Balík peněz

Where the Money Is

Balík peňazí

Drama / Komedie / Krimi

Německo / USA / Velká Británie, 2000, 89 min

„Paráda, ukradla ste trúbu. Keby ste si dala dole nohavičky, možno by vám dal aj kávovar.“ Paul Newman hrá v BALÍKU PEŇAZÍ noblesného lupiča, ktorý predstiera infarkt, aby sa vyhol kriminálu; namiesto toho je „prevelený“ do obyčajného ústavu. Tu sa oňho stará atraktívna opatrovateľka (Linda Fiorentinová), ktorá odhalí mužov podvod a spolu s priateľom ho zatiahne do svojho lupičského plánu... Dobrý nápad, svižné dialógy, milá atmosféra a zdatné herecké obsadenie v čele so šarmantne starnúcim Paulom Newmanom.(31.5.2008)

Působivé především díky ústřední dvojici protagonistů, která se skvěle doplňuje a vytváří zajímavou atmosféru jinak spíše tuctového filmu. Tomu, že je Paul Newman stále celkem ucházející štramák, začínám věřit čím dál tím více, a právě jeho "vzpoura proti stáří" je asi nejopravdovější stránkou spíše oddechově a komediálně míněného snímku.(15.3.2005)

Kriminální komedie o nové touze v jinak nudném životě. Ošetřovatelka Carol (Linda Fiorentino) naráží ve starobinci na nově přivezeného Henryho (Paul Newman). Provokuje jí jeho kriminální minulost a tak neváhá vmanévrovat nejen Henryho, ale i svého manžela Wayna (Dermot Mulroney) do svého potrhlého plánu. A protože se z Wayna vyklube nudný přízemní suchar, který žárlivě kope okolo, tak má možnost Carol se za pomoci Henryho osvobodit ze svých těžkých okovů a začít novou vzrušující etapu svého života. Má to určité napětí, i trochu toho vtipu, a přesto tomu chybí hodně.(7.2.2012)

Tuctově natočené, tuctově zahrané. Nad průměr malinko vyčnívá jen Paul Newman, kterému ani v pokročilém věku 75 let neschází entuziasmus, byť po velkou část filmu jen (pozor spoiler :-)) sedí na vozíku. (konec spoileru) Celkem v šoku jsem byl po zjištění, že Linda Forentino měla v době natáčení 42 let - uff, takhle dobře po čtyřicítce nevypadám ani já, a to už je co říct! :-P(12.11.2013)

Velice inspirativní vyprávění. O jedné nespokojené mladé dámě, která trpěla utkvělou představou, že jí život protéká mezi prsty - a tak se rozhodla ten vpravdě neutěšený stav bez zbytečných okolků změnit ... o jednom skrz naskrz spořádaném mladíkovi, který se ze všech sil snažil její výstřelky tolerovat ... o jednom postarším chlápkovi s neobyčejně zajímavou minulostí, kterému budete nepokrytě fandit, ať udělá cokoli - neboť patří k těm opravdovým mužům, které v ideálním případě potkáte jedinkrát za život a ve všech ostatních případech je ani nezahlédnete ... a o jedné důmyslné loupeži, která (ač by neměla) probouzí jenom samé pozitivní myšlenky. Myslím, že je nejvyšší čas, abych taky něco zásadního provedla se svým životem. Asi bych měla jít a něco vyloupit ... jenomže nemám odvahu ani dostatek kreativity - a především postrádám toho správného parťáka.(13.3.2013)