Podezřelý

• slovenský

Podozrivý

Krimi / Drama / Thriller

USA, 1987, 117 min

Když si přečtete můj profil, tak slušné filmy vysílají dopoledne , odpoledne a večer dávají sračky . Dobrý film z právnického prostředí. Viz Kausa Wardových, Pár správných chlapů, Skandální odhalení a mnoho dalších filmů . Vůbec nevadí že je 25 starý, pohladí víc než nové akčáky i když některé mám také v oblibě.(2.12.2011)

Či už Cher, Dennis Quaid alebo Liam Neeson, jednoducho všetci traja boli skvelí. Doslova mrazivá atmosféra, až mi to niekedy prekážalo, lebo sa mi to zdalo prehnané. Výborný námet a skvele prebiehajúci dej spolu s dialógmi. Záverečné poučenie je asi také, že nikto nestojí nad zákonom, aspoň by teda nemal, že vinný môže byť dokonca samotný sudca, že spoločnosť by nemala odsudzovať, až keď nie je niečo úplne dokázané a ani vtedy to nemusí byť pravda. Alebo to, že niekto, kto je vysoko postavený alebo ani nemusí a bolo voči nemu vznesených veľa podozrení a nikdy mu nič nedokázali nemusí byť čistý. Je to kriminalistická dráma, dokonca thriller a ja by som mu dal aj malý prívlastok psychologický. Celkom zaujímavý film na noc.(3.3.2012)

• kocik1

Tak takové filmy se nám vážně líbily 30 let dozadu? Kristapána, na Podezřelém je nejpodezřelejší absolutní neznalost soudního systému a rádoby napínavé excesy hlavních představitelů, které provádějí povětšinou osamělí a potmě. A tak se nám obhájkyně vkrádá za temné noci a potajmu do auta oběti, ačkoli by si ho už z titulu své funkce jistě mohla prohlédnout legálně a ve dne, k tomu. aby si všimla, že její klient je levák, potřebuje pomocníka a zjistit si majitele SPZ v registru, co to je? Napínat se, co za hloupost zase scénárista vymyslí, v tom tedy napětí vážně nevidím.:-((6.12.2015)

Dobře napsaný scénář probouzí zvědavost jaký ďáblík za tím vším vězí. Z herců je pro mě velmi příjemné překvapení Cher, nemám jí zafixovanou jako herečku, ale tady předvedla velmi civilní a přirozený výkon a tak jediný co filmu vyčítám je absence motivu pro chování lobbisty Eddieho nebo mě snad Roth chce nabulíkovat, že takto se běžně chovají porotci soudu, ještě ve všemu povoláním lobbisti ?(7.2.2016)

Reziser Peter Yates /Garderobier, The Deep 1977/natocil dobru, ale stale len priemernu sudnu dramu s Cher na cele. pribeh ma cosi do seba /vysetrovanie vrazdy/, Cher sa pokusa dokazat nevinu klienta a ono jej to ide, a to tak, ze dobre. Kulisy su dost lacne papundeklove, ale plusom filmu je ten fakt, ze okrem Cher tu hral aj isty Dennys Quaid /Frequency/ a Niam Leeson /96 hodin/. 69 %(28.11.2015)

• Cher

• - Dennis Quaid před natáčením strávil měsíc povídáním si a pozorováním lobbistů, porotců a soudců, aby se připravil na svou roli lobbisty z Capitol Hillu. (makimarketa)

• - Jedná se o druhý film Petera Yatese, který nese název s právním termínem. Prvním byl Očitý svěděk (1981). (makimarketa)

• - Na některých filmových plakátech je text: „Právnička, která porušila dva zákony své profese... Nikdy se nezaplést s porotcem a nikdy nehledat důkazy na nebezpečných místech.“ (makimarketa)