Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

Kracken

Velmi netradiční, originální, vtipný a dojemný kuchařský animák. Vypadá to že Pixarovky stoupají vzhůru s každým svým novým dílkem. Gusteau je mrtvý, ať žije Remy !!! ()

Ondra16

I když jsem šel do kina poměrně nažhavený a s nejistotou jestli se to těm "největším animátorům" povedlo, tenhle film mě dostal. Už jen ta moderní animace a dokonalé rozpohybování postav. Celý příběh je kapitolou sám pro sebe, protože tohle vymyslet..Pixar opět dokázal, že ta jejich lampička je prostě pořád nejlepší. A tak to viděla i porota, takže Oscar tohodle krysáka neminul. Bravo. ()

bari68

Krásna animácia, pekný príbeh,vtipné a miestami dojemné....Nikdy by som si nepomyslel,že tak dlho od dôb základnej školy sa budem na animáku tak dobre baviť. ()

SkyLukey

Příjemný animovaný film. Přestože se jedná o film, u kterého divák ví, jak dopadne je pěkným filmovým zážitkem. Ratatouille pohladil po duši. ()

Han22

Každý může vařit, ale umělců je jen pár. A mezi animáky tyhle umělecké díla tvoří zásadně Pixar. Ratatouille není nijak ultra cool zábavný, akční ani neoslní úžasnou animací. Místo toho nabízí originální příběh o malém krysákovi Remym, který se odmítá smířit s pojídáním odpadků a sní o vybraných jídlech a restauraci svého idolu šéfkuchaře Gusteaua. Náhoda mu přistrčí mladého pomocníka Linguiniho, který vařit neumí, ale který se po trošce tréninku stává jeho nástrojem a přítelem. A to je vlastně celé. Je tu nějaká ta romantika, rodinné záležitosti, podlý šéf a hrozba největší je přísný kritik Anton Ego (něco jako Pohlreich), ale přesto je to film hlavně o vaření a neobvyklém kamarádství. A z toho vaření se mi mimochodem sbíhaly docela sliny :-) Ale hlavně je to film co má prostě to něco nepojmenovatelné navíc, co z něj dělá pro mě animák roku 2007. ()

adam9

Pět hvězd je málo, studio Pixar mě dostalo podruhé. Po The Incredibles přišlo opět se skvělým animákem, který mě pohladil po mé dětské duši. Francii všeobecně moc nemusím, avšak tento příběh, který se odehrává právě v hlavním městě země "galského kohouta," mě donutil si na něm smlsnout. Od začátku do konce jsem se bavil, ať už díky komickému šéfkuchaři či Linguinimu samotném. Pro mě jednoznačně doposud nejlepší pixarka... ()

Torimmer

Jo jo, tak to je supr. Nevím jestli jde o nějaké mistrovské dílo. Ale možná jo. Ratatouille je komorní, příjemný, ale hlavně naprosto kouzelný snímek. Pixar má skělé animáky, přesto mě neohromí tak, jak bych si přál. Jedou celkem podle osvědčených tradic. A i u tohohle trochu. Ratatouille se ale vyznačuje o něco dospělejším příběhem. Myslím vyzněním myšlenky a postavama, ale třeba i tím, že zběsilé akce pro pobavení děcek tu není tolik. Zpracováním je to více pro děti nebo pro celou rodinu, ale jak říkám - kouzlo tomu nechybí vůbec, ať už je to začátek na venkově, nebo zbytek filmu, kdy uvidíte nádherný výhled a pocítíte atmosféru nádherné Paříže, jejích ulic a jedné důležité restaurace. Hlavní postava krysa Remy je taky kouzelný a konec filmu pohladí po duši tolik jako podle mě málo který animák. ()

HiddenDragon

Disney s Pixarem je fungujici kombinace a pribeh o Remym - malem potkanovi, ktery touzi varit - je opravdu originalni a myslim ze nezestarne. Lide budou jist vzdycky a navic ma tenhle film opravdu kvalitni animaci, takze je vizuelne stale pritazlivy. Pohyby hlodavcu jsou propracovane, prostredi pestrobarevne (ale nepreplacane), a myslim si, ze kdo pri sledovani "Ratatouille" nedostane hlad nebo alespon na neco chut, je divnej :) Neni tu nic, co by mi prislo "na silu". Vsechno je jednoduse a sikovne zapracovano, i to jak vlastne Remy vari, a navic ten zaver s Antonem Egem, prisnym kritikem, je proste perfektni a dojemny zaroven. Nemluve o tom zakomponovani "potkana" do nazvu, ktery je zaroven druhem jidla. Tezko rict, koho to napadlo, ale je to velmi chytre (mimochodem, sice to nehraje roli, a i kdyz v cestine to zni lip a je to kratsi, Remy - tedy alespon podle bonusu na DVD - ma byt potkan/brown rat, nikoliv krysa/black rat...to jen takovy prirodopisny detail ;) Navic se jedna o film Pixaru, takze to neni takova ta "uzpivana" disneyovska klasika. Pisnicka tu neni vlastne zadna, ale Francii inspirovany soundtrack bohate dostacuje. [Oscar 2008: Nejlepší animovaný film] ()

jirijost

Znáte to když koukáte na film a po celou dobu jeho sledování se jen usmíváte? Ratatouille je přesně tenhle typ filmu. Kouzelný příběh myšáka Remyho se snad nejlepší animací kterou jsem kdy viděl, dávají dohromady nezapomenutelný film, který si rád budu pouštět znovu a znovu. ()

iXtr3m3

Krásny animák, ktorý polahodí srdce i dušu a navnadí na dobré jedlo. Taká animovaná verzia Favreovho Chief-a... :) ()

Zagros

Krysa jako hlavní hrdina se asi líbila (Spláchnutej 2006) a tak američtí filmoví tvůrci nelenili a hned přidali další krysí animák. Tentokrát krysu hodili do kuchyně a krysák se stal vyhlášeným kuchařem ve Francii. No, tolik asi k ději. :-) Je to originálnější, místy vtipnější a díky tomu vaření asi i přijatelnější. Z mého pohledu jsou to průměrné tři hvězdy pro průměrný animák. Kdo animáků viděl méně, nebo žádný už dlouho ne, může se bavit více. Na jeden večer pro nekonfliktní a jednoduchou zábavu je to asi fajn. Bod k dobru je i to, že to tvůrci dál neždímali a nevzniklo dalších pět dílů. ()

Arach.No

Pixar odvedl jako vždy svou práci na 100% a všechny nás výborně pobavil. Jak už je u něj zvykem, nejde pouze o ždímačku humoru, příběh vždy na rpvním místě. Proto si Remyho okamžitě zamilujete a té úžasně animované myši přejete aby dosáhla toho co je všem stejně od začátku jasné. Okamžitě po opuštení sálu jsem si posteskl nad tím jak dlouho to jenom bude trvat, než nám Pixar naservíruje svou další lahůdku. Tentokrát to budou roboti, s pípajícím Wall-Em kterého se už dnes určitě nejen já nemůžu dočkat. ()

wasillisa

s novym bytem sme vyfasovaly i potkana, moc sem ho nemusela, protoze je uplne blbej, ale hned jak sem skoukla tenhle film, tak se stal opravdovym mazlickem a uplne mi prirostl k srdci..... ... a tohle je komentar na urovni... btw potkan kousl prave sam sebe do ocasu, je fakt blbej, pocatecni nadseni vyprchalo, ale stejne ho mam radsi nez predtim a jeste neco - menuje se Bořek, ale volam na nej Boří, nekdy Boříku... ..ale nikdy na to neslysi... meli by udelat prisnejsi testy po dvoustym hodnoceni, aby sem nepsali lidi, jako sem treba ja.. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)