Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

Gerrard8

Jednoznačne najlepšia animovaná rozprávka na svete, ak toto niečo prekoná tak to už nedokážem popísať na konci som si aj máličko poplakal proste úžasná rozprávka. ()

Carbo

Komplikovaný filmek. Na první shlédnutí se mně vůbec nelíbil. Na podruhé jsem se do něj zamiloval. Ta úžasná atmosféra mého oblíbeného města Paříže, dechberoucí animace která jde do detailů a výborná volba designu scény. No a samozřejmě příjemná muzika. Tenhle animák jsem určitě neviděl naposledy. ()

Betmän

Dabing jsem jenom zaslechl a zněl strašně jako vždycky, originál je úžasnej, hlavně dabérskej výkon Iana Holma. Dokonalá animace včetně závěrečných titulků. ()

grerar

Ha, jakto, že v mých oblíbených je takovýto pseudo film, jakási slátanina malovaných obrázků? No prostě proto, že se mi u tohoto filmu sbíhaly sliny, má spád, je to fantasy a nemá tak brutální happy end, jakej by mohl mít, kdyby se točil ve Walt Disney v devadesátých letech. Doporučuju. ()

JohnnyB.

S těmihle animovanými filmy to mám většinou tak, že si říkám: "pěkně udělané, na mnoha místech i vtipné, pro děti prostě dokonalé", nicméně mě většinou po určité době, co na ně koukám, začnou docela nudit a trochu netrpělivě očekávám konec. Ratatouille je vyjímka - je to lahodný chod, který jsem slupl jako malinu. Za pět to sice nebude, ale je to o fous... **** a kousek! ()

Šmoula

Konečně super animák, kterýmu se nebojím dát 5 hvězdiček!!!!! Děj byl originální a myšáci fakt vymakaný. Dokonce i voda byla promakaná, což u mnoha filmů nebývá. Co se týče postavy kluka, byla taky suprově zpracováná, žádnej kruták nebo tak, vůbec, obyčejný chlapec a to bylo na filmu super. Ještě lepší byla "pravdivost filmu". Jak to tak v pohádkách bývá tak vše projde a všechno končí tak jak by si divák představil, taky to je podobný, ale ne tak docela a to se mi líbilo, každej by totiž reagoval na myši s určitým odporem a nekamarádil by se s nima a tak to bylo i tady a je tomu dobře. Prostě super příběh nabitý akcičkou a člověk se nenudí ani minutu. ()

TomBar

Musím hodnotiť najvyššou známkou a to hneď s niekoľkých dôvodov: 1. invencia v animácii v podaní tvorcov od Pixaru je jedinečná a v súčasnosti najlepšia; 2. zvuk a hudba skvele dotvárajú atmosféru, pomáhajú vystavať zaujímavý príbeh; 3. spojenie Pinkavovho citu pre detail a Birdovho zmyslu pre komplexnosť je výborným riešením. Doteraz asi najlepší animovaný celovečerák od Pixaru, aj keď do budúcna je ešte čo vylepšovať. ()

Snipsley

Nádherný skvost, který vám urychleně díky příběhu a gagům dá zapomenout, že se díváte na CGI animaci. Pokud na to ovšem nezapomenete, nebudete se stačit divit nad krásou renderování. Pixar, go! Wall-E přichází... Už nevěřím, že Pixar umí natočit alespoň průměrný film. Nadšeně vzhlížím k téhle stolní lampě. :) ()

JohnFarst

Pixarovky boli, sú a vždy budú vrcholom 3D animovaných rozprávok a Ratatouille toto tvrdenie len potvrdzuje. Znovu na nás čakjú 2 hodiny prekrásnej animácie, ľudského príbehu, emócií a láskavého humoru. Bez toho by to už nešlo. Režiséri v Pixare si za tie roky pilujú svoj osobitný štýl a Brad Bird sa vedľa Lassetera stáva stabilnou značkou na úspech. Treba povedať, že Ratatouille sa mu podaril viac ako preceňovaní Incredibles. Je to snáď aj pre to, že tu dostal pod ruky silnejší príbeh a našťastie s ním vedel narábať v prospech diváka. Scénar sa predsa len však pridŕža zavedenému pravidlu pixaroviek takže netreba čakať iný než dobrý koniec. Veď načo meniť niečo čo už roky funguje akoby si hovorili scénaristi. Dúfam, že sa raz dožijem aj nejakej menej dobre končiacej pixarovky, takej nejakej dospelej. Toť moja túžba. Suma sumárum - Ratatouille je skvelá rozprávka s minimom chýb ale mne osobne viac sadli Autá. Je to taká stávka na istotu. Neviem sa dočkať na Wall-Eho, pretože je tam už je náznak toho "menej dobra" cítiť. ()

KKain

rodinná pohádka pro nenáročné, u které je na začátku jasné, jak celá skončí, jak bude probíhat a jaké vtipy nám budou servírovány. nic jsem nečekal a nic jsem také nedostal. ()

Milwa

Nebudu zastírat, čekala jsem víc. Roztomilý myšák, skvěle organizovaní příbuzním ale to je tak vše...pro mě stále králem Nemo. ()

jane1106

Ratatouille má snad jeden z nejoriginálnějších námětů, který se mezi animovanými filmy tohoto druhu kdy vyskytl. Maličkému krysákovi s velikou zálibou v kulinářství se podaří uskutečnit svůj sen, i když cesta bude samozřejmě trnitá... Přechody mezi hlodavčím a lidským světem jsou přirozené a nenásilné, prostředí Paříže tak zdařile animované, že působí jako skutečné (nebo snad ještě lépe?:) a chlupatí hrdinové se nepitvoří. Zajímavé je, že jsem se nasmála minimálně, zde se podle mého názoru, spíše než na dílčí gagy, sází na kvalitní příběh. Jen hlavní lidský hrdina Linguini a jeho milá kuchařinka mi nebyli dvakrát sympatičtí. ()

Pidzey

Nejkrásnější a nejroztomilejší animák jaký jsem kdy viděl (záměrně nepíšu nejlepší) plný úžasných detailů (tř. Když Remy uhne před pastičkou na myši) skvělých nápadů (v kuchyni musí být udržována čistota= krysáci v myčce na nádobý).Hlavně má to senzační scénář a jednoho z nejsympatičtějších hlavních hrdinů v animákách vůbec. Remy prostě válí. Animace to je kategorie sama pro sebe. Je to tak živé, krásné tak doopravdové prostě dokonalé. Ratatouille je jeden z těch výtečných filmů u kterého mi nestačili hvězdičky. 6/5 * :-D ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)