Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Student Win Berry pracuje o prázdninách mezi dvěma semestry v jednom luxusním hotelu na pláži v Maine. Tady se setká s atraktivní Mary a zamiluje se do ní. Mladí lidé se vezmou hned poté, co si od Freuda, který odjíždí do Vídně, koupí jeho taneční bar. Vzpomínky na nádherné časy v hotelu u moře však oběma nedají spát. Proto se oba manželé i se svými pěti dětmi nakonec nastěhují do prázdné školní budovy a zbudují z ní jediný hotel ve městě. Tak se zrodí první hotel v New Hampshire. Za nějaký čas dostanou Win a Mary dopis od starého přítele z Vídně, který je zve, aby za ním přijeli... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (45)

cariada 

všechny recenze uživatele

Zvláštní snímek o početné rodině, která vlastní hotel. Sestra chrápe s bráchou, další sourozenec je teplý, pak část rodiny zahyne v letadle , otec ospelne, k tomu mají děsnýho psa. Pak je tu dívka co chodí v medvědí kůži. Prostě slet událostí někdy dost bizardních ,ale poměrně humorných, jindy zase smutných. Film má své kouzlo a dokáže při nejmenším upoutat svou pozornost. ()

Pohrobek 

všechny recenze uživatele

Víc bych od jakéhokoli Irvinga a jeho zfilmování nikdy nečekal. Tedy: zdánlivě trefné a analytické, ve skutečnosti nic než efektivní, jednoúčelné a důvodně neuchopitelné, ne že by to něčemu až tak vadilo, protože na tenhle film se podívám pouze kvůli trochu rozporuplným pocitům, ale většina asi čeká víc. Avšak vůči jiným zfilmovaným verzím nejrůznějších sourozenců to má tu uměleckou výhodu, že si něříká o většinovou pozornost a chybí většina klasických známek masové podbízivosti. ()

Reklama

Teabag 

všechny recenze uživatele

A zase jsem u toho: nebudu srovnávat film s knihou. To se prostě nedělá. K filmu mám ale i tak výtky spojené s knihou. Podobně jako další adaptace Irwingova románu The World According Garp i tenhle snímek totiž na můj vkus až nepřístojně počítá s předporozuměním po přečtení knihy. Ok. Nevadí. Knihu jsem četl. Ale nemylím si, že by to mělo být třeba k pochopení filmu. Mám totiž dojem, že bez téhle "teoretické průpravy" vypadají osudy Berryovic rodiny jako laciná groteska. A tomu odpovídá i mělká psychologie postav. Tony Richardson se prostě pokusil říct příliš mnoho na příliš málo prostoru. A nakonec neřekl skoro nic. Ale i přes tenhle problém je The Hotel New Hampshire jedním z mých oblíbených filmů se skvělou Jodie Foster a Nastassjou Kinski. 7/10. ()

Nikon 

všechny recenze uživatele

Dobře obsazená totální ujetina. Někomu se možná líbí (a fascinuje ... ) přístup ke smrti, ale mně nestačí jenom říct, že někdo umřel nebo že se zabil. Já bych chtěl taky vědět proč .... S Irvingem to tak je. Jednou napíše genialitu a pak napíše věc, kterou psal buď v lehkém "poblouznění" nebo v ústavu :) .... Jestli tohle někoho pohladí po duši, tak to si fakt neumím představit. Mě to tak akorát rozhodilo .... ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Snad by stačilo jedno slovo: bizarní. Irwingovy knihy neznám, jejich filmové zpracování rovněž (vyjma Pravidel moštárny) a u tohoto snímku neustálé spojení sexu, smrti, zvláštních postav, zvláštní rodiny, Freuda i medvěda...bylo zvláštní. Některé scény byly otřesné, jiné směšné, ale pokud to budeme brát jako vyprávění o osudech jedné rodiny v průběhu let, dá se to. Z hereckého obsazení jednoznačně vyčnívá Jodie Foster. ()

Galerie (56)

Zajímavosti (6)

  • O natočení soundtracku k celému filmu byla požádána hudební skupina Queen, později však z projektu sešlo. (Terva)
  • Rob Lowe si při jedné bojové scéně zlomil nos. (Terva)
  • Jodie Foster, která kvůli roli Frannie Berry odmítla roli Sarah ve filmu Terminátor (1984), později prohlásila, že to byla chyba. (Terva)

Reklama

Reklama