V době zlaté horečky se tulák Charlie, stejně jako tisíce dalších mužů, vydává na Aljašku k cestě za zbohatnutím. Ve sněhové vánici narazí na dřevěnou boudu, kde se rozhodne ukrýt. Uvnitř se shledá krom psa také s podivným chlapíkem, který jej s puškou v ruce odmítá přijmout a hladového zlatokopa Big Jima. Zanedlouho se jejich cesty rozdělí. Charlie příchází do města, kde potká místní tanečnici Georgii, do níž se na první pohled zamiluje... (Prince)

C0r0ner

Sem tam se nějaká groteska povede, ale tady byla vtipná jediná půlminutová scéna (tanec housek). Zbytek byla velká nuda, která i přes minimální stopáž dělala dojem dvouhodinového filmu. Chaplin má na kontě dobré filmy, ale tenhle mezi ně tedy nepatří. 30% ()

kusper

Těžko říct, jestli je lepší Kid, Světla velkoměsta, Moderní doba nebo právě Zlaté opojení. Charli Chaplin byl, je a navždy zůstanou velkou osobností světového filmu. ()

mortak

Chaplinovo konzistentní plutí mezi komikou a sentimentem. Absurdní hra s chatou na hraně útésu, osamělost Tuláka s mědvědem v zádech, sny hladového, to vše je vyvažováno sentimentální milostnou linií, ve které Chaplinovi držíme palce a obdivujeme jeho čistotu lásky, která působí i na cynickou (ale jen trochu) tanečnici. Po každém shlédnutí mám vlhké oči a me srdce se tetelí láskyplným tlukotem - jak od citové linky, tak od té humorné. ()

WolfR

Génius Chaplin zase zářil. Zlaté opojení je jeden z nejkouzelnějších filmů všech dob. Strašlivě příjemná a vypiplaná záležitost a vrchol éry němého filmu, 5 hvězd. ()

SoolenJV

Chaplin v plné síle. Tulák na americkém severu, zamilovaný do ženy, která si z něj dělá legraci - alespoň zpočátku. Geniální vtipy (ten s chatou a ranním probuzením nemá chybu). Bohužel už je vtipnost, a to platí obecně pro celou Charlieho filmografii, poněkud otupena rokem vzniku. Ale pro mě je Chaplin stále nepřekonaný génius. ()

LeoH

Který malý srandovní mužík (jímž je, mám podezření, někde v srdci každý chlap, i ten sebevětší macho) by nechtěl prožít dobrodrůžo ve srubu na Aljašce, ve sněhové vánici najít horu zlata a ještě získat srdce nedostupné krasavice? Ale jiní Chaplini mě strhli víc, podstatně víc. Možná bude na vině i ten dodatečně namluvený komentář, byť od samotného Mistra, člověk slyší mluvené slovo a volky nevolky automaticky přepne na trochu jiný způsob vnímání řeči těla a mimiky herců... Tak či tak tentokrát jen za tři, je to miloučké, ale asi moc nebudu mít chuť se k tomu ještě někdy vracet. ()

senor

Úžasná komika. Už u prvního gagu (medvěd na skalní římse) jsem se mohl uválet smíchy. No a ten klasický závěr s milovanou dívkou v objetí... Pozor ale na Chaplinem namluvenou verzi z roku 1942, je o dost kratší a taky o kapánek horší. ()

filmmovier

První polovina zatraceně zábavná a plná nápadů, potom už celkem docela na vážné téma, komentář Chaplina super, hodil se a bodnul. Neodolatelná chůze, zajímavé a originální prostředí, skvělé scény s medvědem, vařením boty a halucinacemi, rychle to uteče a ani chvíli nenudí. A i když to není čistokrevná komedie a je to dost říznuté dramatem, skvěle to funguje a budete se bavit. Za mě plný počet hvězdiček, a nejen kvůi tomu, že už je to devadesát let staré a pořád velmi nadčasové, což se pravděpodobně v tomhle případě nezmění. Prostě velký film ve všech ohledech a komedie zábavná tak, jako málokterá ze všech, které přišli po ní (čest francouzským výjimkám) a to je co říct, protože takhle zábavné kousky nemá ani Burian. Za mě 100% a nutnost vidět. Plné vážných životních pravd podaných velmi stylově. 100%. ()

Flooyden

Charlie Chaplin točil nejen skvělé grotesky, ale i úchvatné celovečerní filmy. Na sklonku svého života prohlásil, že film GOLD RUSH je jeho nejlepším, a mně nezbývá než souhlasit... ()

Mishqo

ja to radšej nebudem hodnotiť lebo tomu nechcem pokaziť hodnotenie..akože áno Chaplin je skvelý a nezabudnuteľný ale tie fóriky mi na dnešnú dobu prídu veľmi statické a okukané a nie tak zábavné ako by malo...plusom je aj že jeho filmy väčšinou nosia nejaké morálne ponaučenie. niečo čo by sme si mohli z filmu vziať :) ....ale šak čo budem veď sme tu od toho aby sme vyjadrili svoj názor takže 3* ()

Brain-D

Opravdu další skvělé groteskní představení Chaplina. Zde se spíše zaměřuje na city než na teatrální zábavu. ()

ZeroCZ1233

Další výborný Chaplin, který rozehrává svou ikonickou partii dnes už legendárních gagů, ale i pro komedii nezvyklou, avšak o to účinnější melancholii. Mimo jiné opět plně využívá prostředí, kde se snímek odehrává, kdy netvoří jenom kulisu, ale funguje jako zdroj dalších potenciálních gagů, tudíž když tady je Aljaška, tak se zákonitě musí bojovat se sněhem, nepříznivým počasím, ale i s po zlatě lačnícími lidmi, čímž Chaplin buduje na grotesku sice naivní, ale stále poměrně promyšlený a soudržný příběh, který dokáže bavit i po těch skoro sto letech. ()

Autogram

Tak to bola veľmi dlhá groteska, dlhšia ako by sa na takýto pribeh patrilo. Videl som verziu pôvodnú, nezreštaurovanú, dlhšiu a kompletne nemú, s titulkami. Vraj nová verzia, kratšia s komentárom stratila svoju kvalitu, u mňa by možno získala. Niekoľko dobrých gagov (kura) a nápaditých scén (skala) mi nestačilo a film sa priveľmi vyžíval v dlhých scénach s opakovanými situáciami. (1.9.2015) Natrafil som na ČT2 aj na kratšiu komentovanú verziu filmu. Nie je to už nemý film, komentár a titulky vyvetľujú okrem diania aj emócie postáv až je to rušivé a namiesto tvárí a grimás som sa zamestnával čítanim titulkov. (3.1.2016) ()

latvar

Další z řad Chaplinových výborných režijních i hereckých filmů. Skvěle jsem se bavil a to i navzdory krátkému časovému pásmu. Do vytouženého pěti hvězdičkového hodnocení trochu málo chybělo, takže dávám 85% . ()

Sdoom

Poněkud slabší Chaplin, kde příběh je o něco lepší než komediální stránka filmu. Je zde jen několik scének k pousmání, ale bohužel žádná vyloženě zapamatování hodná, takže více jak 3 hvězdičky dát nemohu. ()

Babous

Spíš než k smíchu mi to přišlo k pláči. Chaplin s jeho stylem komedie mi k srdci nijak nepřirostl. Jeho postava mi byla nesympatická až protivná a z některých momentů šlo jasně poznat Chaplinovo politické (rozuměj komunistické) smýšlení. ()