Tři svérázní studenti Derek, Jones a Travis se rozhodli zpracovat pro svou závěrečnou ročníkovou práci zdánlivě nevinný projekt: Jak vznikají a jak se šíří pomluvy? Ale to první, co pro svou práci potřebovali, byla právě ona fáma. A tak jedné noci, když spatřili v jednom klubu v objetí Beaua a Naomi, dostali ďábelský nápad, že upřímný vztah zamilované dvojice bude sloužit jako základ jejich pomluvy. A pak už bylo dílem okamžiku vypustit vražednou fámu... Naomi, po celém campusu známá svým zásadním odmítáním předmanželského sexu se záhy dozví, že při svém odchodu z nočního klubu byla znásilněna. Ona si však, díky přemíře alkoholu vypitého ten večer, pamatuje pouze to, že odešla se svým přítelem Beauem. A tak vzniká podezření, že byla znásilněna právě Beauem! Přízrak pomluvy obludně narůstá a nedá se zastavit. (oficiální text distributora)

Chamyl

Ten závěr to opravdu zabil. Po celou dobu je to docela slušný film o síle pomluvy i o její schopnosti růst a žít svým vlastním životem zcela nezávisle na původní verzi či pravdě vůbec. Kdo tohle někdy zažil na vlastní kůži, tak potvrdí, že drby takhle opravdu fungují a že jsou jak atomová bomba - nic je nezastaví. Snaha šokovat tvůrcům zlomila vaz a zbytečně v posledních 10 minutách pohřbila to, co se pracně celý film budovalo. Škoda, nicméně Kate Hudson to opravdu seklo a tak přimhouřím oči a zůstanu u tří hvězdiček. ()

Jerris008

Mě se to líbilo, dokonce i s tím vykonstruovaným koncem, který tady u pár lidi nesklidil příliš velké ovace. Přesto je to o životě, divokém a nespoutaném, kde slova, a tím spíš vymyšlená, ubližují. "Drby jsou sranda." ()

HEED

Thriller dle mého gusta. Nedám však plný počet, neb to bylo chvílema prokouknutelné. Dobře provedeno. ()

hrumsrt

Vezmeme-li to jako teen drama, v němž se hlavních rolí ujímají Cyclops, Cersei Lannister, Daryl Dixon a k nim navíc moje oblíbená Kate, vlastně se mi to už teď prodalo. O to jsem radši, že Fáma i po filmových kvalitách se nemá za co stydět.. Námět, v němž partička vysokoškoláků prakticky testuje svoji hypotézu o pomluvách rozšířením vlastní vymyšlené "fámy" po škole, se dokáže skvěle držet mladšího prostředí, ale k tomu navíc zařídit velmi solidní drama s pár solidními psychologickými prvky.. Vždyť co je na tom, pokud někdo plácne, že se na jednom z školních večírků spolu dva opilí spolužáci vyspali? V podstatě nic, ale lidská paměť je fantastický mechanismus, s jímž si neví s přesností neví poradit nikdo. A proto, když má někdo "okno", které mu je vyplněno, dokáže paměť onu výplň i s prostým provázáním přijmout za skutečnost, než aby zůstalo ve vzpomínkách prázdné místo. Nedá se tak nikdo z postav označit za "zlé a hodné", i když postupné odkrývání původně neexistujících motivací postav tomu dost nadbíhá.. Jako celek mi to přišlo nejen zábavné, ale audiovizuálně celkem poutavé.. Škoda překombinovaného závěru? I když dost naivní, tak mě to tam s ním obstojně zapadlo.. Jsou i lepší tematicky podobné kousky, ale Fáma baví a já nebudu překvapen, když si ji brzy dám znovu. 70% ()

Blecha

Hra... Všechno je to jen hra.... A slova nikomu neublíží... vždyť jsou to jen slova... Pokud pominu, že jsem to už někdy viděla v jiném podání s jinými herci, bylo to skvělé. ()

Paserak

Co se může z počátku zdát jako průměrný film vás po chvíli velmi slušně "vcucne". Ovšem pouze do chíle kdy je vám jasné, že zavražděná studentka je léčka a ona si někde tajně běhá. Pak už vás překvapí jen detektiv... ()

Saxos

Každý z nás se už určitě přesvědčil, že fámy se šíří, jak španělská chřipka. Nečekal jsem žádný zázrak, ale pobavil jsem se. Klady: film utíká rychle, i když po první polovině tušíte, že jedna bouda přetlačuje druhou; žádní top herci, ale krásně zahrané; soundtrack super. ()

Curfew

Ušlo to i napodruhé po pár letech. Ale ten konec je... no prostě něco takového se dalo čekat. Proč tam tvůrci nešoupli nějaký opravdu drsný noir??? ()

jiziczek

Další z filmů, který je určitě zajímavý námětem, ale pak se to tam fšechno začne motat a zamotávat, až se vám z toho motá hlava a přestane se vám to líbit. ()

macoslavek

přehnané, přehrané a překombinované.. hraje si to na film, přitom jde jen o teenagerovský výplach, který by sám o sobě nebyl špatný, kdyby se nebral tak vážně.. miluju to obsazení, takže třetí * navrch. ()

Pompeius

Škoda toho překalkulovaného a přehnaného konce, jinak by to bylo za 4 hvězdy, protože jinak je to natočené dobře a napínavě. ()

demovka

Příběh utíkal hezky a promyšleně. Život chudých i bohatých studentů, kteří tráví volný čas na mejdanech, nebyl špatný. Jsou to tři mladí lidé, kteří spolu bydlí a drží spolu. Zrovna probíhají na přednáškách s oblíbeným učitelem lidské pomluvy a fámy. Po jenom večírku, kdy jde samozřejmě také o to, zda si užít či ne, se rozhodnou pracovat spolu a vypustit fámu o znásilnění jedné puritánské dívky Naomi jejím chlapcem. Jeden z trojice, bohatý Derek byl, ať už údajného nebo uskutečněného činu, svědkem. Fáma se šíří a díky studentům se k ní nabalují různé nepravdy. Naomi fámě uvěří, protože byla bez sebe, a vše začíná vyšetřovat policie. Vše se zamotává pro naši trojici, a ukazuje se, že Derek a Naomi se znají a mají pravděpodobně spolu podobnou zkušenost ze střední školy. Derek popře, že by byl býval Naomi na střední škole znásilnil, ale v současné době se kolem něj stahují jiné vážné problémy týkající se vraždy. Nakonec to postaví trojici proti sobě a Derek je tomu všemu ústřední postavou. Konec je překvapivý a naprosto nereálný. Grázlíkům ve skutečnosti vše prochází a nemusí se polepšovat. ()

Tess92

Pointa je předvídatelná od poloviny filmu, ale stejně byl dobrý. Hezky se na to koukalo a myšlenka to byla opravdu zajímavá. ()

lenka69

Od začátku mě to celkem bavilo, při první zápletce sem si byla jistá tím jak to dopadne, ale spletla jsem se. Uznávám, že konec byl možná trošku moc, ale přesto to pro mě byl úžasný zážitek, že naprosto přečkal mé očekávání, takhle překvapit a dokáže málo který film. Na první pohled byla celá zápletka obyčejná jako v milioně jiných filmů, ale náhle se zkomplikovala tak, že jsem chvílema nevěděla čemu mám věřit. Dávám 5 hvězdiček kvůli hereckému obsazení, kvůli tomu, že tu její fingovanou smrt jsem jim naprosto sežrala a také kvůli hudbě která mi k tomu dobře seděla a nesmím zapomenout už zmiňovaný konec který mě dostal svou důvtipností a dokonalou propracovaností. ()

9HK

Hodně povedenej thriller s velmi dobrou atmosférou a dobrýma hereckýma výkonama(asi nejlepší Marsdenův výkon) ()