Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Melinda Sordino je mladá dívka chodící do deváté třídy. Nyní začal nový školní rok. Je samozřejmé, že nikdo se na školu netěší, ale ona obzvláště. Všichni její přátelé se k ní totiž po té osudné noci otočili zády a dívají se na ni skrze prsty. Dokonce i její nejlepší kamarádky, s nimiž se přátelila už mnoho let. Melinda je otřesená zážitkem a snaží se na to zapomenout a žít dál, jenže nic nejde tak lehce. Vzpomíná na ten osudový den, ve kterém se to všechno stalo, a vzpomínky vyplouvají na povrch. Ve škole se s ní nikdo nebaví, Melinda se zhorší v učení. Nejstrašnější na tom však je to, že její rodiče nic netuší a myslí si, že je vše v naprostém pořádku. Chudák dívka marně hledá někde oporu. (Ssimca)

(více)

Recenze (243)

cheyene 

všechny recenze uživatele

Jsem opravdu na vážkách, zda dát 4* nebo 5*. Pocitově jsem někde mezi. Mluv je skvělé drama, které vypráví příběh znásilněné holky, s čímž souvisí její psychické problémy a neschopnost začlenění se do kolektivu, který ji až na pár výjimek nebere mezi sebe. Kristen Stewart již v takto útlém věku dokázala, že se narodila s obrovským hereckým talentem. Díky několika sympatickým a nesympatickým postavám, příběhu, hudbě a působivosti filmu jako celku, se přikloním k plnému počtu hvězdiček. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

NEZMĚNÍŠ NIC, KDYŽ NEPROMLUVÍŠ..... /// Práskač! PROČ? Melinda Sordino je osamělá duše, kterou spolužáci nesnáší. PROČ? ,,Ta holka má problém!“ (Jo? A kdo ne?) Jsou věci (situace) z nichž i středoškolák předčasně zestárne. A Kristen Stewart se pro tyhle role narodila. Melinda v jejím podání je ta nejdeprimovanější osoba jakou jsem poznal. Její dokonalost musí imponovat všem (i těm bez traumatu). Drama s ,,lidským“ příběhem a díky fungující režii film o ,,O NĚČEM“, co můžete zažít. STALO SE, NEDÁ SE TOMU VYHNOUT. Síla slov by se neměla přeceňovat, ale najděte lepší recept na léčbu svých depresí. NEMUSÍŠ O TOM MLUVIT, JESTLI NECHCEŠ. Kdyby jste si chtěli promluvit...... /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Často lezu do skříně, abych si mohl(a) zařvat. 2.) Zjistím, že Kristen Stewart nestojí za starou Bellu. 3.) Víte hovno, co jsou deprese..... /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Reklama

hygienik 

všechny recenze uživatele

Celý film je o jedinej herečke - Kirsten STEWART. Snáď ešte nikdy som nevidel presvedčivejší herecký výkon. Lepšie dokázal vyjadriť emócie výrazom tváre asi iba Chaplin. Lenže ona vyjadrovala emócie strachu, a tie sa vyjadrujú ťažšie než emócie v komédiách. Ona mala v každom zábere trochu iný a stále presvedčivý výraz v tvári. Akoby ani nehrala vo filme, ale skutočne tie udalosti v reáli zažívala. PANI HEREČKA, JÁ PŘED VÁMI SMEKÁM!---------------DODATOK: Pokiaľ sa pamätám, bolo to práve v Speak, kde som prvýkrát zaregistroval existenciu Kristen. Vtedy som ešte nemohol tušiť, že sa stane femme fatale mojej generácie, budem kvôli nej plakávať a po každom filme vychádzať z kina zamilovaný. ()

selfesteem 

všechny recenze uživatele

Nápad dobrý, zpracování takové nijaké. Hodnotila jsem vysoko jen kvůli přesvědčivé Kristen Stewart, která vzhledem ke svému tehdejšímu věku podala opravdu skvělý výkon v roli s takovou tématikou. Jiné postavy mi v celém tom filmu připadaly tak nějak jakoby "na návštěvě". Učitelé tam mleli příšerný hlouposti, spolužáci jen tak odříkávali své texty a na rodičích nebylo vidět vůbec nic - to měl být snad záměr? A ta hudba se mi k tomu tedy vůbec nehodila. 4 hvězdy pro Kristen, pro ostatní "odpad". ()

Gazy 

všechny recenze uživatele

Vynikající drama z tvorby televizní stanice Showtime. Příběh možná není zrovna originální, ale způsob jak je prezentován a v jakém duchu se celý film nese si zaslouží jen slova chvály. Kristen Stewart se s rolí traumatizované dívky vypoořádala nadmíru dobře a hlavně díky jejímu výkonu přidávám pátou hvězdičku navrh. ()

Galerie (38)

Zajímavosti (6)

  • Natáčení ve škole muselo být nakrátko zastaveno kvůli vydatnému dešti, který ji zatopil. (HellFire)
  • Autorka předlohy Laurie Halse Anderson si ve filmu zahraje kuchařku, která na začátku filmu podává bramborovou kaši. (HellFire)

Reklama

Reklama