poster

Muž zázraků

 • anglický

  Leap of Faith

 • slovenský

  Muž zázrakov

Komedie / Drama

USA, 1992, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klukluka
  ****

  Zdánlivě lehkovážný, ve skutečnosti velmi závažný film. Pro mě nečekaný filmový zážitek, protože Stevea Martina mám spojeného jen s většími či menšími (spíš většími) srajdami. Leč vydržel jsem a rozhodně nelituji. Ano, šíření víry je showbyznys a tenhle film to ukázal naprosto jasně, na poměry hollywoodského filmu až neobyčejně přímočaře. Vůbec bych se nedivil, kdyby proti němu Vatikán vydával protestní nóty. Druhou věcí je, že čím je člověk starší, tím je do jisté míry osamělejší a k víře sklouzává mnohem snáze. Platí to pro lidi z města, kteří mají spoustu jiných možností, jak se zabavit, natož pro lidi z venkova, pro které se cirkus pana Jonese stal v prvním plánu vítanou kratochvílí. Společenství lidí, kteří čekají na zázrak, může ve fantasticky vystavěné atmosféře zázraky skutečně způsobit. O tom jsem přesvědčen a zřejmě jsem tak na nejlepší cestě do náruče nějakého podobného šarlatána. Každopádně ale nemám vůči Muži zázraků žádné podstatné výhrady, takhle to prostě funguje, i když všichni podvědomě cítíme, že je to šaškec. Ale pánbůh za něj zaplať, v podobném projektu má člověk pocit, že se o něj někdo zajímá. Jinak žijeme v odosobněném, chladném, netečném světě, v němž si holt musíme zaplatit i za trochu naděje a povzbuzení. A přesně tak to tvůrci Muže zázraků postavili. Neměli to jednoduché, ale vybalancovali to opravdu dobře.(20.7.2013)

 • Gemini
  ***

  Naivní story, ale reálně ukazuje jak to funguje, když se někdo rozhodne udělat si kšeft z víry v toho jednoho co se má psát s velkým B. A že se na tu vysvětlující část kouká sakra dobře (a tím nemyslím jen Leonettiho kameru). Bohužel to ostatní kolem je vážně naivní...ale za výborně fabulujícího Stevea Martina a fešnou Debru Winger tu třetí hvězdu dám. 60%(26.4.2005)

 • Oskar
  **

  Každý inteligentní Evropan ví své - církev je ta nejprohnilejší odnož šoubyznysu. Zato americké televize jsou přeplněné charismatickými kazateli, spasiteli a jinými vykuky, kteří moc dobře vědí, že na blbosti věřících se dá vydělat balík. Tohle je film o jednom z nich. Steve Martin hraje postavu, kterou bych charakterizoval jako fantazii na téma "co by se stalo, kdybychom zkřížili teleshoppingového krále Horsta Fuchse s agilním jehovistou". Založit na takové figuře komedii je dobrý nápad, ale chtělo by to zasadit ji do nějakého PŘÍBĚHU. Víte? 40 %(8.3.2005)

 • B!shop
  ***

  Zadna super sranda se nekona. Sice je Martin paradni podvodnik, presne typ role, v kterejch ho mam rad, ale film tak trochu nema moc co vypravet, nakousne nejaky motivy, aniz by je dokoncil a vetsinu casu tak sledujem Martinovo saskovani pri show ve stanu. Ale obcas to pobavi, ty vaznejsi momenty nenastvou a herecka sestava je v pohode.(19.12.2009)

 • igi B.
  ****

  BÛh je šou! Šou je Amerika! Amerika je Bůh! Aleluja! Neboť jedno pravdou jest. Totoť výborný film! Vynikající příběh! Aleluja! Smějte se, kdož moudří jste prozřeli! Aleluja! Oh ovce do stáda! Hlupcům nechť zatmění potměšilého sdostatku! Aleluja! Džízus! Ty čtyři kříže musí stačit. Na pět stát by se musel zázrak. A ty - jak všichni dobře víme - se dějí... Tentokrát ale ne... Amen.(9.10.2005)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace