Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

Milky.

Hodně dobrá pohádka, která bavila i mě. Šlo vidět, že animátoři nejspíše poctivě sledovali krysy, protože jejich běhací a hemžící scény byly dost věrohodné. Myšák byl sympaťák, příběh taky nebyl špatný, jistá infantilita je samozřejmá, jde o animák. Štvaly mě jen dvě věci, zaprvé jak tady dětičkám vecpali "drsný" mafiánský styl krysí kolonie a odporně karikaturizované lidské postavy. Nejvíce asi "Já Padouchovský" kritik a cigánský trpasličí majitel restaurace. Každopádně ve svém žánru silný nadprůměr. ()

laepus

Opravdu povedená záležitost, nicméně první polovina filmu je taková hodně rozjížděcí a hlavní postavy mi zpočátku byly spíš hodně protivné, ale pak se to zlomilo a druhá půle šlapala jako parádně namazaný strojek a scéna, kdy se kritik přenesl do svého dětství mě totálně zbořila - nádhera. ()

HonzaSim

Tento film jsem viděl trochu dávno, ale necelý a navíc na mobilu s malým displejem. Pamatuji si, že mě to moc neoslovilo, to se však nedá říct po druhém shlédnutí. To, že Ratatoullie získal ocenění nejlepší animovaný film a byl nominován na pět Oscarů, mluví snad za vše. Často mám problém, že některé pasáže mi do příběhu nesedí a kazí samotný celek. Tady jsem ale nudnější část nenašel a skvěle jsem se bavil po celou dobu, skutečně velice zábavné. Bylo kouzelné, vtipné, roztomilé, dojemné i k zamyšlení. Za zmíňku stojí i hudební podklad a povedený střih. Rozhodně jeden z nejlepších animovaných filmů, které jsem viděl a pět hvězd si rozhodně zaslouží. Mám dojem, že jsem ho neviděl naposledy a při každém dalším shlédnutí budu ještě nadšenější. 85% ()

Terezinka198

Remy není jenom obyčejná krysa - má dokonalý čich, chodí po zadních, ale co je nejdůležitější: UMÍ VAŘIT!! A docela solidně. Ráda bych někdy zavítala do Paříže a ochutnala nějaké jeho jídlo. ()

bobstock

Pixar umí uvařit cokoliv z čehokoliv. Roztomilá myšička ukazuje, kdo je v kuchyni šéf a přísahám, že sem občas cítil tu vůni i z televize, nebo to nebylo z televize? :) 85% ()

Pawlisman

Ačkoliv krysy v jídle a v kuchyni mi příjdou přehnané i na pohádkovou skutečnost, nemůžu upřít snímku některé kvality. Jedná se spíše o klasický moderní animák s hlavním zaměřením pro děti a několika vtipy pro dospělé. Předvídané scény, vývoj a klasická osnova střídá i několik překvapivých momentů. Objektivně je ale třeba říct, že humorných scén nenabízí Ratatouille tolik jako ty nejlepší počítačové komedie. Prostředí Francie a restaurační kuchyně však celkově vyšlo a autorům se nemůže odepřít dík za kvalitu. 8,5/10 ()

Phillo

Nesmial som sa, NUDIL SOM SA a rozmýšľal som, komu sa toto môže páčiť. Toto som robil asi 45 (!) minút kým sa to ako tak rozbehlo a aj som sa zasmial. Zasmial som sa na tom, čo neprišlo nikomu inému smiešne (kino plné detí) a celkovo mi celý film pripadal tak nejak divne. Vždy keď som pozeral film od Pixaru, dokázal som sa dobre baviť a byť na chvíľu 5-ročným dieťaťom. Lenže Pixar od nás čim ďalej tým viac chce, aby sme sa len nebavili ale aj kopec iných vecí. Mám rád Monsters Inc. pretože som sa bavil, mám rád Incredibles pretože som sa bavil no nemôžem mať rád Ratatouille pretože mi neposkytol nič. Zábavu, ponaučenie ani humor. Tak veľmi som chcel dať lepšie hodnotenie a tak som dúfal, že ma tento film dostane ale bohužiaľ. Nádherná animácia a sympatické postavy sú to jediné, čo ma bavilo. Aj 3 * sú preto dosť, ale Pixar je Pixar :) ()

bidja

Zajímavé téma, animované vaření si nechám říct, škoda, že nebylo více detailů. Jinak bohužel standard, happy end a čitelný vývoj, kazí **** dojem ()

halogan

Byl jsem poměrně skeptický, protože film má poměrně pomalý nájezd a navíc je (na můj vkus) celkem nevtipný. Nicméně v druhé půlce to celkem nabírá spád a celý film je tak zhruba na 3*. Zvrat přijde až na konci. Ten mi přijde na animák až vyjímečně dobrý. ()

jilda

Bohužel musím tomuhle vcelku slušnému animáku pokazit trošku hodnocení, mě to tak výborné nepřišlo. Asi nemám natolik rád kulinářské umění a krysy:-) ()

A. Murray

Velmi působivý příběh a na dnešní poměry fakt super dabing. Doporučuji se na film dívat s plným žaludkem. Příběh je plný jídla. (o: ()

Oxymoron

Abych řekl pravdu, když přišlo Ratatouille do kin, myslel jsem si, že se jedná o další z tisíce animáků, který se veze na vlně úspěchů animovaných filmů posledních let. Nedokázal jsem vyslovit ani název a děj mi přišel o ničem - copak krysa, která vaří ve francouzské kuchyni s nějakým nešikou může překonat všechny ty pohádkové světy plné zelených obrů, evoluce v dobách ledových, tučňáky na surfařských prknech a jiné? A ono jo! Ratatouille na to šel od lesa (nebo spíš od pařížské kanalizace), upustil od všech těch nepsaných pravidel moderních "kreslených" filmů a nenabízí žádný velikánský skrytý humor pro dospěláky, žádné lokality kde by chtěl žít každý, žádnou bandu kladných postav, aby se všichni mohli stotožnit s tím svým hrdinou... Prostě nabízí jeden pěkný, čistě pohádkový příběh, který musí bavit všechny. ()

majo_svk

Excelentná animácia, netradičný príbeh, nádherná podívaná. Ratatouille je animovaný film, ktorý u diváka zanecháva nezabudnuteľný zážitok. Nikto nemôže ľutovať, že si ho pozrel. ()

Murphy722

Musím říct, že tento film člověka každého věku krásně pohladí na duši. Svým vynikajícím vtipem, nápadem a příběhem vás zavede do kulinářské Francie kde se to recepty a vyhlášenýmy jídly jen hemží! Takové filmy kdyby se pod taktovkou Pixar, či Dream Works točili stále bylo by krásně na světě! Je to sice sen noci svatojánské, ale nebylo by špatné se do něj probudit. Za svoji lidskost, osudy jedné krysí rodiny a hlavně nešikovného kuchtíka, který potom najde uplatnění ve svém žánru, dávám plný počet! Hej Remy, opravdu ti to v Pixar uvařili skvěle!! ()

WinstonS

Luxusní animovaná omáčka nedokáže zastřít, že hlavní chod večera je veskrze průměrný a předvídatelný pohádkový příběh, který navíc není ani taková sranda, jak by se na podobné filmy slušelo. Nixméně právě vizuální pixarovská kouzla (kdo neviděl animovanou Paříž, přišel o hodně) podstatně zvyšují zážitek z filmu. V tomto ohledu je laťka hodně vysoko a přeskočit je nebude snadné. A Anton Ego je esence veškeré kritické tvorby :-)) ()

Emzet

Někde jsem četl, že je Ratatouille extrémně oblíbeným filmem u výtvarníků, režisérů, kuchařů (těch asi především)… Protože jako nic jiného zachycuje onu neuvěřitelně nádhernou radost z vytváření. Co víc - neuvěřitelně nádherný je tady snad každý záběr. Nedokážu si moc dobře představit, kolik s tím měli Pixaráci práce, ale je to vidět; každý pohled, každý detail, každá ulička Paříže působí tak lahodně, že se diváku zatočí hlava. A to už vůbec nemluvím o skvěle natočených akčních sekvencích, kterých je tu více než dost (inu, pochopitelně, jste-li krysa, je pro vás každý přechod přes cestu filmem Michaela Baye). Celkový koncept se opět posunul zase trochu dál od dětí a v určitých ohledech je Ratatouille ještě dospělejší než už tak velmi nedětští Incredibles. Také si musíte přičíst naprosto nádhernou atmosféru oné zprofanované francouzské metropole (která je zprofanována právem, jak se zdá), stejně jako úžasné postavy. Pro mě jde nejen o naprosto bezkonkurenčně nejlepší animák… ale i o jeden z nejhezčích filmů vůbec. A můžete se smát jak chcete. Bradu Birdovi se jako prvnímu podařilo věrohodně převést a přivést chuť do filmu. Patří mu za to velký dík. P. S. - Závěrečná skladba od Camille byla už jen finálním coup de grâce, který mě srazil na kolena a málem si vynutil i slzy. Neptejte se proč, nevím sám. ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)