poster

Chatova země

 • USA

  Chato's Land

 • slovenský

  Chatova zem

Western

USA, 1972, 110 min

 • Aqualung
  ****

  Upřímně řečeno, mám Bronsona rád, ale to mi nebrání v objektivním náhledu na tenhle film.Na jednu stranu lze brát v úvahu náhled na nesporně rasistickou stránku příběhu, kdy vysoce charakterní, a také vysoce schopný poloindián postupně likviduje skupinu stihačů, které převyšuje jak zmíněnou povahovou vlastností, tak intelektem, o schopnostech lovce ani nemluvě.Potud podprůměrný flm.Na druhé straně se mi vybavil, ví Bůh a mé podvědomí proč, také Melvilův román Bílá velryba.A tady už mi to zase jako tuctové sdělení nepřišlo.Kam vede slepá nenávist a vůle po realizaci vlastní tenze je zřejmé.Do pekla.Člověk by měl vědět, kdy je nutné zabrzdit, či otočit.....(15.10.2008)

 • strikeman
  *

  Navzdory tomu, že western je můj oblíbený žánr, nemohu být shovívavý. Scénář psalo asi patnáctileté děcko, co dostalo za úkol vymyslet dramatickou scénku poučující o negativních rysech rasismu. Bronson nemá co hrát, jelikož téměř celou dobu mlčí a vlastně většinu času ani není na scéně, přestože má ztvárňovat hlavní postavu. Děj se dá shrnout do tří vět, ale přesto nepostrádá několik donebevolajících nelogičností. Rozpočet filmu se vším výše popsaným utvrzuje pozici snímku v béčkové kategorii. Ale jelikož se na světě najdou i mnohem horší výplody, dávám aspoň jednu hvězdu...(17.5.2011)

 • D.Moore
  **

  Tolik propíraný jednoduchý scénář je podle mého názoru jednoduchý naprosto záměrně a za zlé mu to nemám, ovšem tak nudný jistě být neměl. Chatovu zemi chválím především za to, jak rychle (prakticky ještě před úvodními titulky) vrhne diváka do hlavního dění, a za výborné zúčtovací finále (chřestýš). Problém je, že hodinová mezera, která tyto úseky spojuje, je taková nějaká nijaká. Z herců rozhodně najvíce zaujme Jack Palance, Charles Bronson je obvyklý (mlčí a výmluvně nakrknutě se dívá), Fieldingova hudba nic moc... Dvě a půl.(28.8.2011)

 • Renton
  *

  Scénář je ubohý. Tudíž se neubráníte jednoduché zápletce a tupému průběhu, jenž neodvratně směřuje ke kompletní eliminaci všech soupeřů hlavního hrdiny. Až v tu chvíli přichází trochu zajímavá podívaná, ovšem nikterak strhující. Dnes pouhá westernová tuctovka vhodná akorát na zaplnění čtyřiadvacetihodinového televizního vysílání.(29.11.2005)

 • hrona
  *****

  Ten, který má být loven, z lovce kořist udělá. Mám velice rád tento western v čele se snícím jižanem Palancem a nemluvným, nekompromisním apačem Bronsonem. Jasně daný příběh, již od prvního momentu nalajnovaný. Na svou dobu extrémně brutální. Jako kluk jsem četl podobný román Strach v hrsti prachu a nemůžu si pomoci, ale díky tomuto stylu těm indošům zkrátka fandím víc, než při sledování super-hrdiny Karla Maye.(25.8.2014)

 • - Pri natáčaní bolo zabitých 8 koní. (whack)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace