Snímek Za zavřenými dveřmi byl natočen podle úspěšného románu maďarské spisovatelky Magdy Szabó. Film vypráví příběh dvou osamělých žen, které jsou ze svých světů vytržené různými okolnostmi a mezi kterými se, napříč jejich životními drahami, vytváří nepravděpodobné přátelství. Film se odehrává v polovině dvacátého století v Maďarsku, zemi, která je poznamenána následky války a zahalena do přetrvávajících stínů nedůvěry a pochybností. Film Za zavřenými dveřmi pomalu poodkrývá velice spletitý vztah mezi zámožnou, rodící se spisovatelkou Magdou a její tajemnou, stále odměřenou, hospodyní Emerenc. Zatímco Magda míří k profesionálnímu úspěchu a uznání, Emerenc dohánějí hrůzy z minulosti, které vedou k emotivnímu odhalení s tragickými následky. (oficiální text distributora)

spotczek

Není to dokonalé, příběh téměř chybí a ještě se tu příliš nafukuje tajemno, ale co se týče netypického charakteru Emerenc, kterou hraje Mirrenová, a jejího vztahu s Magdou Martiny Gedeckové, tak to stojí za to. Považovala bych tento film za psychologický, ale nikoliv přehnaně dramatický. Možná je lepší románová předloha, kterou neznám a ze které se nejspíš vychází, takže z filmového hlediska zas moc objevného nezůstává, ale mně to příjemně spestřilo žehlení. Vlastně se mi nejvíc líbily nečekané reakce obou přítelkyň, z nichž jedna se stavěla do podřízené pozice, a obě si nonkonformním způsobem vyjadřovaly náklonnost. Ve skutečnosti se s někým takovým setkáme jen těžko, vztahy se většinou budují jemnějším způsobem, mně to ale přišlo jako příjemné překvapení, které se Istvánovi Szabó, Helen i Martině povedlo. ()

lepo

Mrs. Mirren opäť nesklamala, svojou pair exelance postavou, šitou doslova na mieru.Autentické prostredie povojnovej Budapešti, doslova evokuje realitu celého filmu do reality spolu so zimnou atmosférou a zábermi výbornej kamery.Maďarská kinematografia, opäť nesklamala a ja som si odýchol po dlhšom čase, od holywoodského bojového ringu. ()

ann89

Herecké mistrovství úžasné Helen Mirren, které velmi úspěšně doplňuje německá herečka Martina Gedeck. Snímek s nádechem záhad spočívajících kdesi v dávné minulosti hospodyně Emerenc (Helen Mirren), které jsou divákovi postupně poodkrývány, kdy každé toto poodkrytí alespoň částečně zdůvodní velmi nekonvenční chování oblíbené Emerenc. Film o křehkých vztazích, o důvěře a pochopení, protkaný dojemnými okamžiky stejně jako jiskřivým humorem. 80%. ()

juluch

"dvere" su predovsetkym fantasticky roman (film asi zial skor odradil ako navnadil k precitaniu), netusim, co by mi film povedal, keby som nemala knihu precitanu dvakrat...neviem preto celkom objektivne zhodnotit, ale povedala by som, ze film je chatrnym vycucom tohto majsterstyku magdy szabo, postavenym cisto na dobrom hereckom obsadeni a pomerne vernom zasadeni do realii. ()

robbez

Citlivý a křehký pohled na zvláštní vztah dvou zcela odlišných žen. Szabó už určitě natočil lepší a výraznější filmy, ale každý rok se zkrátka nepodaří natočit Mefista nebo Hanussena. ()

Renciasko

Najlepší komentár -> troufalka. Film je na toľko špecifický, že nemožno nájsť obdobu. Asi to bude maďarskou náturou... Pripomenulo mi to opisy niektorých postáv Polczovej v knihe: “Žena na fronte”. Tak isto maďarský príbeh z prostredia Sedmohradska. Niekedy nejde naozaj o hlboké odkazy, dej, ale len skrátka o akési vyrozprávanie svojich pocitov, životných strastí.. je to ako také uzavretie životnej kapitoly a človek sa dočká akéhosi vykúpenia z nekonečných spomienok a trápenia. ()

hajner

Strhujúci výkon Helen Mirren v hlavnej úlohe,ktorý by si bezkonkurenčne zaslúžil Oscara. Ale inak film ktorý je svojou chabou dejovou líniou ľahko zabudnuteľný. ()

kanas

Ten obsah tady mi nesedí. Krom toho se film určitě neodehrává v polovině dvacátého století. Tolik k popisu. Jinak film moc zajímavý. ()

Von Kempelen

Nepochybně výborně zahraný, ale všechny postavy ve filmu mi byly tak nějak protivný, že jsem se po celou dobu nedokázal do žádný z nich vcítit a nechat se víc vtáhnout do příběhu. Nejlepší z celýho filmu jsou flashbackový záblesky, který svou kvalitou a zpracováním působily jak vsuvky z jinýho mnohem povedenějšího díla. ()