Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

JJ.Gibson

Ratatouille je krásně laděný příběh o vaření, jedné neobyčejné krysy "kuchtíka" Remyho. Animace filmu byla výborná a Pixar znovu dokazuje, že začíná překonávat všechny svoje rivaly. Velmi se mi líbila vizualice postav a hlavně Colette, jo animovaný baby Pixar umí :) A teď k tomu přoč jsem nedal 5*, nejspíš je to trendem animovaných filmů, tvůrci se snaží o poutavý příběh, vždy je v něm zahrnuto nějaké to mravní ponaučení atd. V tom bych problém neviděl, ale připadá mi, že už tyto animáky nebývají tak vtipné, né že by humorná složka filmu zmizela, to né, ale mohlo tam toho být více dle mého názoru... ()

Sandiego

Ještě plyšovější než kdy předtím. Pixaři hold nemají konkurenci, ani ve zpracování, ani v krásném příběhu s takřka chaplinovskými gagy. ()

GodComplex

V poslednich letech to s animated kousky vypadalo hodne zoufale, Shark Tale, Robots, Madagascar, Cars atd. prevazne prumerne az podprumerne zalezitosti. Ratatouille ale Pixar a Brada Birda vraci zpet do hry. Co se vtipnosti tyce, tak se tvurci sice nejak extra nepredvedli, nicmene o to vice se mohli zamerit na celkovy vjem. Presto tomu neco chybi, mozna prave zminena vtipnost, vetsi napaditost. Z vokalnich talentu bych vyzdvihl Peter O'Toolea, ktery v roli gastro kritika exceloval. Vysledek je velmi dobry. 7/10 ()

MikO_NR_1909

Veľmi pekná myšlienka, krásny Paríž, ústredná dvojka super... Ale je to veľmi dlhé a paradoxne obľuba, ktorú som pociťoval k hlavným postavám tou minutážou chabla. Dlho som mal štvorhviezdičkový feeling, ale časom to slablo. ()

sta

technicky sice dokonalé, ale u Ratatouille jsem si pořád říkal, že by Pixar už měl zkusit natočit "něco jiného".. všechny snímky jsou tak nějak jinak stejné.. ale je mi jasné, že obdobný projekt je natolik časově a finančně náročný, že experiment by byl snad až příliš velký risk, takže se asi ničeho takového nedočkáme..nejvíc mě pobavil kraťas Lifted, který byl před projekcí hlavního snímku ()

sonnak

Mezi 4 a 5* a vážně nevim kam se spíše přiklonit, achjo. Animáky mě obecně příliš neberou a srovnávat se imo taky moc nedají...dammit. Zatím nechám 4. ()

numi

Je to od Pixaru, takže si všechny chvalozpěvy na adresu technického zpracování domyslete. Připočtěte jen jedinečnou mimiku Remyho, která je dokonce i na Pixar nečekaně geniální, a přimíchejte kouzlo kouzelné atmosféry okouzlující Paříže, která na vás kouzelně dýchne i přes to, že z ní uvidíte jen nějaké čtyři záběry. A to je to největší kouzlo mistra - dostat Paříž divákovi do hlavy skrze kanály a roztěkanou chaotickou kuchyni - smekám! KOUZELNÉ. Komedie roku! Jeden z nejlepších animáků všech dob! A mnoho dalších transparentních výkřiků zaznívalo na adresu tohoto snímku. A existuje nějaký lepší důkaz kvality než to, když se z filmu, který ve vás vzbudil ta největší očekávání, vracíte spokojení? Já myslím, že není. Komedie a animák roku. [listopad 2007] ()

Lum3n

Tak od tohoto filmu jsem opravdu hodně očekával...a o to víc jsem byl zklamaný: scénář bez nápadu, děj nezábavný a strašně protahovaný, celkově byl film až příliš jednoduchý a přímočarý, jediné co mě opravdu zaujalo byla úžasná úroveň animace, ale to bylo tak vše.. vůbec mi připadá že to s pixarem jde s kopce: po dokonalém Hledá se nemo přišli o něco horší, ale pořád skvělí úžasňákovi, auta byla zase o něco hoší a teď ta propast před nudným a fádním ratatouille.. no, snad to wall-e napraví:).. abych to shrnul: pokud chcete opravdu originalni a zabavný animák sáhněte raději po divokých vlnách. ()

zipper111

Jeden z nejlepších animáků co jsem v poslední době viděl, vůbec nebyl utahaný, vleklý a nudný (jako například Spláchnutej!), naopak nádherně animovaný a pestrobarevný jak ohledně vizualizace tak i příběhu. Na moje preferované ToyStory to nemá, ale to je můj subjektivní pohled :) ()

Tirion

To, co dnes dokáže animace, vlastně Pixar - ani už nevím jestli to není synonymní spojení - je okouzlující a v případě Pixaru i odzbrojující. Dreamworks se svým Shrekem jaksi zůstal kdesi v hloubi startovního pole. Ne, že by zaspal začátek, ale v průběhu závodu mu došly síly a originalita. Pixar nám servíruje skutečnou lahůdku a to na zlatých podnosech a my ji konzumujeme zlatým příborem a zapíjíme červeným vínem ročník 1949. Víte, příběh sice obsahuje hodně klišé a tzv. moralizujících poučení atp. ale je to pojato tak umě, že nám to nepřijde jako nějaký rušivý element, jak tomu bohužel u animáků bývá. Jsme svědky toho, že animované filmy už nejsou jen pohádkou pro děti, ale je to film, který zaujme a nadchne dospělého diváka. Příběh není kdovíjaký, ale humor, hudba, režie, herecké výkony obecně a skvělá animace nám prostě ukazují jak vynikající film může být "animák" a že vlastně může být milionkrát lepší než kterýkoliv hraný, vysokorozpočtový blockbuster. Ať žije Pixar. Nastává epocha animáků. Thanks God! ()

Makky

Bol som naozaj prekvapený a po celú dobu som si užíval úžasné animácie, krásu, detaily a neskutočnú dokonalosť všetkého. Jednoznačne najlepší animák poslednej doby, ktorý poteší oči každého bez rozdielu veku. Doporučujem pozrieť všetkým potkanom :) ()

buldock

Velmi chutná a vizuálně podmanivá podívaná , která je ve své první polovině lehce nevyrovnaná , ovšem to co divák uzře a prožije v polovině druhé je tak krásné , dojemné , neuvěřitelně poutavé , originální a jako třešnička na dortu je vše zakončeno brilantní a nečekanou pointou , která pohladí a rozpláče. Film: 89% ()

gogos

Nejpovedenější animák od první Doby ledové! Výborný příběh, překrásná animace, skvělý "herecký" výkon myšáka. Více než dobře se vyvedl i český dabing. Skutečně jeden z nejlepších animáků všech dob ;-) ()

Naslund

Je to vtipné, milé, originální a hlavně zábavné. Co je to? Prakticky jakýkoli animák od Pixaru. Začínám být pomalu zvědavý, kdy se jim něco nepovede, ale takové časy jsou daleko v budoucnu a snad k nim nedojde. Ratatouille není pro ty nejmenší, ale aspoň mohou vzít rodiče děti do kina na něco takového, co se bude líbit více jim. Mě moc nebyla sympatická hlavní lidská postava, ale spousta skvělých detailů a myších výrazů to vynahradilo. U naklepávání masa jsem vyprsknout smíchy prostě musel. Také mě potěšilo, že brácha hlavního myšáka má úplně stejný výraz v obličeji jako můj velmi plnoštíhlý kocour. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)