Kozure Ôkami: Jigoku e ikuzo! Daigoro

• Japonsko 子連れ狼 地獄へ行くぞ!大五郎 (více)

V posledním dílu série se Ogami Ittó a Daygoró vydávají definitivně zúčtovat s klanem Yaguů a očistit tak své jméno. V cestě jim tentokrát stojí pomstychtivá sestra tří Ogamiových obětí a tajemný klan Tsuchigumo, využívající strašidelné bojovníky, kteří se po zvláštním rituálu pohybují na hranici života a smrti. (cubajz)

Furmi

A sme pri konci 6-dielnej cesty peklom. Pre toto milujem japonské filmy a príbehy celkovo. Perfektná adaptácia úžasnej mangy a príbehu ktorý do žánru fantasy samuraj priniesol asi najviac a všetko po ňom len ťažilo z pôvodných myšlienok a nápadov. Škoda že sa táto manga nedočkala i anime spracovania. Celkovo je Kozure Okami nadčasový a epický príbeh. Avšak hodnotím za najlepšie prvý a tento posledný diel. Iba tie sa držali hlavnej línie príbehu ktorá bola naj zaujímavejšia. Diely medzi tým boli nájomné vraždy za 500 ryó pri ktorých sa Itto stretával so skutočne rôznymi problémami, ľuďmi a ich pohnútkami k tomu si najať jeho služby. V poslednom diely to vyvrcholilo tam kde som to chcel už od začiatku. Na zabitie "nesmrtelného" Itta Ogamiho a jeho syna Daigora boli povolaný traja démoni z podsvetia. Celý diel bol temný (i po hudobnej stránke ktorá bola v predchádzajúcich dieloch dosť vlažná). Úžasná scénografia do toho vytvorila skutočné epické momenty a nezabudnuteľnú atmosféru. Záverečný boj v snehu bol asi najlepším zo všetkých dielov a páčil sa mi oveľa viac ako dva záverečné veľké boje na púšti. Proste super. Kozure Okami odporúčam i všetkým fanúšikom akčných anime modernej doby. Pre mňa od dnes kultová záležitosť. ()

diodoros

Opäť zmiešané pocity. Na jednej strane je film zaujímavý najmä zmenou atmosféry na tajomnú až hororovú v niektorých momentoch, na druhej strane je príliš skratkovitý a pôsobí prehnane - to sa týka najmä cučigumských "krtkov", malého priestoru pre niektoré nové postavy, ktoré sa na plátne zrazu objavia (starý Jagjú náhle vyhrabe svoje tri deti, ale kde boli doteraz?) a zakrátko aj zmiznú a najmä záverečnej konfrontácie so stovkou Jagjúov na lyžiach a saniach, ktorá pôsobí skôr prehnane, na efekt, nezmyselne a komicky - všetci dolyžujú k Ittóovi a ten ich rovno namieste zotne... Má to síce zápal záverečného boja, ktorý tomu dodáva šmrnc, ale divák aj tak zachová chladnú hlavu, keď sa ukáže, že konflikt sa tak ľahko neskončí a najmä keď zistí, že séria zostala otvorená a neukončená. Je to zaujímavý diel a hoci nie je najlepší ani najhorší, ako (predčasný) záverečný diel celkom podarenej ságy, ktorej tak zostal otvorený koniec ho možno s kľudom prijať. ()

Deadmann

Normálně by to bylo asi za tři hvězdičky, nebýt fantastické závěrečné bojové scény, která zvedá bodový průměr nahoru :) ()

muti

tak uz viem preco sa mi tato cast pacila najmenej zmena rezisera. precheatovany Ogami s infinite ammo, autoaim, autokill je samozrejme neporazitelny. no tentokrat az prilis. a ti alpini a sankari na konci, to uz bol joke ()

snowman

Pro mě je příběh Ogami Ittó srdeční záležitostí, a tato série je absolutní špičkou mezi samurajskými filmy. 95 %! ()

tomik1976

Dovolím si okomentovat až tento poslední díl,abych shrnul,co si myslím o této serii podle světoznámé mangy.První díl je takový lepší průměr,kde se teprve seznamujeme se vším,co bysme měli vědět.Postupně to začíná být více propracovanější,jak v brutálních soubojích,tak i ukázkami otevřené nahoty,na svoji dobu vše velmi zajímavě podané.Malý Daygoro začíná růst už ve svém velmi mladém věku ve velmi spolehlivého zabijáka,ale nezapomíná na čestnost a důstojnost samuraje.Svému otci pomáhá,jak se dá a spolu tak vytvářejí velmi silné duo,které obstojí i proti početné přesile.Tento závěrečný díl je mistrovským zakončením celé serie,kde uvidíme samuraje sáňkovat a lyžovat při vyvražďovacích soubojích proti dvěma našim hrdinům.To byl nádherný závěr,škoda,že už další díly nebudou. ()