poster

Mluv

 • USA

  Speak

Drama

USA, 2004, 89 min

 • Makky
  ****

  Tak trochu oničom a nezáživný, ale o to viac realistickejší príbeh. Kristen ťahá celý film a je dobre, že má všetko na pleciach práve ona. Pokiaľ si bude dobre vyberať a pôjde cestou kvality a nie cestou peňazí (Twilight), tak sa určite raz dočká oscara. Má na to!(7.9.2010)

 • suicide
  *****

  Člověk si chce pustit nějaký dobrý film dopoledne, ale jaká chyba, že jsem vybral zrovna Speak. Takový depresivní film od samého počátku jsem už dlouho neviděl. A nejhorší je, že divák vlastě neví, proč tomu tak je... i když může více než dobře hádat... Ale na příčinách zas tak nezáleží - jde jen o tu interakci Melindy s okolím. Jak ji berou spolužáci, jak ji berou různí učitelé či pseudopřátelé a jaký ona sama má na ně vliv.... Určitě se v tom filmů dá najít mnohem více, než divák vídající obvyklé nenáročné komerční filmy je zvyklý vůbec hledat...(1.6.2009)

 • René.girl
  ****

  Nejsem zrovna velký fanoušek Kirsten Steward hlavně proto, že mi její herecký projev přijde v každém filmu naprosto stejný - roztržitý a roztěkaný a tak nějak podivný a kvůli tomu je podle mě odsouzena k tomu, že bude obsazována pouze do depresivních filmů nebo filmů o upírech. Na druhou stranu, ale musím se přiznat, že v tomhle filmu opravdu zazářila. 80%(7.1.2012)

 • misterz
  ***

  Námet nie je zlý, len žiaľ nebola tu dobrá réžia a ani to nebolo rozvinuté do rozumnejšieho príbehu. V oboch smeroch to chcelo viac života, viac energie a možno aj nejaký nápad. Prakticky celý film sa tu divák borí slimačím tempom jednou smutnou udalosťou hlavnej hrdinky a dôvodmi jej konania, avšak nudne, nezáživne a odtažito, pričom za najväčšie pozitívum sa tu dá pokladať jedine slušná psychologizácia tejto postavy. Záver síce mnohé zlepšil, len škoda, že išlo iba o pár minút z celého filmu. Z toho dôvodu sa nedostavili takmer žiadne emócie ani nič iné hodné zapamätania. Škoda toho, potenciál by tu bol. Jeden z filmov, ktorý aj napriek trefnému názvu toho veľa nepovie, a na ktorý sa do pár dní poľahky zabudne. 60/100 Videné v rámci - Project 52 Films by Woman.(14.3.2016)

 • Aidan
  ****

  Ne, že bych Melindě neštěstí přál - bylo by to zvrácené - ale přece jsem, snad i díky hereckému výkonu Kirsten Stewartové, byl okouzlen osobnosti, jaké z dosud možná obyčejné pubertální holky pod tíhou tajemství vyrostla. Ve škole plné uhihňaných roztleskávaček ztělestnila introvertní sílu a její bolest se přelila do umění. Nemožnost mluvit, nutnost nést břemena uvnitř může být u těch, kdo nepodlehnou chmuře, katalyzátorem obrazů, skladeb a básní. Jen doufám, že se promluvivší dívka nakonec, poté co shodila náklad, nestala zas jen "veselou středoškolačkou". Byla totiž krásná právě ve svém osamělém zápasení.(31.7.2013)

 • - Autorka předlohy Laurie Halse Anderson si ve filmu zahraje kuchařku, která na začátku filmu podává bramborovou kaši. (HellFire)

 • - Natáčení ve škole muselo být nakrátko zastaveno kvůli vydatnému dešti, který ji zatopil. (HellFire)

 • - Sordino, Melindino příjmení, v překladu znamená "potichu". (Kreeki)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace