Mladá Carol pracuje jako ošetřovatelka v pečovatelském ústavu a ubíjí ji nuda v práci i v manželství s Waynem. Jednoho dne ale do ústavu přivezou záhadného pacienta - je to postarší sympaťák Henry a Carol zanedlouho zjistí, že nový pacient skrývá nějaké tajemství. To vyprovokuje její zvědavost s časem se oba spřátelí. Vyjde ale najevo, že Henry je zkušený zloděj, který se do ústavu dostal proto, aby se vyhnul vězení. Vznikne mezi nimi zvláštní vztah a ten v Carol probudí odvahu a schopnosti, o kterých sama nevěděla. S těmito novými zlodějskými ambicemi Carol přesvědčí Henryho, aby spolu udělali jeho poslední akci. Henry ji a Wayna začne učit a tato zvláštní trojice začne připravovat rafinovanou a nebezpečnou akci. Na jejím konci na ně čeká pořádný balík peněz... (oficiální text distributora)

tron

„Paráda, ukradla ste trúbu. Keby ste si dala dole nohavičky, možno by vám dal aj kávovar.“ Paul Newman hrá v BALÍKU PEŇAZÍ noblesného lupiča, ktorý predstiera infarkt, aby sa vyhol kriminálu; namiesto toho je „prevelený“ do obyčajného ústavu. Tu sa oňho stará atraktívna opatrovateľka (Linda Fiorentinová), ktorá odhalí mužov podvod a spolu s priateľom ho zatiahne do svojho lupičského plánu... Dobrý nápad, svižné dialógy, milá atmosféra a zdatné herecké obsadenie v čele so šarmantne starnúcim Paulom Newmanom. ()

Jara.Cimrman.jr

Balík peněz ke svému životu v podstatě nepotřebuji, ale kdyby mi ho nějaký nehybný stařík nabídl, tak bych mu patrně rovněž pomohl roztočit kola jeho invalidního vozíku. Mne tedy mrtvicový Newman docela pobavil, stejně jako tento snímek, i když o nějakou ukrutně rafinovanou zlodějinu světového formátu se rozhodně nejedná. Avšak obsahuje to tolik hlášek jako novoroční projev libovolného amerického prezidenta a v některých momentech je to i zábavnější. ()

Renton

Scénář: E. Max Frye, Topper Lilien, Carroll Cartwright .. Slabší a jen lehce zábavný snímek natočený asi jen tak pro radost protagonistů. Bez Paul Newman by to nestálo vůbec za nic, přesto žádný zázračný výkon nepředvádí - zvláště první třetinu filmu:) Kdežto Linda Fiorentino je výborná a dohromady tvoří celkem sehraný pár. Bez zmíněné dvojíce bych nejspíš snímek v opravdu nočních hodinách do konce neviděl. Konec je ovšem velmi slabý a klasicky šťastně vypointovaný aneb pokud neumřely, žijí dodnes.. 50%. ()

Pohrobek

Působivé především díky ústřední dvojici protagonistů, která se skvěle doplňuje a vytváří zajímavou atmosféru jinak spíše tuctového filmu. Tomu, že je Paul Newman stále celkem ucházející štramák, začínám věřit čím dál tím více, a právě jeho "vzpoura proti stáří" je asi nejopravdovější stránkou spíše oddechově a komediálně míněného snímku. ()

Radyo

Tuctově natočené, tuctově zahrané. Nad průměr malinko vyčnívá jen Paul Newman, kterému ani v pokročilém věku 75 let neschází entuziasmus, byť po velkou část filmu jen (pozor spoiler :-)) sedí na vozíku. (konec spoileru) Celkem v šoku jsem byl po zjištění, že Linda Forentino měla v době natáčení 42 let - uff, takhle dobře po čtyřicítce nevypadám ani já, a to už je co říct! :-P ()