Romeo krvácí

Romeo Is Bleeding

Romeo krváca

Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie / USA, 1993, 100 min

Nie je to zly film, ale je to presne ten typ filmu, ktory mi nesedi. Nadava sa tomu vraj neonoir. Sice neviem aky je rozdiel medzi neonoir a noir, ale kaslem na to. Proste ma to svojou atmosferou sralo od zaciatku. Ci uz hnusnym jazzovym soundtrackom, tak aj hlavnym hrdinom, ktory bol strasne naivny (totalny blb), alebo predvidatelnym dejom (napriek tomu, ze sa tam obcas objavi sialena postava aku hra Lena Olin). Nakoniec ma najviac bavilo pocitat hviezdne xichty, ktore sa tu objavia. Je ich celkom dost, ale okrem zbiteho psa Garyho a uchylnej Leny tu nikto z nich nic zaujimave nepredvedie. Takze mna to absolutne nechytilo, ale chapem, ze sa najdu neo-divaci, ktorym to môze dokonale sadnut. 5/10.(30.6.2015)

Šílený smích je asi to jediné, co se mi vrylo do paměti, zbytek je zmatek nad zmatek, za což můžou pogratulovat hlavně zmršenému a pro samé narážky, jejichž význam je znám tak maximálně autorovi, zpola nesrozumitelnému scénáři, mumlání dabérů, debilnímu ozvučení a jankovitým dějovým zvratům. Nebýt Garyho a Leny, můžou se jít s celým Romeem a jeho krvácením klouzat.(29.9.2010)

Vyprávění bývalého policajta a jeho zkurompovaného příběhu. V duchu jsme každý hodný, ale v reálném životě se chováme podle okolností. Lena Olin jako naprostý magor - žena, které nemůžete věřit ani na chvilku a přesto věříte, protože je uhrančivá a blázen k tomu ! Dokáže udělat cokoli, aby žila. Její touha žít je tak velká, že prodá kohokoliv. Film je hlavně o policajtovi ( Gary Oldman ), ale Lena Olin hraje prim + její bláznivý smích .(4.2.2010)

Kromě akce a černého humoru nabízí film i několik pozoruhodných teorii (jak už se zmínila Glenn) o bohatství a štěstí „Přála bych si mít milión dolarů a koupila bych si trochu té radosti, tu nezískáš, když jsi jen hodnej a nezískáš ji ani, když jsi chudej a všichni co říkají, že ji nezískáš ani bohatej, ty lžou. Všechno ostatní vyprchá, sex tě začne nudit, láska nepřetrvá. Když máš oboje, bojíš se o zdraví, jestli ho máš, bojíš se smrti“. A lásce..“Proč jde z lásky takovej strach, protože ji nevlastníte, ona vlastní vás“. Mona ( Lena Olin) fatální a okouzlující mrcha. A Jack (Gary Oldman) chlap s nutkavou potřebou ..“nakrmit jámu“. Parádní dvojka(24.7.2005)

Podivnost u které se nedivím, že nevešla moc ve známost. Gary Oldman je dobrej, ale celej film tam chodí v moc velkym obleku a vypadá upoceně a zkrachovale. Hlavně to má ale strašně divnou zápletku. Jakási nájemná vražedkyně zápasí o moc s bossem mafie a oba využívaj Oldmana, kterej je přitom fakt zkrachovalec. Fakt to moc nedává smysl, ale má to i dobré momenty. Rozhodně vám utkví Lena Olin. Furt se tam svlíká a dělá nadržený ksichty, aby vzápětí s hurónským smíchem někoho zabila. A pak si ňák, nevim proč uřízne ruku. Viděl jsem uncut verzi se stopáží hodinu a padesát minut a bylo to fakt moc. Z neo noirového saxíku, kterej hraje celej film mám teď chuť spáchat sebevraždu. 50%(2.9.2017)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 15. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Název filmu odkazuje na stejnojmennou píseň Toma Waitse, kterému patřilo i poděkování v závěrečných titulcích. (Gary)

• - Původně se titulní písní filmu měla stát „Always“, kterou přímo pro něj napsal Jon Bon Jovi, ale protože nebyl spokojen s jeho podobou během natáčení, stáhl ji. (Kwandar)