Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Krátce poté, co si soudce nejvyššího soudu vezme život, je na břehu řeky Potomac nalezena zavražděná žena. Podezřelým je hluchoněmý veterán z války ve Vietnamu, nyní bezdomovec, jehož případ je přidělen Kathleen Rileyové (Cher), přepracované právničce z washingtonského úřadu veřejného obhájce. Ačkoli okolnosti svědčí proti jejímu klientovi, Kathleen postupně zjišťuje, že se stal nevinnou obětí. Nečekanou pomoc získá od jednoho z porotců, lobbisty Eddieho Sangera (Dennis Quaid), který je také přesvědčený o Carlově nevině. Pouští se do pátrání na vlastní pěst a zasypává Kathleen novými důkazy. Obavy, že bude nařčena z ovlivňování poroty, však nezabrání tomu, aby se do Eddieho zamilovala. Mezitím se vynořují další informace, které Kathleen přivádějí na stopy, jež vedou z temného washingtonského podsvětí do nejvyšších vládních sfér. Čím blíže se však dostává k pravdě, tím větší jí hrozí nebezpečí... (Cinemax)

(více)

Recenze (38)

Marek1991 

všechny recenze uživatele

Či už Cher, Dennis Quaid alebo Liam Neeson, jednoducho všetci traja boli skvelí. Doslova mrazivá atmosféra, až mi to niekedy prekážalo, lebo sa mi to zdalo prehnané. Výborný námet a skvele prebiehajúci dej spolu s dialógmi. Záverečné poučenie je asi také, že nikto nestojí nad zákonom, aspoň by teda nemal, že vinný môže byť dokonca samotný sudca, že spoločnosť by nemala odsudzovať, až keď nie je niečo úplne dokázané a ani vtedy to nemusí byť pravda. Alebo to, že niekto, kto je vysoko postavený alebo ani nemusí a bolo voči nemu vznesených veľa podozrení a nikdy mu nič nedokázali nemusí byť čistý. Je to kriminalistická dráma, dokonca thriller a ja by som mu dal aj malý prívlastok psychologický. Celkom zaujímavý film na noc. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Dobře napsaný scénář probouzí zvědavost jaký ďáblík za tím vším vězí. Z herců je pro mě velmi příjemné překvapení Cher, nemám jí zafixovanou jako herečku, ale tady předvedla velmi civilní a přirozený výkon a tak jediný co filmu vyčítám je absence motivu pro chování lobbisty Eddieho nebo mě snad Roth chce nabulíkovat, že takto se běžně chovají porotci soudu, ještě ve všemu povoláním lobbisti ? ()

Reklama

nervoznideda 

všechny recenze uživatele

Když si přečtete můj profil, tak slušné filmy vysílají dopoledne , odpoledne a večer dávají sračky . Dobrý film z právnického prostředí. Viz Kausa Wardových, Pár správných chlapů, Skandální odhalení a mnoho dalších filmů . Vůbec nevadí že je 25 starý, pohladí víc než nové akčáky i když některé mám také v oblibě. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

To jsou mi postavičky! Postupem času mládnoucí Neeson jako obžalovaný, co musí u soudu používat elektronickou tužku Roberta Záruby, jeho snaživá obhájkyně Cher, které scénářem daná natvrdlost nedovolí ihned odhalit pozadí řezu vedeného zleva doprava, lobbista Quaid, který nejdřív hledá koho ojet, aby se prohlasoval zákon v Kongresu a pak z pozice člena poroty a s heslem expedice Adam 84 „Hlavně nenápadně“ pomáhá odhalit pachatele a soudce Mahoney, u něhož hádáte, jestli je má tu aroganci od přírody, nebo je podrážděný, že mu washingtonský deštík začíná vtékat do obuvi.. Soudní drama s přiměřenou porcí napětí, u kterého najdete všechny hříchy i ctnosti spojené s érou vzniku. Ta čtvrtá hvězda je za Kamenovu hudbu ostrou jako břitva. Při závěrečné naháněčce jsem měl pocit, že slyším i nějaký materiál k uloupení do Usual Suspects.. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Není to výborné, ale je to dobré. Má to správnou retro atmosféru a docela fajn herce, kdy Liam Neeson asi nikdy nezklame, ale ona i Cher je hodně snesitelná. Je hezké, jak se snímek snaží tlačit na pilu a chce nás strašně moc překvapit tím, jaké je zde finále. Trochu se to možná i povede, a tak si myslím, že film stojí za pozornost. ()

Galerie (34)

Zajímavosti (5)

  • Dennis Quaid před natáčením strávil měsíc povídáním si a pozorováním lobbistů, porotců a soudců, aby se připravil na svou roli lobbisty z Capitol Hillu. (makimarketa)
  • Liam Neeson spal pár dní v útulku pro bezdomovce ve Washingtonu D.C., aby se dobře připravil na svoji roli. (makimarketa)

Reklama

Reklama