poster

Smrtelný omyl

 • německý

  Tödlicher Irrtum

 • slovenský

  Smrteľný omyl

Western

Východní Německo, 1970, 96 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • farmnf
  **

  Můj oblíbený dětský film. Proto jsem to pálil. Vidět ovšem německé komunistické herce natřené samoopalovacím krémem za 10,50 Kčs je silná rána, která se blbě vstřebává. Možná, že příběh sám až tak hloupý není, ale soudruzi z NDR u tohoto filmu někde udělali chybu. Stejně jako při vývoji plastu. A vyvěsit v baru plakát němčině, že se hledá pomocník šerifa, to mě dojalo...ještě mohli připsat soudruh pomocník šerifa...(22.3.2013)

 • Terva
  ****

  Je strašně zajímavé vidět indiány a bělochy, jak se spolu radují nad vytrysknutou ropou a k tomu hraje nádherná country hudba......ale něco tu nesedí, už vím, to country je zpíváno německy. Hudba - Wilhel Neef. Tyhle filmy jsem měl strašně rád, žral jsem je, stejně jako Vinnetoua. To byly filmy mého mládí a nevidím důvod, proč je zatracovat. Dnes se však na ně člověk dívá jinýma očima. Technologie je na míle daleko a kvalita, nebo spíše nekvalita těchto filmů je tudíž až moc očividná. V 51 minutě dává ropný magnát Ellison jednomu indiánovi z šuplíku svého stolu papírové dolary, i při nezastavení obrazu je vidět, že jsou peníze potištěné jen z jedné strany. Dokoukal jsem to, je to nostalgie. A za deset korun v levných knihách - no nekupte to. Jo a musím napsat, že za těch deset korun je to oboustranné dvd, na druhé straně je film stejného žánru z názvem Pokrevní bratři. CITÁT - Za chvíli po rudochovi z rezervace neštěkne ani pes..........(31.3.2011)

 • Wacoslav1
  **

  Ano Smrtelný omyl je tenhle film. Zde začal postupný úpadek filmů z Gojko Mitičem. Kdy zjistíte, že v každém snímku se v podstatě opakuje úplně stejný příběh akorát zabalený do jiného hávu a doby. v tomto případě jde o těžbu ropy na indiánském území. jinak dost nudnej film akce je minimum. Akorát ten tradičně špatnej konec (v tomto případě absolutně špatnej) potěšil. kvalitativně už, ale podprůměr.35%(2.9.2014)

 • helrohir
  **

  Táto mitičovka nie je až taká smiešna a hlúpa ako niektorí predchodcovia a nasledovníci, ale je zas k uzúfaniu nudná. Prostý dej o ťažení ropy a zvady medzi naftármi a indiánmi neprinášajú vôbec nič zaujímavé. Celkovo sa film snaží tváriť "westernovejšie" než iné mitičovky, ale ani to nie je záchrana. Koniec koncov, aj Gojko tu hrá len druhé husle popri nejakom poloindiánovi, takže nič svetoborné sa tu opäť nedeje.(2.8.2014)

 • MickeyStuma
  ****

  Snímek je hodně podobný mayovce ´Petrolejový princ´. Stejná atmosféra, stejný hon za bohatstvím s vůlí se za každou cenu zbavit indiánů, stejné dobrodružství. Scénář není napsaný ani natočený nijak zle. Tentokrát jde o šošonské území a Gojko Mitić opět ve své typické roli. Jako odpočinková mírně rodokapsová indiánka stojí za úvahu shlédnutí. Při reálném pohledu samozřejmě spousta nelogičností, ale když o realitu vůbec nejde, tak proč to nepřehlédnout. Jen ty německy nazpívané písničky a německy psané plakáty si mohli odpustit. Ale když to točilo ve své době NDR, snad ani nic jiného nelze očekávat.(5.9.2017)

 • - V 51. minutě dává ropný magnát Ellison jednomu indiánovi z šuplíku svého stolu papírové dolary, i bez zastaveného obrazu je vidět, že jsou peníze potištěné jen z jedné strany. (Terva)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace