• fiLLthe3DD

To, co "Usurpadoru" diametrálně odlišuje od jiných (v té době točených) telenovel, je charakter hlavní hrdinky - Paulina sice zpočátku působí jako naprostá káča, nicméně s přibývajícími díly si začíná získávat mou oblibu: má charakter, hýbe dějem a "něco" dělá (babičku vyléčí z alkoholismu, zachrání rodinný podnik)... Z ostatních postav vyčnívá pouze mrcha Paola (která je jen "zlá") a babička Piedad, všichni ostatní se chovají totálně retardovaně... Jak už to u Mexika bývá, všechno je přehnané, dialogy debilní (pokud vedou hrdinové samomluvu, ještě to jde, pokud však konverzace probíhá mezi dvěma a více postavami, je to: ten o koze, ta o voze) a herecké výkony spočívají v rádoby dramatických pohledech a přehnané gestikulaci... Hvězdička za Gaby a druhá za to, že je to celkem prdel... No v porovnání s českými klenoty typu Ulice a Ordinace je tohle klenot hodný Oscara :D Ale uvidíme, zatím teprv 20 díl, později mě to třeba začne srát :D(8.1.2019)

• DK197

Tak jo - ze začátku to vypadalo celkem slušně, ale ty příšerné dialogy, nesmyslné chování postav, dramatizování situací... to se nakonec opravdu nedalo - i přesto že některé postavy by bývaly s lepším scénářem měli celkem potenciál být zajímavými...(10.1.2019)

• viper65

keď som to prvýkrát zhliadol pomyslel som si... no zbohom ! No, ako plynul dej začalo ma to brať viac a viac. Veľa mojich známych táto si práve táto telenovela tiež získala. Iste niektoré postavy sú veľmi naivné, ale koniec koncov nie je to tak zlé! Na každej postave sa dá nájsť niečo zaujímavé. Paulína sa mi páčila pretože bola taká úprimná. Paola zasa preto, že bola vždy taká nespútaná a mala všetko dobre premyslené.(17.11.2018)

• - Hlavní dvojroli, kterou si zahrála Gabriela Spanic, měla původně ztvárnit mexická herečka a zpěvačka Thalia, avšak odmítla. [Zdroj: Filmweb.pl] (fiLLthe3DD)

• - Ve scéně, kde by bylo obtížné natočit Gabrielu Spanic v dvojroli, ji zastoupila její sestra - dvojče Daniela Spanic. V pozdějších epizodách Danielu Spanic nahradila vzhledově výrazně podobná herečka María Morena. (..Lucas..)

• - Práva na vysílání byla prodána do více než 120 zemí a seriál byl nadabován do 25 jazyků. [Zdroj: love.iprima.cz] (fiLLthe3DD)