Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

Prochy38

Silný příběh, krásná animace, dokonce i dabing se mi líbil. ŘAdil bych to mezi jeden z nejlepších animáků vůbec, to u mě bez debat. Ale něco prostě mi nesedí. Nemohu dát 5*, i když jsem byl prakticky nadšen. Krysa do kuchyně nepatří, a to ani v pohádkách, sorry Remy. ()

iampatrik

85% PLUS: vynikající sebemenší detaily úplně všeho, charismatický kuchaříka, myšák (lepší než někteří skuteční herci) MÍNUS: nic, co by stálo za řeč POZN.: Ratatouille hravě strčí do kapsy Pohlreicha (Ano, šéfe!), Emanuela Ridiho (S Italem v kuchyni), Jamie Olivera (The Naked Chef) a podobné! ()

Píta

Zažil jsem něco nového. Vynikající film z velmi nečekaného zdroje. Tvrdit, že film a mistři z Pixar Animation Studios zbortili mé představy o kinematografickém umění by bylo hrubě nedostatečné. Prodělal jsem niterní otřes. V minulosti jsem se netajil svou nedůvěrou vůči animovaným filmům, ale teprve nyní si plně uvědomuji, že geniální film může vzejít odkudkoliv. Tento film je dle mého názoru nepopiratelně nejlepším animovaným filmem historie. Brzy se k němu opět vrátím... [komentář parafrázuje slova gastronomického kritika Antona Ega] ()

Yarushka

Skvělý animák, který mě stále baví. Nikdy bych si nepomyslela, že souhra člověka a myšky by mi mohla přijít reálná..:D ()

Hanes88

Velice se mi to líbilo. Tento film to měl těžké, protože byl hodně proslavený, takže každý ( stejně tak i já) od toho čekal hodně. A myslím si, že nejsem sám když tvrdím, že to tenhle film zvládl. Člověk když se dodíval, mohl hodnotit jedině kladně. Mělo to prostě skoro všechno...nápad, skvělé animace a vůbec celý příběh i postavy byly parádní. Jenže je tam to skoro. Po celý filmek mi tam něco chybělo, takže nemůžu dát 5*. Ale jinak velice povedený animák. ()

Milodar

Kde se vzal, tu se vzal, je tu krysák gurmán. Svoje delikatesy míchá v nóbl podniku, uprostřed ztřeštěných Frantíků. To celé prostřednictvím mladíka, kterého tahá za pačesy..Celkový dojem z tohoto filmu je ovšem spíš takový, že nás tvůrci tahají na jedné nemastné, neslané a k tomu ještě rozvařené nudli. ()

vander19

Výborná rozprávka, ktorá nám rozpravá príbeh o tom, že za svojimi snami sa oplatí ísť. A hoci aj proti celému svetu a keď sme stále za blázna môžme my byť tými, ktorý majú pravdu. Príbeh Remiho je toho dôkazom aj poučením, že vzdávať sa dopredu netreba. Pixar mi týmto filmom pripravil veľmi príjemný večer. Na filme som sa dokázal aj zasmiať, aj sa občas čudovať aký príjemný a veľmi inteligentný koniec nám tvorcovia pripravili. Nie je to však úplne dokononalé a nájdu sa aj trošku hluché pasáže...82% ()

Patrik256

Tržby v USA za první víkend: 47 027 395 $ (3940 kin) // Náklady na výrobu: 150 mil. $ // Ocenění: Oscar '07 - animovaný film; nominace: hudba, zvuk, střih zvuku, původní scénář // Zlaté glóby - animovaný film // BAFTA - animovaný film... ()

MnamBuchta

Ratatouille je jeden z nejlepších animovaných filmů co kdy vznikl a já ho hltal už od malička a nedokážu slovy popsat jak moc tento film miluju. Postavy, emoce, animace, vtipy, dialogy, hudba, barvy, detaily to vše tu funguje na jedničku, dokonce i jídlo tu vypadá tak dokonale, že vždy dostanu hlad, když na tento skvost kouknu. PIXAR nám uvařil TOTÁLNÍ GRANÁT. 10/10 ()

Jayem

Už pred samotným predstavením ma navnadil pixar krátkym predfilmom o mimozemšťanoch:) a potom priššiel samotný film. Perfektná animácia čo nieje pri pixare žiadna novinka, skutočné zaujimavý príbeh (konečne niečo nové) a podaný spôsobom skôr pre dospélých ako deti. Velmi dobre som sa bavil. Skvele podané hlody a hlášky spojené z príbehom. Prvý krát som počul potlesk v kine po predstavéní. A len tak na okraj tenro rok mýši rulez (Škaredé káčatko a ja, Spláchnutý) a nie tie blbé tučianky, ktoré už ani vidieť nemôžem (Divoké vlny, Happy feet). ()

Dominique

Čekal jsem hodně, dostal jsem ještě víc. Až na menší předvídatelnost příběhu (ale to je můj osobní problém) nemá Ratatouille chybu. Animace je naprosto úžasná, sám Remy má tak přirozený výraz v obličeji, že by ho člověk chtěl domu. Skvělá hudba, skvělý spád. Jeden z nejlepších animovaných filmů, co jsem kdy viděl. ()

M.I.K.E.

Pixar posunuli hranice animátorské dokonalosti jěště dál, než pro mě bylo třeba. Chválím za promakané detaili, co se týče celé Paříže ( Eifelovka tu vypadá líp než ve skutečnosti) a kuchyně. Problém nastal v tom, že krysy jsou mé neoblíbené zvíře, a jelikož (jak už sem říkal ) animace byla tak skvělá, že myši v tlupě vypadali jako reálné. Vím, že je to je pouze můj subjektviní problém(a pár odpůrců krys), ale lehce mi tyto horní záběry kazili chuť z filmu. Vždy dám přednost Tomovi z Toma a Jerryho:-). Příběh sice nedosahuje kvalit Shreka a humorem nesrší třeba jako v Úžasňákách, ale celkově se jedná o milou a roztomilou podívanou, která je hlavně originální ( hlavně nápad s tahaním za vlasy byl super, připomínal mi návrat do dob Křečka v noční košily, kdo viděl určitě pochopí:-) ()

dehlie

je to bez debaty najkrajšia animovaná rozprávka akú som videl. krysy a podobné hlodavce neznášam. v kreslenej podobe som si však remyho, emila a ďalších zamiloval. scéna keď ego ochutnáva ratatouille bola dojemná. ()

Klay

Konečně pixarovka bez vztyčeného výchovného prstu. Ratatouille ohromuje v první řadě dokonalou animací s citem pro detail a pak taky odvahou Birda a spol. vydávat to za film pro děti. Ne že by pro ně byl snad nevhodný, ale mám pocit, že tohle je asi nejdospělejší 3D animák vůbec. Vtípky jsou pefektně načasované, humor spíš decentní, příběh bez typických záchytných bodů a bez pořádného záporáka. Pro děti je to navíc dost dlouhé. Téměř dokonalý kousek, labužnický stejně jako ty pokrmy u Gusteau. Ale něco tomu chybí. Něco co by mi donutilo vzpomínat na ten film dlouho po jeho skončení - výrazná stylizace, propracovaná postava, geniální scéna nebo vtip. Ratatouille je "pouze" kvalitkou, těsně pod žánrovým stropem, dávkovanou rovnoměrně po celých 110 minut. ()

dressic

Bohužel pro tento film jsem se nemohl připojit k těm 5kařům, protože mi zde něco ještě chybělo, ale i tak to byla velmi povedená animovaná komedie o souhře myšáka gurmána a nemotorného umývače nádobí. ()

Zombi

Po pravdě, trailer ani příběh mě absolutně nenavnadily, prostě tenhle film jsem si s klidem nechal ujít, i když měl dobré recenze a až teď jsem se na něj podíval, protože ke mě doputoval a nic jinýho nebylo. Musím říct že jsem udělal chybu a že je to skvělej film, jak po stránce vizuální, tak příběhové. Není zde tolik vtípků, které někdo od kresléného filmu automaticky očekává, v podstatě vám ani nepřijde že je to kreslený film, jen na začátku jsem si několikrát řekl že to je skvěle udělané a za chvilku už jsem to vnímal jako kterýkoliv jiný hraný film. Tohle se prostě povedlo. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)