeden z největších justičních omylů v britské právní historii, kdy byly stovky nevinných poštovních úřednic a úředníků neprávem obviněny z krádeží, podvodů a falešného účetnictví kvůli chybnému IT systému. (tribican)

Recenze (3)

duddek 

všechny recenze uživatele

Jak málo znamená hlas člověka proti počítačovému programu, který přece už z podstaty nemůže mít žádné mouchy... tím spíš, že vás pořád přesvědčují, že jste jediný, kdo má problémy. Nechtělo se mi věřit, že se něco takového mohlo dít. Skvěle obsazená minisérie, u níž se nebudete nudit a ujistíte se, že má smysl vytrvat a bojovat i ve chvílích, kdy už vše vypadá beznadějně. ()

Reklama

BoXBe 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Top seriálová a žánrová událost roku 2024 takhle ze startu. Není divu, že to Británií tak zatřáslo. Odlupování skutečnosti doručuje nervy drásající momenty (nad systémovou zvůlí) až se žaludek svírá. Alan se Susan získávají cenu za nejsympatičtější seriálový pár :) ()

Zajímavosti (3)

  • Bývalá generální ředitelka Post Office Paula Vennells (Lia Williams) vrátila Řád britského impéria, který jí byl udělen v roce 2019, v návaznosti na nezákonné stíhání stovek zaměstnanců a poté, co byl odvysílán seriál Mr Bates vs The Post Office. I na jeho základě se přihlásily další stovky poškozených. (BoXBe)
  • V letech 2000 až 2014 bylo asi 900 pracovníků Britské pošty neprávem odsouzeno za krádeže, podvody a falešné účetnictví – někteří šli do vězení a jiní byli donuceni k bankrotu. Celkem se skandál dotkl více než 2 000 lidí. Někteří spáchali sebevraždu nebo se o ni pokusili. Jiní uvedli, že se jejich manželství rozpadla a stali se z nich komunitní vyvrhelové. (BoXBe)
  • Společnost Fujitsu se omluvila v lednu 2024 za svůj podíl na tom, co je považováno za největší justiční omyl v historii Velké Británie. Společnost přiznala, že o chybách v softwaru věděla. (BoXBe)

Reklama

Reklama