Podezřelý

• slovenský

Podozrivý

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1987, 117 min

Cher, Liam Neeson a Dennis Quaid jsou přesně ti herci, kvůli kterým jsem se do tohoto filmu zakoukal. Nečekal jsem žádný zázrak, ale líbila se mi ta osmdesátková atmosféra amerického filmu tehdejší doby, která je specifická nejenom herci, ale i kvalitním českým dabingem. Příběhově to také není zlé, ale vlastně je Podezřelý především soudním dramatem, což samo o sobě není nic, co by vysloveně lákalo. Na druhou stranu je tu Dennis Quaid, který občas seběhne do terénu a vytvoří i nějaké to napětí. Spíše je to ale o objasnění a to je v závěru více než šokující. Dobrá jednohubka ideální na pondělní večer.(24.11.2015)

Je velmi málo výborných filmů ze soudní síně, a Podezřelý k nim spíše nepatří. Skoro celý se odehrává u soudu! Cher by mohla být nahrazena jakoukoliv jinou herečkou, stejně tak Dennis Quaid, a nic by se nezměnilo. Vyšetřování je tak trochu dílem náhody. Liam Neeson ve filmu nemluví. První dabing, ČNTS NOVA 1994.(18.12.2016)

• kocik1

Tak takové filmy se nám vážně líbily 30 let dozadu? Kristapána, na Podezřelém je nejpodezřelejší absolutní neznalost soudního systému a rádoby napínavé excesy hlavních představitelů, které provádějí povětšinou osamělí a potmě. A tak se nám obhájkyně vkrádá za temné noci a potajmu do auta oběti, ačkoli by si ho už z titulu své funkce jistě mohla prohlédnout legálně a ve dne, k tomu. aby si všimla, že její klient je levák, potřebuje pomocníka a zjistit si majitele SPZ v registru, co to je? Napínat se, co za hloupost zase scénárista vymyslí, v tom tedy napětí vážně nevidím.:-((6.12.2015)

Když si přečtete můj profil, tak slušné filmy vysílají dopoledne , odpoledne a večer dávají sračky . Dobrý film z právnického prostředí. Viz Kausa Wardových, Pár správných chlapů, Skandální odhalení a mnoho dalších filmů . Vůbec nevadí že je 25 starý, pohladí víc než nové akčáky i když některé mám také v oblibě.(2.12.2011)

Dobře napsaný scénář probouzí zvědavost jaký ďáblík za tím vším vězí. Z herců je pro mě velmi příjemné překvapení Cher, nemám jí zafixovanou jako herečku, ale tady předvedla velmi civilní a přirozený výkon a tak jediný co filmu vyčítám je absence motivu pro chování lobbisty Eddieho nebo mě snad Roth chce nabulíkovat, že takto se běžně chovají porotci soudu, ještě ve všemu povoláním lobbisti ?(7.2.2016)

• Cher

• - Liam Neeson spal pár dní v útulku pro bezdomovce ve Washingtonu D.C., aby se dobře připravil na svoji roli. (makimarketa)

• - Na některých filmových plakátech je text: „Právnička, která porušila dva zákony své profese... Nikdy se nezaplést s porotcem a nikdy nehledat důkazy na nebezpečných místech.“ (makimarketa)

• - Jedná se o druhý film Petera Yatese, který nese název s právním termínem. Prvním byl Očitý svěděk (1981). (makimarketa)