Reklama

Reklama

Romeo krvácí

  • Velká Británie Romeo Is Bleeding (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Jack Grimaldi je newyorský policista, který pracuje v oddělení organizovaného zločinu. Kromě toho si však přivydělává jako informátor mafiánského bose Dona Falconeho. Za informaci o místě pobytu gangstera Nicka si vyzvedne odměnu na obvyklém místě a vrátí se domů, ke své ženě Natalii, kterou nade vše miluje, i když udržuje milostný poměr s mladičkou milenkou Sheri. Při přestřelce v hotelu zahyne nejen gangster Nick, ale také několik jeho strážců. Podle FBI zabíjela chladnokrevná vražedkyně Mona Demarková. Pátrají po ní nejen muži zákona, ale také gangsteři. Falcone má pocit, že Mona ohrožuje jeho pozici a nařídí Jackovi, aby ji zlikvidoval. Když ji policisté zatknou, má ji Jack dopravit do hotelu Niagara. Vražedkyně mu nejprve nabízí peníze, pokud ji propustí a potom ho úspěšně svádí. V nejlepším je však vyruší agenti FBI, kteří si pak z kolegy dělají legraci. Jack oznámí Falconeho spojce místo Monina úkrytu. Tam však gangsteři Monu nenajdou, protože se jí podařilo uprchnout. Rozzlobený gangster chce, aby Jack ženu našel a zlikvidoval jinak na to doplatí Natalie a Sheri. Jack najde Monu v hotelovém pokoji, ale nakonec přistoupí na její návrh. Ona opatří vhodnou mrtvolu, on zase papíry potvrzující, že Monu zabil. Tuší, že se ocitl v bezvýchodné situaci a navíc se mu začnou komplikovat i vztahy s oběma ženami. Sheri ho chce opustit, Natalie má plné zuby jeho nevěry. Navíc se znovu objeví Falconeho muži a jako trest i varování mu uříznou patu. Jack se přizná Natalii ke své spolupráci s mafií, dá jí všechny peníze a pošle ji pryč z města s tím, aby se po něm dvakrát za rok ptala v baru Holiday Diner. Potom se sejde s Monou. Ta se ho pokusí zabít, ale Jack se ubrání a postřelí ji. Ženě se podaří zmizet, a přestože Jack nepřestává být ve střehu, dostane se Moně do rukou. Vražedkyně ho donutí zaživa pohřbít zajatého Dona Falconeho a potom s ním chce strávit poslední noc. Jsou však zatčeni policií. Přes Jackovu zradu pro něj však mají kolegové jistou nabídku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (69)

Faye 

všechny recenze uživatele

Kromě akce a černého humoru nabízí film i několik pozoruhodných teorii (jak už se zmínila Glenn) o bohatství a štěstí „Přála bych si mít milión dolarů a koupila bych si trochu té radosti, tu nezískáš, když jsi jen hodnej a nezískáš ji ani, když jsi chudej a všichni co říkají, že ji nezískáš ani bohatej, ty lžou. Všechno ostatní vyprchá, sex tě začne nudit, láska nepřetrvá. Když máš oboje, bojíš se o zdraví, jestli ho máš, bojíš se smrti“. A lásce..“Proč jde z lásky takovej strach, protože ji nevlastníte, ona vlastní vás“. Mona ( Lena Olin) fatální a okouzlující mrcha. A Jack (Gary Oldman) chlap s nutkavou potřebou ..“nakrmit jámu“. Parádní dvojka ()

Morien 

všechny recenze uživatele

Ačkoliv mám Garyho i Lenu ráda, tak tenhle film mě opravdu nebavil. Tam, kde bych jinde použila slovo pomalu budovaný se tady hodí spíš rozvleklý a nezáživný. Herci navíc dost přehrávají, zvlášť Lena. Ten její sexy hlas byl občas směšnej, nicméně nevim, jak se na to dívají muži. Pořád někde nějaký zadky s podvazkama, to bylo taky docela k smíchu. Začíná mě unavovat Juliette Lewis, respektive postavy, které hraje. Až na pár výjimek, kdekoliv se objeví, je to intelektuálně pomalá, naivní dívka, která spí s tím špatným chlapem. Což o to, třeba Kalifornie ještě jde, ale dívat se na tu samou pipku pořád a pořád znova bych už nemusela. ()

Reklama

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Možná by někdo řekl:"Ten Gary Oldman zase hraje skvěle" a on taky hraje. Avšak mě více překvapila a potěšila dokonalá Lena Olin, která ho strká do kapsy, kterou nemá, protože má na sobě jen podvazky, sukýnku a blůzu. Její postava nepostrádá nic od ženy ala femme fatale, která dokáže jednoho policistu zbláznit, zmanipulovat, ovládnout a poté zničit. Nic na tom nemění slabší děj snímku ani, i přes krátkou délku, poměrně rozvleklé vyprávění, které se zajímá snad o všechno krom rychlého postupu v ději dopředu. To je hlavní chyba snímku, který se tak stává průměrným kriminálním dramatem a mohl být rozhodně lepší. ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Podivnost u které se nedivím, že nevešla moc ve známost. Gary Oldman je dobrej, ale celej film tam chodí v moc velkym obleku a vypadá upoceně a zkrachovale. Hlavně to má ale strašně divnou zápletku. Jakási nájemná vražedkyně zápasí o moc s bossem mafie a oba využívaj Oldmana, kterej je přitom fakt zkrachovalec. Fakt to moc nedává smysl, ale má to i dobré momenty. Rozhodně vám utkví Lena Olin. Furt se tam svlíká a dělá nadržený ksichty, aby vzápětí s hurónským smíchem někoho zabila. A pak si ňák, nevim proč uřízne ruku. Viděl jsem uncut verzi se stopáží hodinu a padesát minut a bylo to fakt moc. Z neo noirového saxíku, kterej hraje celej film mám teď chuť spáchat sebevraždu. 50% ()

Jossie 

všechny recenze uživatele

Od samého začátku vás tenhle film chytne svým stylem. Jack v podání úžasného Garyho Oldmana ( výjimečně velmi dobře nadabovaný Zdeňkem Mahdalem) vypráví příběh toho, kým býval nebo jím možná ještě chvílema je, velmi poutavým a zajímavým způsobem a jeho komentování děj nijak neruší, naopak dělá film tím, čím je. Jack si žije svůj spokojený život poldy placeného mafií, posedlého touhou po penězích, které paradoxně na nic nepoužívá, jen je hromadí. Miluje svou ženu a přesto má kdovíproč i milenku a pak přijde jeden špinavý kšeftík a jedna osudová mrcha, která mu dokonale tuhle idylku zruší. Prostřihy dějů, které se teprve stanou příběh dělají zajímavějším a závěr je právě takový, jaký by měl být. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (6)

  • Původně se titulní písní filmu měla stát „Always“, kterou přímo pro něj napsal Jon Bon Jovi, ale protože nebyl spokojen s jeho podobou během natáčení, stáhl ji. (Kwandar)
  • Původně byla součástí obsazení také Ellen Barkin, ale štáb opustila, protože byla v době natáčení těhotná. (Gary)
  • Název filmu odkazuje na stejnojmennou píseň Toma Waitse, kterému patřilo i poděkování v závěrečných titulcích. (Gary)

Reklama

Reklama