poster

Chatova země

 • anglický

  Chato's Land

 • španělský

  Chato el apache

 • slovenský

  Chatova zem

Western

Velká Británie / USA / Španělsko, 1972, 110 min

 • hrona
  *****

  Ten, který má být loven, z lovce kořist udělá. Mám velice rád tento western v čele se snícím jižanem Palancem a nemluvným, nekompromisním apačem Bronsonem. Jasně daný příběh, již od prvního momentu nalajnovaný. Na svou dobu extrémně brutální. Jako kluk jsem četl podobný román Strach v hrsti prachu a nemůžu si pomoci, ale díky tomuto stylu těm indošům zkrátka fandím víc, než při sledování super-hrdiny Karla Maye.(25.8.2014)

 • strikeman
  *

  Navzdory tomu, že western je můj oblíbený žánr, nemohu být shovívavý. Scénář psalo asi patnáctileté děcko, co dostalo za úkol vymyslet dramatickou scénku poučující o negativních rysech rasismu. Bronson nemá co hrát, jelikož téměř celou dobu mlčí a vlastně většinu času ani není na scéně, přestože má ztvárňovat hlavní postavu. Děj se dá shrnout do tří vět, ale přesto nepostrádá několik donebevolajících nelogičností. Rozpočet filmu se vším výše popsaným utvrzuje pozici snímku v béčkové kategorii. Ale jelikož se na světě najdou i mnohem horší výplody, dávám aspoň jednu hvězdu...(17.5.2011)

 • Aqualung
  ****

  Upřímně řečeno, mám Bronsona rád, ale to mi nebrání v objektivním náhledu na tenhle film.Na jednu stranu lze brát v úvahu náhled na nesporně rasistickou stránku příběhu, kdy vysoce charakterní, a také vysoce schopný poloindián postupně likviduje skupinu stihačů, které převyšuje jak zmíněnou povahovou vlastností, tak intelektem, o schopnostech lovce ani nemluvě.Potud podprůměrný flm.Na druhé straně se mi vybavil, ví Bůh a mé podvědomí proč, také Melvilův román Bílá velryba.A tady už mi to zase jako tuctové sdělení nepřišlo.Kam vede slepá nenávist a vůle po realizaci vlastní tenze je zřejmé.Do pekla.Člověk by měl vědět, kdy je nutné zabrzdit, či otočit.....(15.10.2008)

 • indiano
  ****

  Mám rád westerny, ktoré sa odohrávajú v prekrásnej prírode amerického západu s gradujúcim dejom vrcholiacim vo finále / Bandolero, Posledný štvanec, Hon, Billy dva klobúky., Mackennovo zlato.../. . Jediné čo vadí je televízna kamera a klasický formát 4:3 ... postavy sú dobre vykreslené, akčné scény rovnomerne a dosť krvavo prezentované... skvelý film, pre milovníkov žánru vysoko nadpriemer...(1.3.2009)

 • gogo76
  ****

  Bez nejakého zbytočného naťahovania sa už v prvej minúte ide rovno na to. Chato pošle šerifa do večných lovíšť a hon na neho sa začína. Chato je ale polovičný Apač a okolité územie pozná dokonale. Je iba otázkou času, kedy kovbojom na čele s mexickým stopárom dôjde, že proti nemu nemajú šancu. Musím povedať, že typ filmov o prežití a pomste mi vždy sedel. Po neprekonateľnej klasike Vtedy na západe je to zatiaľ najlepší western s Bronsonom (v hlavnej úlohe), ktorý som videl. Príroda, v tomto prípade síce dosť vyprahlá a kamenistá dokáže byť krutá. V týchto miestach veľmi rýchlo prídete na to, akú cenu má voda. Navyše sa tu dá nájsť na každom kroku štrkáč, z ktorého sa dá vyrobiť zaujímavá detská hrkalka...80%.(26.4.2013)

 • - Pri natáčaní bolo zabitých 8 koní. (whack)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace