Krátce poté, co si soudce nejvyššího soudu vezme život, je na břehu řeky Potomac nalezena zavražděná žena. Podezřelým je hluchoněmý veterán z války ve Vietnamu, nyní bezdomovec, jehož případ je přidělen Kathleen Rileyové (Cher), přepracované právničce z washingtonského úřadu veřejného obhájce. Ačkoli okolnosti svědčí proti jejímu klientovi, Kathleen postupně zjišťuje, že se stal nevinnou obětí. Nečekanou pomoc získá od jednoho z porotců, lobbisty Eddieho Sangera (Dennis Quaid), který je také přesvědčený o Carlově nevině. Pouští se do pátrání na vlastní pěst a zasypává Kathleen novými důkazy. Obavy, že bude nařčena z ovlivňování poroty, však nezabrání tomu, aby se do Eddieho zamilovala. Mezitím se vynořují další informace, které Kathleen přivádějí na stopy, jež vedou z temného washingtonského podsvětí do nejvyšších vládních sfér. Čím blíže se však dostává k pravdě, tím větší jí hrozí nebezpečí... (Cinemax)

Marek1991

Či už Cher, Dennis Quaid alebo Liam Neeson, jednoducho všetci traja boli skvelí. Doslova mrazivá atmosféra, až mi to niekedy prekážalo, lebo sa mi to zdalo prehnané. Výborný námet a skvele prebiehajúci dej spolu s dialógmi. Záverečné poučenie je asi také, že nikto nestojí nad zákonom, aspoň by teda nemal, že vinný môže byť dokonca samotný sudca, že spoločnosť by nemala odsudzovať, až keď nie je niečo úplne dokázané a ani vtedy to nemusí byť pravda. Alebo to, že niekto, kto je vysoko postavený alebo ani nemusí a bolo voči nemu vznesených veľa podozrení a nikdy mu nič nedokázali nemusí byť čistý. Je to kriminalistická dráma, dokonca thriller a ja by som mu dal aj malý prívlastok psychologický. Celkom zaujímavý film na noc. ()

dopitak

Je velmi málo výborných filmů ze soudní síně, a Podezřelý k nim spíše nepatří. Skoro celý se odehrává u soudu! Cher by mohla být nahrazena jakoukoliv jinou herečkou, stejně tak Dennis Quaid, a nic by se nezměnilo. Vyšetřování je tak trochu dílem náhody. Liam Neeson ve filmu nemluví. První dabing, ČNTS NOVA 1994. ()

Enšpígl

Dobře napsaný scénář probouzí zvědavost jaký ďáblík za tím vším vězí. Z herců je pro mě velmi příjemné překvapení Cher, nemám jí zafixovanou jako herečku, ale tady předvedla velmi civilní a přirozený výkon a tak jediný co filmu vyčítám je absence motivu pro chování lobbisty Eddieho nebo mě snad Roth chce nabulíkovat, že takto se běžně chovají porotci soudu, ještě ve všemu povoláním lobbisti ? ()

Falko

Zrucne natoceny thriller z pravnickeho prostredia. Tento den nezacal pre advokatku Cher zrovna najlepsie, najprv jej nejaki grazli ukradli retiazku a este hned v ten den dostane od sudcu prikaz na obhajobu Liame Neesona, ktory udajne zabil nejaku zenu, pricom jej plany na dovolenku sa rychlo rozplynuli. V porote je aj Dennis Quaid, ktory bude potajomky Cher pomahat s dokazmi o Andersonovej nevine. Chvilkami su tam napinave sceny s vyraznou hudbou Michaela Kamena, avsak treba si pockat na prekvapivy zaver. Je to tak na jedno pozretie...13.12.2008 ____ Cher - (Kathleen Riley) +++ Dennis Quaid - (Eddie Sanger) +++ Liam Neeson - (Carl Wayne Anderson) +++ John Mahoney - (sudca Matthew Bishop Helms) +++ Joe Mantegna - (Charlie Stella) +++ Philip Bosco - (Paul Gray) +++ Hudba: Michael Kamen +++ ()

Malarkey

Cher, Liam Neeson a Dennis Quaid jsou přesně ti herci, kvůli kterým jsem se do tohoto filmu zakoukal. Nečekal jsem žádný zázrak, ale líbila se mi ta osmdesátková atmosféra amerického filmu tehdejší doby, která je specifická nejenom herci, ale i kvalitním českým dabingem. Příběhově to také není zlé, ale vlastně je Podezřelý především soudním dramatem, což samo o sobě není nic, co by vysloveně lákalo. Na druhou stranu je tu Dennis Quaid, který občas seběhne do terénu a vytvoří i nějaké to napětí. Spíše je to ale o objasnění a to je v závěru více než šokující. Dobrá jednohubka ideální na pondělní večer. ()

• Dennis Quaid před natáčením strávil měsíc povídáním si a pozorováním lobbistů, porotců a soudců, aby se připravil na svou roli lobbisty z Capitol Hillu. (makimarketa)
  • Na některých filmových plakátech je text: „Právnička, která porušila dva zákony své profese... Nikdy se nezaplést s porotcem a nikdy nehledat důkazy na nebezpečných místech.“ (makimarketa)