Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

gombarix

No, tomuhle se asi míň než 4* dát prostě nedá... Technicky überdokonalé, příběh ujde, humor univerzální - povedená věc, bez debaty. Vše, co bych tomu mohl vytknout, vytýkám celému žánru (sentimentalita, pitvornost, klišovitost, uhláškovanost... evidentně nepatřím do cílové divácké skupiny:) ()

optimus0s

Jeden z nejlepších filmů vůbec. Pixar zase válí, i nechutný krysy tady působí vážně roztomile, příbéh je dotaženej do konce, a ta animace....:-) ()

nikolafojtu

Animák, ktorý má všetko, čo má mať - myšlieknu, že variť môže každý, hlavnú postavu Linguiniho, ktorá sa vyvíja a samozrejme Remyho, ktorý všetko zariadí, tak ako treba.. Rozpravka, z ktorej sa tešia nielen deti.. ()

merigieren

Co dodat, jeden z mála filmů poslední doby, který mě dokázal rozesmát zabavit po celou dobu filmu a k tomu všemu to mělo i zajímavý děj, co ještě chtít víc :-) Animace je, jak se asi už od Pixaru očekává, úžasná. Jinak vtipné scénky tak nějak přicházely samy aniž bych si všim, že jsou vynucené, dej ubíhal až do závěrečného konce s hezkou myšlenkou, že lidi můžou žít společně s krysami vedle sebe :-) ()

inutihar

Klidně budu za barbara, ale celé to "hype" okolo v době premiéry mě nechávalo chladným a je to stejné i s odstupem. Film samotný se mi zdá zbytečně dlouhý a překombinovaný (zápletka okolo dědictví restaurace je příliš umělá a nevyužitá) a přestože Remy byl jako postavička celkem fajn, Linguini byl až přiliš velké "hovado". Lepší průměr, který nezachrání ani velmi dobrá animace. Ale doprovodná hudba byla příjemná. ()

IvcaG

Když jsem viděla toho malého myšáka, okamžitě se mi dostal pod kůži a po zhlédnutí celého filmu, jsme zase na moment byla dítětem a řeknu vám, že to zase nebyl tak špatný pocit. Tohle je dle mého názoru nejlepší animák všech dob. A už se dlouho nestalo, aby mi nestačily hvězdičky. Jasných 100% ()

Pradlík

Umělecké dílo a sladká Francie z rukou Pixaru. Vážně nejlepší animáč roku a jeden z nejlepších poslední doby. Příběh je sice poměrně jednoduchý, ale to se dá v klidu odpustit, protože je určen dětem a rozhodně ani dospělí se nudit nebudou. Co mě dostalo je krásná animace a zároveň jedna velká karikatura Francouzů. Z Paříže jsem našel vše co znám, od památek, přes úžasná jídla až ke zmateným kruhovým objezdům (No jen na nějaký v Paříži zkuste vjet...) a zároveň všech možných zvyků tohoto západního národa. No a nakonec musím zhodnotit hudbu a i když jsem na tvrdší tak mi sem hudební podtext úžasně pasoval a byla radost ho poslouchat. Chlapíci z Pixaru jsou prostě geniální a Brad Bird obzvlášť což potvrdil už víckrát a mimo jiné třeba skvělými úžasňáky. Pastva pro oči. Remy: Co to zas proboha žvejkáš? Emilek: Já ti ani nevim. Možná to bude nějakej alobal. ()

finn

Když na "tuhle blbou krysu" šli vloni kamarádi do kina jako na hit, ťukal jsem si na čelo. Do roka a do dne mě "ta blbá krysa" navštívila doma a naprosto mě dostala. Lepší animák si vybavím jen těžko. :) ()

solid

Je to velmi dobrý film, ale nechytil mě za srdce tak jako jiné pixarovky. Prostě Monsters jsou lepší, Nemo je lepší a Vall-e je nejlepší. Zatím. ()

Puol

Pisať chválu na animáky od Pixaru je je ako nosiť drevo do lesa. I tentokrát sa zase posúvajú možnosti počitačovej animácie o kus dopredu. Skĺbenie renderovaných riadne "chlpatých" krýs s ľuďmi funguje. Prečo nie 5*, tentokrát je to určené skôr mladším ročníkom a samotný nápad o kryse kuchárovi, ktorá riadi toho chlapca poťahovaním za vlasy mi prišiel trošku detinský. Pozn. Po druhom pozretí, mi ten nápad až taký detinský nepripadá, je to také celé neuveritelne milé. ()

koniklecka

Asi jsem neměla hledět na zdejší hodnocení, protože vařící krysa celkem zklamala. Občas byla aspoň trochu roztomilá. Ale nevím, co by to tvůrcům udělalo, kdyby se trochu víc snažili při animaci lidí. Příběh je to zajímavý avšak 110 minut je na něj moc dlouhých. Ten závěr se mi ovšem docela líbil. *** ()

Radek.SCH

Vyspělá pohádka? Jde to vůbec? Pinkava (a Bird) dokázali že ANO. Stoprocentně nejlepší americký počítačem vytvořený animovaný film. - 90% ()

DHDV

Tento film se mi líbil, byl to jeden z těch filmů, na který si můžete zajít i sám a nemusíte si jako oporu vzít sebou dítě. Na druhou stránku, tento film sem tam ztrácel tempo a padal do té kategorie, že potřebujete mít u sebe to dítě, ale dalo se překousnout. Dám 5 hvězdiček za to, že sem studoval hotelnictví a mé srdce k tomuto obru má vztah. ()

lu-cinka

Nevšední animák, který mě dostal. Krásný příběh. Tento animák není jen pro děti, dospělí si také přijdou na své. Mimochodem, chci mít také svou kulinářsky nadanou krysu, protože v kuchyni jsem stejné nemehlo jako Linguini xD ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)