Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

eagle-eye

Musím zde otevřeně přiznat, že Ratatouille mě dostal. Jako u 99% animáků jsem čekal spíše průšvih, obzvlášť s na prvním pohled šíleným námětem jsem film už dopředu odsoudil, ale chyba lávky. Jednoznačně se v mém osobním žebříčku jedná o nejlepší animák všech dob. Na relativně velkém časovém úseku filmu se toho vešlo opravdu hodně. Animace jsem komixově - realistické, propracované charaktery postav skoro berou dech, Remy je sympaťák až za hrob a kritik Anton Ego dá celému filmu na konci třešničku na dortu, jeho postava je nezapommenutelná. Film je návykově lehce stravitelný, stejně jako Remyho pokrmy a finále určitě nikoho nenechá bez hnutí brvy, aniž by se viditelně tlačilo na pilu. Zkrátka smekám, Ratatouille má všechny atributy velkého bijáku a to bych v minulosti o žádném animáku netvrdil (Shreku sorry). Dobrou chuť!!! ()

Stružák

Tak nám Pixar navařil další porci zábavy. Bezesporu nejpovedenější animák za poslední rok, nicméně (z mého pohledu) ne nejlepší kousek Pixaru (jak mnozí tvrdí). Slabší příběh než u Aut, méně vtipných hlášek a i ten subjektivní pocit je u Aut lepší (přece jen mám asi auta radši než krysy :-D). Nicméně nad ostatními animáky pařížská krysa pořád vyčnívá. :-) ()

xmozek

Dnes jsem viděl dva nimované filmy. Spláchnutej a Ratatouille. Tenhle film byl o mnoho lepší. Při některých záběrech jsem měl pocit, že se dívám na opravdový film a ne na animovanou pohádku. Zajímavý námět. Doporučuji pro malé děti. Vlastně i pro dospělé. ()

MareT.

Krásný animák, který zaujme propracovným příběhem, což už je ale u Pixaru samozřejmostí...příjemnou samozřejmostí! Jinak humorově to bohužel neporazilo pro mě naprostou jedničku v animacích, Hledá se Nemo! ()

B4TM4N

Sympatická tematika vaření, bohužel z takovejhle filmů mám vždycky prázdnej žaludek, což koncentruje mou pozornost a tak jsem zjistil, že sleduji mezi animovanými lahůdkami tisíckrát provařené (s různým kořením) dětské pixarovské fóry. A já se tak těšil...A von zase animák evropského typu (čili:pěkná a stále stejná animace a slabší obsah). ()

dopita

Špičková záležitost, po všech stránkách dotaženej film. Smekám, a těším se na další pecku od Brada Birda. ()

Rssa

Moje nejoblíbenější Pixarovka, vůně kuchyně a krásy Paříže lze vnímat i skrze animák, krysák Remy je sympatická krysa, příběh klasicky klišoidní, ale přitom funguje. Silných 90 % ()

Nons3nse

Tento krásny príbeh o tom že variť môže každý,dokonca aj krysa ktorá žije v kanály. Prekrásna disney grafika,k tomu fracuzska hudba . Tento príbeh ma naprosto dojal ,páčilo sa mi jeho spracovanie,a hlavne jeho príbeh. :-) Ratatouille patrí k jedným z najkrajších rozprávok :-) ()

showxman

Nikdy bych si ani nepomyslel, že film, ve kterém má hlavní roli krysa bude tak milý, sympatický, usměvavý a vůbec všechno ostatní. Inu Pixar opět a zase dokázal, že je jasná animátorská jednička. ()

jakeer

Najlepší animák všetkých čias to nie je, ako mnohí píšete (tento prím u mňa drží Shrek), ale ajtak ma tento film v závere dostal. ()

danielosbourne

Film, jehož závěr mi vykouzlil úsměv na tváři. Pixar opět přišel s nezapomenutelným a originálním nápadem. Ve filmu není žádný element, který by hýřil vtipem při každém promluvení ( i když Emílek se o to hodně snaží), ale přezto jsem se u filmu nenudil a zasmál se. Animace je velmi povedená a i přez mojí fobii ke krysám a podobným hlodavcům jsem si našel k Remymu cestu. ()

Paity

Určitě to patří mezi to podařenější co vzniká ve světě animace. Příběh je ale takový přitroublý a krysa jako hlavní hrdiny, no nevím. Shrek nebo Doba ledová si o Ratatouille otírají podrážky u bot, ale na jedno deštivé chladné odpoledne dobré. ()

Bohemák

Mezi animovanými pohádkymi posledních let naprostá špička: příběh není nijak přeslazený, zvířátka nemusí být za každou cenu nejroztomilejší a gagy jsou neokoukané. ()

Rockytu

Z veľkého počtu zvierat sa práve týmto malým hlodavcom dostalo cti vystupovať v tejto veľmi príjemnej rozprávke pre najmenších. Aj u mňa zožala úspech hlavne zaujímavým príbehom, ktorý odkryl nešikovnosť a zároveň snahu mladého kuchára zapadnúť do kuchyne významnej reštaurácie, ktorého stretlo veľké šťastie v podobe malého potkana. Spojenie týchto dvoch hrdinov prinieslo pobavenie a spolu s dobre zvládnutým grafickým prevedením pôsobilo oku lahodiac. ()

AdamesWWE

[9/10] Jeden z najlepších animákov posledných rokov. Príbeh skvelý, výborná animácia, zaujímavé postavy "krysy", dobré charaktery, príjemná hudba, dobré prepojenie vzťahov medzi postavami. Ratatuille je dobrou ukážkou ako natočiť kvalitný animák, každá jedna jeho stránka je výborná a prepracovaná. ()

Scevola

Tento animak ma okuzlil, nielen po technickej stranke ale predovsetkym pribehom. Dat dokopy take dve nezlucitelne veci ako su jedlo a potkany je skvely napad. Anyone can cook :) 9/10 ()

Hanys_

Jedna z nejlepších pixarovek. Sice mi to trvalo, než se mi kuchtící myšák dostal pod kůži, ale stálo to za to. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)