Bourák

• USA Breaker! Breaker! (více)

Řidič náklaďáku (Norris), který hledá svého dávno ztraceného bratra, se s kamarády stejné profese octne ve městečku plném korupce, kde se zjevně každý, od policie až po soudce, nechává uplácet. Dají jim nespravedlivě pokuty, aby z nich dostali peníze, a nechtějí je nechat projet, dokud nezaplatí. Řidiči se rozhodnou vzít věci do svých rukou a proti zkorumpovaným úředníkům společně připravují pomstu. (Filmbox)

Han22

Jako oddech od sledování hororů jsem si pustil nějaký akčňák z té doby. Bourák je asi první film s Chuckem v hlavní roli a je to taková klasika, která se objevila snad už tisíckrát. Městečko, které si dělá vlastní zákony a cizinci zde záhadně mizí. Přidejte všudypřítomné vidláky, country a buranov na všech stranách - ať už se jedná o městečko nebo truckery, nějaké to karate a mladého, blonďatého a oholeného! Chucka Norrise a máte zhruba výsledek. Do pořádného akčního filmu to má daleko, ale zas tak hrozný to není, bitky jsou slušné a závěrečný příjezd tiráků skvělý. Jen ten zbytek je taková ta ohraná, vidlácká nuda. EDIT 2023: Dát si jako start roku 1977 rewatch tohohle "akčního" filmu nebyl dobrý nápad. Od prvního shlédnutí mě to přijde o třídu horší, příšerně neumětelsky natočené krystalické béčko až céčko. Hvězdičky ponechám jen za pár dílčích scén, finální bitku a kamiony. A také za historickou hodnotu, protože po pár zoufalých pokusech je Bourák první známější americký film využívající naplno bojová umění. ()

Haymar

Tenhle film mi prisel debilni uz v polovine 80. let (tedy v dobe "nejvetsi VHS slavy u nas"), kdy jsem podobny kraviny - coby 10ti lety spratek, hltal plnymi dousky... Nedavno to nekde bezelo - nemel jsem na to, dokoukat to... Jednu hvezdu z nostalgie ()

TERRORDROME

Chuck Norris proti mestečku plnému buranských hajzlov - boh ich ochraňuj, mali byť radšej ticho a žrať fazuľu. Srandovne naivný akčný blábol zo sedemdesiatych rokov ktorý je tak blbý až je istým zvráteným spôsobom zábavný. Hlavne scéna kde prídu Chuckovi na pomoc kamioňáci a zrovnajú celé mesto so zemou svojimi ťahačmi, to je gól. Šerif si zatiaľ sedí pri ohrade s koňom a čaká až mu Chuck príde dať kopačku na dobrú noc. Na jedno zasmiatie je to dobré. ()

ondrula odpad!

Asi po dvaceti letech milosrdného zapomenutí jsem si vzpomněl, že jsem tento kousek také viděl, protože si ho můj masochistický otec půjčil na VHS. Je to neuvěřitelná kravina, koukněte na screeny, ty hovoří za vše. ()

jurasino

Vy jste se snad vsichni uplne zblaznili? Co se vam jako na tomhle filmu nelibi? Bylo to naprosto perfektni, akcni se skvelym pribehem, nadherna krajina a perfektni vykon Chucka Norrise, predvedl nadherne kopy, no proste super podivana!! Nemam co bych takovemu filmu vytknul, nenudil ani na chvili, naprosto jsem spokojen. ()

Spectre odpad!

Čisto náhodou som to uvidel na TV Markíza. Chuck Norris nie je moc môj favorit a toto je maximálna hovadina. Keďže to nemalo ani také sympatické Béčkové kúzlo, ktoré je patrné na niektorých zlých filmoch, tak dávam čestne "odpad!" ()

aLPaC

Rozhodně to není tak špatné, jak je to hodnocené. Průměrný Norrisův film o pomstě a jednom westernovým městečku. Mě se to kupodivu docela líbilo a tak musím dát 3 body. Rozhodně mnohem lepší než k zblití Masakr v San Francisku. ()

Brejlil odpad!

Na tohle se nedá zapomenout. Šumící VHS-ka v potemnělém pokoji, banda stejně starých (no vlastně mladých) spolužáků ("ty vole, to je síla, dobrý ne?") a pocit, že takhle se mají řešit problémy. Tento jediný klad bohužel nepřežil pubertu. Ve filmografii Chucka Norrise (tak bohaté na nezdary) je tohle úplné dno. A to znám lidi, kterým se to FAKT líbí!! ()

MickeyStuma

Klasika moderního westernu, kde statné kovboje na koních vystřídali řidiči dálkových kamiónů. Námět děje je standardní tomuto žánru a je zcela v souladu s westernovým dobrodružstvím. Stát Texas, v něm malé městečko Texas City a v něm šerif vládnoucí všem velmi drsnou rukou. Když nespravedlivě zatkne mladého řidiče, jeho starší bratr se mu vydá na pomoc. V pořadí pátá role Chucka Norrise a doba, kdy se ještě poctivě holil. Snímek nijak neoplývá akčností a nějakých napínavých dramatických situací. Příběh je tak jednoduchý, že jednodušší snad už být ani nemohl. Chuck tu nehraje vyloženě drsňáka, jak ho známe z pozdějších filmů, ale i tak k ráně nemá ani zde daleko. Nevím co je to za metodu boje, ale tady používá převážně nohy. Kop sem, kop tam, z místa i s rozběhem. Prostě Chuck. Závěrečný souboj v koňské ohradě jakoby vzdával čest westernovým snímkům. Na dnešní dobu to už vyznívá velmi umírněně a opravdu značně jednoduše. I tak se rozhodně nejedná o špatný film. Jen nám malinko zestárnul. ()

johnsnow

Prvý film s Chuckom v hlavnej úlohe a je to skrz nazkrz priemer. Ale pozerateľný, akurát záver je dosť odfláknutý a záporáci v podstate nijaký. 3*. ()

Blazkowicz

Dávám si opáčko jen proto, že film byl v Ch&P a zrovna ve stejný týden je i LCW, takže co víc tématického si po výletě pustit. Jinak je to ale film úplně o ničem, ničím zajímavý. Zpomalená závěrečná bitka je opravdu divná. Moc aut nebo tady spíš trucků tam na koukání taky moc není. Chuck je tady ještě takové ucho. Zdejší hodnocení tomu docela odpovídá, možná by si to zasloužilo o pár procent víc. 2-* ()

joxerveliky

Ze začátku film vypadá zajímavě, mám v oblibě tuto tématiku, kdy je na cizinci pácháno bezpráví samotnými představitely zákona v zapadlém pouštním městečku s vlastními pravidly. Postupně se z filmu ale stává neskutečná patlanina s děravým a nelogickým scénářem: Chuck přijede do městečka a provede objednávku na opravu auta, poté všechny zmlátí, pak se ukrývá na daleké farmě s neznámou ženou v posteli, pak se zase vrátí a opět všechny zmlátí, potom se jde ukrýt na vrakoviště, vzápětí je nalezen a zmlácen, potom se probere a všechny zmlátí, vyzvedne auto z opravny a jede se opět ukrýt na farmu, kde stráví s neznámou ženou další noc, poté se vrátí do městečka aby všechny opět zmlátil, vzápětí si jde ale zavolat do baru, lid ho objeví a Chuck jde poslušně do vězení, aniž by kohokoliv zmlátil. Pak přijedou do městečka náhodní kamarádi v kamionech, naverbovní do boje přímo z dálnice pomocí vysílačky z policejního auta (asi používají stejnou frekvenci) a projíždí se sem a tam městečkem, lidé jsou z toho vystrašeni, čehož Chuck využije a leč postřelen do břicha, všechny zmlátí. V poslední bojové scéně, se rešisér zřejmě snažil o uměleckou vložku a tak se střídají záběry v tomto pořadí: záběr na Chucka, záběr na koně, záběr na zločineckého a opilého poldu; záběr na Chucka, kterak se napřahuje, záběr na řehtajícího koně, záběr na poldu jak stojí; záběr na Chucka jak vyskakuje do vzduchu, záběr na koně jak stojí na zadních, záběr na poldu jak se připravuje na útok, ....atd (u téhle scény jsem se opravdu nasmál a stojí rozhodně za znovupodívanou). Samotný konec už ani nebudu komentovat. Přesto všechno jsem se u filmu bavil, proto hodnotím vesměs pozitivně. ()

brasek

Čakal som drsný kamioňácky film, kde Chuck Norris to každému ukáže. Ale tento snímok je také malé nepodarené šrotovné za staré auto. Chuck Norris tam síce zmláti celé mesto (mesto je iba príšerne narýchlo zbúchaných pár dreveníc), ale tie bitky sú naivné, hlúpe a celý príbeh je tiež nejaký divne divný. ()

nanamarak1

Tenhle scénář mohl napsat fakt jen vypatlanec. Hlavně ten soudce-alkoholik s maňáskem byl ultratrapný. Aspoň, že je to celkem zábavný. 30% ()

PORTER44

Hodně slabý akčňák ,jeden z prvních Ch.Norrise a moc se nepovedl,akční scény slabota, herecké výkony škoda mluvit někteří vypadali jako když stojí před kamerou poprvé,Ch.Norris předvedl pár kopů a to bylo vše. ()