Balík peněz

Where the Money Is

Balík peňazí

Drama / Komedie / Krimi

Německo / USA / Velká Británie, 2000, 89 min

Balík peněz ke svému životu v podstatě nepotřebuji, ale kdyby mi ho nějaký nehybný stařík nabídl, tak bych mu patrně rovněž pomohl roztočit kola jeho invalidního vozíku. Mne tedy mrtvicový Newman docela pobavil, stejně jako tento snímek, i když o nějakou ukrutně rafinovanou zlodějinu světového formátu se rozhodně nejedná. Avšak obsahuje to tolik hlášek jako novoroční projev libovolného amerického prezidenta a v některých momentech je to i zábavnější.(11.8.2014)

Zajímavý krimi film, ale ne strhující. Do role Carol bych obsadil někoho jiného, Newmanovi tady sekunduje dost křečovitě. Jako většina US filmů je i tenhle moc ukecaný (hlavně Carol) - to nesnáším. Jako by si tvůrci neuvědomovali, že kamera a divákova fantazie mnohdy stačí. Třeba ten "taneček na klíně" moh být beze slov a efekt by byl někde jinde.(19.2.2008)

Nenápadný film, ale ... skvělý Newman a Carol s manželem Waynem jakbysmet... Děj odsýpá v přiměřeném tempu a mezi Henrym a Carol to uvěřitelně jiskří ....Carol je roztomile sexy a Paul Neman coby Henry je na svůj věk stále k nakousnutí (hraje přirozeně a nepřehrává jako velká většina herců v jeho věku, prostě z něj není cítit ta křeč ze stáří, věříte mu, že to co se děje se děje správně a že si za tím stojí) Pro mě tedy milé překvapení, což dokazuje i fakt, že i když jsem už film viděl, i je možné ho snadno někde stáhnout a přesto jsem si ho z nostalgie k panu Newmanovi v trafice koupil.(16.3.2011)

Tuctově natočené, tuctově zahrané. Nad průměr malinko vyčnívá jen Paul Newman, kterému ani v pokročilém věku 75 let neschází entuziasmus, byť po velkou část filmu jen (pozor spoiler :-)) sedí na vozíku. (konec spoileru) Celkem v šoku jsem byl po zjištění, že Linda Forentino měla v době natáčení 42 let - uff, takhle dobře po čtyřicítce nevypadám ani já, a to už je co říct! :-P(12.11.2013)

"Ani po infarktu člověka ženský nenechaj na pokoji !!" ;) Velmi slušný a vtipný film, mezi jehož hlavní přednosti patří vůbec ne špatné dialogy, příjemná hudba Marka Ishama, opravdu svěží tempo podpořené umírněnou stopáží a především výborné herecké obsazení v čele s triem Paul Newman, Linda Fiorentino a Dermot Mulroney, přičemž oba páni patří mezi mé nejoblíbenější herce, což však nemůžu říct o Lindě Fiorentino, která mě vždy spíš rozčilovala a nejinak tomu bylo zprvu i tentokrát, protože i její postava znuděné americké nanynky bůhvíodkud se především v prvních minutách chovala tak nesmyslně a hloupě, že by jí jeden nejradši vlepil pár facek.. Postupně si mě však ošetřovatelka Carol i její představitelka získaly na svoji stranu, že jsem jí prostě musel držet palce, a nakonec i tu Lindu Fiorentino zřejmě vezmu na milost, byť ani zde nepředvádí bůhvíjaký herecký koncert, nicméně si tak alespoň můžete užít skvělého Paula Newmana, jemuž tu pózu muže, který se vší silou vzpírá svému věku, prostě musíte uvěřit, film však jako celek už tak věrohodný není.. Především scény, při nichž je upoutaný na invalidní vozík a hraje dementního chromajzla po mrtvici, patří k tomu nejlepšímu, co snímek režiséra s podivným příjmením nabízí.. Když si uvědomíme, jak svěže a mile Balík peněz mezi všemi těmi překombinovanými rádoby inteligentními snímky podobného ražení z poslední doby působí, zamrzí zejména fakt, že se tvůrci prostě nedokázali rozhodnout mezi komedií a dramatem, a tak to finální rozuzlení vyznívá naprosto do prázdna..(12.9.2013)