Ratatouille

• USA Ratatouille (více)

Poznejte Paříž, město nekonečných možností a gurmánský ráj, z nové perspektivy a zamilujete si ji! V jedné z nejlepších pařížských restaurací sní krysák Remy odvážně o tom, že se stane vyhlášeným francouzským kuchařem. Nenechá se zviklat výtkami ostatních členů rodiny, aby se spokojil pouze s tradičním životem obyčejného hlodavce, a s pomocí kamaráda Linguiniho, stydlivého a podřadného odnašeče odpadků, se vydá na cestu těch nejnepravděpodobnějších zážitků, humorných kousků a kulinářských triumfů, o kterých by jeden bez druhého ani nesnili. (Forum Film CZ)

Luisis

A když vám bude někdy někdo říkat, že animák nemá srdce, pusťte mu s klidem tenhle film. Pokud se rozpláče tak jako já, dá mu určitě taky 5 hvězd - 90% ()

Vabr

Překvapivě né tolik dobrá Disney pohádka jako třeba Hledá se Nemo nebo Na vlásku. Vtipy tu sice byly, ale bylo jich málo. Dost mě teda ale překvapil vtip s pepřákem, ten byl cringe hodně. Příběh nadprůměrný, postavy ok, hlavní postava je místy cíleně tak strašně trapná, až se musím smát. Celkově si to drží takovou tu svou úroveň, až teda na konec. Ten je fakt blbost. Tady ten hlavní potkan (nevím, jak se jmenuje) po celou dobu filmu umí jako jedinej vařit a pak si tam ke konci filmu přijde hejno potkanů a hned umí pod taktovkou tohoto hlavního potkana všichni vařit 🤨🤔? No nic, celkově lepší 3*. Vyhodnocení: Bych se poblil, kdybych jako host zjistil, co se děje v kuchyni 🤮 ()

NitroXcz

Kdo by řekl, že takový nápad ,který jen tak někoho nenapadne, bude tak dobře fungovat. Krysa, co chce dělat něco, k čemu není stvořena. Každý se mu to snaží rozmluvit, ale snílek pokračuje dál ve své cestě a i když cesta není snadná, nakonec dosáhne svého. ()

turbou

Ve čtvrtek vtrhl do českých kin nový hit od veleúspěšné společnosti Pixar (Příšerky s.r.o., Hledá se Nemo)...film Ratatouille. Pod režisérskou taktovkou oskarového Brada Birda vytvořili "kouzelníci" z Animation studios opravdovou lahůdku. Ačkoliv přistupuji k těmto kresleným rodinným filmům s mírným despektem a zpravidla bývam velmi kritický, po skončení této, velmi originální komedie o opravdu nezvyklém přátelství, jsem byl doslova unešen. Snímek o lásce, přátelství a kulinářském umění se samozřejmě musí odehrávat v srdci kuchařských lahůdek, v Paříži. Po stráce narativní není co vytknout. Příběh je nápaditý, vtipný a po celých 110 minut diváka ani chvilku nenudí. Jestli je dějová linie perfektní, což teprve animace. Pánové grafici se opět vytáhli. Snad jen jedno upozornění pro diváky... s prázdným žaludkem na tento snímek určitě nechoďte :-) Ještě jednu větičku k předfilmu...naprostá bomba! Nic tak vtipného jsem již dlouho neviděl. ()

AbelXavier

I pres kratke zaspani uprostred filmu dokazala ma pritelkyne vydrzet az do konce filmu, coz se rovna skutecnemu zazraku, nelze tedy hodnotit jinak ()

Yawgmoth

Musím přiznat že animáky moc nemusím,ale tento mě docela zaujal tak jsem se na něj šel mrkout a bylo mi dopřáno velmi silného filmového zážitku a celkově velice povedeného filmu.Dokázal mě docela často rozemát a po celý film jsem se usmíval,někdy mě i dojal,to když si Ego vzpomněl na...ale to musíte vidět sami:) Z těch několika málo animáků co jsem viděl je tento jednoznačně nejlepší a opravdu se mi moc líbil...tak to má být:) ()

artuš

Pěkný animovaný film, který má hodně do sebe. Tenhle animák hodně co do sebe a je zde vidět jakou touhu po penězích mají lidé v sobě. A čeho všeho jsou schopni udělat, aby dosáhli svého cíle. I zničit svého soupeře. Nějpěknější scény byli ty kde se snaží krysi pomoci Luiguinimu pomoc připravit jídlo, které by oslovilo jednoho z nejnáročnějších hostů jakého restaurace,kdy obsluhovala. Kritika. Prostě úžasný film od tvůrců, kteří mají hdně podobných filmů za sebou( např. Hledá se Nemo) od nich se nedala čekat nějaká slátanina. Tento film je prostě jednička. ()

SMJSmoK

No když mi tohle kamarád pučoval, řikal sem si, jestli neni pod mojí úroveň se na tohle dívat, dy't je to přece pohádka pro malý děti...no a musim říct, že sem fakt rád, že sem se na to díval. Jde tu sice o dost klasickej pohádkovej příběh, ale to mi kvůi dost originálnímu prostředí a hlavně aktérům:) vůbec nevadilo. Ale co na tom bylo asi nejsilnější byl fakt, že mě to doopravdy dokázalo dojmout (fakt sem tý kryse fandil no a tomu klukovi vlastně taky). Původně sem chtěl dát jen 4 hvězdy, protože "je to přece pro děti" a já už dítě nejsem, ale nakonec mi příde, že to ve mně to malý dítě trošku probudilo...takže dávám 5 :) P.S. eště musim zmínit fakt krásnou animaci ()

catt

Příjemný animák na rozptýlení, ale dějově nijak nepřekvapí. Nahoře ho drží několik málo vtipných scén (například, když deratizér přijde do zamořené kuchyně). ()

LordMysti

Spíše čtyři a půl hvězdy, ale po delší době opět zajímavý animák, který dokáže zaujmout i překvapit hezkým zpracováním. Prostě se sešla zajímavá vizuální podoba i nadprůměrný děj a je z toho hodně příjemná oddychová záležitost. A to vše umocněno sledováním v HD kvalitě, no prostě paráda. ()

Arequipa

Tenhle animák jsem dokoukal s otevřenou pusou - překrásně nakreslené, dojemný příběh a přitom často nesmírně vtipné. S hodnocením jsem neváhal ani chvíli - za pět! Doporučuji všem bez rozdílu věku. ()

Sosak

Hooodně povedený animovaný celovečerák o gurmánské myši Remym. 3D animační technika je zde vyždímána jak jen to jde, moc vylepšení už se asi v budoucnu nedočkáme, protože tohle byla fakt už špička (ta voda, vlasy, mokré oblečení...). Příběh je inteligntně a zábavně vystavený s řadou vtipných momentů, přičemž ve filmu není zbytečná minuta a všechno má svoje opodstatnění. Hudba podkresluje scény perfektně a je tak správně rozšafně francouzsky šansoidní. Postavy mají taky něco do sebe a zvlášť Ego je moc hezky zvládnutý, hlavně co se dabingu a designu týče. Obzvláště ke konci se snímek nádherně rozjede a nečeká nás ani nijak stupidní happy end - Pixar si může připsat další úctyhodný zářez :) Navíc je to film o jídle a funguje tak skvěle, že pokaždý když to vidim, tak u toho musim něco zakousnout... ()

chlebos

Rád vařím. Mám rád jídlo, tedy dobré jídlo stejně jako dobré filmy. Ratatouille je film po kterém jsem odcházel z kina s velkým úsměvem a dobrou náladou a poněkud hladovým žaludkem. Jedním slovem: delikatesa. ()

Respex

Místy vtipné, celkově PIXAROVSKÉ a super extra komerční (to není výtka). Ratatouille je velmi dobrý animovaný film, jakých jsme mohli vidět už mnoho. Když se na něj podíváte po desáté anebo klidně po sté, tak pořád uvidíte dobrý film, ale ne výborný film. Jsem přesvědčen, že s odstupem doby se do Zlatého fondu animovaných filmů nezařadí, na to je málo jiný. Za mě 4* ()

Trixi

Páni ....... další úžasný "animák"!!!! Remyho jsem si hned zamilovala a když je to jen fantastická pohádka s naprosto typickým americkým "happyendem", moc se mi zalíbila představa takového přátelství mezi člověkem a hlodavcem. Hned bych si taky nějakou tu krysu pořídila domu.......po shlédnutí takových filmů bývám nechutně sentimentální :-))))))))) Navíc ta dokonalá animace...... třeba Remy s bratrem zasaženi bleskem, noční Paříš, útok krys na spíž.....to jsou ale jen střípky toho, co se mi líbilo nejvíc. ()

samoto

Krásný animovaný snímek o kryse a jeho rodině(klanu),který se odehravá ve Francii.Kryse která se jmenuje Remy a pomáhá vařit nezkušenému uklízeči,který pod dohledem Remyho vaří úžasné pokrmy. ()

spacylemon

"Krysa, co se chce stát šéfkuchařem? To nemůže dopadnout dobře"... Cítil jsem zkrátka k tomuhle filmu předsudky a pořád oddaloval jeho shlédnutí, nakonec jsem se překonal a prubnul ho... První polovina je výtečná - vtipná, dojemná, akční - no škoda, že to nevydrželo celý film. A hlavně škoda, že se neobešel bez laciných klišé (cynický kritik se dojme nad chutí připomínající mu jeho dětství - oh, Bože!), k tomu dost hladká cesta k happy-endu - sečteno, podtrženo, bylo to mnohem lepší, než jsem čekal, ale furt ne natolik, abych třeba pod vlivem Ratatouille tuhle dušenou zeleninu (bleble) někdy sám ochutnal. ()

alanP

Lilek nahrubo nakrájíme, dáme do cedníku, posypeme solí a necháme 30 minut stát. Potom ho opláchneme a osušíme papírovou utěrkou. V kastrolu rozehřejeme olej na středně vysokou teplotu, přidáme cibuli, zmírníme oheň a cibuli opékáme za častého míchání 10 minut. Přidáme česnek a opékáme 2 minuty, dokud cibule nezměkne a nezezlátne. Přidáme lilek, cukety, rajčata i se šťávou, bouquet garni (tymián, petrželka, bobkový list, řapíkový celer), cukr a podle chuti sůl a pepř. Přivedeme k varu, zmírníme oheň na velmi slabý, kastrol přikryjeme pokličkou a zeleninu dusíme za občasného zamíchání 30 minut doměkka. Hotový pokrm ochutnáme, případně přisolíme. Odstraníme z něj bouquet garni. upravíme na mísu, ozdobíme bazalkou a ihned podáváme. ()

haWranka

Asi jsem divná, ale já jsem se opravdu hrozným způsobem nudila! Nic se nedá upřít grafice, to byla dokonalost sama. I dabing se moc povedl. Ale jinak? Po dvaceti minutách jsem jenom sledovala hodiny a čekala na titulky. A ty nepřicházely a nepřicházely... ()

Světová premiéra hudby z Jurského světa

20.03.2014

Pixaři jdou do „živé akce“

Pixaři jdou do „živé akce“

17.03.2008

Ne že by je digitální animáky už nebavily, nebo jim snad málo vydělávaly (neodolatelné trailery na novinku VALL-I naznačují, že o jedné z čelních pozicí v řebříčku největších letních hitů je… (více)