Blízká setkání ztřeštěného druhu (video kompilace)

• Česko

Králík Bugs a pták Uličník

Great American Chase, The

The Bugs Bunny/Road-Runner Movie

Animovaný / Rodinný

USA, 1979, 98 min

Chuck Jones

Mel Blanc, Arthur Q. Bryan (a.z.)

Bugs Bunny uvádí krátké filmy ´Hare-Way to the Stars´, ´Duck Rodgers in the 24 1/2th Century´, ´Robin Hood Daffy´, ´Duck Amuck´, ´Bully for Bugs´, ´Ali Baba Bunny´, ´Rabbit Fire´, ´For Scent-imental Reasons´, ´Long-Haired Hare´, ´What´s Opera, Doc?´, ´Operation: Rabbit´ a kompilaci ´Road Runner and Wile E. Coyote´. Jeho hosty jsou Daffy Duck, Elmer Fudd, Porky Pig, Marvin the Martian, Pepé Le Pew. Klasika studia Warner Bros.(17.8.2014)

vynikajúca kompilácia zabalená do mimoriadne vtipného dokumentu. Pôvodný VHS dabing je samozrejme povinnosťou(5.5.2017)

Tak toto byla rozhodně jedna z dalších velmi silně nostalgických vzpomínek na ,,staré dobré časy'' se starými dobrými známými z nejlepší verze Looney Tunes vůbec, kteří na našem světě sváděli nelítostné honičky o přežití s dynamity již léta před samotným vznikem seriálu Jen počkej zajíci. Právě díky tomuto lehce prodlouženému filmu Chucka Jonese se Pták Uličník a Kojot Vilda stali mými nejoblíbenějšími postavami z celé této velmi úspěšné série, trvající již od 30. let 20. století až po současnost. Zejména Uličníkovo ,,Bíp Bíp'' a Vildovy nejneuvěřitelnější nápady, pasti a léčky již zůstanou v mé paměti zakořeněny na věčné časy už od mého samotného dětství. Animace bezchybně povedené a také navíc inspirativní, vtipné hlášky a projevy, zápletky ve výborné kategorii a pro smích naprosto jako stvořené. Nyní mi již nezbývá nic jiného než tomuto filmu dát krásných 90%.(22.9.2019)

Tak tohle jsem dnes viděla asi tak po dvaceti letech. Jako malá jsem na tento film (ani jsem nevěděla, že se to jmenuje Blízká setkání ztřeštěného druhu) koukala fakt často na VHS, překvapilo mě, že některé skeče si moc nepamatuji, zato některé hlášky si pamatuji dodnes. "Pojďte se mnou v zem veselou, jdem tam, kde je les Sherwoodský! Jsem Robin Hood, bando veselá, a šerif nás nechytí..." "Smrt kváááálikům, smrt kváááálikům....chudák malej ufák!" "Sezóna na Elmera!" A vynikající je scénka s dirigentem a pěvcem, Giovanni Jones, a .... "L L Leopold!"(3.12.2017)

Sled několika starších krátkých příběhů s Bugsem, RoadRunnerem a dalšími starými známými z Looney Tunes.(30.6.2006)