Reklama

Reklama

Chatova země

  • USA Chato's Land (více)
Trailer

Obsahy(1)

Apačský míšenec Chato (Charles Bronson) se během návštěvy zapadlého městečka v Novém Mexiku dostane do potyčky s tamějším šerifem kvůli svému rasovému původu. V sebeobraně je nucen strážce zákona zastřelit, a vydává se na útěk před krvežíznivou bandou pronásledovatelů v čele s kapitánem Whitmorem (Jack Palance). Početná skupinka bílých osadníků plánuje s Chatem učinit krátký proces a vydává se po jeho stopě hluboko do apačského území. Poháněni nenávistí a touhou po pomstě si ovšem neuvědomují, že v nehostinné krajině plné skal se sami stávají kořistí. Nelítostný western britského režiséra Michaela Winnera představuje velmi působivé svědectví o civilizačním střetu amerických osadníků s původními indiánskými obyvateli. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (67)

Terva 

všechny recenze uživatele

DIALOG : Fuj, muj Bože, co to je ? To je bramborová whisky. Charles Bronson jako Apač, který zastřelí bělocha, co si to zasloužil, uniká krajinou a za sebou vláčí patnáct mužů, kteří ho chtějí za tento čin pověsit. Chytit Apače, ale nebude tak snadné, zatím si s nimi jen hraje a vodí je v kruhu. Oni však mají Mexického stopaře. CITÁT : Mexičan, to je dobře. To je dobře. Banda dementních rasistických američanů honí muže jiné pleti, který je ve své chytrosti zavede až k sobě domu - ujetej děj. Nepovedená hudba, řeč indiánů není přeložena, strašnej dialog...vcelku blbost. Chat sice měl jakýsi scénáristický důvod se mstít, ale v celkovém pohledu na děj filmu, si za to mohl sám. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Bez nejakého zbytočného naťahovania sa už v prvej minúte ide rovno na to. Chato pošle šerifa do večných lovíšť a hon na neho sa začína. Chato je ale polovičný Apač a okolité územie pozná dokonale. Je iba otázkou času, kedy kovbojom na čele s mexickým stopárom dôjde, že proti nemu nemajú šancu. Musím povedať, že typ filmov o prežití a pomste mi vždy sedel. Po neprekonateľnej klasike Vtedy na západe je to zatiaľ najlepší western s Bronsonom (v hlavnej úlohe), ktorý som videl. Príroda, v tomto prípade síce dosť vyprahlá a kamenistá dokáže byť krutá. V týchto miestach veľmi rýchlo prídete na to, akú cenu má voda. Navyše sa tu dá nájsť na každom kroku štrkáč, z ktorého sa dá vyrobiť zaujímavá detská hrkalka...80%. ()

Reklama

Aqualung 

všechny recenze uživatele

Upřímně řečeno, mám Bronsona rád, ale to mi nebrání v objektivním náhledu na tenhle film.Na jednu stranu lze brát v úvahu náhled na nesporně rasistickou stránku příběhu, kdy vysoce charakterní, a také vysoce schopný poloindián postupně likviduje skupinu stihačů, které převyšuje jak zmíněnou povahovou vlastností, tak intelektem, o schopnostech lovce ani nemluvě.Potud podprůměrný flm.Na druhé straně se mi vybavil, ví Bůh a mé podvědomí proč, také Melvilův román Bílá velryba.A tady už mi to zase jako tuctové sdělení nepřišlo.Kam vede slepá nenávist a vůle po realizaci vlastní tenze je zřejmé.Do pekla.Člověk by měl vědět, kdy je nutné zabrzdit, či otočit..... ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Už po pár minutách vás napadne spojitost režiséra s autorstvím jeho patrně nejznámějšího snímku Přání smrti. Winner nikdy nebyl komplikovaný tvůrce se schopností jít do hloubky látky. Natáčel přímočaře, nebál bych se říct šablonovitě a to se projevuje i na Chatově zemi. Velmi jednoduchý příběh o pomstě a boji osamělého jedince proti přesile neřádů. Víc než kdy jindy jsem si uvědomil, že Charles Bronson byl jen typový herec, který na složitější herecký part jednoduše neměl. Ne, že by role mlčenlivého indiána vyžadovala herecké zázraky, ale přece jen na pár místech zamrzí, že do svého výkonu nedokázal vtisknout nějaké emoce. Kritika rasismu, typická pro hollywoodskou produkci 70. let, tady vyčnívá nějak toporně, holt Winner opravdu není tvůrce schopný jemné práce s látkou. Největší problém filmu je zoufalá předvídatelnost zápletky. Winner nemá čím překvapit, a tak jde jen o to, jak vám jeho režijní styl vyhovuje. Za mě je to 40 % celkového dojmu. ()

strikeman 

všechny recenze uživatele

Navzdory tomu, že western je můj oblíbený žánr, nemohu být shovívavý. Scénář psalo asi patnáctileté děcko, co dostalo za úkol vymyslet dramatickou scénku poučující o negativních rysech rasismu. Bronson nemá co hrát, jelikož téměř celou dobu mlčí a vlastně většinu času ani není na scéně, přestože má ztvárňovat hlavní postavu. Děj se dá shrnout do tří vět, ale přesto nepostrádá několik donebevolajících nelogičností. Rozpočet filmu se vším výše popsaným utvrzuje pozici snímku v béčkové kategorii. Ale jelikož se na světě najdou i mnohem horší výplody, dávám aspoň jednu hvězdu... ()

Galerie (57)

Zajímavosti (7)

  • Pri natáčaní bolo zabitých 8 koní. (whack)
  • Charles Bronson v tomto filme hovorí veľmi sporadicky a len pár slov v jeho dialógoch je v angličtine. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama